Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Ciśnienie gazu + mapy do oceny


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
106 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 lipca 2013 - 10:47

No to nie wiem, map 0,35 na moje dużo, żebym takie miał muszę mieć coś grubszego odpięte. Może ktoś się wypowie kto wie jak kto jest, może kwestia gdzie do kolektora jest podpięty map sensor.

#102 OFFLINE   robkom

robkom
  • 292 postów
  • Dołączył: 10-03-2012
  • Skąd: okolice Włocławka

Napisany 04 lipca 2013 - 10:51

mam przy samej przepustnicy po prawej stronie

#103 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 lipca 2013 - 21:25

Dobrze rozdrabniacie z tym podciśnieniem ,,,,jeżeli będzie 0.35 to śmierdzi lewizną i tutaj jest ogrom miejsc gdzie może ciągnąć i wcale nie musi to być jedno miejsce ale warto szukać. Polecam sprawdzić zawór par paliwa, przewody podciśnienia . Zawór powietrza wtórnego który lekko przepuszcza i ciężko to stwierdzić powoduje również brak pracy sond na jałowym .Problem z odpalaniem za pierwszym to skutek rozjazdu map w zakresie niskich obrotów.Map prawidłowy to 0,27 do 0,30 przy 93 st bez pracy klimy i wentylatorów.:)

Rozjazd na bankach to max 0,1 ms ale jeżeli na benzynie również występuje taki sam to należy sprawdzić czemu bo tak nie powinno być.Natomiast jeżeli pojawia się tylko na gazie to już winę ponosi instalka i najczęstszym winowajcą są wtryskiwacze z którymi musi walczyć ecu benzyny, rozjazdy wtedy wynoszą ,02 lub ,04 ms i więcej.

#104 OFFLINE   Spooky V6

Spooky V6
  • 294 postów
  • Dołączył: 15-03-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lipca 2013 - 09:36

Dobrze rozdrabniacie z tym podciśnieniem ,,,,jeżeli będzie 0.35 to śmierdzi lewizną i tutaj jest ogrom miejsc gdzie może ciągnąć i wcale nie musi to być jedno miejsce ale warto szukać. Polecam sprawdzić zawór par paliwa, przewody podciśnienia . Zawór powietrza wtórnego który lekko przepuszcza i ciężko to stwierdzić powoduje również brak pracy sond na jałowym .Problem z odpalaniem za pierwszym to skutek rozjazdu map w zakresie niskich obrotów.Map prawidłowy to 0,27 do 0,30 przy 93 st bez pracy klimy i wentylatorów.:)

Rozjazd na bankach to max 0,1 ms ale jeżeli na benzynie również występuje taki sam to należy sprawdzić czemu bo tak nie powinno być.Natomiast jeżeli pojawia się tylko na gazie to już winę ponosi instalka i najczęstszym winowajcą są wtryskiwacze z którymi musi walczyć ecu benzyny, rozjazdy wtedy wynoszą ,02 lub ,04 ms i więcej.



Ale jak pytalem sie wczesniej to moga byc uszczelki pod kolektorem ssacym ??
Chodzi Ci o ten zawór par palwa tam z tylu pod podszybiem na koncu pokrywy kolektora ??

#105 OFFLINE   robkom

robkom
  • 292 postów
  • Dołączył: 10-03-2012
  • Skąd: okolice Włocławka

Napisany 05 lipca 2013 - 09:41

Ale jak pytalem sie wczesniej to moga byc uszczelki pod kolektorem ssacym

mogą być,

Chodzi Ci o ten zawór par palwa tam z tylu pod podszybiem na koncu pokrywy kolektora

tak to ten

#106 OFFLINE   Spooky V6

Spooky V6
  • 294 postów
  • Dołączył: 15-03-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lipca 2013 - 20:38

Sprawdzilem to podcisnienie na koncu pokrywy kolektora czyli ten par paliwa i inne.

Wiec chyba zostaja mi uszczelki pod kolektorem ssacym :(

#107 OFFLINE   eboo

eboo
  • 18 postów
  • Dołączył: 29-07-2013

Napisany 20 lipca 2015 - 10:50

U mnie map 0,47 ,podłączone mam trójnikiem do serwa, to dobre miejsce do podłączenia podciśnienia i szukać nieszczelności? Czy musze zmienić miejsce podłączenia podciśnienia?