Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ubezpieczenie OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 marca 2014 - 20:07

Jak żyje to większych herezji nie słyszałem.

Ubezpieczenie jak najbardziej JEST- jedynie w przypadku kolizji, gdzie prowadził "niezgłoszony" młodociany kierowca, ubezpieczalnia może zażądać dodatkowych $, ale może chcieć o wiele więcej, niż chce przy zakupie polisy.
Przykładowo teraz chce 350zł a w razie W może zechcieć ~500?

"Z tego względu, jeżeli dodatkowy kierowca będzie prowadził ubezpieczony pojazd - należy niezwłocznie zgłosić tę informację do zakładu ubezpieczeń, w którym została wykupiona polisa. Jeżeli nie przekażemy tej informacji ubezpieczycielowi, a dojdzie do szkody takiej jak stłuczka czy wypadek - ubezpieczyciel będzie mógł odmówić wypłaty odszkodowania lub odpowiednio je pomniejszyć. Będzie to oczywiście dotyczyło sytuacji, w której szkodę spowoduje osoba nieuwzględniona w momencie zawierania umowy ubezpieczenia. " to moze czas sie doszkolic skoro sprzedajesz ubezpieczenia


Chyba wiem, skąd wzięło się zamieszanie. Oczywiście odpowiedzialność ubezpieczalni jest zawsze wtedy kiedy wykupiono ubezpieczenie OC. W sytuacji, gdy kierował młody kierowca, który nie był zgłoszony, ubezpieczalnia może zażądać dopłaty do składki (może tyle ile chciała wcześniej, może więcej).
To jednak nie dotyczy polisy autocasco. W przypadku, gdy szkodę spowodował młodociany, niezgłoszony kierowca, a w umowie AC znalazł się stosowny zapis, wówczas ubezpieczyciel ma prawo (i na pewno to zrobi) obniżyć lub odmówić wypłaty odszkodowania.
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#22 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 marca 2014 - 20:07

to ubezpieczalnia nie wyplaci kasy i skonczy sie to tak,jakbys nie mial ubezpieczenia


bzdura , z tego co piszesz wynikałoby że każdorazowo jak pożyczam komuś samochód to musiałbym tą osobę zgłaszać do ubezpieczyciela :D , ubezpieczenie jest przypisane do samochodu a nie do kierowcy http://moto.wp.pl/ka...l?ticaid=1124f4

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#23 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 04 marca 2014 - 20:11

bzdura ,ubezpieczenie jest przypisane do samochodu a nie do kierowcy http://moto.wp.pl/ka...l?ticaid=1124f4


No właśnie też tak myśle .Jak by kazdy dzwonił do ubezpieczalni po to aby zglosic ze pozycza auto to musieli by oddzielna linie chyba założyc...

#24 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 04 marca 2014 - 20:12

bzdura , z tego co piszesz wynikałoby że każdorazowo jak pożyczam komuś samochód to musiałbym tą osobę zgłaszać do ubezpieczyciela :D , ubezpieczenie jest przypisane do samochodu a nie do kierowcy http://moto.wp.pl/ka...l?ticaid=1124f4

mowa jest o mlodocianych kierowcach :F

#25 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 04 marca 2014 - 22:29

dokładnie - masz możliwość zaznaczyć w polisie, że auto będzie prowadzić osoba poniżej 26-go roku życia. Ubezpieczyciel ocenia to jako zwiększenie ryzyka i podwyższa składkę za OC, a auto może prowadzić wtedy nasz syn, córka sąsiada ;), czy młoda kochanka :p. W przypadku rezygnacji z tej opcji, nie dziwne jest, że ubezpieczyciel będzie chciał wyegzekwować dodatkowe opłaty.

#26 OFFLINE   Dymian

Dymian

    :)

  • 229 postów
  • Dołączył: 18-06-2011

Napisany 05 marca 2014 - 00:33

mowa jest o mlodocianych kierowcach :F


mowa jest o tym, czy masz czy nie ubezpieczenie gdy niezgłoszony młodociany kierowca bierze udział w wypadku. Masz jak najbardziej- a Ty napisałeś, że ewidentnie nie co jest wierutną bzdurą, aż boli i nie wprowadzaj kogoś w aż taki błąd.

p.s.Cały czas piszemy o OC- bo z AC to już oddzielna bajka.

#27 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 05 marca 2014 - 09:10

Masz jak najbardziej- a Ty napisałeś, że ewidentnie nie

jesli ubezpieczalnia nie wypalaca,to taka jak bys bez niego jezdzil,ale jesli chodzi,dobra zlapales mnie za slowko,masz oc przyznaje racje,ale nie wyplaca :D

#28 OFFLINE   vandave

vandave
  • 413 postów
  • Dołączył: 30-12-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 marca 2014 - 12:48

witam
Mam takie pytanie Matka chce wykupic ubezpieczenie oc i przy wypelnianiu trzeba zaznaczyc czy bedzie auto prowadziła osoba ponizej 26roku zycie teoretycznie nie ale w domu sa dwie osoby ponizej tych 26 lat i czastem pozyczaja auto teraz pytanie zaznaczyc ze beda jezdzić czy nie ?? róznica w cenie ok 350zł co jezeli taka osoba spowoduje kolizjie??


Nie dopłacaj bo to pic na wodę, żeby naciągnąć na kasę. Sprawdzone, OC w Axa Direct, brat uderzył i żadnych konsekwencji. To samo dotyczy zniżek. Pisz ile chcesz bo i tak nie ma możliwości sprawdzenia (byłoby to nielegalne). Ubezpieczalnia ma wgląd tylko do ewentualnych kolizji z ostatnich 5 lat.

#29 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 marca 2014 - 23:04

jesli ubezpieczalnia nie wypalaca,to taka jak bys bez niego jezdzil


Nie ma czegoś takiego, że nie zapłacą poszkodowanemu bo sprawca coś tam coś tam!


Zamiast się obrażać i pisać głupoty to poczytajcie odpowiednie przepisy a nie artykuły z wp.pl, chyba, że w razie problemów chcecie się na nie powoływać przed sądem :)

#30 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 marca 2014 - 23:35

Oczywiście, że wypłacą z OC sprawdzone i to nie raz ;)

#31 OFFLINE   Dymian

Dymian

    :)

  • 229 postów
  • Dołączył: 18-06-2011

Napisany 06 marca 2014 - 13:51

Jedyny problem z wypłatą mógłby być przy AC, zaś przy OC wypłacą bez problemu jedynie jak pisałem-mogą się domagać kilku groszy.

#32 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 marca 2014 - 12:17

Nie dopłacaj bo to pic na wodę, żeby naciągnąć na kasę. Sprawdzone, OC w Axa Direct, brat uderzył i żadnych konsekwencji. To samo dotyczy zniżek. Pisz ile chcesz bo i tak nie ma możliwości sprawdzenia (byłoby to nielegalne). Ubezpieczalnia ma wgląd tylko do ewentualnych kolizji z ostatnich 5 lat.


Hmmm ciekawe, a wiesz że firma ubezpieczeniowa ma 5 lat aby sprawdzić to i zażądać ew. dopłaty?
Co do zniżek to co piszesz to totalna masakra!! Jest baga UFG, która działa 10 lat wstecz. Do tego znów TU ma 5 lat na sprawdzenie Twojej szkodowości i pociągnięcie Cie do odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń.

Co do wypłaty z OC to TU nie może odmówić, jedynie jak piszą koledzy może (nie musi) zażądać dopłaty za użytkowanie auta przez osobą o zwiększonym ryzyku.

#33 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 11 stycznia 2015 - 16:39

Witam mam taki problem
Moje auto brało udział w kolizji pd czasu zgłoszenia szkody mija jutro 30 dni
ubezpieczalnia twierdzi ze na wypłatę odszkodowania ma 90 dni
Sprawdza otrzymał od nich list ale im go nie odesłał i dlatego takie przedłużenie co dalej robić?
dodam ze mam samochód zastępczy i już za niego do zapłaty jest prawie 5 tyś boje sie ze w końcu przyjdzie mi za niego zapłacić

#34 OFFLINE   kamilrox

kamilrox
  • 348 postów
  • Dołączył: 15-02-2010

Napisany 11 stycznia 2015 - 19:30

Wzywaliście policję? Wypłacić muszą do 30 dni co by się nie działo. Rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej przyjeżdżał na oględziny?
Ja jak wziąłem auto zastępcze to za 2 dni wypłacili i nie chcę Cię straszyć ale mi się należało tylko 8 dni.

#35 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 11 stycznia 2015 - 21:15

Wzywaliście policję? Wypłacić muszą do 30 dni co by się nie działo. Rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej przyjeżdżał na oględziny?
Ja jak wziąłem auto zastępcze to za 2 dni wypłacili i nie chcę Cię straszyć ale mi się należało tylko 8 dni.


Nie było właśnie policji.
Dlaczego auto należało sie tobie tylko na 8 dni???
Z tego co mówiła pani w ubezpieczalni to auto należy mi sie na czas naprawy technologicznej czyli od czasu zdarzenia do czasu naprawy bądź wypłaty odszkodowania.

#36 OFFLINE   kamilrox

kamilrox
  • 348 postów
  • Dołączył: 15-02-2010

Napisany 11 stycznia 2015 - 23:16

Nie wiem może to od firmy zależy ale zgłosiłeś do ubezpieczalni sprawcy tak?
Mi gdzieś koło przedostatniego dnia przyszła kasa tyle, że auto wziąłem dopiero 2-3tyg od zdarzenia i pewnie dlatego mogłem 8 dni.
Naprawa została wyceniona?

#37 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 12 stycznia 2015 - 19:21

Nie wiem może to od firmy zależy ale zgłosiłeś do ubezpieczalni sprawcy tak?
Mi gdzieś koło przedostatniego dnia przyszła kasa tyle, że auto wziąłem dopiero 2-3tyg od zdarzenia i pewnie dlatego mogłem 8 dni.
Naprawa została wyceniona?


Dziś dostałem wycene która rzekomo została wysłana 24.12.2014 co zgłosiłem do ubezpieczalni.
Pan powiedział ze od sprawcy otrzymał wszystkie dokumenty oprócz okolicznosci zdarzenia przez co nie moga wypłacić odszkodowania.

#38 OFFLINE   kamilrox

kamilrox
  • 348 postów
  • Dołączył: 15-02-2010

Napisany 12 stycznia 2015 - 19:41

No to na co czekają? Chcą nadal płacić za auto zastępcze? Wycena chociaż godna?

#39 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 15 stycznia 2015 - 15:53

No to na co czekają? Chcą nadal płacić za auto zastępcze? Wycena chociaż godna?


juz po problemie kasa na koncie.
No z wyceną szału nie ma.
Wartosc auta wyszła im na 2700 przed szkodą a w infoexpert na wycenie wyszło 6600.

#40 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 października 2016 - 09:51

Pany jest możliwość sprawdzić OC gdzie było wykupione, tzn. w jakiej firmie ubezpieczeniowej, gdy auto miałem bardzo krótko i sprzedałem, a chcę to teraz zgłosić do tejże firmy ubezpieczeniowej.

W UFG nie widze takiej opcji, przeglądając to na szybko... :/