Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pomoc przy wyborze okien pcv


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ripem

ripem
  • 11 postów
  • Dołączył: 06-05-2010
  • Skąd: Czarnoziem

Napisany 12 marca 2013 - 20:00

witam
w najbliższym czasie planuję zakup okien pcv ale że nie mam pojęcia w tym temacie to proszę o pomoc w wyborze producenta może ktoś się na tym zna lub zajmuje się oknami zawodowo

#2 OFFLINE   Holios

Holios

    Przyjaciel WarsSztatu J.

  • 79 postów
  • Dołączył: 18-04-2011
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2013 - 21:52

Pracuje jako technolog u producenta okien PCV.
Najlepiej co Ci mogę doradzić to nie kupuj okien ceną.
W większości przypadków wszyscy maja to samo a profile i okucie ma te same właściwości u wszystkich producentów.
Wszystko rozbija się o rzetelność producenta czy wykonał okna zgodnie z technologia i zastosował to co przewidział systemodawca, np stal o odpowiedniej grubosci i kształcie, okucie oryginał a nie podróbka, no i na jakich maszynach jest to wykonane.

Wszystko schodzi do jednego. Najlepiej z polecenia od kogoś kto już ma od jakiegoś czasu założone okna i może twierdzić ich jakość i jakość montażu który jest tez bardzo ważny.

Powodzenia

#3 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2013 - 23:58

Ja mam już w drugim domu okna z profili VEKA i jestem zadowolony, żadnych problemów.

#4 OFFLINE   ripem

ripem
  • 11 postów
  • Dołączył: 06-05-2010
  • Skąd: Czarnoziem

Napisany 13 marca 2013 - 21:08

może jeszcze ktoś ma jakieś opinie na temat okien będę wdzięczny

#5 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 marca 2013 - 22:26

Podejrzewam, że w różnych regionach przeważać będą różni producenci...

Swego czasu montowałem, to tylko 6-komorówkę na Aluplaście z okuciem Wink-Haus. Nie było żadnych problemów.. Klienci do dziś bardzo zadowoleni...

teraz widzę montuje się również na profilu Schuco, pewnie taniej niż na Aluplaście..

Tak naprawdę najwięcej zależy od producenta i montażu :)
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#6 OFFLINE   karpiol

karpiol

    fighter

  • 163 postów
  • Dołączył: 03-03-2010
  • Skąd: Słupca/Wilczna PSL

Napisany 14 marca 2013 - 16:14

profil - VEKA, konkretnie Alphaline, (6 komorowe, gruba stal, dodatkowe ocieplenie)
okucie - Wink-Haus
szklenie - dwukomorowe, pakiet 48mm z ciepłą ramką

Dodany obrazek

i wszystko w temacie, trochę okien już się zaszkliło.

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 marca 2013 - 19:18

dokładnie, wg mnie tylko 3 szyby są godne polecenia

#8 OFFLINE   Dawidson001

Dawidson001
  • 103 postów
  • Dołączył: 12-02-2009
  • Skąd: Galewice
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 marca 2013 - 19:56

Od 6 lat posiadam swoją firmę zajmującą się montażem stolarki okiennej,fach przejąłem od ojca który zajmuje się tym dłużej i nie tylko w Polsce.
Powiem tak podstawowy błąd ludzi którzy przychodzą do mnie do punktu polega na kupowaniu ceną.Czyli przychodzą z wyceną ja przedstawiam ofertę oni zerkają na swoją karteczkę widzą Ooooo kurde u konkurencji jest po 30zł na oknie taniej i wychodzą.
Tu zaczyna się problem bo okna to nie cukierki że kupujesz je co drugi dzień.Raz kupujesz i albo chwali przez długie lata,albo plujesz sobie w twarz przez długie lata i żałujesz.
Ja montuję całą stolarkę okienną i wszystkiego co z tym związane rolety bramy etc.
Co do okien od zawsze zakładałem okna KBE i powiem tak rodzinie się nie boję,ani nie wstydzę się ich założyć.Nie miałem jeszcze reklamacji czy na okucia czy na profil czy czego kolwiek możesz wierzyć lub nie.
Okna na profilach czy to 74mm zabudowy typu KBE SELECT 5-cio komorowe,czy to profile typu KBE 88mm 6-cio komorowe.Jeśli Cię stać to polecam również SALAMANDRA którego nie trzeba raczej reklamować tylko nie tego z Nysy który Brugmanna nie widział!!!
Okucia firmy Roto NT stabilne bez awaryjne,profile zamknięte ze stali a nie pseudo stali:/
Nie sugeruj się tym że okna lepsze im więcej mają komór.Wiem że fajnie to brzmi 6cio 7dmio komorowe ale liczba komór to poniekąd chwyt reklamowy.Liczy się sam profil grubość komór,to z czego on jest wykonany,co ma za wzmocnienie itp.
Zakładałem kilka firm od nieszczęsnego <Aluplasta> z dawnej fabryki Rąbień po Dobroplasty i inne.Zakładałem również okna takie jak Schuko,Veka itd.Uwierz mi różnica jest w samym montażu dla mnie.Jeśli już podczas montażu okno pływa trzeba je rozpierać rozpórkami,cudować na wszelkie sposoby aby było jak zamknąć skrzydło.To ja wiem że takie okno to przysłowiowa KICHA i w takim przypadku reklamacja jest gwarantowana!!!
Powiem że Okna VEKA,KBE,SCHUKO,Koomerling to po prostu dobry towar którego nie trzeba się obawiać.Wystarczy dobrze to zamontować i musi służyć.Poczytaj o tzw ciepłych montażach, o montażach 3rzy warstwowych,o materiałach izolacyjnych.
Jeśli zasugerujesz się ceną to pewnie trafisz na coś czego możesz żałować bo demontowałem już okna PCV po 7 latach od wstawienia.Powód tego prosty i zazwyczaj taki sam bo było tanio!!! Tanio często znaczy dwa razy w tym biznesie!!!
Jeśli chcesz na prawdę się dowiedzieć co i jak pisz na PW dam Ci swój tel podpowiem mogę wycenić abyś miał jakieś rozeznanie jak i gdzie w
Polsce to wygląda pomogę Ci doradzę powiem co i jak.Możesz mi nie wierzyć ale ja lubię tą robotę.Czasem za swój długi jęzor i doradztwo tworzę sobie dwa razy tyle roboty na montażu ale i tak jestem zadowolony że mogę spokojnie odbierać telefony od nieznanych Numerów pewnie wiesz o co chodzi.
Pozdrawiam i czekam na kontakt służę pomocą.A zimą mam trochę czasu ze względu na pogodę :PPP

Oj rozpisałem się trochę,ale okna to temat rzeka:)))

#9 OFFLINE   kajojb

kajojb
  • 78 postów
  • Dołączył: 18-09-2011
  • Skąd: Wolsztyn

Napisany 27 marca 2013 - 20:44

Widzę że całkiem sporo na forum jest speców od okien. Ja również pracuje u producenta stolarki okiennej z PCV, Drewna i Alu.

Aktualnie zajmuje się stolarką aluminiową, ale wcześniej przez kilka lat sprzedawałem też PCV, jak również jeździłem i serwisowałem

Oczywiście popieram przedmówców, że nie kupuje się ceną. Lista polecanych systemów Dawidsona niemalże gwarantuje odpowiednią jakość okna (dodam tylko do tego REHAUa - tylko REHAUa sprzedaje rodzinie i sam mam w domu)

Zanim wybierzesz firme, znajdź kogoś kto kupuj u nich okna kilka lat temu. Zobacz czy bez problemów załatwiają reklamacje, czy nie będziesz się musiał prosić żeby podjechali do głupiej regulacji okien. Samo podejście firmy do klienta jest bardzo ważne, a z tym bywa bardzo różnie. Znam firmy które po montażu okna już się u klienta nie pojawią, chyba że ich się sądem postraszy

Ciekawy wątek sie może z tego zrobić, Panowie, możemy się wymienić spostrzeżeniami i doświadczeniami

#10 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 października 2015 - 20:22

Od 5 lat siedzę w oknach... Temat rzeka 99% klientów: CCC Cena Czyni Cuda.

#11 OFFLINE   macelini

macelini
  • 1 postów
  • Dołączył: 21-01-2017
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 stycznia 2017 - 14:34

Przede wszystkim 3-szybowe.

Osobiście wyznaję jedną zasadę, że są rzeczy (w tym m.in. okna), na których nie warto oszczędzać. Albo dajesz za okno 600zł i masz pełno niedoróbek, 2 szyby, a w zimie pizga złem, albo płacisz więcej i masz szczelne, ciepłe i porządne okna. Okna to inwestycja przynajmniej na 10-15 lat.



#12 OFFLINE   Apophis2.0

Apophis2.0
  • 66 postów
  • Dołączył: 26-12-2016
  • Skąd: Żary
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 22 stycznia 2017 - 12:35

A same szyby mozna zmienic w dobrej jakości oprawach?



#13 OFFLINE   zico

zico

    :)

  • 377 postów
  • Dołączył: 22-07-2010
  • Skąd: Poznań/Zielona Góra
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 lutego 2017 - 23:21

A same szyby mozna zmienic w dobrej jakości oprawach?

Szyby możesz wymienić, Ala razem z listwami przyszłyb owymi, inna grubość szyb i inna musi być listwa.

Edytowany przez zico, 10 lutego 2017 - 23:22.


#14 OFFLINE   user881

user881
  • 432 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Myszyniec
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 czerwca 2017 - 10:36

Ja mam taki przypadek z oknami Salamander, że w dwóch dużych oknach wygięła się futryna wraz ze skrzydłem( wzgl. wysokości w kształcie litrcy C) Był gość z serwisu...regulował ale wniosłem o wymianę. Taki z du.. interes na nowo obrabiać elewację. O ile oczywiście producent nie będzie marudził jak to w Polsze bywa.


Edytowany przez user881, 09 czerwca 2017 - 10:36.