Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

fajny smartfon w abon do 100


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   yoozef

yoozef
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-08-2012
  • Skąd: POznań

Napisany 27 lipca 2013 - 20:25

witam! jak w temacie przymierzam sie do nowego fona i chcialbym wiedziec czy cos polecacie? jakis konkretny operator abonament telefon? kryteria fona
1 niezawodny
2niezawieszajacy sie

#2 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 28 lipca 2013 - 00:10

Podobno LG L9 trzyma długo na baterii. Ale to zasłyszana informacja.
Smartfon jak smartfon. Najlepiej jak ma mocny procesor i grafikę, dobry wyświetlacz najlepiej amoled lub przynajmniej IPS no i jak najnowszy soft, najlepiej niebrandowany :)

#3 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 28 lipca 2013 - 09:14

Podobno LG L9 trzyma długo na baterii. Ale to zasłyszana informacja.
Smartfon jak smartfon. Najlepiej jak ma mocny procesor i grafikę, dobry wyświetlacz najlepiej amoled lub przynajmniej IPS no i jak najnowszy soft, najlepiej niebrandowany :)


Lepiej lg 4x HD, L9 się przycinają. Ja wziąłem w play właśnie tego 4x HD w formule 1000L to 89zł miesięcznie telefon za 99 zł. Teraz mam nexusa 4 i wielkiej różnicy nie odczuwam.

#4 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 28 lipca 2013 - 09:23

Lepiej lg 4x HD, L9 się przycinają. Ja wziąłem w play właśnie tego 4x HD w formule 1000L to 89zł miesięcznie telefon za 99 zł. Teraz mam nexusa 4 i wielkiej różnicy nie odczuwam.


4xHD podobno sie bardzo grzeje. Może jak juz takie duże to HTC ONE X?

#5 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2013 - 09:38

najlepiej niebrandowany

Takie tele to tylko z dystrybucji "sklepowej", u operatora nidyrydy. I niebrandowane softy dzialaja zdecydowanie lepiej.

Najekonomiczniejszym wyjściem jest wziąć tela z dystrybucji sklepowej a u operatora tylko sam abo bez tela.
Co do samego tela to już zależy jakie masz preferencje przedewszystkim co do systemu operacyjnego - jeżeli uważasz ze producent wie co dla Ciebie najlepsze to WP albo iOS a jak chcesz sam wplywac na system i apki no to oczywiście Android.
Calkiem niedawno była fajna promocja praktycznie w kazdym sklepie z elektronika i można było wyrwac Galaxy S3 za niecale 1400 zeta (4,8 cala superamoled robi wrazenie :D ). Nie zebym był fanboyem szajsunga ale od jakiegoś dłuższego czasu korzystam ze sprzętu Samsunga (aktualnie w domu 4 tele + tab) i problemów nie ma zadnych.

#6 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 lipca 2013 - 10:35

kryteria fona
1 niezawodny
2niezawieszajacy sie


Nie ma takowych. Każdy jest inny ale dziś już nie ma solidnej elektroniki.

Samsung od kilku lat wypracowuje sobie solidną markę. Kupują go starsi, młodzi, każdy dosłownie. To bardzo solidna marka. I nie mówię tu tylko o telefonach, a o wszelakiej elektronice w tym TV gdzie Samsung zrobił furorę.


S3 za 1400zł nowy... ?? !! :masakra: No ładnie potaniał , połowę tego co kosztował :oonie:
Ja ze swojego S3 jestem mega zadowolony, naprawdę świetny telefon. Po pół roku użytkowania stwierdzam w sumie dwie wady... Jedna to bateria gdzie kilka dni temu jadać na Mazury w pełni naładowana bateria, włączyłem nawigację padła po ok 5 godzinach pracy :o :dziura: :masakra: totalna masakra. Ha pamiętam jak na początku i tydzień mi wytrzymywała 5 dni to była norma. Normalnie 3dni mi trzyma teraz. Kolejna wada, czasem jak dzwonie do kogoś (bardzo rzadko, ale jednak) wyświetlacz robi się czarny i nie działa kompletnie dotyk :masakra: i muszę czekać aż sam operator rozłączy połączenie, no żenada.


Co do operatora ciężko coś poradzić każdy wali w uja. Ja mam od nastu lat w Orange i od wielu lat w Play. Uważam, że to dwie najlepsze firmy, choć Orange to wyjątkowy dinozaur. W Orange bardzo ciężko się dogadać, nie chcą uznawać reklamacji, mnóstwo kłopotów z nimi czasem miałem. Za to zasięg największy chyba.


Play do dziś ma najgorszy zasięg, aczkolwiek nie ma tak, żeby się nie dodzwonić gdzieś. Kiedyś Play wygrywał ofertą bijąc konkurencję , dziś powoli to się zaciera, aczkolwiek nadal jest ciekawie... Ofertę na kartę jak i internet mobilny u nich mam i żadne operator podobnych warunków mi nie jest w stanie zaoferować.


Bierz jak najtańszy abonament. Nie wiem ile potrzebujesz dzwonić, ja mam bez limitów, ale 130zł miesięcznie :masakra: już takiej głupoty nie popełnię nigdy :mad:

#7 OFFLINE   yoozef

yoozef
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-08-2012
  • Skąd: POznań

Napisany 28 lipca 2013 - 10:55

czyli s3 w rozsadnym abonencie na razie mi sie ryzsuje? a co myslicie o galaxy xcover 2?

#8 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 lipca 2013 - 12:05

czyli s3 w rozsadnym abonencie na razie mi sie ryzsuje? a co myslicie o galaxy xcover 2?


Że co? :p S3 dla mnie to prawie idealny smartphone. Im lepszy telefon, zawsze będzie droższy abonament. Ten Samsung co podałeś to szału nima.

#9 OFFLINE   Jaworess

Jaworess

    Biuro Rachunkowe-Ostróda

  • 183 postów
  • Dołączył: 24-02-2011
  • Skąd: Ostróda

Napisany 28 lipca 2013 - 12:05

LG P880 4X HD jak jeszcze dostaniesz to bierz, nie zastanawiaj się. Galaxy droższe zawsze będą. A jedynie one są "lepsze" od niego no i jakiś tam flagowy HTC ale to nie w tej cenie.

#10 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2013 - 15:17

S3 za 1400zł nowy... No ładnie potaniał

RTV euro agd, media, saturn i jeszcze jakiś sklep miały ta sama cene bo robili wyprzedaz z okazji S4.

bateria gdzie kilka dni temu jadać na Mazury w pełni naładowana bateria, włączyłem nawigację padła po ok 5 godzinach pracy

Podswietlenie ekranu pewnie na auto było (i dawalo na maxa jeżeli to był dzień a 4,8 cala podswietlic to nie jest takie oszczędne jak 3210 :p ), gps tez swoje bierze, siec ustawiona podejrzewam ze na auto 2g/3g (i ciagle tel sprawdzal zasieg) i jeszcze tylko pytanie - czy mape juz miales w telu czy navi sobie korzystala dodatkowo z tranmisji danych :D Wg mnie bateria zachowala się ok.

#11 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 lipca 2013 - 17:30

RTV euro agd, media, saturn i jeszcze jakiś sklep miały ta sama cene bo robili wyprzedaz z okazji S4.

Podswietlenie ekranu pewnie na auto było (i dawalo na maxa jeżeli to był dzień a 4,8 cala podswietlic to nie jest takie oszczędne jak 3210 :p ), gps tez swoje bierze, siec ustawiona podejrzewam ze na auto 2g/3g (i ciagle tel sprawdzal zasieg) i jeszcze tylko pytanie - czy mape juz miales w telu czy navi sobie korzystala dodatkowo z tranmisji danych :D Wg mnie bateria zachowala się ok.


Hehe ja ostatnio "odcinam" się od tego chorego świata i nie oglądam TV, nie czytam netu ani gazet :D Tzn. ograniczyłem do minimum ;) Po sklepach chodzę jak muszę. hehe to i nie zauważyłem.
Co do baterii wszycho zgadłeś :D Nawigacja ta co jest w telefonie, ale jest naprawdę idealna. Transmisja danych włączona, GPS też, lokalizacja itd :) Wyświetlacz podświetlenie na full.

PS. jakbyś miał jakieś wskazówki co do tego jak ustawić, korzystać z S3 żeby zaoszczędzić baterie i ewentualnie jakie mapy wgrać skąd itd, jakie aplikacje warto mieć, to chętnie poczytam, może na PW żeby tu tematu nie zaśmiecać. Dzięki.

#12 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 lipca 2013 - 22:13

Play
Abo 119zl
Samsung galaxy s3 - 99zl
No limit do wszystkich, call,min,mms
2gb neta :-)
Pzdrw

#13 OFFLINE   yoozef

yoozef
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-08-2012
  • Skąd: POznań

Napisany 28 lipca 2013 - 22:41

Play
Abo 119zl
Samsung galaxy s3 - 99zl
No limit do wszystkich, call,min,mms
2gb neta :-)
Pzdrw

widze tylko na stronce s3 mini..?duza roznica to?

#14 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2013 - 01:59

jak już brać s3kę to lepiej normalną, mini ma "mniejszą" baterię, aparat 5 mpx, ciut mniejszy wyświetlacz i gorszy procek - to chyba najbardziej zauważalne różnice, jest jeszcze tam pare innych pierdół którymi się różnią :) każdy galaxy mini jest taką jakby namiastką normalnej wersji.

myślę że to co Rafke zaproponował jest bardzo ciekawą ofertą playa odnośnie tego telefonu na dzien dzisiejszy, tylko szkoda że online jest ten telefon aktualnie niedostępny, widocznie wykupili szybko biorąc tę ofertę. zostaje popytać w Twoim miejscowym salonie czy mają ten telefon na stanie albo śledzić stronę i czekać aż będzie dostępny, bo ogólnie jest to MEGA machina :) i można polecać wszystkim którzy chcą mieć coś więcej niż zwykły telefon do dzwonienia i wysyłania smsów :)

#15 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 29 lipca 2013 - 07:34

S3 mini to jedno wielki nieporozumienie nawet kijem nie dotykaj. S3 dobry telefon ale wolałem nexusa 4 ta sama cena a nexus wydajniejszy(lepszy proc więcej ramu) i aktualizacje ma od google nie od samsunga. W s3 jeszcze ta nieszczęsna obudowa wygląda jak by ktoś mydelniczkę rozebrał taka kiepska jakość plastiku poza tym telefon zacny i godny polecenia.

#16 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2013 - 21:26

Takie tele to tylko z dystrybucji "sklepowej", u operatora nidyrydy. I niebrandowane softy dzialaja zdecydowanie lepiej.

A jaki to problem kupic brandowany i wgrac potem najnowzy rom niebrandowany.

#17 OFFLINE   yoozef

yoozef
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-08-2012
  • Skąd: POznań

Napisany 29 lipca 2013 - 22:11

A jaki to problem kupic brandowany i wgrac potem najnowzy rom niebrandowany.

a czy bardziej po polskiemu mozna?;-) pozdr

#18 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2013 - 22:31

A jaki to problem kupic brandowany i wgrac potem najnowzy rom niebrandowany

Ten problem się zwie licznikiem custom rom'ow i pożegnaniem z gwarancja.

#19 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 29 lipca 2013 - 23:21

Ten problem się zwie licznikiem custom rom'ow i pożegnaniem z gwarancja.


Myślisz pojęcia. Nie chodzi o custom ROM tylko o czysty soft od producenta fona. W SE można wygrać czysty niebrandowany soft bez utraty gwarancji. Traci się ją w momencie roota fona. Podejrzewa że u innych producentów też jest taka możliwość.

#20 OFFLINE   yoozef

yoozef
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-08-2012
  • Skąd: POznań

Napisany 30 lipca 2013 - 09:16

nie wiem o czym do mnie rozmawiacie