Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Chwila nieuwagi i...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 kwietnia 2013 - 13:36

... sam popsułem sobie Omcię :(

Dzisiaj musiałem podrzucić dokumenty w jedno miejsce. Parking cały zajęty, więc zaparkowałem na sekundkę obok metalowych barierek, które są po to, żeby czasem nikt nie wjechał na trawnik. Oddałem wspomniane dokumenty, wsiadam pośpiesznie do Omci, bo widzę, że gość chcę wyjechać Golfem, a ja mu trochę przeszkadzam i... sam nie wiem. Chyba na 0,5 sekundy zdjąłem nogę z hamulca i usłyszałem puknięcie :masakra: :masakra: :masakra: :masakra:

Zderzak to tam pół biedy, ale mam problem z zamknięciem klapy bagażnika, bo blacha pod prawą lampą trochę się cofnęła. I to mnie najbardziej dziwi, bo uderzenie było praktycznie przy zerowej prędkości. Byłem u znajomego magiko-blacharzo-lakiernika. Mówi, że na pierwszy rzut oka - nie jest źle, da się wszystko ogarnąć, ale lepiej gdybym poszukał ładnego zderzaka pod kolor (jakby ktoś miał, proszę o PW, zresztą dałem już ogłoszenie w odpowiednim dziale).

Cóż. Jest mi bardzo przykro, ale trudno, stało się. Ojciec mówi, że przeszedłem chrzest jako kierowca :mad:

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

I jak tam oceniacie po fotkach, nie jest tragicznie? Faktycznie da się to 'cofnąć', żeby nie było tej szpary widocznej na fotce?

#2 OFFLINE   Franc

Franc

    Aptekarz Też Lekarz :)

  • 79 postów
  • Dołączył: 06-03-2009
  • Skąd: EL
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2013 - 13:46

Jak spojrzałem na pierwsze zdjęcia to pomyślałem "bez przesady", ale po obejrzeniu ostatniego... upsss, rzeczywiście bolało :dziura:
Najbardziej boli jak się samemu skrzywdzi Ukochaną :D (Omcie,żeby było jasne)

#3 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2013 - 14:08

Omega to pół biedy, lepiej się przyznaj co z barierką :mad:

#4 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2013 - 14:11

Omega to pół biedy, lepiej się przyznaj co z barierką :mad:


Zacznie rdzewieć :p

#5 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2013 - 14:15

Zacznie rdzewieć :p


Czyli wszystko pozostanie w rodzinie :p

#6 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 kwietnia 2013 - 15:49

no tak lekko to chyba nie było bo nawet pod wlewem widać odkształcenie...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#7 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2013 - 16:24

no tak lekko to chyba nie było bo nawet pod wlewem widać odkształcenie...


Miałem to samo pisać.

#8 OFFLINE   RysiuGT

RysiuGT

    Project never completed...

  • 965 postów
  • Dołączył: 13-02-2011
  • Skąd: Sulejów\Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 17 kwietnia 2013 - 18:33

Wydaje mi się że się wyciągnie i to bez większych problemów. Złapać tam gdzie uderzone i ciągnąc, a powinno być dobrze :)

 

 



 


#9 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 kwietnia 2013 - 19:31

Miałem to samo pisać.


Nie potrafię tego określić, to trwało mniej niż sekundę. Odpaliłem silnik, potem chyba za gwałtownie chciałem ruszyć i stało się :(

Na razie poluję na jakiś ładny zderzak. Jutro przejadę się po szrotach w mojej miejscowości, ale szczerze wątpię, żeby trafił się pod kolor. Może trafię coś w Poznaniu, ale tam będę dopiero przed długim weekendem. Jest też opcja, że kupię jakiś ładny zderzak, ale w innym kolorze, a potem po znajomości się pomaluje, tylko martwią mnie te chromy. Na Allegro w 90% wyłamane, albo pogięte. I nie wiem jeszcze, czy te dwa, które mi się nie uszkodziły będę mógł ew. przełożyć do nowego zderzaka.

Nie jest dobrze...

PS. A barierka już wcześniej była lekko wygięta. Dlatego nadziałem się na jej końcówkę, która zrobiła mi dziurę :masakra:

#10 OFFLINE   Franc

Franc

    Aptekarz Też Lekarz :)

  • 79 postów
  • Dołączył: 06-03-2009
  • Skąd: EL
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2013 - 11:05

Czyli wszystko pozostanie w rodzinie :p


:duze_hihi::duze_hihi::duze_hihi:

#11 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 13:36

522 a ja na Twoim miejscu zacząłbym sie martwić i poważnie zastanowić co z tym zrobić. To wygląda dośc niewinnie. Ale... wcale tak nie jest. Błotnik pogięty i zapewne podłoga częściowo.
Miałem bardzo podobnie uszkodzoną Omegę. No to do blacharza sru.... okazuje się że trzeba na ramę wrzucać a Omega to wyjątkowo niewdzięczne auto do prostowania. Naprawa to duże koszta. Sam blacharz to minimum kilka stów do 1000zł plus zderzak, malowanie i nie wiadomo co jeszcze dopóki nie rozbierzesz całej "du..py" auta.
Przyjechałem po odbiór auta zrobił to źle potem kłótnia i zmuszanie do poprawek. Nie domykające się drzwi bagażnik itd...
Nie mówię że tak zawsze musi być, ale jest to bardzo uciążliwe miejsce do naprawy. I jeżeli geometria i reszta jest ok to po moich doswiadczeniach wolałbym tylko podklepać , zaszpachlować i pomalować :masakra:

#12 OFFLINE   eMdzeJ

eMdzeJ
  • 172 postów
  • Dołączył: 16-11-2006
  • Skąd: Ostrów Wlkp./Sopot

Napisany 18 kwietnia 2013 - 13:51

No i możesz przenieść wlew gazu we wlew tankowania Pb.

#13 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 kwietnia 2013 - 11:53

522 a ja na Twoim miejscu zacząłbym sie martwić i poważnie zastanowić co z tym zrobić. To wygląda dośc niewinnie. Ale... wcale tak nie jest. Błotnik pogięty i zapewne podłoga częściowo.
Miałem bardzo podobnie uszkodzoną Omegę. No to do blacharza sru.... okazuje się że trzeba na ramę wrzucać a Omega to wyjątkowo niewdzięczne auto do prostowania. Naprawa to duże koszta. Sam blacharz to minimum kilka stów do 1000zł plus zderzak, malowanie i nie wiadomo co jeszcze dopóki nie rozbierzesz całej "du..py" auta.
Przyjechałem po odbiór auta zrobił to źle potem kłótnia i zmuszanie do poprawek. Nie domykające się drzwi bagażnik itd...
Nie mówię że tak zawsze musi być, ale jest to bardzo uciążliwe miejsce do naprawy. I jeżeli geometria i reszta jest ok to po moich doswiadczeniach wolałbym tylko podklepać , zaszpachlować i pomalować :masakra:


Martwię się cały czas... Wczoraj podjechałem do blacharza, który 2 lata temu wstawiał mi reperaturki. Mówi, że będzie ciężko, żeby podczas ew. wyciągania nie popękała szpachla. Dodał, że ew. koszty będzie mógł określić po zdemontowaniu całego tyłu, więc umówiłem się z nim, że jak znajdę zderzak (nadal szukam), to podjadę i zobaczymy. Wspomniał też, że ew. ten zderzak można naprawić, ale i tak cała akcja zaczyna się robić nieciekawa.

Aha, od wewnątrz to wygląda tak:

Dodany obrazek
Dodany obrazek

:masakra:

No i możesz przenieść wlew gazu we wlew tankowania Pb.


O, o tym nie pomyślałem ;)

#14 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2013 - 15:30

:masakra:

Martwię się cały czas... Wczoraj podjechałem do blacharza, który 2 lata temu wstawiał mi reperaturki. Mówi, że będzie ciężko, żeby podczas ew. wyciągania nie popękała szpachla. Dodał, że ew. koszty będzie mógł określić po zdemontowaniu całego tyłu, więc umówiłem się z nim, że jak znajdę zderzak (nadal szukam), to podjadę i zobaczymy. Wspomniał też, że ew. ten zderzak można naprawić, ale i tak cała akcja zaczyna się robić nieciekawa.

Aha, od wewnątrz to wygląda tak:

Dodany obrazek
Dodany obrazek

:masakra:



O, o tym nie pomyślałem ;)


I dalej twierdzisz, że wszystko działo się przy "zerowej prędkości" ??
:masakra:

#15 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 kwietnia 2013 - 15:35

Tak. Wsiadłem, odpaliłem silnik, puściłem hamulec, wyjątkowo zwolniłem ręczny (nigdy nie zaciągam) i się delikatnie stoczyła nadziewając się na wspomnianą barierkę :masakra: Blacharz mówił, że to w sumie nic dziwnego, jak ok. 1400 kg bezwładnie walnęło w przeszkodę. Bo to było lekko z górki (wspomniałem zapewne). To ten sam parking, na którym 1,5 roku temu upolowałem skuter :p Od przyszłego roku moje miasto będzie na Google Maps to Wam pokaże to słynne miejsce :D

Cóż. Zrobi się...

#16 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2013 - 15:38

Na liczniku każda prędkość kończy się zerem, może cyferki przed zerem z wrażenia nie zauważył :lol:

#17 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 kwietnia 2013 - 15:46

He he :jump:

A tak na poważnie, na prawdę nie wydaje mi się, żeby samochód spuszczony z hamulca, toczący się max. 5 metrów (a nawet mniej, bo przecież ~5 m to sama Oma ma) mógł wytworzyć jakąś dużą prędkość, ale kto wie. Z fizyki nigdy nie byłem dobry :D

PS. Wczoraj wieczorem wracając z Gorzowa o mały włos, a bym przysadził w sarnę (w mojej okolicy to normalka). Wtedy bym się dopiero załamał.

#18 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 kwietnia 2013 - 19:51

522 Ty lepiej w kasku i na kogutach jeździj :D hehe
Musicie rozebrać cały tył auta do gołej blachy i dokładnie obejrzeć od środka jak i od spodu. Inaczej wróżenie z fusów.
Jeżeli podłoga nie załamała się dalej tylko ten tylni pas, w co szczerze wątpię sądząc po zdjęciach z zewnątrz.... to ja bym tylko klepał, ale widać że blacha się poddała na większej powierzchni...
Niby duperel na 1 rzut oka a bardzo ciężki temat może być.

#19 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 kwietnia 2013 - 15:38

Wiem, wiem. Na razie nie będzie kiedy tego zrobić (przyszły tydzień mam zajęty -> weekend majowy -> następny week wyjeżdżam -> więc albo po 7.05, albo dopiero po 12.05) i będzie wiadomo, na czym stoję.

Martwi mnie brak dostępności ładnego zderzaka. Jeszcze wpadł mi do głowy pomysł przejechania się na giełdę. To w przyszłym tygodniu :driver:

#20 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 kwietnia 2013 - 16:04

Jeszcze wpadł mi do głowy pomysł przejechania się na giełdę. To w przyszłym tygodniu :driver:

W celu sprzedaży omegi ?? :hihi: