Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Niebezpieczne parowanie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
130 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bartek88

Bartek88
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-08-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 20 października 2007 - 20:40

Witam,na wstępie chcę powiedzieć że przeczytałem posty na temat tego problemu znajdujące się na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nastepujace pytanie.

Dzisiaj podczas deszczu jechałem wraz z 4 osobami Omegą i w pewnym momencie szyby zaparowały tak że zrobiło sie niebezpiecznie.(szok tym wiekszy że byłem w dość gęstym ruchu i normalnie zgłupiałem) Omegę mam od niedawna(wszystkie filtry wymienione)i tutaj rodzi sie moje pytanie jak radzić sobie z mocnym parowaniem szyb podczas jazdy w deszczowe dni,jak ustawiać dmuchawę itp???

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 października 2007 - 20:41

Witam,na wstępie chcę powiedzieć że przeczytałem posty na temat tego problemu znajdujące się na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nastepujace pytanie.

Dzisiaj podczas deszczu jechałem wraz z 4 osobami Omegą i w pewnym momencie szyby zaparowały tak że zrobiło sie niebezpiecznie.(szok tym wiekszy że byłem w dość gęstym ruchu i normalnie zgłupiałem) Omegę mam od niedawna(wszystkie filtry wymienione)i tutaj rodzi sie moje pytanie jak radzić sobie z mocnym parowaniem szyb podczas jazdy w deszczowe dni???


wlaczyc klime - osusza powietrze.




 


#3 OFFLINE   Bartek88

Bartek88
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-08-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 20 października 2007 - 20:44

Ale jeśli na dworze jest zimno to nie będę jezdził cały czas z klimą.Podobno po jej wyłączeniu zaczynają parować bardziej a jezdzić całą zbliżającą się zimę na klimie :?: :???:

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 października 2007 - 20:48

Ale jeśli na dworze jest zimno to nie będę jezdził cały czas z klimą.Podobno po jej wyłączeniu zaczynają parować bardziej a jezdzić całą zbliżającą się zimę na klimie :?: :???:


klima nie sluzy tylko do schladzania. ale dziwne bo u mnie bez klimy nic nie paruje. WWymyj dobrze szyby od srodka, zobacz czy w filtrze p/pylkowym nie stoi woda, czy nie masz mokrych dywanikow. ale przy wiekszej liczbie osob i tak w deszcz moze parowac




 


#5 OFFLINE   lukwel

lukwel
  • 658 postów
  • Dołączył: 21-06-2007
  • Skąd: Wisznice
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 października 2007 - 20:51

włącz klime i ogrzewanie będziesz miał suche ciepłe powietrze ja tak robie :D

#6 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 października 2007 - 20:59

Przede wszystkim należy WYMIENIĆ osuszacz powietrza np taki: http://allegro.pl/it...el_omega_b.html (to nie jest reklama, tylko adjęcie tego ustrojstwa). Ja - a właściwie żona wymieniła kilka dni temu i problem już nie istnieje :mrgreen: . Dosłownie po przejechaniu kilkuset metrów ani śladu pary na szybach. A w ubiegłym roku pamiętam jak się z tym problemem męczyliśmy, zmian filtra nie pomagała, trzeba było uchylać okna...
Więc niestety, trzeba wydać te kilka złotych i mieć święty spokój na kolejne kilka lat.

#7 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 20 października 2007 - 22:09

włącz klime i ogrzewanie będziesz miał suche ciepłe powietrze ja tak robie :D


A co poniżej +5*C?? - no bo wtedy klima z klimatronikiem się nie załącza. U mnie też po włączeniu klimy w przeciągu kilkunastu sekund para znika.
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#8 OFFLINE   inc

inc
  • 7 postów
  • Dołączył: 07-08-2007
  • Skąd: Wawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 20 października 2007 - 23:03

Podepnę się pod wątek z pytaniem: czy używacie środki antyroszeniowe? Jeśli nie, to dlaczego?

Wydaje mi się, że są najprostszym sposóbem zapobiegania parowaniu szyb. Po ich użyciu problem znika nawet w autach bez klimy.

#9 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 października 2007 - 08:19

Wydaje mi się, że są najprostszym sposóbem zapobiegania parowaniu szyb. Po ich użyciu problem znika nawet w autach bez klimy.


najlepszym jest wymiana filtra przeciw pylkowego i umycie elegancko szybek i wtedy jest git

#10 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 21 października 2007 - 08:34

Przede wszystkim należy WYMIENIĆ osuszacz powietrza np taki: http://allegro.pl/it...el_omega_b.html (to nie jest reklama, tylko adjęcie tego ustrojstwa). Ja - a właściwie żona wymieniła kilka dni temu i problem już nie istnieje :mrgreen: . Dosłownie po przejechaniu kilkuset metrów ani śladu pary na szybach. A w ubiegłym roku pamiętam jak się z tym problemem męczyliśmy, zmian filtra nie pomagała, trzeba było uchylać okna...
Więc niestety, trzeba wydać te kilka złotych i mieć święty spokój na kolejne kilka lat.


a czy przypadkiem nie trzeba po takiej wymianie nabijac jeszcze klimy?

#11 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 21 października 2007 - 08:44

Tamten osusacz do klimy sobie odpusc! On jest do wypeirania wilgoci z ukladu klimy! Malo istotne dla ciebie. Ja tez mialem problem z parowaniem szyb i juz prawie go rozwiazalem :)

Dodam mam klimatronka 2strefowego.

Porada :D

Ja zrobilem takl wracalem z trasy i juz minie cos trafilo! Zajechalem na stacje benzynową i wladowalem sie do kibla. W kiblu bylo mydlo do rąk w płynie! Wmasowalkem je w szybe i pozniej wypolerowalem do sucha i po sprawie! Przejechalem 500 km w deszu i w 3 osoby. Tylko zrobilem zonka bo nasmarowalem jedna czesc szyby :) I widac gdzie paruje.

#12 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 października 2007 - 20:57

Bartek88, tyś chyba nigdy maluchem w zimie nie jeżdził :lol: ale do rzeczy - nie możesz po prostu podkręcić nawiewu ??? ja nie mam klimy i takie problemu również - wentylator na 3 i jazda i nic nie paruje po za tym ciepłe powietrze osusza parę na szybach

#13 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2007 - 11:39

Nie wiem jak to wyglada w europejskich ale u mnie w angielskiej tak gdzie jest filtr p/pylkowy czesto zbiera sie brud, zapychajac odplyw. Ostatnio wyczyscilem bo wygladalo jakby ktos ziemie po pelargoniach mi tam wsypal. Odplyw calkowicie zapchany, a w srodku gromadzi sie wilgoc, ktora po rozgrzaniu silnika paruje do srodka auta.
Sprawdz najpierw to i wyczysc. Jak? Otworz maske. Stojac przed autem po prawej stronie podszybia (ten plastik ktory zakrywa silnik wycieraczek) jest kratka ktora mozna otworzyc (najpierw zdejmij uszczelke na grodzi.). Bedzie tam filtr, ale oprocz niego sprawdz na dnie (latarka!!) czy nie masz brudu i ew odkurzaczem wyczysc wszystko. Zwroc uwage, ze na dnie jest odplyw ktory pewnie tez bedzie zatkany. Wychodzi on do komory silnika i ma klapke zabezpieczajaca przed wlewaniem sie wody do srodka.
Ja mialem podobny problem i po ok 10-20 minutach szyby notorycznie parowaly. Teraz paruja, ale tylko na zimnym silniku

P.S. Nie dziw sie, ze czasie deszczu i z 4 osobami beda Ci szyby parowaly, to normalne zjawisko. Wtedy wlaczasz klime i ustwiasz na cieplo (temperatura na 23 stopnie lub pokretlem) Problem jest kiedy w suche dni szyby paruja. Sprawdz jednak najpiejrw jaki masz porzadek kolo filtra.

#14 OFFLINE   siwy99

siwy99

    =-=-=-=-=-=-=

  • 349 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: --------

Napisany 27 października 2007 - 16:16

podczas deszczu jechałem wraz z 4 osobami Omegą i w pewnym momencie szyby zaparowały

to nie zaden osuszacz tylko masz grzyba w klimie, a temat grzyba mnie juz dobija bo nie moge sie tego pozbyc a odgrzybialem chyba z 10 razy

#15 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 października 2007 - 17:40

Ja też obstawiam przeciwpyłowy. Zwróć uwagę że to samo się działo jak klikniesz przycisk obiegu zamkniętego na czystm przeciwpyłowym

#16 OFFLINE   biszek

biszek
  • 325 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 października 2007 - 08:54

kurz brud na dywanikach tez robi swoje bo gromadzi wilgoc , poza tym sprawdz dobrze czy dywaniki nie sa zawilgniete od dolu

#17 OFFLINE   PinGviN norgE

PinGviN norgE
  • 20 postów
  • Dołączył: 06-08-2007
  • Skąd: NORWEGIA

Napisany 28 października 2007 - 14:26

prezesss ma racje dodam odgrzybianie i sukces murowany :razz:
KLUSKA-SEX-i ROCK&ROLL ;)

#18 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2007 - 16:33

To parowanie szyb to taka wada omci.
NP. przednia szyba jest pod duzym katem a nawiewy przy samym dole prawie w samym rogu. Jak porzadnie zaparuje to trzeba chwile poczekac. Dodatkowo mozna ustawic nawiew albo na przednia szybe albo na boczne ( oczywiscie sa jeszcze inne opcje, ale raczej nie pomagaja ). Jak ustawi sie na przednia szybe to niby cos z bocznych kratek dmucha ale za slabo i szyby boczne paruja. Jak sie da na boczne to znowu przednia paruje i tak w kolko. Zalezy jaka jest wilgotnosc powietrza i ile jest osob w aucie. Czasem jazda w dluzszej trasie przy minusowej temp polega na przelaczaniu nawiewu z przedniej szyby na boczne na zmiane. Lekki feler, ale mi nie przeszkadza.
To moja druga omcia i jest tak samo jak w pierwszej, dlatego nie wieze w zadne odgrzybianie itp. moze jakis efekt bedzie, ale problemu calkiem nie rozwiaze.

Proponuje boczne szyby potraktowac antifogiem i dac nawiew na przednia szybe i bedzie dobrze albo na klimie jezdzic, wtedy jak pisali koledzy powietrze jest bardziej suche i nie paruja szybki tak.

#19 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 28 października 2007 - 16:40

Ja obstawiam ,że w 99% to wina zabrudzonego filtra (jakość tego filtra ma duże zanczenie- tani marnej jakości absorbuje wilgoć o otoczenia) . w każdym samochodzie po wymianie na nowy parowanie ustępuje.Pomijam fakt ,ze ktos ma nieszczelności w nagrzewnicy (nawet minimalne ,nie musi kapać tylko sobie paruje) wtedy nawet klima nie da rady.

#20 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2007 - 16:43

Ja obstawiam ,że w 99% to wina zabrudzonego filtra. w każdym samochodzie po wymianie na nowy parowanie ustępuje.Pomijam fakt ,ze ktos ma nieszczelności w nagrzewnicy wtedy nawet klima nie da rady.

Ja pisze tylko o przedniej szybie i bocznych. Mialem kilka aut i w zadnym nie mialem zadnego problemu z parowaniem szyb.
Jak pisalem to lekki feler omci. Nawet z nowym filtrem paruja. Mozesz zalozyc filtr weglowy (dwa razy drozszy i lepszy) i dalej bedzie parowac- sam tego doswiadczylem.

Dobry czysty filtr to mniejsze parowanie, ale bedzie.