Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jak postepowac w sądzie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 czerwca 2013 - 15:47

Koledzy jak wygląda sprawa krok po kroku gdy typ nie przyznał się do winny,choć policjant stwierdził ze to jest winna typka i sprawa idzie do sądu.ile to trwa,jak z naprawą mojego auta itp.dodam że lepiej nie mogłem trafić(typ jest ADWOKATEM)

#2 OFFLINE   Dymian

Dymian

    :)

  • 229 postów
  • Dołączył: 18-06-2011

Napisany 24 czerwca 2013 - 16:47

Wszystko fajnie- ale chyba nie ten dział..
Na bata ukręć bat- pójdź do jakiejś kancelarii, porozmawiaj i wszystko będzie jasne.
Według mnie sprawca będzie jedynie używał kruczków aby odłożyć to w czasie- co Tobie jest nie na ręke.

#3 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 czerwca 2013 - 20:04

bardzo nie na rękę i w dodatku włóczenie się po komisariatach i sądach co będzie pewnie trwało trochę czasu:masakra:

#4 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2013 - 20:13

Na bata ukręć bat- pójdź do jakiejś kancelarii, porozmawiaj i wszystko będzie jasne.

Najlepiej, żeby Twój adwokat był spoza Wrocławia.

#5 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 czerwca 2013 - 21:08

pewnie masz na myśli żeby się nie znali???

#6 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2013 - 21:51

oczywiście :tak:

#7 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 czerwca 2013 - 08:24

Przypuszczam, że gość będzie próbował podważać wyniki oględzin miejsca wypadku/kolizji.W przypadku gdy sprawa jest oczywista typu klasyczne najechanie, wymuszenie itp. to raczej nic nie wskóra.Jest jedynie jeden kruczek, który może wykorzystać by uniknąć odpowiedzialności i utraty zniżek który dotyczy tego, że kolizja/ wypadek powstał w wyniku nagłej, nieprzewidzianej usterki samochodu sprawcy na którą to kierujący nie miał wpływu.Podobna sprawa ciągnie się już wiele lat chyba w Bielsku-Białej i dotyczy wypadku autobusu i osobówki.Poszkodowany kierowca osobówki został inwalidą i do dziś nie dostał odszkodowania ponieważ sądy uznają tak jak wyżej napisałem.Dodam, że było to wymuszenie związane z awarią układu hamulcowego autobusu PKS.Faktem jest, że nie sledze sprawy na bieżąco i nie wiem jak wygląda na dzień dzisiejszy.
A co do pełnomocnika to tak jak Sypus napisał tylko ja bym proponował pełnomocnika spoza województwa (niestety większa $$$) wtedy to masz duże prawdopodobieństwo, że się nie będą znali.
A!i musisz wiedzieć, że 99% sprawy rozstrzygane jest poza salą sądową w kuluarach...
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#8 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 czerwca 2013 - 19:13

oby sędzia-sędzina byli w porządku:( Temat uważam do zamknięcia ponieważ dzwonili do mnie z policji i sprawca przyznał się na przesłuchaniu że to jego winna i przyjął mandat.Teraz tylko odebrać notatkę i do ubezpieczalni zgłosić.

#9 OFFLINE   Christo

Christo
  • 224 postów
  • Dołączył: 13-10-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 29 czerwca 2013 - 15:49

Kolejny argument, aby zacząć montować sobie dobrej jakości kamerki w aucie. Powinny być obowiązkowe, bo jak widać niezależnie od funkcji każdy próbuje się wymigać.

#10 OFFLINE   skowron0411

skowron0411
  • 20 postów
  • Dołączył: 06-01-2013
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 29 czerwca 2013 - 16:28

Teraz jeszcze lepiej poczekaj 7 dni czy nie odwoła się od mandatu hehe

#11 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 czerwca 2013 - 09:26

właśnie myslałem nad kamerką i takową muszę zakupić.A od mandatu się chyba nie można odwołać skoro został przyjęty.

#12 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 czerwca 2013 - 09:50

Nie istnieje coś takiego jak odwołanie od przyjętego mandatu karnego. Mandat staje się prawomocny z chwilą jego przyjęcia.
(Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2001 r. @ Nr 106, poz. 1148 z późn. zm.))
Art. 98.
§1. W postępowaniu mandatowym można nakładać grzywnę w drodze mandatu karnego:
1) wydawanego ukaranemu po uiszczeniu grzywny bezpośrednio funkcjonariuszowi, który ją nałożył,
2) kredytowanego, wydawanego ukaranemu za potwierdzeniem odbioru,
3) zaocznego.
§2. Mandatem karnym, o którym mowa w § 1 pkt 1, może być nałożona grzywna jedynie wobec osoby czasowo przebywającej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub niemającej stałego miejsca zamieszkania albo pobytu. Mandat taki staje się prawomocny z chwilą uiszczenia grzywny funkcjonariuszowi, który ją nałożył.
§3. Mandatem karnym, o którym mowa w § 1 pkt 2, może być nałożona grzywna jedynie wobec osoby innej niż wymieniona w § 2. Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku uiszczenia grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu oraz o skutkach nieuiszczenia grzywny w terminie. Staje się on prawomocny z chwilą pokwitowania jego odbioru przez ukaranego.
§4. Mandatem karnym zaocznym można nałożyć grzywnę w razie stwierdzenia wykroczenia, którego sprawcy nie zastano na miejscu jego popełnienia, gdy nie zachodzi wątpliwość co do osoby tego sprawcy; mandat taki pozostawia się wówczas w takim miejscu, aby sprawca mógł go niezwłocznie odebrać.
§5. Mandat karny, o którym mowa w § 1 pkt 3 powinien wskazywać, gdzie w terminie 7 dni od daty jego wystawienia ukarany może uiścić grzywnę, oraz informować o skutkach jej nieuiszczenia w tym terminie. Staje się on prawomocny z chwilą uiszczenia grzywny we wskazanym miejscu i terminie.


Można natomiast odmówić przyjęcia mandatu karnego i wtedy sprawa trafia do sądu grodzkiego.
(Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2001 r. @ Nr 106, poz. 1148 z późn. zm.))
Art. 99.
W razie odmowy przyjęcia mandatu karnego lub nieuiszczenia w wyznaczonym terminie grzywny nałożonej mandatem zaocznym, organ, którego funkcjonariusz nałożył grzywnę występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie. We wniosku tym należy zaznaczyć, że obwiniony odmówił przyjęcia mandatu albo nieuiścił grzywny nałożonej mandatem zaocznym, a w miarę możności podać także przyczyny odmowy.


Praktycznie, po przyjęciu mandatu nie ma możliwości odwoławczych istnieje tylko instytucja uchylenia ale tylko w jednym szczególnym przypadku.
(Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2001 r. @ Nr 106, poz. 1148 z późn. zm.))
Art. 101.
§1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn nie będący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.
§ 2. Uprawniony do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania została nałożona grzywna.
W przedmiocie uchylenia mandatu karnego sąd orzeka na posiedzeniu. W posiedzeniu ma prawo uczestniczyć ukarany, organ, który lub którego funkcjonariusz nałożył grzywnę w drodze mandatu albo przedstawiciel tego organu oraz ujawniony pokrzywdzony. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego.
§3. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty.

#13 OFFLINE   pakamilek

pakamilek
  • 3 postów
  • Dołączył: 09-02-2017
  • Skąd: Opole Lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 sierpnia 2018 - 19:57

No nikt nie będzie wiedział lepiej niż adwokat. Skoro i tak idziesz do sądu na rozprawę, to na pewno potrzebujesz adwokata. Znalazłeś już kogoś? Bo jak nie to w sprawach karnych specjalizuje się Kancelaria Adwokacka Wojas Pawlak. Jeżeli jesteś z Gliwic czy okolic, Katowice może? To skontaktuj się z nimi. Są bardzo skuteczni, dużo właśnie tłumaczą i odpowiedzą na pewno na każde Twoje pytanie. No i przygotują Cię do rozprawy.



#14 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 18 sierpnia 2018 - 18:06

Znalazłeś już kogoś?

Po pięciu latach chyba tak :smiech:



#15 OFFLINE   pakamilek

pakamilek
  • 3 postów
  • Dołączył: 09-02-2017
  • Skąd: Opole Lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 września 2018 - 18:36

O no rzeczywiście kiepsko jak walczysz przeciwko adwokatowi którego dotyczy ta sprawa.. Ale po prostu trzeba znaleźć lepszego od niego adwokata i wydaje mi się że byś wygrał całą sprawę. Tym bardziej jeżeli nie była to Twoja wina. Jak coś do mogę polecić kogoś z Gliwic, kancelaria adwokacka Wojas Pawlak. Mają duże doświadczenie w sprawach karnych, poza tym powiedzą Ci jak cała sprawa by wyglądała, i właśnie odpowiedzieliby na Twoje wszystkie pytania. Spróbuj i tyle.



#16 OFFLINE   wigo

wigo
  • 40 postów
  • Dołączył: 12-05-2018
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 18 września 2018 - 20:35

Chyba kolega reklamuje tak uparcie tą kancelarie co ?