Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kupno silnka 2.5.v6 na alllegro od nie uczciwego sprzedajocego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Darek1986

Darek1986
  • 29 postów
  • Dołączył: 08-07-2013
  • Skąd: Rejowiec Fabryczny

Napisany 04 października 2013 - 19:12

witam nie wiem czy mogę napisać tu na tym forum o mojej nie typowej sprawie kupiłem silnik do omegi 2.5v6 znalazłem ogłoszenie na tablicy silnik za kwotę 700 zł do omegi 2.5v6 i poprosiłem sprzedającego żeby wstawił ogłoszenie na allegro i sprzedający je wystawił ale zadzwonił czy to może być kwota 100 zł żeby uniknąć dużej prowizji ja się zgodziłem po czym przelałem kwotę 700 zł na konto sprzedającego po przelaniu kwoty kontakt telefoniczny ze sprzedającym się urwał mam przekazy pocztowe o wpłaceniu gotówki oraz fotki z ogłoszeniem dane sprzedającego daje linka do aukcji z silnikiem do ogłoszeń jakie ma na tablicy

http://allegro.pl/si...3453915438.html

http://tablica.pl/of...zytkownik/mtGn/

co mam z tym faktem zrobić jak odzyskać gotówkę lub silnik

#2 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 19:20

Nieważne czy to jest kwota 100 zł czy 700 zł sprzedaz doszła do skutku. Facet zrobił cwanie bo za 100 zł jest niska szkodliwosc czynu (jak pamietam do 250 zł).

Tak czy innaczej masz kwity na 700 zł wiec policja nie może olać sprawy. Pierw sytuacje opisać allegro a po ich odpowiedzi zgłosić na policje. Jest program ochrony kupujacych lecz zgodnie z zakupem obowiazuje Cie na 100 zł lecz policji zgłaszasz kwote 700 zł zgodnie z potwierdzeniem przelewu. Dodatkowo proponuje facetowi pogrozic policja mailowo lub smsem.

Allegro w takiej sytuacji kontaktuje sie z druga strona w celu wyjaśnienia sytuacji. Może być również tak, że facet miał wypadek i leży w szpitalu co nie czyni go od razu złodziejem :)

#3 OFFLINE   Darek1986

Darek1986
  • 29 postów
  • Dołączył: 08-07-2013
  • Skąd: Rejowiec Fabryczny

Napisany 04 października 2013 - 19:28

Tak mam wszytko dane adresowe wszytko zrzuty ekranu dowody wpłaty na konto kolego kliknij w aukcje i zadzwoń na ten numer zgłasza się poczta a gdzie to w allegro zgłosić bo szukałem i nie mogę odnaleźć

#4 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 19:30

http://allegro.pl/Co...t2/Contact2.php

Wypełnij formularz opisując dokładnie całą sytuację.

Z jednej strony powinni pomóc lecz nie wiem tylko czy z racji chęci oszukania ich (dogadania sie ze sprzedajacym do innej kwoty czego allegro zabrania bo to kasa z prowizji ktorej nie dostana) odmówi pomocy.

#5 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2013 - 19:32

Dokładnie jw. Nie ważne jaka kwota zgłoś to na policię. Parę lat temu miałem podobną sytuację tylko nie zgłosiłem tego nigdzie. Policja sama do mnie zapukała i ochrzanlili mnie, że nie zgłosilem tego. Okazało się, że przekręt był na większą skalę i nie tylko ja byłem wykiwany. Po roku (może szybciej), kiedy już zapomniałem o sprawie, pieniądze wpłynęły z powrotem na konto.

#6 OFFLINE   Darek1986

Darek1986
  • 29 postów
  • Dołączył: 08-07-2013
  • Skąd: Rejowiec Fabryczny

Napisany 04 października 2013 - 19:34

Tak mam wszytko dane adresowe wszytko zrzuty ekranu dowody wpłaty na konto kolego kliknij w aukcje i zadzwoń na ten numer zgłasza się poczta a gdzie to w allegro zgłosić bo szukałem i nie mogę odnaleźć tak ci powiem pisałem do niego na gadu z innego konta nie ze swojego pytałem się czy mam silnik do golfa II bo sprzedaje w ogłoszeniach i odpisał mi zapytałem się dla czego nie można się dodzwonić na podany numer w ogłoszeniu to napisał mi że bateria mu padła to nie dzwoniłem z tydzień bo zbierałem na kuriera gdy już kasę mam na kuriera i dziś chciałem zamawiać to myślę zadzwonię do niego powiem mu że już zamawiam kuriera a tu znowu głuchy telefon nie odpowiada jedn i drugi wiec podejmuje kroki w tym celu

#7 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 19:43

W takim razie standardowo kontakt z allegro i daj znać co Ci odpiszą. Powinni Ci pomóc bo to sprzedający oszukuje allegro na prowizji a nie Ty. Gdy allegro napisze, że brak kontaktu ze sprzedajacym wtedy zgłaszasz to policji :police:

#8 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 19:45

A to ten

nie katany

:masakra:





No to teraz sprzedawczyk będzie katany :D

#9 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 19:47

hehehe katany katany :D zawsze pare omeg może Pana sprzedającego odwiedzić celem wyjaśnienia :p

#10 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2013 - 19:50

zawsze pare omeg może Pana sprzedającego odwiedzić celem wyjaśnienia

I co mu zrobią Ci z tych Omeg ??

#11 OFFLINE   Darek1986

Darek1986
  • 29 postów
  • Dołączył: 08-07-2013
  • Skąd: Rejowiec Fabryczny

Napisany 04 października 2013 - 19:54

no czekamy opisałem sprawę i wypełniłem ten formularz,a z tymi omegami tak też można he he zobaczę może się tak zrobi

#12 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 19:58

I co mu zrobią Ci z tych Omeg ??


zakatany smiechem :)

Tak jak napisałem Sypus wyjaśnia temat.

#13 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 04 października 2013 - 20:31

Nieważne czy to jest kwota 100 zł czy 700 zł sprzedaz doszła do skutku. Facet zrobił cwanie bo za 100 zł jest niska szkodliwosc czynu (jak pamietam do 250 zł).

Tak czy innaczej masz kwity na 700 zł wiec policja nie może olać sprawy. Pierw sytuacje opisać allegro a po ich odpowiedzi zgłosić na policje. Jest program ochrony kupujacych lecz zgodnie z zakupem obowiazuje Cie na 100 zł lecz policji zgłaszasz kwote 700 zł zgodnie z potwierdzeniem przelewu. Dodatkowo proponuje facetowi pogrozic policja mailowo lub smsem.

Allegro w takiej sytuacji kontaktuje sie z druga strona w celu wyjaśnienia sytuacji. Może być rĂłwnież tak, że facet miał wypadek i leży w szpitalu co nie czyni go od razu złodziejem :)


Kolega Lukassbos nie ma racji. Na szczescie. W internecie oszustwo internetowe zaczyna sie od 1 zl. Tylko przy kradziezy ma znaczenie 249 zl wykroczenie, 250 kradziez. Tak czy siak pokaz dane z allegro policji, wydrukuj aukcje i potwierdzenie przelewu. Nie liczy sie kwota na allegro tylko kwota przeslana. Mozesz zawsze powiedziec, ze 100 zl to cena silnika, a 600 zl to cena przesylki. W allegro zaloz spor i opisz cala sytuacje jak najszczegolowiej, dodaj rowniez skan przelewu i niech sprzedajacy sie odwola do tego co Ty napisales. Zrobiles jedna gafe, czyli te 100 zl. W allegro jest system ochrony kupujacych. Allegro zwroci Ci pieniadze i wyciagnie z niego kase oraz automatycznie zglasza na policje. Mozna powiedziec, ze w Poznaniu na Marcelinskiej jest mini komisariat ;) jak chciales przez allegro i kupujacy sie upieral przy 100 zl to bylo powiedziec aby wystawil za 700 zl i po tygodniu niech sie odwola do allegro o zwrot prowizji, ze zrezygnowales z zakupu. Wowczas prowizja zostanie cofnieta po zaakceptowaniu przez allegro.

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

#14 OFFLINE   Darek1986

Darek1986
  • 29 postów
  • Dołączył: 08-07-2013
  • Skąd: Rejowiec Fabryczny

Napisany 04 października 2013 - 20:36

nie podaruje będziemy działać czekam na wiadomość z allegro wszytko mam wszystkie dane przekazy seryny aukcji wszystkie dane czekamy

#15 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2013 - 20:54

Kolega Lukassbos nie ma racji. Na szczescie. W internecie oszustwo internetowe zaczyna sie od 1 zl. Tylko przy kradziezy ma znaczenie 249 zl wykroczenie, 250 kradziez.


Zgadza sie niska szkodliwość czynu jest w prawie karnym (mea culpa) co nie zmienia faktu, że proces wyjaśnienia lub odzyskania pieniedzy powinien przebiegać tak jak napisałem czyli pierw pismo do allegro.

Co do tego, że nie ważne jaka kwota była kup teraz a jaka faktycznie na przelewie to bym się kłócił. Za pomoca allegro dokonuje sie zakupu i tym samym zawarcia umowy wiążącej na kwotę wylicytowaną. Jeżeli kup teraz wynosiło 100 zł a przelejemy facetowi 700 zł roszczenia do allegro możemy mieć do kwoty tylko tej, która widnieje przy zakupie. Co obchodzi allegro, że przelaliśmy kwote wieksza niż zawarta w umowie. Te 700 zł ma znaczenie jedynie na policji moim skromnym zdaniem. To tak jak kupimy auto od komisu za 1000 zł na umowie a zapłacimy faktycznie 3000 zł. W przypadku zwrotu auta z powodu odnalezienia wady ukrytej, która zataił komis, faktycznie należy nam sie kwota zawarta w umowie, zgadza sie ?? dlatego czesto przestrzega sie przed takimi niskimi umowami...

Jeżeli sie myle to mnie poprawcie

#16 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2013 - 22:27

a z tymi omegami tak też można he he zobaczę może się tak zrobi

Jak na razie 7 stów już popłynąłeś, do gościa masz 476 km w jedną stronę - myślę, że jednak powinieneś sobie odpuścić ten wypad ze względów finansowych :tak: o innych nie wspominając :hmmm:




Darek nie idź tą drogą :D

#17 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 05 października 2013 - 00:39

Lukassbos dobrze napisales. Tylko ja pisalem tez o systemie ochrony kupujacych. Allegro zwraca tylko koszt przedmiotu a nie koszt przesylki a mozna tak zrobic ze silnik stowka a przesylka 6 stowek. Jezeli chodzi o policje/sad to jak najbardziej kwota przelewu.

Do autora tematu: jezeli czujesz sie juz w tej chwili oszukany to wyslij pismo przedprocesowe za potwierdzeniem odbioru. Bedziesz zupelnie czysty dla sadu w pozniejszej kwestii, ze chciales zalatwic cokolwiek, starales sie wytlumaczyc sytuacje, dawales czas na wyjasnienia ze strony sprzedajacego, a po uplywie np tygodnia ktory wyznaczysz w pismie przedprocesowym, strona nie wywiazala sie z danej umowy.

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

#18 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 października 2013 - 04:04

allegro to od razu bym sobie odpuscil bo to patalachy i wysylaja gotowe szablony ktore tak naprawde nic nie zawieraja. Tak jak wczesniej. Pisali. Ja to bym od razu szedl na policje. Niech. Oni sie tym martwia. A do goscia nie masz co jechac bo nerwy moga puscic i jeszcze ty bedziesz mial problemy

#19 OFFLINE   Darek1986

Darek1986
  • 29 postów
  • Dołączył: 08-07-2013
  • Skąd: Rejowiec Fabryczny

Napisany 05 października 2013 - 12:45

sprawa została wyjaśniona sprzedający nie odbierał telefonów bo był w pracy a ma taka prace w której nie może odbierać telefonów zadzwonił do mnie i wyjaśnił sprawę tylko ja pochopnie oceniłem sprzedającego ale myślę że sprawa się wyjaśni

#20 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2013 - 14:21

tak z czystej ciekawośći, jak długo nie mogłeś się z nim skontaktować?