Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Y32SE uszczelka "górnej części" miski olejowej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 listopada 2014 - 11:44

Mówię o uszczelce między misą metalowa a aluminiową o której wspominał w ostatnim poście Alley.
Misa górna z blokiem jest zawsze na styk w obu wersjach - albo z uszczelką albo bez. Uszczelka w postaci gumki z miejscem na otwory i wyżłobienie z misce alu, ale między misą metalową a alu w starych wersjach była po całości uszczelka grubości 2mm i ta zmiana - usunięcie jest istotne!!
Pisałem kiedyś o tym.

#22 OFFLINE   wars1977

wars1977

    WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

  • 1 896 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 listopada 2014 - 12:04

Mówię o uszczelce między misą metalowa a aluminiową o której wspominał w ostatnim poście Alley.
Misa górna z blokiem jest zawsze na styk w obu wersjach - albo z uszczelką albo bez. Uszczelka w postaci gumki z miejscem na otwory i wyżłobienie z misce alu, ale między misą metalową a alu w starych wersjach była po całości uszczelka grubości 2mm i ta zmiana - usunięcie jest istotne!!
Pisałem kiedyś o tym.


To prawda, najwyraźniej zrozumiałem że napisałeś o górnej misce. Teraz zauważyłem ,że pisałeś odnośnie jednego postu Alley'a

#23 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 listopada 2014 - 12:37

To już się pogubiłem. Jeżeli się da silikon bądź masę uszczelniającą to pierwszy krok do ubicia silnika? Musi być uszczelka, która jest również nijakim dostansem?

#24 OFFLINE   wars1977

wars1977

    WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

  • 1 896 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 listopada 2014 - 12:41

To już się pogubiłem. Jeżeli się da silikon bądź masę uszczelniającą to pierwszy krok do ubicia silnika? Musi być uszczelka, która jest również nijakim dostansem?


Generalnie tak. Ta uszczelka jest dosyć gruba i jest z mosiężnymi dystansami pod śruby , jak położysz masę uszczelniającą to nie osiągniesz takiej grubości bo ją wyciśniesz na boki. Nie jestem pewien jak jest odległość smoka od dna miski. Generalnie w poniedziałek będę robił taki zabieg to pomierzę dokładnie, akurat będę miał V6 z 96 roku.

#25 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 listopada 2014 - 12:49

Temat się rozchodził o 3.2 dlatego panika została nie potrzebnie wprowadzona :p tak jak Wars napisał, że Vki przed 97 miały uszczelki.

#26 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 listopada 2014 - 10:58

Generalnie tak. Ta uszczelka jest dosyć gruba i jest z mosiężnymi dystansami pod śruby , jak położysz masę uszczelniającą to nie osiągniesz takiej grubości bo ją wyciśniesz na boki. Nie jestem pewien jak jest odległość smoka od dna miski. Generalnie w poniedziałek będę robił taki zabieg to pomierzę dokładnie, akurat będę miał V6 z 96 roku.


Ja założyłem smoka od 2.5V6 z 96r do mojej 3.2 bo nie chciało mi się czyścic oryginała. Zauważyłem że minimalnie się różnią zgieciem ( ledwo widoczne). Tknęło mnie i sprawdziłem ile wystaje ponad alumisę a potem sprawdziłem głębokość metalowej miski - bez śladów zagnięceń i okazało się że są na styk co do mm. Zdjąłem smoka i założyłem wymyty oryginał i różnica była na poziomie 2-3mm !! Całe szczęście że sprawdziłem bo miałbym niezły kibelek!!

#27 OFFLINE   mario45

mario45
  • 92 postów
  • Dołączył: 29-09-2014
  • Skąd: Tychy
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 grudnia 2017 - 12:11

A jaką masę uszczelniającą polecacie do uszczelnienia miski z blokiem?



#28 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 grudnia 2017 - 14:40

Reinzosil Victor reinz

#29 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 18 grudnia 2017 - 19:20

Elring Dirko to jest super mocna masa, mocniejsze od reinzosilu. Zdejmowałem teraz dolną misę od Omegi co na Elringu robiłem kiedyś, to nie mogłem za nic oderwać, nożykiem do tapet musiałem nacinać i młotkiem przez drewno uderzać długo, tylko ja bardzo dokładnie odtłuszczam jak nanosze, aż biała szmatka z rozpuszczalnikiem będzie biała po wytarciu. Dobrze żeście napisali o tej dolnej misie, już mam założoną starego typu misę bez uszczelki. Zdziwiłem się trochę, że śruby wystawały górą po jej założeniu, nie pomyślałem że smok może mieć za ciasno, zatarłbym kolejny silnik. To teraz zostaje kupić uszczelkę albo przełożyć smoka z nowszego silnika, albo założę starą uszczczelkę wraz z masą, innego wyjścia nie ma.



#30 OFFLINE   adiwoj24

adiwoj24

    Zachodzi przy skręcie

  • 341 postów
  • Dołączył: 26-12-2010
  • Skąd: Mońki
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 grudnia 2017 - 07:29

Sprawa z misami i smokami jak mi wiadomo z własnego doświadczenia wygląda tak że jak wersja silnika nie posiada uszczelek tylko składana jest na silikon to jest inny smok i inna dolna miska metalowa.Smoki są inaczej wyprofilowane a miski różnią się głębokością.I teraz mam smok krótki i miskę głębszą co by zapobiegało ewentualnemu zatkaniu smoka przez zgiętą misę



#31 OFFLINE   tomeczekg

tomeczekg
  • 199 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Opatów

Napisany 23 grudnia 2017 - 21:38

Ja wczoraj musiałem poprawiać. Teraz założyłem smoka krótszego z mojej Bfl i dolną miskę też z Bfl. Miski stalowe to na oko takie same, nie mierzyłem tylko w starszych jest uszczelka grubości koło 3mm i smok dłuższy (niżej jest) też o te 3mm. Jakby ta uszczelka nie kosztowała 100zł to bym ją kupił ale to kawał uszczelki musi troche kosztować.