Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wariujące samopoziomowanie ksenonów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
162 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 23 grudnia 2009 - 17:06

wariuje tylko jeden lewy kseniak!

Zamień miejscami będziesz miał pewność czy to silniczek.

#22 OFFLINE   mario.g

mario.g
  • 110 postów
  • Dołączył: 28-03-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 grudnia 2009 - 20:39

Panowie! Na Op-Comie wyskakiwało "nieprawidłowa praca- lewy serwomotor-zacisk 2 i/lub 4". oraz tak jak w poprzednim poście.
Ksenon jak opisywałem poprzednio "latał" góra/dół. Okazało się,że pod akumulatorem w wiązce przewodów naderwany był przewód nr 4(zasilający) i urwany jeszcze jeden-troszkę cieńszy(nie pamiętam który).
Zlutowałem wszystko,zaizolowałem i jest gitara,że heja!:jump:
Q...wa! Ponad rok z tym walczyłem! Nareszcie!

Wielkie dzięki Wam za zainteresowanie! :up: (kurde,oby działało bez żadnych "check'ów" wiecej:D...

Tera mam dodatkowy silniczek i se leży...:nie: :hmmm:

Pozdro dla Wszystkich!:D

#23 OFFLINE   PAQ11

PAQ11
  • 10 postów
  • Dołączył: 02-05-2008

Napisany 23 stycznia 2010 - 08:49

A czy problem z poziomowaniem ksenonów może być związany z mrozami? U mnie mniej więcej od czasu kiedy na zewnątrz mamy ujemne temp. na wyświetlaczy pojawia się leuchtw. fahrlicht. Podczas jazdy światła w ułamku sekundy spadają prawdopodobnie do najniższego ustawienia bo świecą totalnie w dół, po czym po pewnym czasie (lub po ponownym ich odpaleniu) wracają do swojej pozycji. Mam nadzieję, że wraz z nadejściem odwilży problem sam zniknie. Ps. Od pewnego czasu na wyświetlaczu nie pojawia się komunikat, a ksenony dalej świrują. Na początku lutego mam przegląd i pewnie będzie problem z tymi światłami.

#24 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 stycznia 2010 - 08:53

może zamarznięte błoto blokuje czujnik na wahaczu, wjedź na kanał i obejrzyj dokładnie

#25 OFFLINE   PAQ11

PAQ11
  • 10 postów
  • Dołączył: 02-05-2008

Napisany 23 stycznia 2010 - 08:59

A jak rozpoznam ten czujnik? Duże to ustrojstwo?

#26 OFFLINE   Sitas

Sitas

    kombinator

  • 429 postów
  • Dołączył: 21-03-2007
  • Skąd: Morąg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 stycznia 2010 - 21:17

wielkość około 5 cm. z przodu przy lewym wahaczu.

#27 OFFLINE   PAQ11

PAQ11
  • 10 postów
  • Dołączył: 02-05-2008

Napisany 25 stycznia 2010 - 10:53

Witam ponownie. Oba czujniki wizualnie są w porządku. Elektryk twierdzi, że mógł jeden z nich ulec awarii z powodu mrozu. Macie może namiary poza serwisem w okolicy Gorzowa Wlkp. na kogoś kto by mógł się tym zająć? Proszę o pomoc bo czas mnie nagli (w pierwszych dniach lutego przegląd).

#28 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 stycznia 2010 - 23:54

Witam ponownie. Oba czujniki wizualnie są w porządku. Elektryk twierdzi, że mógł jeden z nich ulec awarii z powodu mrozu. Macie może namiary poza serwisem w okolicy Gorzowa Wlkp. na kogoś kto by mógł się tym zająć? Proszę o pomoc bo czas mnie nagli (w pierwszych dniach lutego przegląd).


to ze wizualnie ladnie wygladaj to nie znaczy ze dobrze dzialaja.




 


#29 OFFLINE   Poczes

Poczes

    carrra(van)mba

  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2009
  • Skąd: Southampton

Napisany 25 lutego 2010 - 18:27

podepne sie do tematu, wiec moja historia jest troszke inna.... przy odpalonym aucie po chwili zapala sie kontrolka ABS, trakcji, poduszki powietrznej oraz pomruguje kontrolka silnika i wywala komunikat Low beam fld/vision
Dodany obrazek
Co to moze byc?

#30 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 lutego 2010 - 19:10

podepne sie do tematu, wiec moja historia jest troszke inna.... przy odpalonym aucie po chwili zapala sie kontrolka ABS, trakcji, poduszki powietrznej oraz pomruguje kontrolka silnika i wywala komunikat Low beam fld/vision
Dodany obrazek
Co to moze byc?


jakie masz ladowanie ?




 


#31 OFFLINE   Poczes

Poczes

    carrra(van)mba

  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2009
  • Skąd: Southampton

Napisany 25 lutego 2010 - 23:24

sprawdzalem ladowanie.... na wolnych obrotach mam 13,6, jak powlaczam wszystko co mozliwe spada do 12,7-12,4 dowiedzialem sie ze przyczyna moze byc brak masy....jutro bede szukal.....dodam ze jak zapalaja mi sie kontrolki i przygazuje to gasna, jak go zgasze przy zapalonych kontrolkach i chce odpalic jest doopa aku zachowuje sie jak rozladowany i nie chce nawet przekrecic......po 15 minutach jest znowu ok i kopsa za kazdym razem :/

#32 OFFLINE   shamrock

shamrock
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-06-2008
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 18 marca 2010 - 14:08

Nie chciałbym sie tu wcinać ale z uwagi na to że kiedyś pisałem w tym temacie to mam pytanie co do mojego problemu a mianowicie u mnie jest błąd tylnego czujnika i już nawet miałem nagrany sprawny ale coś mnie tknęło i podpiąłem jeszcze raz kompa bo przecież czujnik jest cały nie połamany a z tego co słyszałem to nie jest jakieś skomplikowane urządzenie. Po podpięciu pod autoscanera wyszedł błąd B3420 czyli nadal tylny czujnik ale kiedyś jak go kasowałem to nie występował przez kilka dni a teraz odrazu wracał. Napięcie na tylnym czujniku program pokazywał 0V bez względu na ruch wahacza. Nasunął mi się taki wniosek że może jakiś przewód uwalony więc profilaktycznie sprawdziłem wtyczkę ale nadal bez zmian. Pytanie brzmi jak można sprawdzić czy to przewód bez rozdłubywania instalacji. Wiem że komp od ksenonów jest gdzieś w przednim prawym nadkolu (chyba :p) i czy on też może być uwalony ew jak się do niego dostać????

#33 OFFLINE   rinngo

rinngo
  • 62 postów
  • Dołączył: 19-11-2007
  • Skąd: kalisz
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 marca 2010 - 15:02

Po podpięciu pod autoscanera wyszedł błąd B3420 czyli nadal tylny czujnik ale kiedyś jak go kasowałem to nie występował przez kilka dni a teraz odrazu wracał. Napięcie na tylnym czujniku program pokazywał 0V bez względu na ruch wahacza. Nasunął mi się taki wniosek że może jakiś przewód uwalony więc profilaktycznie sprawdziłem wtyczkę ale nadal bez zmian. Pytanie brzmi jak można sprawdzić czy to przewód bez rozdłubywania instalacji.





troszke dłubania ale jak zamienisz czujniki to ci się wyjaśni czy czujnik czy instalka
taka moja sugestia;)

#34 OFFLINE   Tomasz Dukat

Tomasz Dukat
  • 13 postów
  • Dołączył: 02-09-2009
  • Skąd: Murowana Gośina k. Poznania

Napisany 06 października 2010 - 17:22

Temat porządnie przewałkowany widzę, przeczytałem calość ale i tak potrzebuję waszej rady, szczególnie tych z Was którzy mogą odpowiedzieć rzeczowo korzystając z doświadczenia w tym temacie.

Rok temu wymieniłem wszystkie amortyzatory na nowe. Oczywiście na tylne samopoziomujące kasy nie starczyło, więc zamontowałem zwykłe. Wszystkie są Kayaba'y. Zastanawiałem sie co będzie z poziomowaniem reflektorów ale po wymianie różnicy w oświatlaniu drogi nie zauważyłem i błędów zadnych nie było. Jednak ostatnio po prawie roku pojawił się komunikat o błędzie poziomowania ksenonów i swiatła zaczeły swiecić w dół.
Czy ktoś potrafi rzeczowo odpowiedzieć jak sprawdzić co się stało (od czego zacząć) i po usunięciu usterki w jaki sposób ustawić swiatła w prawidłowej pozycji dla obciążenia 1-2osób. Jeżdże 95% czasu sam pustym autem więc jedno ustawienie mi wystarczy.
Proszę o pomoc.

#35 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 października 2010 - 17:24

Temat porządnie przewałkowany widzę, przeczytałem calość ale i tak potrzebuję waszej rady, szczególnie tych z Was którzy mogą odpowiedzieć rzeczowo korzystając z doświadczenia w tym temacie.

Rok temu wymieniłem wszystkie amortyzatory na nowe. Oczywiście na tylne samopoziomujące kasy nie starczyło, więc zamontowałem zwykłe. Wszystkie są Kayaba'y. Zastanawiałem sie co będzie z poziomowaniem reflektorów ale po wymianie różnicy w oświatlaniu drogi nie zauważyłem i błędów zadnych nie było. Jednak ostatnio po prawie roku pojawił się komunikat o błędzie poziomowania ksenonów i swiatła zaczeły swiecić w dół.
Czy ktoś potrafi rzeczowo odpowiedzieć jak sprawdzić co się stało (od czego zacząć) i po usunięciu usterki w jaki sposób ustawić swiatła w prawidłowej pozycji dla obciążenia 1-2osób. Jeżdże 95% czasu sam pustym autem więc jedno ustawienie mi wystarczy.
Proszę o pomoc.


amortyzatory nie mają tutaj znaczenia. Sprawdź czujniki na przednim lewym i tylnym lewym wahaczu. Jak masz farta to wypięła Ci się tylko kulka, jak masz mniej szczęścia to masz czujnik uwalony

#36 OFFLINE   Tomasz Dukat

Tomasz Dukat
  • 13 postów
  • Dołączył: 02-09-2009
  • Skąd: Murowana Gośina k. Poznania

Napisany 28 października 2010 - 12:39

Adamie,
a orientujesz się jaka jest orientacyjna cena za taki czujnik używany?

Czy ktoś z klubowiczy posiada taki czujnik na sprzedaż?

#37 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 października 2010 - 14:06

orientujesz się jaka jest orientacyjna cena za taki czujnik używany?

Czy ktoś z klubowiczy posiada taki czujnik na sprzedaż?

http://forum.omegakl...ead.php?t=46470

#38 OFFLINE   Tomasz Dukat

Tomasz Dukat
  • 13 postów
  • Dołączył: 02-09-2009
  • Skąd: Murowana Gośina k. Poznania

Napisany 28 października 2010 - 14:35

dzięki

#39 OFFLINE   alex5200

alex5200
  • 2 postów
  • Dołączył: 02-08-2010

Napisany 04 listopada 2010 - 22:53

Witam.
Mi też przytrafił się problem z czujnikiem poziomowania w omie i widzę że jest kłopot z zakupem tego drobiazgu....telefon do serwisu i miły pan wyjaśnia że to droga impreza- do niedawna coś ponad 200pln, ale teraz sprzedają komplety naprawcze za 800zł......a to już przesada....no i zacząłem szukać używek-na allegro brak na szrotach brak......może ktoś wie czy da się dopasować od innego modelu a może ktoś ma ten czujnik i chciałby sie pozbyć??

#40 OFFLINE   Fabio3

Fabio3
  • 3 postów
  • Dołączył: 06-10-2010
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 listopada 2010 - 12:15

Siemka.Też miałem problem z poziomowaniem ksenonów jakieś dwa tygodnie temu.Miałem komunikat na kompie i jak odkręciłem koło to się okazało że wyskakuje przegub z czujnika i sam sobie naprawiłem i teraz cały czas jest ok:) Jeśli ktoś chce to prześle linka z informacjami jak to naprawić!