Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Bardzo słabo widoczne światła mijania...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 23 lutego 2013 - 20:17

Mam taki problem, że światła mijania w zasadzie są niewidoczne na drodze, mimo ze wysokość i ustawienie wydaje się być ok. Patrząc na nie z zewnątrz świecą normalnie mocno, próbowałem różnych żarówek od zwykłych marketowych, przez standardowe philipsa aż po chińskie "hajlajty". Te ostatnie mają najmocniejsze światło, ale praktycznie jest bez zmian. Co polecacie zrobić? Dodam że są to seryjne soczewki Hella, z przejrzystym nie zmatowionym plastikiem.

W ogóle jakoś dziwnie się światło układa, poniżej 2 fotki świecąc na bramę garażową - pioerwsze z metra drugie około z 3m.

fotki w koszu. max 800x600. Proszę zamieścić zdjęcia w regulaminowej rozdzielczości//A10


#2 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 23 lutego 2013 - 20:31

po pierwsze to zaczął bym od sprawdzenia czy:

- zakupione żarówki są do lamp soczewkowych,
- skoro już zakładałeś kilka sztuk to sprawdzenie odbłyśników soczewek bo mogą być już dość zużyte
- soczewka może być bardzo ubrudzona i niestety widok jaki jest taki jest

u siebie w poprzedniej omedze b miałem to samo w soczewkach ze .... świeciły i założyłem spryski ze skody + dodatkowy zbiornik i pompka do płynu na lampy i włożyłem hidy 6000k i miałem spokój bo światło było ok

polecam pełną regeneracje lampy są osoby na forum zajmujące się tym a przy okazji w swojej B fl tak zrobiłem dzięki koledze michał9876543210 i mogę polecić go z czystym sumieniem a wiem ze i kolega Best też chyba się zajmuje regeneracjami i tez robi to profesjonalnie. chyba ze uda ci się zdobyć nowe odbłyśniki i samemu się pobawić z robotą.
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#3 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 23 lutego 2013 - 20:39

Też myślałem nad ksenonem ale to już ostateczność. No nic mam drugie lampy tez Helli tylko z gorszym plastikiem spróbuje przełożyć plastik i wsadzę na próbę jedną tamtą i zobaczę czy będzie różnica.

#4 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2013 - 20:41

Albo masz wypalone odblysniki albo soczewki od wewnatrz usyfione na maxa. Co by nie bylo to i tak lampa do rozebrania.

#5 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 lutego 2013 - 22:27

Odbłyśniki do metalizacji a soczewki do mycia i będzie gitara.
U mnie 3 lata po metalizacji świecą tak.

Żarówki tesco GE te najtańsze:D
Dodany obrazek

Dodany obrazek

#6 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 10:09

faktycznie dają radę...

 


#7 OFFLINE   superkudrel

superkudrel
  • 92 postów
  • Dołączył: 17-06-2011
  • Skąd: Kraśnik
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2013 - 11:10

U mnie słabo świecą soczewki, z tym, że to TYC, więc nie ma co wymagać, ale tutaj widzę o niebo lepsze świecenie niż u mnie:mad:

#8 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 11:30

U mnie słabo świecą soczewki, z tym, że to TYC, więc nie ma co wymagać, ale tutaj widzę o niebo lepsze świecenie niż u mnie:mad:


a jak byś przełożył soczewki od Helenki?Najpierw wysłać odbłyśniki do metalizacji a potem fru w lampy..

Odbłyśniki do metalizacji a soczewki do mycia i będzie gitara.
U mnie 3 lata po metalizacji świecą tak.

Żarówki tesco GE te najtańsze:D
Dodany obrazek

Dodany obrazek


a Ty gdzie wysyłałeś swoje odbłyśniki??Bo widać że dobrze zrobione??;)

 


#9 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lutego 2013 - 12:38

według mnie na zdjęciach widać dwie róźne soczewki.O czym świadczą dwa różne kolory granicy światłocienia.Helle i Depo mają taką samą barwę czyli jak widac na lewej lampie a z prawej jest chyba TYC.On ma niebieskie przejście.

#10 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 12:42

według mnie na zdjęciach widać dwie róźne soczewki.O czym świadczą dwa różne kolory granicy światłocienia.Helle i Depo mają taką samą barwę czyli jak widac na lewej lampie a z prawej jest chyba TYC.On ma niebieskie przejście.


no nie myślę żeby cugiel włożył dwa różne reflektory...fakt że różnicę widać...może sam autor Nas wyprostuje...

 


#11 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2013 - 12:47

Obie to Hella

Lewa faktycznie ma linię odcięcia czerwoną i mniej wyraźną. Jest to moja wina.
Popełniłem babola przy montażu polegającego na niepoprawnym osadzeniu przesłony.
Przesłona podczas nitowania wygięła mi się w banana. Jej środek jest za blisko szkła soczewki.
Jeśli chodzi o jakość świecenia to obie świecą tak samo dobrze.
Tylko ta linia mi nie wyszła. w dzień gdy składałem lampy tego nie zauważyłem. Wieczorem posypały się :censored:

A odbłyśniki metaliwował mi kolega który pracował przy produkcji żyrandoli:D

#12 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 13:27

Obie to Hella

Lewa faktycznie ma linię odcięcia czerwoną i mniej wyraźną. Jest to moja wina.
Popełniłem babola przy montażu polegającego na niepoprawnym osadzeniu przesłony.
Przesłona podczas nitowania wygięła mi się w banana. Jej środek jest za blisko szkła soczewki.
Jeśli chodzi o jakość świecenia to obie świecą tak samo dobrze.
Tylko ta linia mi nie wyszła. w dzień gdy składałem lampy tego nie zauważyłem. Wieczorem posypały się :censored:

A odbłyśniki metaliwował mi kolega który pracował przy produkcji żyrandoli:D


To wszystko jasne teraz:D A kolega nie zrobił by metalizacji i mnie?:D:D:D

 


#13 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2013 - 13:31

To wszystko jasne teraz:D A kolega nie zrobił by metalizacji i mnie?:D:D:D


Mogę zapytać ale nic nie obiecuje.

Co do różnicy w lini na moich światłach, będzie to poprawione jak wiosna przyjdzie:D
Zrobię to przy okazji montażu dziennych:D

#14 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lutego 2013 - 13:43

za zmiane koloru lini światłocienia odpowiada tylko soczewka.Nie przesłona.

#15 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 24 lutego 2013 - 15:36

Trochę dzisiaj grzebałem. W ogóle to sorry za wprowadzenie w błąd, to nie były Hella tylko TYC... Na szczęście miałem w garażu stare soczewki oryginały hella tylko z bardzo matowymi szybkami, założyłem jedna i mimo żółtego klosza świeciła dużo lepiej niż ładny tyc, więc rozebrałem lampy wymieniłem klosze na te z tyc-a i zamontowałem helle po przeczyszczeniu wszystkiego światło już w dzień widać ze jest dużo mocniejsze, ale chwila prawdy będzie gdy zapadnie zmrok ;) Opisze wtedy jak wrażenia.

#16 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 17:07

Mogę zapytać ale nic nie obiecuje.


był bym wdzięczny...bo na razie wstrzymuję się z montażem bixenonu i jeżeli dobrze by świeciły to zostawił bym ori...

Trochę dzisiaj grzebałem. W ogóle to sorry za wprowadzenie w błąd, to nie były Hella tylko TYC... Na szczęście miałem w garażu stare soczewki oryginały hella tylko z bardzo matowymi szybkami, założyłem jedna i mimo żółtego klosza świeciła dużo lepiej niż ładny tyc, więc rozebrałem lampy wymieniłem klosze na te z tyc-a i zamontowałem helle po przeczyszczeniu wszystkiego światło już w dzień widać ze jest dużo mocniejsze, ale chwila prawdy będzie gdy zapadnie zmrok ;) Opisze wtedy jak wrażenia.


myślę że dobrze sobie to wykombinowałeś...ja jak bym nie dorwał fajnych lamp to też chciałem takiego mutanta zrobić:D

 


#17 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2013 - 17:19

za zmiane koloru lini światłocienia odpowiada tylko soczewka.Nie przesłona.


Przesłona na pewno za to odpowiada.

Przesuwając przesłonę w przód i w tył zmienia się jakość lini odcięcia i przewalają sie po niej wszystkie kolory tęczy.
Są to na pewno oryginały hella. Przed metalizacją puki wszystko było w oryginale linie odcięcia były żółte. Po złożeniu jedna jest czerwona druga fioletowa.


Kumpel mi na 100% soczewek nie podmienił. Wizualnie jakość chromu była identyczna w obu odbłyśnikach.

#18 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 17:49

Przesłona na pewno za to odpowiada.

Przesuwając przesłonę w przód i w tył zmienia się jakość lini odcięcia i przewalają sie po niej wszystkie kolory tęczy.
Są to na pewno oryginały hella. Przed metalizacją puki wszystko było w oryginale linie odciecia były żółte. Po złożeniu jedna jest czerwona druga fioletowa.

Kumpel mi na 100% soczewek nie podmienił. Wizualnie jakość chromu była identyczna w obu odbłyśnikach.


tutaj ja się nie wypowiem...logika podpowiadała by soczewkę i odbłyśnik ale w kwestii lamp ja nie dyskutuje z kolegą bo przejrzałem swego czasu jego mody z reflektorami...i wie co pisze...:pokoj:

 


#19 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2013 - 17:55

Przesuwając przesłonę w przód i w tył zmienia się jakość lini odcięcia i przewalają sie po niej wszystkie kolory tęczy.
Są to na pewno oryginały hella. Przed metalizacją puki wszystko było w oryginale linie odcięcia były żółte. Po złożeniu jedna jest czerwona druga fioletowa.


A właściwie to jedna fioletowa a ta druga wyszła mi zielonkawa.
Próbowałem ratować sytuację i włożyłem przez dziurę na żarówkę zakrzywiony kawałek drutu i próbowałem minimalnie przegiąć przesłonę na swoje miejsce. Po kilku próbach zostawiłem to tak jak jest bo nie udawało mi się uzyskać idealnego odcięcia ani właściwego koloru.
Pewne jest to że przesłona pójdzie do wymiany na prostą przy najbliższej okazji rozebrania lampy.

#20 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 lutego 2013 - 18:02

A właściwie to jedna fioletowa a ta druga wyszła mi zielonkawa.
Próbowałem ratować sytuację i włożyłem przez dziurę na żarówkę zakrzywiony kawałek drutu i próbowałem minimalnie przegiąć przesłonę na swoje miejsce. Po kilku próbach zostawiłem to tak jak jest bo nie udawało mi się uzyskać idealnego odcięcia ani właściwego koloru.
Pewne jest to że przesłona pójdzie do wymiany na prostą przy najbliższej okazji rozebrania lampy.


tyle dobrze że będziesz mógł zostawić swoje odbłyśniki bo projektor można rozebrać na części pierwsze...