Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

katalizatory - a hałas


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 08:53

witam, mam problem, w mojej omci są 2 katalizatory(podobno tak sie dowiedzialem) a w zasadzie ich nie ma, zostaly wyjete. Po przekroczeniu pewnych obrotow jest glosna, ładny dzwięk ale dla 16-20 latka, piękny "klang". Prośba i pytanie: czy muszę zakupić katalizatory i wlozyć zeby bylo ok? Może to nie przez katalizator a dziurawy tlumik? W ASO powiedzieli ze to ostatni tlumnik a u mechanika ktory mi wymienial rozrzad(spec od opli) - katalizatory.

#2 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2007 - 09:44

Katalizator jest to element układu wydechowego służący oczyszczaniu spalin.
Jego całkowity brak ma jakiś delikatny wpływ na całość układu wydechowego, ale co do głośności układu wydechowego to zależy od stanu całego układu wydechowego oraz od rodzaju budowy wewnętrznej ostatniego tłumika.
Tłumik właśnie zmniejsza prędkość przepływu gazów wylotowych, redukuje hałas.
Niektórzy dla fajnego dźwięku montują u siebie tłumiki tzw "abart", które wydają specyficzne dźwięki ( tzw pierdzenie lub gwizd) bo wszystko to uzależnione jest od konstrukcji wewnętrznej całego tłumika.

#3 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 10:36

no tak masz rację. Ale jest to bardzo dziwne. Wszystkie tłumiki są ok wg Pana z Opla nieautoryzowanego który zauważył brak katalizatorów. Wg Opla ASO końcowy do wymiany. Dzwięk tak jak piszesz jest taki metaliczny powyżej 3500 obrotów lub jak się szybko wciścnie pedał gazu. wszystko byłoby ok ale hałas denerwuje, i nie mam gdzie tego zdjagnozować. Powiedz: jeśli to rzeczywiście katalizatory to czy można je zastąpić strumienicami takimi uniwersalnymi, czy czeka mnie zakup katalizatora BOSAL za 1500,- sztuka.?????!!!! Może używane ale ciężko dostępne, może z Anglika pasują???

#4 OFFLINE   barakuda25

barakuda25
  • 12 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: wroclaw

Napisany 06 października 2007 - 10:48

czesc kolego ja mialem ten sam problem z katami :!: mam omege c 2.6 v6 i tez sa 2 katy mialem tez taki dzwiek metaliczny ale umnie zapalal sie ten silniczek z piorunem na desce :!: a bylem akurat w niemczech i pojechalem do pola i pan mi zdjagnozowal i powiedzial ze to katy :!: i trzeba nowe pytalem tez o zamienniki ale powiedzial ze raczej odpadaja a orginal w serwisie 1 kosztuje 1200 euro :!: ja kupilem z rozbitej eleganckie narazie lataja :smile: jest ok :!: szukaj na alegro pozdrawiam

#5 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 10:54

Nic, dzięki za posty, pojade jeszcze do jednego mechaniora i zobacze. Jak co to kupie tak jak mówisz z rozbitka używki. Czy w Angliku jest taki sam układ katalizatorów??? Czy to te same katalizatory jak w Omci MV6 czyli przed faceliftem"c"?

#6 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2007 - 10:56

no tak masz rację. Ale jest to bardzo dziwne. Wszystkie tłumiki są ok wg Pana z Opla nieautoryzowanego który zauważył brak katalizatorów. Wg Opla ASO końcowy do wymiany. Dzwięk tak jak piszesz jest taki metaliczny powyżej 3500 obrotów lub jak się szybko wciścnie pedał gazu. wszystko byłoby ok ale hałas denerwuje, i nie mam gdzie tego zdjagnozować. Powiedz: jeśli to rzeczywiście katalizatory to czy można je zastąpić strumienicami takimi uniwersalnymi, czy czeka mnie zakup katalizatora BOSAL za 1500,- sztuka.?????!!!! Może używane ale ciężko dostępne, może z Anglika pasują???

Wojtek jeśli już masz zamiar zamontować katalizatory to podjedź do warsztatu od tłumików i niech ci założą zamienniki. Jeśli chodzi o używane to nie polecam, bo i one mogą być do bani.
Katalizator z zewnątrz może być oki, ale w środku może być już wypalony.

#7 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 11:01

Dziękuje za poradę, może masz rację lepiej zamienniki, ale też nie są tanie -- ale nowe --

#8 OFFLINE   barakuda25

barakuda25
  • 12 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: wroclaw

Napisany 06 października 2007 - 11:07

podejzewam ze sa takie same ale musisz jeszcze sprawdzic :!: ciezko jest dostac takie zamienniki :!: ale jak chcesz :!: decyzja nalezy do ciebie ale mi zamienikow nie polecali a napewno nie do tego silnika bo ja mam euro 3 i ty pewnie tez po 2 sady na jednym i na drugim tlumiku przed i za katalizatorem czyli razem 4 :!:

#9 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 11:10

Pojade jeszcze w poniedziałek na pełną diagnostykę układu wydechowego i zobaczymy czy to rzeczywiście katalizatory czy ostatni tłumik tak jak mówią w ASO.
C 3.0V6 Black Caravan 2000'
http://img225.images...ie025ku1.th.jpg

#10 OFFLINE   barakuda25

barakuda25
  • 12 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: wroclaw

Napisany 06 października 2007 - 11:33

tak bedzie najlepiej :!: i wtedy bedziesz wiedzial na 100procent a nie zapala ci sie nic na desce :?: :?: :?:

#11 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 11:37

na desce nic, ciemno, pozytywnie ciemno. :grin: Chyba że zostało coś odłączone przez poprzedniego właściciela.
C 3.0V6 Black Caravan 2000'
http://img225.images...ie025ku1.th.jpg

#12 OFFLINE   lukaszzak

lukaszzak
  • 190 postów
  • Dołączył: 17-08-2007
  • Skąd: Wrocław / Świdnica

Napisany 06 października 2007 - 11:44

Jeśli masz dźwięk podobny do tego na filmie http://video.idcgrou...mnych_small.mpg (uwaga, 10MB) to niestety ale Cię unieszczęśliwię. Mam to samo u siebie i zdiagnozowano u mnie (nie w jednej stacji, ale w 3ch), że prócz braku katalizatorów (mam strumienice) wydmuchało mi środkowe tłumiki i ostatni (mam V6). Kosztów wymiany nie chcesz znać. Same katy nowe zamienniki we Wrocławiu ~ 1100. Środkowe coś koło 400, końcowy również.
VoIP - tanie rozmowy telefoniczne - PL 9gr, GSM 49gr. Przy doładowaniu do 480 minut gratis!
cotel

#13 OFFLINE   barakuda25

barakuda25
  • 12 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: wroclaw

Napisany 06 października 2007 - 11:45

chyba nie :!: zapalal bi ci sie ten silniczek z piorunkiem w srodku :!: mi duzo palila jak katy mialem padniete tak gdziez o 1litr niz normalnie :sad: pozdrawiam i powodzenia napisz jak dojdziesz co to w koncu

kolego mam ptyanie a nie chodzi glosniej jak masz te strumienice????????????

[scaliłem posty]

#14 OFFLINE   Duce

Duce
  • 127 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2007 - 11:50

Pisałem już kiedyś na forum ale opisze raz jeszcze , jak kupiłem sintre miała same puszki po katach - dzwięk podczas przyspieszania nie do wytrzymania , jakby ktoś w gitare pierdział , odwiedzałem wszystkich tłumikarzy i chciałem aby któryś powiedział że katów być nie musi i wystarczą rury albo strumienice - niestety przy tej pojemności żaden nie podjął się założyć strumienic ponieważ zaznaczyłem że ma być cicho - kupiłem dwa katy do silników o pojemn. powyżej 3ltr. i faktycznie cichutko i fajnie , co do używanych katów to ceny są chyba wyższe od nowych bo coś z nich odzyskują , dlatego jak chcesz mieć spokój to dwa nowe duże katalizatory i zapomnisz o problemie - żadnych półśrodków bo to tylko więcej kosztuje :cool:
Moja Była Omega

#15 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 06 października 2007 - 12:50

Z katów odzyskują podobno platyne.
Układ wydechowy jest taki sam z anglika. Ja kupowałem na początku lata cały wydech za katalizatorami na angielskim ebayu. Okazało się, że był to wydech polmostrów wysyłany z firmy ze śląska. Firma ta wystawia się tez na Allegro. Mnie wydech wyszedł 72 funty plus 20 za przesyłke (tutaj sporo drożej by mnie wyszło). 72 czyli jakies 400zł. Założyłem sobie sam na parkingu. W komplecie nowe wieszaki i opaska. Jakość wykonania niczego sobie. Autko cichutkie w środku. Polecam.
Katalizator jak w środku pusty to zawsze będzie głośno bo rezonans się bedzie robił.
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#16 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2007 - 17:08

katy firmy TESH kosztują ok 200 za sztukę a będą działac

#17 OFFLINE   n-e-o

n-e-o
  • 88 postów
  • Dołączył: 22-09-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 06 października 2007 - 17:24

nie no katalizatory musicie założyć jak najszybciej , przecież nas wszystkich zatrujecie . :wink: a strumienice zakłada się ale nie w miejscu katalizatora tylko jak najdalej najlepiej za ostatnim tłumikiem ale ponieważ jest to niemożliwe zakłada sie przed ostatnim tłumikiem .musi byc jak najblizej wylotu bo inaczej to nie ma z niej żadnego pożytku .

#18 OFFLINE   wojtek1234

wojtek1234
  • 82 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: katoiwice

Napisany 06 października 2007 - 18:35

katy firmy TESH kosztują ok 200 za sztukę a będą działac


a gdzie kupić takie TESH? Może wiesz gdzie na śląsku?
C 3.0V6 Black Caravan 2000'
http://img225.images...ie025ku1.th.jpg

#19 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2007 - 19:33

katy firmy TESH kosztują ok 200 za sztukę a będą działac

a gdzie kupić takie TESH? Może wiesz gdzie na śląsku?

Ja się podłączam do pytania, z tym że bardziej okolice podkarpackie nasze mnie interesują.
Czy taki zamiennik masz u siebie? Jak tak to jak się sprawuje?

Czeka mnie właśnie wymiana bo ten co mam to się rozsypał i brzęczy :censored: :censored:

#20 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2007 - 21:09

ja mam od tego gościa http://moto.allegro....l_warszawa.html taki sam tyle że ten jest AWG i jedynie tym się różnią


początkowo chciałem tu kupić http://www.autosklep...ln,13514,0.html