Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Podświetlenie zegarów .


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wapniakgsm

wapniakgsm
  • 1 postów
  • Dołączył: 21-01-2009

Napisany 18 kwietnia 2013 - 15:38

Witam,

Mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi.

Pacjent: Klucha "B" z 1996 , X20XEV, manual.
Dolegliwość: Brak podświetlenia zegarów.

Do sedna - problem występował okresowo przez okres ostatnich 6-7 miesięcy, jednak wystarczyło puknięcie w zegary, żeby na nowo podświetlenie wracało. Aktualnie podświetlenie zgasło na amen.

Bezpieczniki wyglądają okej, wymieniony został również przełącznik świateł przy kierownicy (po załączeniu świateł drogowych robił się stroboskop). Podmieniony został jeszcze główny włącznik świateł, również nie załatwiło to problemu.

Dodam tylko, że od momentu, kiedy ją kupiłem (3 lata temu) w momencie załączenia świateł gaśnie wyświetlacz komputera.

Jakieś propozycje rozwiązania problemu? Może ktoś przerabiał podobny problem?

Z góry dziękuję,
Krzysiek

#2 OFFLINE   schengen

schengen
  • 109 postów
  • Dołączył: 19-10-2008
  • Skąd: rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 kwietnia 2013 - 19:59

Witam ,może coś jest ze ściemniaczem w przełączniku świateł .

#3 OFFLINE   Paser

Paser
  • 7 postów
  • Dołączył: 02-04-2012

Napisany 22 lutego 2014 - 16:11

Witam.

Od pół roku jestem posiadaczem Opla Omegi B (sedan, rok 1996).

Od jakichs 2 tygodni mam problem z podswietleniem zegarów. Problem zaczał sie w sumie w tym samym czasie kiedy zaczeło robic sie wilgotno na skutek odwilzy.

Podswietlenie zegarów w ogóle nie działa, jechałem i zgasło, na drugi dzien działało i kilka dni bvyło ok, potem znowu zgasło, czasem po przejechaniu dłuzszej trasy po wyłaczeniu swiateł i ponownym właczeniu podswietlenie działa, a za chwile juz nie.

Przełacznik swiateł sprawdziłem, wszystko wyglada ok, przeczyszczone wszystko, licznik tez sprawdzony sciezki całe, kostka dobrze łaczy, zarówki sprawne, podswietlenie srodkowej konsoli działa tylko z jednym małym ale, wyswietlacze temperatury swieca cały czas na max podswietleniu natomiast wyswietlacz MID po właczeniu swiateł przygasa, jest na maxa sciemiony.

Ogólnie wyglada tak, włączam zapłon podswietlenie wnetrza, temperatury, MIDa wszystko działa, właczam swiatła i pojawia sie problem z brakiem podswietlenia zegarów, MID sciemia sie.

Czytałem cos gdzies ze odpowiedzialny za podswietlenie zegarów jest jakis moduł, lecz nie wiem gdzie on sie znajduje, moze cos sie z nim porobiło i chciałbym go sprawdzic.

Czytałem inne tematy z podobnymi problemami lecz zaden mi nic nie pomógł wszystko sprawdzone oprócz tego modułu.

#4 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 lutego 2014 - 16:35

To i ja sie podlacze pod pytanie...

U mnie sa podobne objawy tylko ze gasnie tylko lewa czesc zegarow... Mam podswietlenie diodami LED i podswietlenie gasnie kiedy chce i wlacza sie rowniez kiedy chce... Gdy wlaczam swiatla wszystko jest OK... Po jakims czasie lewa strona sie wylacza... Nie ma jakiejkolwiek prawidlowosci kiedy sie wylaczy i kiedy znow sie wlaczy... LED byl wymieniany kilka razy, przyginane byly blaszki, nic nie pomaga...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#5 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 22 lutego 2014 - 16:56

Czytałem cos gdzies ze odpowiedzialny za podswietlenie zegarów jest jakis moduł, lecz nie wiem gdzie on sie znajduje, moze cos sie z nim porobiło i chciałbym go sprawdzic.

Ściemniacz, w wyłączniku świateł.I to on jest chyba przyczyną.

#6 OFFLINE   Paser

Paser
  • 7 postów
  • Dołączył: 02-04-2012

Napisany 26 lutego 2014 - 19:06

Ściemniacz, w wyłączniku świateł.I to on jest chyba przyczyną.


Niestety ale to nie on, dzis zakładałem sprawny przełacznik i to samo, brak podswietlania, ale zrobiłem autem 20 km i po wyłączeniu swiateł i ponownym właczeniu podswietlanie było ale chwile i znikło, potem za jakis czas znowu było i znikło. Wracałem do domu, wyłączyłęm swiatłą właczyłęm zapaliło sie ponownie i swieciło cały czas przez trase 20 km. Hmm dziwne, po dołkach jechałem pukałem w licznik nic nie przygasło, wiec raczej to ze gdzies słabo łaczy odpada.

Moja pierwsza teza i chyba najbardziej prawdopodobna to wilgoc gdzies, problem zaczał sie przy pierwszych roztopach, obecnie teraz pogoda jest dosc sucha wietrzna, wiec i nagle podswietlanie zaczeło sie pojawiac w nagrzanym samochodzie, ale zapewne rano jadac do pracy nadal nie bedzie działało.

Pozostaje mi sprawdzac dalej jakies kostki, kable moduły...