Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Chińska chłodnica klimatyzacji


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   zielins

zielins
  • 68 postów
  • Dołączył: 23-02-2011

Napisany 12 czerwca 2013 - 17:48

Czy ktoś u siebie zakładał chińskie zamienniki chłodnicy klimatyzacji (w komplecie z osuszaczem za ok 300zl na allegro)? Jakie wrażenia? Czy warto?

#2 OFFLINE   Dymian

Dymian

    :)

  • 229 postów
  • Dołączył: 18-06-2011

Napisany 12 czerwca 2013 - 18:31

Chinol jak we wszystkim, jednemu pochodzi mnóstwo czasu innemu za rogiem się zepsuje.
Nie lepiej w używkę gm pójść?

#3 OFFLINE   zielins

zielins
  • 68 postów
  • Dołączył: 23-02-2011

Napisany 12 czerwca 2013 - 19:51

Pewność czy używka jest szczelna będę miał dopiero po nabiciu a to przecież kosztuje - w razie gdyby była dziurawa dodatkowe koszty. Druga sprawa, że nawet jeśli będzie dobra to też może długo nie wytrzymać... Moja chłodnica ma malutką dziurkę ale wolałbym ją wymienić bo po ewentualnym zespawaniu pewnie szybko pojawiłaby się kolejna.

#4 OFFLINE   Iwan

Iwan

    Design Edition

  • 147 postów
  • Dołączył: 08-12-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 czerwca 2013 - 20:03

Kolego nie kombinuj z używkami, chińską chłodnice (skraplacz) sobie też odpuść.

Tu masz NRF za 456 zł i będzie git:)

http://e-autoparts.p...a-p-261406.html

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 czerwca 2013 - 21:08

Kolego nie kombinuj z używkami, chińską chłodnice (skraplacz) sobie też odpuść.

Tu masz NRF za 456 zł i będzie git:)

http://e-autoparts.p...a-p-261406.html


za 400 z groszem mozna miec nissensa tyle ze bez osuszacza




 


#6 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 czerwca 2013 - 08:47

Ja mam u siebie chińczyka. Klima działa bez zarzutu. Chłodnicę kupiłem nową przygiętą(rysa wielkości paczki fajek) za 120zł więc nie miałem wiele do stracenia. Poprostowałem grzebykiem żeberka i gitara. Założyłem ją w zeszłym roku w kwietniu. W zeszłym tygodniu u kumpla na maszynie odessałem czynnik bo musiałem ją wyjąć z innych powodów. Przez ponad rok nie ubyło czynnika, co było miłym zaskoczeniem bo wcześniej mi co roku gdzieś spitalało około 300-400g.
W układzie śmiga też chiński osuszacz z polcaru który wiele osób odradza:D
Dodam że moja była aluminiowa bo z tego co słyszałem robią też stalowe ocynkowane:masakra:

Co do używek ori to odradzam. Jak chciałem swoją kupić to oglądałem chyba z 50 używek na wielu szrotach. Każda jedna była zgnita na dolnych żeberkach.
Swoją przed założeniem polakierowałem elektrostatycznie i jestem pewny że przez te kilka lat na pewno nie zgnije.

#7 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 13 czerwca 2013 - 09:45

Nissensa sa za okolo 450 zl nie warto chinczykow brac tak mi powiedzial znajomy magik od klimy ze padaja po pol roku juz, oczywiscie nie wszystkie ale spotkal sie z wieloma.

#8 OFFLINE   maestro

maestro

    modyfikator

  • 285 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Łask

Napisany 13 czerwca 2013 - 10:56

i ten nissens nie pasuje tak rewelacyjnie na wszystkie otwory montazowe i rurki trzeba doginac ;)

#9 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 czerwca 2013 - 12:37

zamienniki chłodnicy klimatyzacji (w komplecie ze skraplaczem


Ale ta "chłodnica klimatyzacji" to właśnie jest skraplacz więc jak może być skraplacz w komplecie do chłodnicy=skraplacza ?

#10 OFFLINE   zielins

zielins
  • 68 postów
  • Dołączył: 23-02-2011

Napisany 13 czerwca 2013 - 13:30

Ale ta "chłodnica klimatyzacji" to właśnie jest skraplacz więc jak może być skraplacz w komplecie do chłodnicy=skraplacza ?

Przepraszam - mój błąd w nazewnictwie chodzi oczywiście o tą "banieczkę" która dokręcana jest do chłodnicy czyli OSUSZACZ.

Dzięki wszystkim za rady. Chyba będę musiał przemyśleć sens naprawy klimatyzacji bo chłodnica + zestaw do uszczelnienia kompresora + oringi + ewentualnie czujnik ciśnienia + nabicie = 15% wartości auta :mad: Tym bardziej, że do tej pory upałów u nas jakoś nie widać...

#11 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 13 czerwca 2013 - 13:47

Przepraszam - mój błąd w nazewnictwie chodzi oczywiście o tą "banieczkę" która dokręcana jest do chłodnicy czyli OSUSZACZ.

Dzięki wszystkim za rady. Chyba będę musiał przemyśleć sens naprawy klimatyzacji bo chłodnica + zestaw do uszczelnienia kompresora + oringi + ewentualnie czujnik ciśnienia + nabicie = 15% wartości auta :mad: Tym bardziej, że do tej pory upałów u nas jakoś nie widać...


Niestety droga impreza
Sprezarka remont ok 400 zł z wyjęciem.
Skraplacz ok 500 zł
Osuszacz od 90 do 150 zł
Nabicie 950 g czynnika ok 150 zł
Czujnik cisnienia ok 100 zł
Robociana reszty ?....

#12 OFFLINE   mazout

mazout
  • 1 postów
  • Dołączył: 13-04-2013

Napisany 13 czerwca 2013 - 20:00

rok max poltora i od nowa zabawa z wymiana

rok max 1,5 i znow zabawa w wymiane

#13 OFFLINE   maxboss

maxboss
  • 46 postów
  • Dołączył: 20-11-2008
  • Skąd: OKOLICE MIELECA

Napisany 14 czerwca 2013 - 23:07

kolego Maro skad te ceny :o sprawdzilem w swojej hurtowni skraplacz z osuszaczem 380 zł czujnik cisnienia 70 zł a jezeli chodzi o sprezarke to uszczelnienie plus łożysko na kolo 350 zł a co do chinczykow to myslicie panowie ze nrf czy ninsens czy jaka kolwiek inna firma jest duzo lepsza mialem przypadki ze padaly po pul roku a w swojej starej omedze mam chinola z polcaru juz 3 lata i jest ok ale przy tej ruznicy w cenie ktora jest w tej chwili pomiedzy chinolem a np nrf czy ninssens nie ma sensu brac hinskiej i na pewno nie radze kupowac uzywanej bo bedzie albo dziurawa albo co gorsza z auta z zatarta sprezarka i dopiero wtedy narobisz sobie kosztow i roboty

#14 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 15 czerwca 2013 - 10:27

kolego Maro skad te ceny :o sprawdzilem w swojej hurtowni skraplacz z osuszaczem 380 zł czujnik cisnienia 70 zł a jezeli chodzi o sprezarke to uszczelnienie plus łożysko na kolo 350 zł a co do chinczykow to myslicie panowie ze nrf czy ninsens czy jaka kolwiek inna firma jest duzo lepsza mialem przypadki ze padaly po pul roku a w swojej starej omedze mam chinola z polcaru juz 3 lata i jest ok ale przy tej ruznicy w cenie ktora jest w tej chwili pomiedzy chinolem a np nrf czy ninssens nie ma sensu brac hinskiej i na pewno nie radze kupowac uzywanej bo bedzie albo dziurawa albo co gorsza z auta z zatarta sprezarka i dopiero wtedy narobisz sobie kosztow i roboty


Mhm jeszcze podaj jakiej firmy te tanie części...

#15 OFFLINE   port2000

port2000
  • 78 postów
  • Dołączył: 02-06-2010
  • Skąd: Gniezno
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 16 czerwca 2013 - 20:05

ja miałem ten sam problem kolego, zaryzykowałem i kupiłem ładną używkę bez śladów korozji za 100zł., a sprzedający dał mi na piśmie, że szczelna, wymieniłem sobie sam co zajęło mi 3 godzinki roboty, podjechałem do znajomego który napełnia klimy, zapakował mi z rana azotu i do wieczorka trwał test, a potem już tylko czynnik i klima działa, podjąłem ryzyko i wszystko jest ok. :)

#16 OFFLINE   martin819

martin819
  • 111 postów
  • Dołączył: 28-06-2011
  • Skąd: Kędzierzyn-Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 18 czerwca 2013 - 20:12

Hej, ja też wymieniałem rok temu, na allegro 90% używanych chłodnic jest krzywych, rozsypujących się i gnijących ale przez tydzień sprawdzałem nowe aukcje i kupiłem za 80 zł chłodnice używaną ale idealnie prostą, czystą, z usztywnieniami z dołu i z góry, do tego nowy osuszacz za 70 zł. Tak jak kolega wyżej - 3 godzinki gimnastyki i wszystko działa.

#17 OFFLINE   zielins

zielins
  • 68 postów
  • Dołączył: 23-02-2011

Napisany 19 czerwca 2013 - 08:00

Być może poszukam jakiejś dobrej używki - może od B FL coś by się znalazło w końcu młodsze roczniki a chłodnica taka sama. Temperatura za oknem zaczęła mobilizować do naprawy klimy. Żeby nie zakładać nowego tematu od razu zapytam:
Czy ktoś miał sytuację żeby czujnik ciśnienia był nieszczelny? Żeby nie było niejasności chodzi o ten :
https://encrypted-tb...DkO9CNWB0ksj3NB
Sprawdzając go ultrafioletem cały był zabryzgany czynnikiem z olejem ale odkręcając go zauważyłem, że nie był w pełni dokręcony (o ćwierć do pół obrotu). Teraz zastanawiam się czy to możliwe żeby puszczał gdzieś w okolicy króćca czy raczej to wina dokręcenia i zużytego oringu.

#18 OFFLINE   cozi

cozi
  • 61 postów
  • Dołączył: 02-12-2011
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 09 czerwca 2016 - 10:37

Witam.

 

Czy naprawdę nowa chłodnica klimatyzacji NRF jest gorsza niż 20 letni oryginał?

Mechanik odradził mi wymianę gdyż ta nowa nie pochodzi zbyt długo ze względu na jej kiepskie wykonanie.



#19 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 czerwca 2016 - 12:23

20 letni orginał ledwo się trzyma kupy ,kup nissensa teraz nawet zabezpieczają go antykorozyjnie .co do nrf to ja zakładałem 4 lata temu osuszacz i śmiga do tej pory tak jak i chłodnica nissensa a 4 lata to szmat czasu Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#20 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 czerwca 2016 - 20:41

bierz najtańszą

i tak wszystko będzie ChRL tylko z inną nalepką

nissens czy nrf czy slr czy kager to stąd będzie http://kvr6.en.alibaba.com/