Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Drukarka laserowa -jaka?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 września 2013 - 11:23

Witam! Chciałem zakupić drukarkę laserową monochromatyczną wraz ze skanerem, kopiarka itp. takie urządzenie wielofunkcyjne, tanie w eksploatacji, w miarę bezawaryjne i tanie w zakupie :) (budżet do 550pln). Jest tego tyle na rynku, że laikowi ciężko coś wybrać, drukowania nie będzie za dużo, użytkowana na potrzeby domowe, nie firmowe, możecie coś polecić sprawdzonego?

#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 września 2013 - 12:50

Poszukaj czegos ze stajni Samsunga. Jak nie zależy Ci żeby urządzenie miało dodatkowo obsluge wifi to monochromatyczne wielofunkcyjne w tej cenie znajdziesz spokojnie.
Od niedawna mam Samsunga clp365w (z tym ze nie potrzebowalem urządzenia wielofunkcyjnego a sama drukarke kolorowa, a ze drukuje "okazjonalnie" to padlo na laser) i jestem zadowolony. Ceny ori materiałów eksploatacyjnych sa na zadowalającym poziomie i do tego jest sporo dobrych zamienikow.

#3 OFFLINE   krycha

krycha
  • 184 postów
  • Dołączył: 13-02-2013
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 września 2013 - 13:58

Poczytaj o BROTHER'ach, ceny nie duże a i opinie dobre. Wielofunkcyjne tylko że atramentowe za 350 kupisz. Koszt kardridzy, kompletu-10-20 zł w zależności od modelu. znajomy ma i sobie chwali. Ja sam też się szykuję do zakupu brothera o takiego: http://allegro.pl/br...3527391075.html

#4 OFFLINE   Jaworess

Jaworess

    Biuro Rachunkowe-Ostróda

  • 183 postów
  • Dołączył: 24-02-2011
  • Skąd: Ostróda

Napisany 08 września 2013 - 17:46

Albo HP albo Samsung. W firmie chodzą dwie HP i to nie mają lekko, są nie do zarżnięcia ale to zwykłe LaserJety bez skanerów. A jeżeli chodzi o reklamacje to trafiają się atramentówki HaPeka natomiast laserówka się jeszcze nie trafiła. Druga sprawa to chyba najlepsza dostępność materiałów eksploatacyjnych w śmiesznych cenach.

HP LASERJET M1132 MFP mieści się w budżecie a najtańszy dobry zamiennik (toner) kosztuje niecałe 50zł. Śmiech na sali.

Samsungi na pewno będą ładniejsze i nieco bardziej wypasione ale czy tak niezawodne...

#5 OFFLINE   galicjusz

galicjusz
  • 215 postów
  • Dołączył: 27-05-2012
  • Skąd: Płock
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 września 2013 - 21:37

Rozglądałbym się praktycznie wyłącznie za HP. Jeśli budżet ogranicza można poszukać alternatywnie Brother'a.

Poszukaj HP OfficeJet 6500 Plus.

#6 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 września 2013 - 21:52

A ja pomimo iż używam nadal hp :p mam uraz do HP i uważam, że atramentówki są lipne. Nie wiem jak laserówki. Sam się rozglądam za laserówką chętnie poczytam rzeczowe opinie :)

#7 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 września 2013 - 21:56

Rozglądałbym się praktycznie wyłącznie za HP. Jeśli budżet ogranicza można poszukać alternatywnie Brother'a.

Poszukaj HP OfficeJet 6500 Plus.



Ale kolega szuka drukarki laserowej to po pierwsze, a po drugie tej drukarki ktora podales juz chyba nowej nie kupisz, bo to stary model.

#8 OFFLINE   Dymian

Dymian

    :)

  • 229 postów
  • Dołączył: 18-06-2011

Napisany 08 września 2013 - 22:27

Wybór laserówki był tylko ze względu na koszta eksploatacyjne wyklarowany?
Jak tak to mi się nawet nie opłaciło używanej laserówki /tylko czarny/ za 120zł od kolegi odkupić przy tm co daje mi urządzenie wielofunkcyjne /druk kolor/ + tusze via allegro.

#9 OFFLINE   Jaworess

Jaworess

    Biuro Rachunkowe-Ostróda

  • 183 postów
  • Dołączył: 24-02-2011
  • Skąd: Ostróda

Napisany 09 września 2013 - 00:08

mam uraz do HP i uważam, że atramentówki są lipne

100% racja.
Natomiast LaserJety chodzą latami, dosłownie. kiedyś z 8 lat temu koleś wygrzebał z jakiejś piwnicy laserjet 5l (produkcja, lata 90 wcale nie późne). Zapakowaliśmy papier i ruszyła na tonerze który miał nie wiem z 5 lat jak nie więcej. Jedynie traktorowi wciągającemu trzeba było delikatnie palcem pchnąć papierek ale jak ją przeserwisowaliśmy to chodziła jak złoto i dalej by działała ale poszła w odstawkę, gdyby teraz ją wyciągnął, podpiął to na stówę by ruszyła.
A koszt tonera jest śmieszny, płacisz tyle co za jeden ori tusz...czarny.

#10 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2013 - 08:29

@up
Zgadza się. Korzystam z dwóch: HP LaserJet 1200 (nie do zajeżdżenia sprzet, szybka i bezproblemowa jak ktoś dużo drukuje) i kombajnu HP LaserJet 3020. Maja juz swoje lata ale są nie do zdarcia. Nie wiem jakie sa teraz sa ich nowe modele ale ta linia jest naprawdę dobra.

#11 OFFLINE   galicjusz

galicjusz
  • 215 postów
  • Dołączył: 27-05-2012
  • Skąd: Płock
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 września 2013 - 14:33

Ale kolega szuka drukarki laserowej to po pierwsze, a po drugie tej drukarki ktora podales juz chyba nowej nie kupisz, bo to stary model.



Nie zauważyłem wcześniej, że chodzi o laser... mea culpa... co nie zmienia faktu, iż w grę wchodzi nadal tylko HP.


PS. nową 6500 dostaniesz, trzeba tylko poszukać trochę. Dobry sprzęt.

#12 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 września 2013 - 15:57

Zastanawiam się właśnie nad tym modelem HP :http://www.skapiec.p.../6/comp/1035307
oraz również nad Samsungiemhttp://www.okazje.in...-scx-3405w.html

Samsung trosze tańszy a no i lepsze parametry ma, chociaż tonery są droższe, a Wy jak uważacie, która będzie lepszy? Opinie w necie o obydwóch są dosyć dobre.

#13 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2013 - 17:52

To i ja wtrące swoje trzy groszę na temat drukarek laserowych i podobnie jak niektórzy tutaj będę zachwalał to co sam posiadam lub z czego korzystałem :lol:
Także ja Ci radzę bierz HP, bo w moim mniemaniu szajsugn to gówno nie firma (wiem wiem, zaraz zostane zbesztany przez zwolenników szajsunga, ale przecież mam prawo do własnego zdania*).
Na poparcie mojej "rady" mogę Ci tak delikatnie zasugerować, żebyś się zorientował jaki asortyment prodokuje HP a jaki szajsung. HP to głównie drukarki, komputery, laptopy, serwery, pamięci masowe, rozwiązania sieciowe itp. a szajsung bierze i robi wszystko na co jest zapotrzebowanie w danym momencie :D
A jak powszechnie wiadomo, ktoś kto zna się na wszystkim , tak na prawdę nie zna się na niczym :)





*Teraz pozostaje mi tylko czekać na hejty za moją wypowiedź :D

#14 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2013 - 18:34

Teraz pozostaje mi tylko czekać na hejty za moją wypowiedź

Dlaczego? Samsung SCX-4300 wytrzymał mi 2 lata, siadł caly wózek skanera z silnikiem, oczywista po gwarancji, koszt naprawy 250 zł. Na HP mozna się wściekać czasami na oprogramowanie ale sprzęt jako taki naprawde sporo wytrzymuje.

#15 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 września 2013 - 19:21

Poza tym serwis w hp jest dość szybki gwarancyjny.
Co do Samsunga to nie mam zamiaru hejtować tego co napisałeś bo uważam to za całkowicie że tak powiem delikatnie ;) całkowitą nieprawdą.
Samsung dziś jest tak naprawdę nr.1 w elektronice. Laptopy, telefony, telewizory, tablety, sprzęt użytkowy, cokolwiek...!!
Ludzie wybierają go bo jest bardzo dobry a przy tym konkurencyjny cenowo. Nigdy nie słyszałem złej opinii od użytkowników Samsunga.

#16 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2013 - 19:46

Poza tym serwis w hp jest dość szybki gwarancyjny

Szybki serwis to ma Blaupunkt (od zgłoszenia mailem do otrzymania z powrotem urządzenia po wymianie na NOWE max 4 dni robocze wliczając kuriera, który jest na koszt serwisu, urządzenie z gwarancja door-to-door) i co ciekawe gwarancje realizuje zewnetrzna firma.

A wracając do wytrzymalosci sprzętu... Teraz juz nie sa czasy ze urządzenie ma sluzyc az do śmierci użytkownika. Gdyby tak było to rzadko kto by kupil nowy sprzet bo po co jak stary nadal działa poprawnie. Byscie się poważnie zdziwili jaki budżet maja dzialy rozwojowe na to żeby sprzet się najzwyczajniej zepsul po określonym czasie użytkowania i żeby jego naprawa była nieoplacalna :D

Na poparcie mojej "rady" mogę Ci tak delikatnie zasugerować, żebyś się zorientował jaki asortyment prodokuje HP a jaki szajsung.

Magneti Marelli tez ma bardzo szeroki asortyment w swojej ofercie wiec w zasadzie fiat, alfa, lancia i jeszcze pare innych aut powinno być kompletnym złomem bo sa w nich części wspomnianej firmy :)

Nigdy nie słyszałem złej opinii od użytkowników Samsunga.

No to usłyszysz teraz :p Zdarzylo mi się calkiem niedawno popelnic galaxy younga (s6310) i jak na nastepce mini2 (bebechami to jest dokładnie ten sam tel z dolozonym ramem i podkręconym procem o 25%) to nie bardzo się samsungowi udal - bateria trzyma o polowe krócej niż w mini2 (poj ta sama) przy identycznym uzytkowaniu.

#17 OFFLINE   Jaworess

Jaworess

    Biuro Rachunkowe-Ostróda

  • 183 postów
  • Dołączył: 24-02-2011
  • Skąd: Ostróda

Napisany 09 września 2013 - 20:32

Samsung dziś jest tak naprawdę nr.1 w elektronice. Laptopy, telefony, telewizory, tablety, sprzęt użytkowy, cokolwiek...


Zapomniałeś dodać że robią też samochody :masakra:centralnie klepią wszystko co popadnie a elektronika to tylko część. (spoko mam tel. szajsunga) natomiast co do drukarki jak już wcześniej wspomniałem, wybrałbym hp.