Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Samocofający się licznik


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marcinc30ne

marcinc30ne
  • 15 postów
  • Dołączył: 15-10-2011
  • Skąd: Darmstadt

Napisany 21 kwietnia 2013 - 16:57

Widział ktoś samoczynnie cofający się licznik?
Niedawno stałem się posiadaczem Forda Scorpio 2.0 DOHC 94 (Krokodyl) w którym licznik chodzi do tyłu.
Jak to możliwe? W pierwotnej wersji auto miało automat, potem automat wyzionął ducha i ktoś zamontował manual. Tyle tylko że manual miał elektryczny czujnik prędkościomierza a nie mechaniczny.Tego problemu poprzedni właściciel nie rozwiązał. Dorobiłem więc adapter do linki, poskręcałem wszystko i jazda próbna.
I wielkie zdziwienie - prędkościomierz nie działa, licznik chodzi do tyłu. Po prostu kierunek obrotów skrzyni nie zgadza się z kierunkiem obrotu prędkościomierza.
Idealne auto na allegro - przebiegu samoczynnie ubywa, nie trzeba cofać.
Jak kręciłem ręcznie linką w drugą strone to licznik i prędkościomierz działał normalnie - czyli prędkosciomierz jest sprawny.
Jak sprawić żeby licznik działał normalnie - zrobić nawrotke dla linki? czy wymontować ogranicznik wskazówki i obrucić tarcze prędkościomierza?

#2 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 21 kwietnia 2013 - 17:42

Lepiej sprzedaj na allegro patent dla handlarzy i zarobisz krocie a na rynku przybędzie aut z przebiegiem 120 tys km

#3 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2013 - 20:24

http://ford-scorpio....59960bc3f5ecd83

Tam zadaj to pytanie, na tym forum nikt Ci nie odpowie.