Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

CB


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
210 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 12 sierpnia 2006 - 15:47

ad1) nie bujda bo pisza tak w ponoć mądrej książce zob.załącznik
ad2) akumulator nie był pusty tylko miał napiecie 11V i automatyka nie zezwalała na odpalenie samochodu. Nie wyciągałem akumulatora tylko podłączyłem tzw "matkę" i dałem chwilowego kopa na uruchomienie. W momencie zaskoczenia motoru urządzenie się wyłącza. Cały proces trw ok 2 s Dodany obrazek
konto usunięte

#42 OFFLINE   paabllo

paabllo
  • 94 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 14 sierpnia 2006 - 10:28

chyba lykne tego unidena . Kumpel ma i jest zadowolony. Jezeli chodzi o antenke to magnes odpwada ponoc bardzo blache rysuje :twisted: :twisted: :mrgreen: :twisted:

dzieki [you:6e365fd25d]
Cześć! [you:f17cbfd237]

#43 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 sierpnia 2006 - 10:36

i zero gwaracji


jest mniej awaryjny od omegi i to jest radio starej generacji - analog = zero skalaków. tanie w naprawie

#44 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 sierpnia 2006 - 15:10

chyba lykne tego unidena . Kumpel ma i jest zadowolony. Jezeli chodzi o antenke to magnes odpwada ponoc bardzo blache rysuje :twisted: :twisted: :mrgreen: :twisted:


wystarczy nakleic w miescu, gdzie bedziesz przyklejał magnes ... bezbarwną filie samoprzylepną ...

#45 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 sierpnia 2006 - 17:04

Elo :razz:
Co do fotek.... moze by właśnie ktoś wrzucił konkretne fotki jak to w omie wyglada....
bo kazdy gada .... ale konkrety Panowie Konkrety

Pozdrawiam was ciule :mrgreen: Dodany obrazek

#46 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 14 sierpnia 2006 - 18:03

jest mniej awaryjny od omegi


to tak jak uniden :razz:
konto usunięte

#47 OFFLINE   mchudzik

mchudzik
  • 91 postów
  • Dołączył: 05-09-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 05 września 2006 - 19:30

ja mam CB Uniden 510 i antenke president bodajże florida 40 cm. CB mam przyczepione pod kolumna kierownicy i jest całkiem wygodne w obsłudze i nie przeszkadza w uzytkowaniu autka. :smile:
Spytaj Jadzi!! Jadzia Ci doradzi!!:)

moja Omcia:)

http://chumar.fotosi...bumy/71731.html

#48 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 września 2006 - 20:32

ja mam CB Uniden 510 i antenke president bodajże florida 40 cm. CB mam przyczepione pod kolumna kierownicy i jest całkiem wygodne w obsłudze i nie przeszkadza w uzytkowaniu autka. :smile:


daj fotke jak to wyglada




 


#49 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 05 września 2006 - 20:36

ja mam CB Uniden 510 i antenke president bodajże florida 40 cm. CB mam przyczepione pod kolumna kierownicy i jest całkiem wygodne w obsłudze i nie przeszkadza w uzytkowaniu autka. :smile:


a w razie wypadku masz po kolanach? :mrgreen: czy moze jakos zmyslnie zamontowane?

#50 OFFLINE   mchudzik

mchudzik
  • 91 postów
  • Dołączył: 05-09-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 05 września 2006 - 21:34

fotke dam jak jutro zrobie:) ale nie jest az tak tragicznie:)
Spytaj Jadzi!! Jadzia Ci doradzi!!:)

moja Omcia:)

http://chumar.fotosi...bumy/71731.html

#51 OFFLINE   mrozek

mrozek
  • 47 postów
  • Dołączył: 01-08-2006
  • Skąd: łódź

Napisany 06 września 2006 - 10:12

a ja tam woze radyjko miedzy siedzeniem pasazera a konsola srodkowa. Lubie sobie pokrecic galkami :twisted: i zawsze mam pod reka. kiedys nawet chowalem radyjko, ale zaniechalem i jak na razie nikt sie jeszcze nie zainteresowal.

pozdr., mrozek

#52 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 września 2006 - 10:50

a ja tam woze radyjko miedzy siedzeniem pasazera a konsola srodkowa. Lubie sobie pokrecic galkami :twisted: i zawsze mam pod reka. kiedys nawet chowalem radyjko, ale zaniechalem i jak na razie nikt sie jeszcze nie zainteresowal.

pozdr., mrozek


no ja tez tak wlasnie woze z tym ze wyjmuje. nawet sobie instalacje poprowadzilem zeby nie wpinac sie do zapalniczki. Wtyczka do zasilania wykorzystana z komputera :mrgreen: +12V podciagniete od instalacji podgrzewania tylnej kanapy Dodany obrazek




 


#53 OFFLINE   mchudzik

mchudzik
  • 91 postów
  • Dołączył: 05-09-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 06 września 2006 - 14:35

ja mam tak zamontowane CB i mi w niczym nie przeszkadza:)

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#54 OFFLINE   JacaG

JacaG
  • 39 postów
  • Dołączył: 30-06-2006
  • Skąd: Morąg

Napisany 21 września 2006 - 12:22

Piękne rozwiązanie, u mnie to wygląda troszkę inaczej, mam zamontowane na klapce zasłaniającą bezpieczniki (żonie przeszkadza, bo ona blisko przysuwa się do kierownicy) myślę, że jest warte również zastosowania, przynajmniej widać wyświetlacz kanałów! A co do szumofonów to otóż sprzęt CB każdej marki będzie szumofonem jak to określił wcześniej szanowny kolega, bo takowy sprzęt nie jest wykonywany z podzespołów jakościowo jak np. sprzęt krótkofalarski (stąd taka wysoka cena nadajników krótkofalarskich) i jeżeli ktoś twierdzi że coś tam nie szumi a reszta to szumofony to zapewne nie ma pojęcia o czym mówi! Radia CB należą do grupy radyjek dla większej rzeszy użytkowników przeznaczonego dla pasma obywatelskiego, a więc dla takich co ma nacisnąć i mówić oraz pamiętać o tym aby puścić nadawanie aby słyszeć! Początkowo były na rynku dwie znaczące marki, później pojawiły się inne, które proponowały to samo tylko w nieco innym opakowaniu i z zewnątrz nie szło tego poznać! Szumofon - jak rozumieć takie pojęcie? Najczęściej kupujący nie zastanawiali się jak z tego korzystać, bywało to tak, że podłączali i heja w eter! Dopiero później zaczęli się dowiadywać o podstawowych zasadach prawidłowego użytkowania tego typu sprzętu: że trzeba zestroić antenę (reflektrometrem), usytuować ją w najbardziej optymalnym miejscu pojazdu, że antena musi mieć dobry kontakt z masą samochodu co ma duży wpływ na pracę nadajnika i odbiornika jakim jest CB-radio. Kiedy już się o tym dowiadywali było czasem za późno bo końcówki mocy były już nadwyrężone lub najczęściej spalone! Często też wielu myśli, że jak kupi radio za 500 zł to już chwycił byka za jaj i nim potrząsnął, nic mylnego! W takim zestawie ważna jest dobrze zestrojona antena oraz jakość tej anteny!
A Ja uważam, że najepszym radyjkiem na podstawową 40-stkę jest Alan 18; 28 niektóre z Onw, oczywiście te radyjka można kupić jedynie z obrotu wtórnego gdzie nie ma pewności czy już nie są "rozjechane". Co do obecnych radyjek znajdujących się w sprzedaży nie wypowiem się, ale zapewne nie dałbym więcej jak 400 zł za takie radyjko! Sprzęt jak i samo pasmo CB przeżywa renesans zwłaszcza wśród kierowców TIR-ów i pojazdów osobowych! Rynek przystosował się do zapotrzebowania i ceny poszły w górę, a jeszcze rok temu, może i więcej można było lekko używane radyjka kupić za grosze!

#55 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 21 września 2006 - 14:20

trzeba zestroić antenę (reflektrometrem), usytuować ją w najbardziej optymalnym miejscu pojazdu, że antena musi mieć dobry kontakt z masą samochodu

Jakie jest optymalne miejsce dla anteny w Omedze B sedan??
Czy każdą nową antenę trzeba stroić??

#56 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 września 2006 - 16:34

jak nie zestroisz to predzej czy pozniej padnie koncowka mocy i 100zeta za naprawe a najlepsze miejsce to na srodku dachu! ale jak ja bym mial sedana to na klapie bagaznika i git

#57 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 września 2006 - 16:38

Jakie jest optymalne miejsce dla anteny w Omedze B sedan??
Czy każdą nową antenę trzeba stroić??


na dachu , ale ja mam na tylnej klapie i daje rade :wink:

tak każdą i nie wierz w wałki że nie trezeba bo jest dobrze skręcona :mad:

Jaca bardzo dobra wypowiedź ale nie ma co unikać większość ludzi (w tym i ja) kupiło radio by nie płacić mandatów. Do tego wystarczy antenka około 1 m i jakieś radyjko klasy niższo średniej :razz:
konto usunięte

#58 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 21 września 2006 - 17:12

Robo,
właśnie wróciłem ze sklepu cb- antena President 60cm 147zł, i...nie trzeba jej stroić :shock:

#59 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 września 2006 - 17:38

Robo,
właśnie wróciłem ze sklepu cb- antena President 60cm 147zł, i...nie trzeba jej stroić :shock:


jak nie trzeba ?
Przeciez anteny nie stroi sie samej w sobie .. tylko dostraja do auta , na którym jest zamontowana.
ps. widzi mi sie to, ze to jakas antena 'uniwersalna' a wiecie do czego służą urządzenia uniwersalne...

#60 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 21 września 2006 - 18:08

cita, no wszystkie anteny sa chyba uniwersalne...do czasu gdy sie je dostroi.
Nie wazne co w sklepie mowili-i tak dostroje.