Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

!!! GRZANIE !!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
340 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 08 listopada 2007 - 21:08

witam mam pytanie pilne czy trzeba rozbierać deske rozdzielczą w omedze 2.5 td żeby wyjąć nagrzewnice prosze o pilną odpowiedz jak ją sie wyjmuje z góry dziekuje



sa 2 szkoly - jedni robia to ze zdjeciem deski inni bez demontazu na sile odchylajac po odkreceniu czesci srub. ja zdejmowalem




 


#22 OFFLINE   emidro

emidro
  • 119 postów
  • Dołączył: 12-09-2007
  • Skąd: Skwierzyna

Napisany 24 listopada 2007 - 11:49

http://www.allegro.p...ne_650_ml_.html

Ja zapodałem sobie taki specyfik na Orlenie za 12zł i jestem właśnie w trakcie zabiegu. Napisze jakie będą efekty ( już czuć lekką poprawe)
2009 rok DM

#23 OFFLINE   emidro

emidro
  • 119 postów
  • Dołączył: 12-09-2007
  • Skąd: Skwierzyna

Napisany 26 listopada 2007 - 15:14

No już jestem po czyszczeniu i: w trakccie kiedy silnik chodził z tym specyfikiem coś tamzaczeło powiewać ciepłem, ale po wypłukanu i zalaniu płynem fdalej jest kicha!!! Obmacałem węże dochodzące bezpośrednio do nagrzewnicy i jest tak wąż górny gorący jak niewiem co a dolny (chyba wychodzący) ledwo letni. No i chyba jednak po nagrzewnicy!!! SUPER fajnie że idzie zima :!: Pomarzne sobie a co tam :bad:
2009 rok DM

#24 OFFLINE   gaius70

gaius70
  • 10 postów
  • Dołączył: 06-02-2008
  • Skąd: gliwice

Napisany 06 lutego 2008 - 21:32

wielkoe dzienki panowie za odpisanie przejze wszystko od a do z jeszcze raz thx ona niema jeszcze gazu :driver:

#25 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2008 - 07:48

u mnie jest podobny problem z tym że oba te węże które idą za silnik do nagrzewnicy są tak samo gorące, ale nie ma gorącego nawiewu w aucie, tylko taki bardzo letni.jak to ugryźć???
Poza tym zauuważyłem wyciek płynu wczoraj po ustawieniu temp na LO.Ale do tego założyłem oddzielny wątek, może ktos pomoże.pozdr.

 


#26 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 lutego 2008 - 13:21

u mnie jest podobny problem z tym że oba te węże które idą za silnik do nagrzewnicy są tak samo gorące, ale nie ma gorącego nawiewu w aucie, tylko taki bardzo letni.jak to ugryźć???
Poza tym zauuważyłem wyciek płynu wczoraj po ustawieniu temp na LO.Ale do tego założyłem oddzielny wątek, może ktos pomoże.pozdr.



moze klaplki od mieszalnika powietrza sie zaciely ? a klimatronik resetowales ?




 


#27 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2008 - 16:07

moze klaplki od mieszalnika powietrza sie zaciely ?


przyjacielu nic mi to nie mówi.możesz objaśnic o co chodzi z tymi klapkami?gdzie ich szukać?
A klimatronik resetowałem i nic to nie pomogło.
Beast mógłbyś zerknąć w mój post jest 2 tematy niżej od tego, może to ma jakiś wpływ na brak ogrzewania, ten wyciek?

 


#28 OFFLINE   danus4

danus4
  • 43 postów
  • Dołączył: 02-02-2008
  • Skąd: Gliwice-Gdynia

Napisany 11 lutego 2008 - 22:47

Witam koledzy,podejme troszke temat ponieważ szukałem wszędzie i nie znalazłem odpowiedzi na moje zapytanie,mianowicie chodzi o to że na szyby leci zimne powietrze ,na środku konsoli leci ledwo tetnie a po bokach konsoli jest gorące!Co ciekawsza sprawa to te zimne na szyby po stronie pasażera wieje letnie a po stronie kierowcy zimne,czy tam sa jakieś konoliki ,może którys spadł,nie kumam o co tu chodzi.Może nagrzewnica zapchana jak opisywaliście wcześniej.Zaznoczam że Climatronik resetowałem i nic.Prosze o pomoc,moze ktoś też ma taki problem. :cry:

#29 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 lutego 2008 - 22:50

Witam koledzy,podejme troszke temat ponieważ szukałem wszędzie i nie znalazłem odpowiedzi na moje zapytanie,mianowicie chodzi o to że na szyby leci zimne powietrze ,na środku konsoli leci ledwo tetnie a po bokach konsoli jest gorące!Co ciekawsza sprawa to te zimne na szyby po stronie pasażera wieje letnie a po stronie kierowcy zimne,czy tam sa jakieś konoliki ,może którys spadł,nie kumam o co tu chodzi.Może nagrzewnica zapchana jak opisywaliście wcześniej.Zaznoczam że Climatronik resetowałem i nic.Prosze o pomoc,moze ktoś też ma taki problem. :cry:



zle szukales. rozbierz konsole, wyczysc czujnik pod wiatraczkiem z kurzu, potem reset klimatronika i powinno byc ok




 


#30 OFFLINE   danus4

danus4
  • 43 postów
  • Dołączył: 02-02-2008
  • Skąd: Gliwice-Gdynia

Napisany 11 lutego 2008 - 23:10

beast,dzięki za odpowiedź,tylko jeśli chodzi o konsole tzn.te całe podświetlenie climatronika i gdzieś tam dojde do wiatraczka ,pod którym jest czujnik?Troche zakręcone ale jeśli to moze byż to to spróbuje!Musze znależć jak rozbiera sie konsole!POZDRO I dzieki wielkie!!!

#31 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 lutego 2008 - 23:15

beast,dzięki za odpowiedź,tylko jeśli chodzi o konsole tzn.te całe podświetlenie climatronika i gdzieś tam dojde do wiatraczka ,pod którym jest czujnik?Troche zakręcone ale jeśli to moze byż to to spróbuje!Musze znależć jak rozbiera sie konsole!POZDRO I dzieki wielkie!!!


wiatraczek masz po ta kratka centralnie na srodku panelu. dodatkowo moze ci nie dzialalac czujnik naslonecznienia (pod szyba centralnie na srodku) sprawdz czy sie nie wypial. ogolnie albo podmiana na sprawny albo komp inaczej nie sprawdzisz czy dziala




 


#32 OFFLINE   danus4

danus4
  • 43 postów
  • Dołączył: 02-02-2008
  • Skąd: Gliwice-Gdynia

Napisany 11 lutego 2008 - 23:21

No beast dzięki ,sprawdze to wszystko,spróbuje jutro cos podziałać z tym silniczkiem może sie uda jak nie to zostaje komp,mamy tu pare mechaniorów z kompem,zobaczymy.Odezwe sie jak cos znajde!DZIĘKI!!!! :grin:

#33 OFFLINE   Yarek-Y2

Yarek-Y2
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 02 marca 2008 - 21:08

Czy Panowie byli by na tyle uprzejmi i podpowiedzieli mi czy na pewno wina leży po stronie nagrzewnicy? Objaw taki sam czyli zimno. Po płukaniu było troszkę cieplej ale bez zachwytu. Teraz w ogóle nie grzeje. Wejście i wyjście z nagrzewnicy bardzo gorące temperatura na wskaźniku 95 stopni. Ubywa mi płyn ale nie wiele i leci z rurki wychodzącej nad skrzynią biegów. Czy to jakieś ujście skraplanej wody np z klimatyzacji i czy może tak być nawet przy wyłączonej klimie? (klima manualna). Czy może właśnie nieszczelność chłodniczki? (W garażu mam duża plamę pod autem) A może nie otwiera sie mechanicznie nawiew ciepłego powietrza? Da sie to jakoś sprawdzić bez zdejmowania deski? Tylko że ani prawa ani lewa strona nie działa wiec nie sądzę żeby obie sie jednocześnie zepsuły.

#34 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 marca 2008 - 21:11

Czy Panowie byli by na tyle uprzejmi i podpowiedzieli mi czy na pewno wina leży po stronie nagrzewnicy? Objaw taki sam czyli zimno. Po płukaniu było troszkę cieplej ale bez zachwytu. Teraz w ogóle nie grzeje. Wejście i wyjście z nagrzewnicy bardzo gorące temperatura na wskaźniku 95 stopni. Ubywa mi płyn ale nie wiele i leci z rurki wychodzącej nad skrzynią biegów. Czy to jakieś ujście skraplanej wody np z klimatyzacji i czy może tak być nawet przy wyłączonej klimie? (klima manualna). Czy może właśnie nieszczelność chłodniczki? (W garażu mam duża plamę pod autem) A może nie otwiera sie mechanicznie nawiew ciepłego powietrza? Da sie to jakoś sprawdzić bez zdejmowania deski? Tylko że ani prawa ani lewa strona nie działa wiec nie sądzę żeby obie sie jednocześnie zepsuły.



jesli wlot i wylot z nagrzewnicy sa cieple to znaczy ze woda przeplywa przez nagrzewnice. klapki mieszkalnika masz na linkach wiec troche dziwne zeby 2 naraz sie zepsuly. weze sprawdzales w komorze silnika czy same te aluminiowe przy nagrzewnicy ?




 


#35 OFFLINE   Yarek-Y2

Yarek-Y2
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2008 - 21:22

Sprawdzałem przy samej nagrzewnicy są bardzo gorące, ręką trudno utrzymać. Co do klap to też jestem tego zdania że 2 na raz nie mogły sie zepsuć. Ale skoro chłodniczka jest gorąca to musi grzać o ile przechodzi przez nią jakieś powietrze. Ale w aucie grzanie ustawione na max a temperatura powietrza wylotowego jest taka sama jak na dworze tak jak by nie miało w ogóle styczności z nagrzewnicą. Wczesniej po płukaniu troszke grzanie sie pojawiło i nagle na autostradzie do Berlina przestało całkiem grzać i od tamtej pory mam w aucie lodówke :( Myślałem ze za mało płynu w układzie ale było ok. Chyba jednak musze zwalić deske i zobaczyć co tam się dzieje.

#36 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 marca 2008 - 12:30

ja sie podłączam pod każdy temat z ogrzewaniem hehe, ale mam podobny problem u siebie, chociaż w zasadzie moge powiedzieć narazie że "miałem", spuściłem dzisiaj cały płyn z układu zalałem ponownie, według instrukcji na forum, ogrzewanie na max i odkręcony korek zbniorniczka, no i temperatura skoczyła, wiatrak sie załączył, wywaliło troche płynu ze zbiorniczka no i leci teraz ciepłe powietrze, nie gorące ale jest naprawde ciepło nie to co przed tym, spróbuj może takije kombinacji, roboty nie duzo a może pomóc :wink:

 


#37 OFFLINE   Yarek-Y2

Yarek-Y2
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 marca 2008 - 18:22

Jutro spróbuje tak zrobić. Odpowietrzy się układ w ten sposób ale i tak problem się nie rozwiąże bo pewnie znowu się zapowietrzy. Czyli kolejny dowód na nieszczelną chłodniczkę. Zamówie na allegro i wymienie. Koszty nie są duże tylko ta robota. Może spróbuje bez zdejmowania deski? Ale szkoda mi robić to na siłe. Powiedzcie czy chłodnika za 70 zł z allegro jest coś warta? A może można zaryzykować używke?

#38 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 marca 2008 - 22:17

Czyli kolejny dowód na nieszczelną chłodniczkę. Zamówie na allegro i wymienie. Koszty nie są duże tylko ta robota. Może spróbuje bez zdejmowania deski?


jaką chłodniczke chcesz wymieniać zdejmując deskę?

chyba chodziło o nagrzewnice?

 


#39 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 marca 2008 - 22:47

Jutro spróbuje tak zrobić. Odpowietrzy się układ w ten sposób ale i tak problem się nie rozwiąże bo pewnie znowu się zapowietrzy. Czyli kolejny dowód na nieszczelną chłodniczkę. Zamówie na allegro i wymienie. Koszty nie są duże tylko ta robota. Może spróbuje bez zdejmowania deski? Ale szkoda mi robić to na siłe. Powiedzcie czy chłodnika za 70 zł z allegro jest coś warta? A może można zaryzykować używke?


mam uzywke w 100% spawna.




 


#40 OFFLINE   Yarek-Y2

Yarek-Y2
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 marca 2008 - 09:23

Jasne że o nagrzewnicę.

Beast wysłałem do Ciebie maila w sprawie chłodniczki.