Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

katalizatory - a hałas


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2007 - 21:19

ja mam od tego gościa http://moto.allegro....l_warszawa.html taki sam tyle że ten jest AWG i jedynie tym się różnią

No dzięki za namiary. W poniedziałek pojadę do mechanika i zapytam jaki i za ile on by mi ściągnął. Jak koszty porównywalne to sceduję to na niego, a jak nie, to sam zamówię z linka, który podałeś.

PS. Nie wiesz czy ktoś na Podkarpaciu skupuje zużyte katy?

#22 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2007 - 13:32

mam tylko nr do kolesia od skupu 660 147 150


w Anmarze jak pytałem to za kata życzyli sobie od 350 do 450 zł

#23 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2007 - 14:33

mam tylko nr do kolesia od skupu 660 147 150

Dzięki numerowi i panu góglowi mam więcej namiarów. Dzięki, jak wymienię to zadzwonię.

w Anmarze jak pytałem to za kata życzyli sobie od 350 do 450 zł

Chyba nie będę kombinował. Skoro ten który masz działa i nie muli silnika, to nie będę specjalnie przepłacał.

#24 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 października 2007 - 14:34

mam tylko nr do kolesia od skupu 660 147 150

Dzięki numerowi i panu góglowi mam więcej namiarów. Dzięki, jak wymienię to zadzwonię.

w Anmarze jak pytałem to za kata życzyli sobie od 350 do 450 zł

Chyba nie będę kombinował. Skoro ten który masz działa i nie muli silnika, to nie będę specjalnie przepłacał.


koles odemnie z miasta kupi sobie katy zastepcze - po 2 tygodniach oddal je do sklepu i kupil uzywki od mariosa (chyba 400 sztuka) i w samochodzie znow nastala cisza




 


#25 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2007 - 14:38

koles odemnie z miasta kupi sobie katy zastepcze - po 2 tygodniach oddal je do sklepu i kupil uzywki od mariosa (chyba 400 sztuka) i w samochodzie znow nastala cisza

No ale tu bazuję na tym, że Gachu, jeździ na zamienniku i nie zauważyłem aby szczególnie narzekał na to.

#26 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2007 - 14:40

Ja mam założone Bosala -dwie sztuki do pojemności powyżej 3 litrów jeden ( były mniejsze - do 2 ltr. ale spawacz powiedział że wróce do niego z nimi i awanturą) jest rewelacja - cisza , nic nie muli - kasy troche poszło ale chociaż efekt oczekiwany - ( cena jednego chyba ok. 320 pln )
Moja Była Omega

#27 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2007 - 16:17

mam tylko nr do kolesia od skupu 660 147 150

Dzięki numerowi i panu góglowi mam więcej namiarów. Dzięki, jak wymienię to zadzwonię.

w Anmarze jak pytałem to za kata życzyli sobie od 350 do 450 zł

Chyba nie będę kombinował. Skoro ten który masz działa i nie muli silnika, to nie będę specjalnie przepłacał.


koles odemnie z miasta kupi sobie katy zastepcze - po 2 tygodniach oddal je do sklepu i kupil uzywki od mariosa (chyba 400 sztuka) i w samochodzie znow nastala cisza


ja na tym kacie przejechałem już 12 000 km i jest ok dlatego go poleciłem co do wielkości kata to najlepszy jest ten do 2,5l (mój jest do 2,0) - dlaczego - bo się szybciej nagrzewa i szybciej działa - a cisza nastąpiła od razu po wspawaniu :mrgreen:

#28 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 października 2007 - 16:19

ja na tym kacie przejechałem już 12 000 km i jest ok dlatego go poleciłem


ale ja nie powieidzialem ze kazdy zamiennik jest zly. nie pamietam jakiej firmy byly tamte ale tez do tanich nie nalezaly




 


#29 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2007 - 18:46

Gachu napisał/a:


ja na tym kacie przejechałem już 12 000 km i jest ok dlatego go poleciłem


ale ja nie powieidzialem ze kazdy zamiennik jest zly. nie pamietam jakiej firmy byly tamte ale tez do tanich nie nalezaly


no ja też nie wytykałem ci tego ale jeśli o katy to sa modele ceramiczne i metalowe, co do tych drugich to nie miałem okazji mieć styczności z czymś takim

#30 OFFLINE   dean2

dean2
  • 59 postów
  • Dołączył: 28-09-2007
  • Skąd: Lubuskie

Napisany 09 października 2007 - 12:45

ja mialem ta sama sytuacje w BMW tam także nie bylo katalizatora i po przekroczeniu o ile dobrze pamietam 3tys obr dzwiek stawal sie metaliczny cos ala wysokobrotowka hondy i okazalo sie ze to jednak brak kata powodowal ten dzwiek

#31 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 09 października 2007 - 17:53

Panowie, kupiłem 2x katy do swojej V6 (z Allegro, do 3000 pojemności, po 255 za sztukę, firmy AWG). Przyjdą pewnie w przyszłym tygodniu, zamontuję i podzielę się wrażeniami. Mam nadzieję, że auto mi się wyciszy, bo jak nie to :censored: mnie strzeli. Już mi się słuch od jeżdżdzenia tym bawołem pogarsza...
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#32 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 09 października 2007 - 19:02

Dzisiaj robiłem zbieżność i zobaczyłem co słychać pod Omcią ale z koncentracją na te katalizatory. I co? I ich nie ma!! 4 dni temu byłem tak jak pisałem w ASO na diagnostyce i powiedzieli że do wymiany tłumik końcowy, potem kiedy byłem rozrząd wymieniać powiedział fachowiec że nie katalizatorów i to jest prawda!!! Ja nie wiem co to za mechanicy w tym ASO w Katowicach???? :bad: :smiech:
Poniżej zdjęcia kata........ oj rurek!

Dodany obrazek
C 3.0V6 Black Caravan 2000'
http://img225.images...ie025ku1.th.jpg

#33 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 09 października 2007 - 21:48

Panowie, kupiłem 2x katy do swojej V6 (z Allegro, do 3000 pojemności, po 255 za sztukę, firmy AWG). Przyjdą pewnie w przyszłym tygodniu, zamontuję i podzielę się wrażeniami. Mam nadzieję, że auto mi się wyciszy, bo jak nie to ch* mnie strzeli. Już mi się słuch od jeżdżdzenia tym bawołem pogarsza...


Daj znać jak chodzą. Jak będzie ok też kupie. Jestem bardzo zainteresowany wrażeniami.
C 3.0V6 Black Caravan 2000'
http://img225.images...ie025ku1.th.jpg

#34 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2007 - 21:54

Panowie, kupiłem 2x katy do swojej V6 (z Allegro, do 3000 pojemności, po 255 za sztukę, firmy AWG)

Jeżeli to tekst z Twojej strony "O mnie" to jesteś na liście zakupów podemną ;)

f189d8210ade9304998a3c84430dd751


Sorry za OT

PS. Wyedytowałem Twój post i wstawiłem czerwoną buźkę. Zaprzyjaźnij się z nią w większym zakresie. Bo kiedyś przestanę edytować i walnę warna.

#35 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 09 października 2007 - 23:50

Jeżeli to tekst z Twojej strony "O mnie" to jesteś na liście zakupów podemną ;)

Tak, tak, tak :D No to sobie przetestujemy ;)

Bo kiedyś przestanę edytować i walnę warna.

Zaprzyjaźnię się, przepraszam. Czasem emocje biorą górę.
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#36 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2007 - 19:56

Moje doswiadczenie z katalizatorem a wlasciwie z jego brakiem.
Kilka dni temu przywalilem katem o studzienke i go zagialem - samochod dostal lekkiego mula, wiec decyzja usunac kata. W pracy pogadalem z doswiadczonym spawaczemi i stwierdzil ze jak do tej pory ( a kilkanascie katalizatorow usuwal) najlepiej sprawdza sie pomysl wyciagniecia srodka - No to do dziela.
Kumpel odgial oslone kata nastepnie wycial otwor 20cm na 15 cm (okolo) i wydarl srodek, nastepnie zaspawal, zalozyl oslone ktora rownie zlapal migomatem w czterech miejscach (najwazniejsze to nie usuwal wysciółki (material miedzy oslona a katem) bo jak tego nie bedzie to moze dzwonic.
WRAZENIA - samochod odmulony, nic nie dzowni i nie brzeczy w srodku w zadnym zakresie obrotow nie stwierdzilem glosniejszej pracy wydechu (to nie tylko moje odczucia ale rowniez znajomych), na zew. powyzej 3500 - 4000 klockow slychac specyficzny dzwiek z wydechu "metaliczne syczenie" - ale tylko na zew. Jak schodzi z 6500 to slychac " "bulgotanie polaczone z cichymi strzalami". Wiec uwazam ze jest to lepsza opcja niz wstawianie strumienicy w wydech bo.......... np tansza. Pozdrawiam

#37 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 10 października 2007 - 20:15

np tansza. Pozdrawiam

Gratuluję, jeśli wszystko działa, to pozazdrościć. Jednakże, co do "tańsza" to nie byłbym do końca pewny, bo są firmy skupujące katalizatory. Nie wiem co prawda, jaka to jest cena za sztukę (może ktoś się wypowie), ale myślę, że większa niż 40 złotych, a tyle kosztuje strumienica :) Więc mógłbyś jeszcze zarobić.
Ale dobrze, że zostawiłeś kata bez wnętrzności - ja jestem raczej przeciwnikiem strumienic (z racji tego, że przejechałem się na ich głośności i braku jakichkolwiek pozytywnych zmian w zachowaniu auta po ich założeniu).
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#38 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2007 - 21:35

PANOWIE - goscie skupuja katy ale pod kątem WKLADU czyli tego co wyciagnalem im nie trzeba puszki - wiec sprzedajesz i JESTES NA +. Podstawa to wklad porcelanowy............i tu sie sprawa rypla bo w swojej Omie mialem kata "starego typu" gdzie byl to cisno zwiniety rulon blaszki falowanej pokrytej jakims pylem i .... cos tam jeszcze. Generalnie z tego kata nie odzyska PLATYNY czyli tego co szukaja ci co skupuja.
Cena na podkarpaciu zaczyna sie od 100 zl - gosc przyjezdza pod dom i odbiera kata. lub wklad ALE PORCELANE

#39 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2007 - 21:40

Moje doswiadczenie z katalizatorem a wlasciwie z jego brakiem.


[...]

Tylko czego tego w poniedziałek nie napisałeś? Teraz jak już katalizator mam u siebie to po frytkach. A cały czas się zastanawiałem nad taką rzeźbą.

#40 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2007 - 21:42

ups..... nie mialem w tym temacie doswiadczenia z pomoca przyszedl kumpel-spawacz....
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]