Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wycena szkody


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
38 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   fonek

fonek
  • 43 postów
  • Dołączył: 04-05-2011
  • Skąd: Wrocław

Napisany 28 marca 2013 - 21:41

Witam wszystkich

Dzisiaj miałem lekką stłuczkę i chciałbym się waz zapytać czy jesteście w stanie na podstawie tych zdjęć ocenić ile powinna wynieść naprawa. Uszkodzenia to te białe rysy na listwach drzwi i lekko na samych drzwiach powyżej listwy na łączeniu przednich drzwi z tylnymi.

[ATTACH]22878[/ATTACH]

[ATTACH]22879[/ATTACH]

#2 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 marca 2013 - 21:59

skasuje cie jak za element, czyli okolo 250zł

#3 OFFLINE   fonek

fonek
  • 43 postów
  • Dołączył: 04-05-2011
  • Skąd: Wrocław

Napisany 28 marca 2013 - 22:17

Dodam bo zapomniałem, że stłuczka jest z nie mojej winy i pójdzie z OC sprawcy (Hestia) i zastanawia mnie czy będzie liczona naprawa samej listy czy całych drzwi?

#4 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 29 marca 2013 - 03:26

Wypadało by umyć auto do tego typu sprawy... :)
Nie patyczkuj się , za 250 to mogą się cmoknąć w trąbke...

Zakładając że kierujesz się dobrem auta i obawiasz się czy starczy Ci na sensowną naprawe (według litery prawa oczywiście po otrzymanej wypłacie nie jest to przymusowe) , postąp z klasą i zostaw auto na naprawe bezgotówkową w ASO Opel ...
Cena za malowanie elementu , roboczogodzine , materiały ... sprowadzi ich na ziemie :F

#5 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 marca 2013 - 11:11

Mniej niż o 1200-1500 bym nie gadał z nimi....
Lub oddaj na bezgotówkową naprawę.

#6 OFFLINE   fonek

fonek
  • 43 postów
  • Dołączył: 04-05-2011
  • Skąd: Wrocław

Napisany 29 marca 2013 - 19:14

Rozmawiałem dzisiaj z pracownikiem ASO, który mi bardzo dokładnie wszystko wytłumaczył i bez problemu mogę oddać auto u nich do naprawy. Polecił mi również abym z rzeczoznawcą z Hestii umówił się u nich aby byli przy oględzinach auta przez niego i skorygowali wszystkie jego błędy :). Ogólnie pracownik ASO bardzo miły i życzliwy ale zobaczymy jak to się potoczy dalej.

Jeżeli chodzi o samochód. Umyłem go dzisiaj i oczywiście te białe ślady zeszły był to jakiś nalot nie wiem od czego ale pod nimi ukazały się przerysowania
Ogólnie to:
- porysowane listwy i obłupany lakier na ich końcach/rogach
- przetarte drzwi przód i tył do tego obłupany lakier na końcu przednich i początku tylnych drzwi
- przednie drzwi wystają bardziej niż tył chyba że to tył jest bardziej schowany niż przód, wygląda to tak jakby miedzy szparę między nimi w momencie stłuczki zahaczył je i lekko podciągnął albo wgniótł pewnie dlatego też lakier jest obłupany w tym miejscu
-obskrobane lusterko
- taka biała smuga na lewym tylnym nadkolu jakby lakier zrysowany do podkładu
- wydaje mi się że lekko są też wgniecione tyle drzwi w miejscu gdzie koleś naparł na nie kołem

Wszystko nie wygląda najgorzej pewnie rysy dałyby się spolerować no ale przez obłupany lakier chyba nadają się do lakierowania.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że sprawa sam wezwał policję po czym to on dostał mandat :D, nawet sobie nie dał wytłumaczyć dlaczego ja uważam że to jest jego wina.

#7 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 30 marca 2013 - 19:27

Po uszkodzeniach które teraz opisałeś Ergo Hestia na Hasło ASO może się bronić że naprawa przewyrzsza wartość auta..
Jezeli będą Cię próbowali podejść z tej strony to pamiętaj że masz prawo naprawiać do wartośći auta...
Jezeli zastosują wycene księżycową że np Twoje auto jest warte 5tys..
To masz prawo naprawiać do 4.999 :D

PS. Pamiętaj ze mozesz równierz na pierwszą wycene umówić się poza ASO a póżniej niezgodzić się z ewentułalną wyceną i kolejne oględziny przeprowadzić w serwise..
Musisz w takim wypadku pamiętać aby nie podawać im przy pierwszej wycenie nr konta..

Musisz tez zdawać sobie sprawe ze bedą Ci robić pod górke i będzie Ci potrzeba troche czasu i nerwów.. ;)


Powodzenia.

#8 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 17 kwietnia 2013 - 20:38

witam dziś chłopak wyjechał mi na czołówkę i w skutek czego miałem kolizje auto wygląda nie ciekawie zwłaszcza ze uderzyłem w seicento. Jesteście w stanie mniej więcej wycenić moją szkodę jego ubezpieczyciel to MTU (nie wzywaliśmy policji)Ze szkód jest pogięty błotnik lewy zerwana nakładka progu i wyrwane koło ale po kolizji wezwałem lawetę która podczas wciągania uszkodziła coś i zaczął wyciekać olej z lewej strony okolice koła czy to tez będzie liczone do szkody??
jak wygląda żebym od ubezpieczalni woził kasę za holowanie wystarczy faktura???

#9 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 kwietnia 2013 - 21:02

witam dziś chłopak wyjechał mi na czołówkę i w skutek czego miałem kolizje auto wygląda nie ciekawie zwłaszcza ze uderzyłem w seicento. Jesteście w stanie mniej więcej wycenić moją szkodę jego ubezpieczyciel to MTU (nie wzywaliśmy policji)Ze szkód jest pogięty błotnik lewy zerwana nakładka progu i wyrwane koło ale po kolizji wezwałem lawetę która podczas wciągania uszkodziła coś i zaczął wyciekać olej z lewej strony okolice koła czy to tez będzie liczone do szkody??
jak wygląda żebym od ubezpieczalni woził kasę za holowanie wystarczy faktura???


Mtu to chyba najwiekszy syf jaki moze byc.wiecznie maja jakies problemy.znam to z własnego doswiadczenia i znajomych którzy biegali po sadach zeby pieniadze normalne dostac.szkoda ze policji nie wezwałes bo glupki moga miec podejrzenia o wymuszenie odszkodowania,ale rozumie ze nie chciales robic dodatkowych kosztow chlopakowi:).szkode dostaniesz calkowita jak koło urwales bo to bedzie przekraczac wartosc pojazdu.zrob sobie wycenie na stronie info expert swojego auta,bo ubezpieczalia pewnie ci zanizy i wedlug nich twoja oma bedzie warta ze 2.000tys przed kolizja i wyplaca ci 70 procent wartosci.za lawete wystarczy ci faktura tylko zebys mial wpisany model auta i numer rejestracyjny.

#10 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 17 kwietnia 2013 - 21:51

Kolego jak mtu to nawet nie rozmawiaj z nimi tylko szybciutko samochód do aso niech oni załatwią formalności. Co do wycieku powstał podczas wypadku i takie zdanie utrzymuj. Na żadne ugody z nimi nie idź. Zgłoś im tylko stłuczkę bo masz na to chyba 48 godzin może mniej. Gorzej nie można było trafić... Pamiętaj o jednym z oc sprawcy możesz robić naprawę do stanu z przed wypadku. Żadne tam 70 % czy szkody całkowite za 2000 zł. Nie rozmawiaj z nimi telefonicznie. Wszelkie akceptacje kosztów żądaj na piśmie nawet od aso.

#11 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 07:56

INTRUZ-Żadne tam 70 % czy szkody całkowite za 2000 zł. Nie rozmawiaj z nimi telefonicznie. Wszelkie akceptacje kosztów żądaj na piśmie nawet od aso.[/QUOTE]

jakieś głupoty tu piszesz.to ciekawe ze mi serwis nie chciał robić bo wartość auta 7.100 przed wypadkiem a po wycenili naprawę na prawie 15tys,i musiał bym dopłacic sam roznice cenny.wkacu sie dogadałem z ubezpieczalnia i wypłacili mi 6.000tys i znalezli kupca na wrak za 1.100zł.

#12 OFFLINE   DAREIOS

DAREIOS

    BMW E39

  • 66 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Dobre
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2013 - 12:27

Mtu to chyba najwiekszy syf jaki moze byc.wiecznie maja jakies problemy.znam to z własnego doswiadczenia i znajomych którzy biegali po sadach zeby pieniadze normalne dostac.szkoda ze policji nie wezwałes bo glupki moga miec podejrzenia o wymuszenie odszkodowania,ale rozumie ze nie chciales robic dodatkowych kosztow chlopakowi:).szkode dostaniesz calkowita jak koło urwales bo to bedzie przekraczac wartosc pojazdu.zrob sobie wycenie na stronie info expert swojego auta,bo ubezpieczalia pewnie ci zanizy i wedlug nich twoja oma bedzie warta ze 2.000tys przed kolizja i wyplaca ci 70 procent wartosci.za lawete wystarczy ci faktura tylko zebys mial wpisany model auta i numer rejestracyjny.



nawet mnie nie straszcie z tym MTU tez moje BMW miało nie miłe spotkanie z passatem koleś miał ubezpieczenie w MTU, we wtorek ma być rzeczoznawca ciekawe co powie ale ostatnio koleś jeden miał stłuczkę Mercem w sumie wypłacili mu całkiem nieźle aż byłem zaskoczony i problemów nie miał żadnych z nimi,

#13 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 12:28

ubezpieczalnia jest tragiczna.ja się mecze z nimi od 2009 roku.

#14 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 12:33

phłe phłe to i ja swoje 3 gorsze dołożę i napiszę że też miałem z nimi nieprzyjemności...
Ile nerwów jeżdżenia od nich na policje itd.... szkoda słów.
Pijak rozwalił moje i 3 inne czy 4 auta na ulicy. Tego samego dnia rano już go zwinęli. Auto ubezpieczone w MTU jego było. Bujałem się ze 3 miesiące, już miałem do sądu iść.
Wycenili np zderzak w moim aucie nowy że niby kosztuje 280zł a w Fordzie nowy 2600zł :)

#15 OFFLINE   DAREIOS

DAREIOS

    BMW E39

  • 66 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Dobre
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2013 - 12:38

no to zapowiada się ostra wojna, jak wogóle taka firma może istnieć, nikt się nimi jeszcze nie zainteresował??

#16 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 12:44

gangster525

Dałeś się zrobić w bambuko przepis wyraźnie mówi ze możesz naprawić auto z oc sprawcy do stanu z przed wypadku i ubezpieczyciel musi wypłacić ta kwotę poszkodowanemu. Jak się nie znasz to nie oskarżaj kogoś że głupoty pisze bo sam się wygłupiłeś.

http://fuko.pl/odszk...rawa-auta-z-oc/

Dam Ci dodatkowo prosty przykład na mojej osobie. Nissan micra 2004 rok koleś wjechał w tył i akurat omegą :D. Rzeczoznawca wycenił wymianę i lakierowanie zderzaka. Wycena 590 zł gdzie sam zderzak kosztuje 700 zł.... W omedze ryska na zderzaku.
Uśmiechnąłem się bo co się będę z koniem kopał oddałem auto do aso nissan. Właśnie dostałem pismo mailem że wypłacono odszkodowanie na konto aso nissan w wysokości 1730 zł. Szkody z oc sprawcy to najlepsze szkody, myślisz że na czym ludzie tak zarabiają. Przepisy są po stronie poszkodowanego w takim wypadku nie ubezpieczyciela.

I decyzja SN

http://wyborcza.biz/...5,12012873.html

#17 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 13:04

gangster525

Dałeś się zrobić w bambuko przepis wyraźnie mówi ze możesz naprawić auto z oc sprawcy do stanu z przed wypadku i ubezpieczyciel musi wypłacić ta kwotę poszkodowanemu. Jak się nie znasz to nie oskarżaj kogoś że głupoty pisze bo sam się wygłupiłeś.

http://fuko.pl/odszk...rawa-auta-z-oc/


intruz według tego co przytoczyłeś to też nie masz racji.
wartość naprawy nie może przekroczyć wartości auta sprzed wypadku.

art. 363 par. 1 K.C.
Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej (…).

Trzeba wiedzieć, że w przypadku rozliczeń gotówkowych, ubezpieczalnia pomniejszy odszkodowanie o VAT. Wartość części wyliczy nie w oparciu o części oryginalne, lecz o jakości porównywalnej do nich. Dodatkowo obniży wartość części ze względu na ich dotychczasowe zużycie, wynikające z eksploatacji auta.


Przy czym udokumentowany koszt remontu nie może przekraczać 100% wartości auta z dnia wypadku.


itd itd...
Więc ubezpieczalnie żerują na niedoskonałych zapisach które można w dużym stopniu definiować dowolnie. Poza tym kto się przejmię poszkodowanym...? Zupełnie nikt, zostaje skazany na własne siły.....

#18 OFFLINE   intruz

intruz
  • 122 postów
  • Dołączył: 09-11-2012
  • Skąd: KIELCE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 13:13

zahir666 przeczytaj to jeszcze raz. NSA wyraźnie w wyroku napisał co jest traktowane jako wzrost wartości która to jest mało prawdopodobna.

Wyedytowałem posta przed Twoim wpisem dlatego tak wyszło :D. reasumując są w ciemnej d*pie i z wyrokiem SN wygra się w każdym sądzie naprawę 100%.

#19 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2013 - 13:18

w przypadku AC to 70% wartosci auta, w przypadku OC 100% wartosci - jesli naprawa wyniesie 90% - mozesz zadac naprawy i naprawia Ci to auto.
Osobiscie jesli chodzi o rozwiazywanie problemow z OC sprawcy to wydaje mi sie ze przoduje w tym WARTA i PZU....

#20 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 kwietnia 2013 - 13:21

gangster525

Dałeś się zrobić w bambuko przepis wyraźnie mówi ze możesz naprawić auto z oc sprawcy do stanu z przed wypadku i ubezpieczyciel musi wypłacić ta kwotę poszkodowanemu. Jak się nie znasz to nie oskarżaj kogoś że głupoty pisze bo sam się wygłupiłeś.

http://fuko.pl/odszk...rawa-auta-z-oc/

Dam Ci dodatkowo prosty przykład na mojej osobie. Nissan micra 2004 rok koleś wjechał w tył i akurat omegą :D. Rzeczoznawca wycenił wymianę i lakierowanie zderzaka. Wycena 590 zł gdzie sam zderzak kosztuje 700 zł.... W omedze ryska na zderzaku.
Uśmiechnąłem się bo co się będę z koniem kopał oddałem auto do aso nissan. Właśnie dostałem pismo mailem że wypłacono odszkodowanie na konto aso nissan w wysokości 1730 zł. Szkody z oc sprawcy to najlepsze szkody, myślisz że na czym ludzie tak zarabiają. Przepisy są po stronie poszkodowanego w takim wypadku nie ubezpieczyciela.

I decyzja NSA

http://wyborcza.biz/...5,12012873.html


ale nie porównuj uszkodzenia wymiany zderzaka z lakierowanie na takim świeżym aucie gdzie jest dużo więcej warte od omegi która jest tania i poważnie rozwalona skoro koło urwało-nikt mu tego nie naprawi za żadne skarby bo koszt przewyższy wartość pojazdu z przed wypadku.gadałem z typkiem w salonie opla i trochę mi powiedział na ten temat.próbował mi po zaniżać cenny za części i robotę(rabaty na maxa),żeby się zmieścić w kwocie ale nie dało rady.jak bymiał blotnik do wymiany i lakierowanie to by mu zrobili ale nie takie coś.dadzą mu bankowo szkodę całkowita,wypłacą 70 procent i zostawia mu wrak,albo znajda kupca