Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oplaty za sprowadzenie samochodu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 października 2007 - 20:52

Jak to jest z tymi oplatami... jest ta od wielkosci silnika co miala wejsc w tamtym roku? moze ktos sprowadzal i wie? bodajze 13.6% za silnik powyzej 2l?

Wychodzi ze jesli sie przyprowadza samochod za 30tys to trzeba jeszcze ponad 4tys w ten interes wsadzic +reszta oplat?

#2 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 października 2007 - 22:53

http://www.google.co...=utf-8&oe=utf-8

#3 OFFLINE   fitek

fitek
  • 29 postów
  • Dołączył: 29-08-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 27 października 2007 - 02:49

Cześć :)
Ja przywoziłem ome w czerwcu 2.5Td i akcyza 7 %,
do 2 l poj. 3% z hakiem o ile pamietam.
carpe diem... z OMEGĄ ;-)

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2007 - 11:25

13,6% za auto z silnkiem >2000cm3
3,1% za auto z silnikiem <2000cm3

A jak nie zapłacić takiej akcyzy?
Podać zaniżoną wartość na umowie kupna sprzedaży. Zamiast 2000EU 200-400EU.
W niczym to nie przeszkadza.
Zauważ, ze zadna firma sprowadzająca auta nie wystawi Ci pełenej faktury na samochód (jak myslisz - dlaczego :) )

ps. a na zakupy zapraszam www.autoeden.com.pl :D

#5 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2007 - 13:25

Jak to jest z tymi oplatami... jest ta od wielkosci silnika co miala wejsc w tamtym roku? moze ktos sprowadzal i wie? bodajze 13.6% za silnik powyzej 2l?

Wychodzi ze jesli sie przyprowadza samochod za 30tys to trzeba jeszcze ponad 4tys w ten interes wsadzic +reszta oplat?


Przemek tylko nie słuchaj sie niektórych osób i nie staraj się zaniżać bardzo wartości zakupu auta.
Teraz po wprowadzeniu nowych stawek akcyzy UC może wezwać rzeczoznawce i potem możesz mieć wielkie nieprzyjemności.
Jeśli kupisz autko np za 3000 euro to nie staraj sie wpisać np 200 czy 400 euro.

Podać zaniżoną wartość na umowie kupna sprzedaży. Zamiast 2000EU 200-400EU.
W niczym to nie przeszkadza.

Napewno to nie przeszkadza w otrzymaniu kary od UC za zbyt mocne zaniżanie wartości auta. :bad:

Najpierw nalezy skalkulowac co komu sie opłaci, czy zapłacić kilkaset zł akcyzy więcej czy grzywne w wysokości minimum 5 tyś zł.

#6 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 października 2007 - 14:40

Witam tak jak przedmówcy pisali powyżej 2l jest 13 z hakiem % a fakture mozesz zaniżyć tylko tak jak Waldemarz pisze nie przesadzaj jak samochód jest warty 3000 to moim zdaniem można koło 1000 wpisać może 1500 ojro plus do tego dochodzi Ci pierwszy przegląd w Polsce (już nie pamiętam ale cena chyba normalna lub troche więcej) + tłumaczenie papierów (koło 50-100zł) + skarbówkę tam jest stała opłata dla samochodów sprowadzonych (bodajże 200zł) +znaczki skarbowe przy akcyzie i w skarbówce w sumie coś koło 30-40zł no i oczywiście wydział komunikacji opłata ekologiczna 500zł (lub 400 nie pamiętam dokładnie) oraz książka wozu 74zł + oczywiście tablice i koszt przerejestrowania w sumie około 180zł

PS opłatę ekologiczną musisz zapłacić w dniu przerejestrowywania samochodu na poczcie lub przelewem bankowym na konto ministerstwa środowiska czy coś tam podobnego.
Po drugie jak będziesz zaniżał cenę na fakturze dopisz jakieś uszkodzenia samochodu tylko też nie przesadzaj możesz wpisać powiedzmy uszkodzone skrzynia klima nie działa itp tak żeby nie było że musiał przyjechać na lawecie bo mogą zażądać faktury za lawete tak jak to zrobili w przypadku znajomego mojego ojca a potem koleś biegał po wypożyczalniach lawet by skołować fakture czy tam paragon

Wszystko co opisałem obowiązywało jakiś czas temu ale chyba nic sie nie zmieniło
pozdrawiam

#7 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2007 - 19:12

opłata ekologiczna 500zł (lub 400 nie pamiętam dokładnie)

500 zł

opłatę ekologiczną musisz zapłacić w dniu przerejestrowywania samochodu na poczcie lub przelewem bankowym na konto ministerstwa środowiska czy coś tam podobnego.

Na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

#8 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2007 - 20:27

PS opłatę ekologiczną musisz zapłacić w dniu przerejestrowywania samochodu na poczcie lub przelewem bankowym na konto ministerstwa środowiska czy coś tam podobnego.

Nie musi w dniu przerejestrowania, bo może i wczesniej. :mrgreen:
Na pewno aby otrzymać tablice i dowód rejestracyjny to musi pokazać kwit opłaty. :razz:

Po drugie jak będziesz zaniżał cenę na fakturze dopisz jakieś uszkodzenia samochodu tylko też nie przesadzaj możesz wpisać powiedzmy uszkodzone skrzynia klima nie działa itp tak żeby nie było że musiał przyjechać na lawecie bo mogą zażądać faktury za lawete tak jak to zrobili w przypadku znajomego mojego ojca a potem koleś biegał po wypożyczalniach lawet by skołować fakture czy tam paragon

najlepiej to wogóle nie pisać że ma cos złego ze stanem technicznym, bo przy 1 przeglądzie moga zażadać dokumentów danej naprawy.
Najlepiej jeśli juz to wpisać że autko ma zadrapania, nie działająca klima itd. Nie pisać że coś ze skrzynia nie tak czy z innymi ważnymi sprawami technicznymi. :???:

#9 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 października 2007 - 17:48

Dzieki za odpowiedzi :mrgreen:

Niedosc ze na zachodzie dobry samochod jest drogi to jeszcze u nas trzeba w niego wpakowac na dziendobry 4-6tys oplat+wymiana oleju rozrzadu itp itd ajajaj :nie_wiem: