Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omeśka puknięta w tył - jak ugryźć temat?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
50 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 15 lutego 2013 - 22:32

Witajcie

Mam pytanie, bo dzisiaj trafiło na mnie i kobieta na światłach nie wyhamowała i wjechała mi (za przeproszeniem) w d*pę :masakra:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
KIA na zdjęciach nie wygląda tak źle - ale na żywo było o wiele gorzej, także 1:0 dla Omeśki, ale teraz pytanie, bo dostałem chyba akurat tak niefortunnie w zamek, że wygiął się przycisk i chociaż teraz go wciskam, to klapa ni cholery nie chce się otworzyć.
Czy spokojnie mogę sobie z nią kombinować i ewentualnie próbować otwierać czy czekać do przyjazdu rzeczoznawcy? Co ze zderzakiem też? Ściągać czy czekać na rzeczoznawcę?

Jeżeli mogę otworzyć to powiedzcie mi jak się do tego zabrać, skoro klapa ani drgnie?

Z góry dzięki za informacje :)

#2 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 15 lutego 2013 - 22:45

Najlepiej jakby udało Ci się znaleźć sposób na otwarcie klapy przed przyjazdem rzeczoznawcy. Nie wiadomo jak wygląda podłoga, wnęka koła. Zderzaka nie ruszaj. Zawsze możesz wezwać w trakcie naprawy rzeczoznawcę do dodatkowych oględzin.

#3 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 15 lutego 2013 - 22:56

No właśnie chciałem obejrzeć podłogę, bo od tego zależy moja naprawa - jak coś jej się stało to oddam do ASO i z głowy, a jak tylko zderzak, belka pod zderzakiem i ewentualnie klapa to sobie sam wymienię te elementy.

Tylko pytanie jak podejść klapę? Szarpać na siłę? Jeszcze wyrwę plastik z oświetleniem rejestracji, a znowu od środka przy zamkniętej klapie ciężko będzie rozbierać? Nie mam pomysłu na to ... Jutro z rana idę do garażu i będę kombinował.

#4 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 lutego 2013 - 08:50

No właśnie chciałem obejrzeć podłogę, bo od tego zależy moja naprawa - jak coś jej się stało to oddam do ASO i z głowy, a jak tylko zderzak, belka pod zderzakiem i ewentualnie klapa to sobie sam wymienię te elementy.

Tylko pytanie jak podejść klapę? Szarpać na siłę? Jeszcze wyrwę plastik z oświetleniem rejestracji, a znowu od środka przy zamkniętej klapie ciężko będzie rozbierać? Nie mam pomysłu na to ... Jutro z rana idę do garażu i będę kombinował.


od środka nie powinno być tak złe.odkręcisz materiał i zamek na wierzchu.ja rozbierałem boczek na zamkniętych drzwiach jak mi pręcik spadł i podołałem wiec i ty nie powinieneś mieć problemu:D

#5 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 16 lutego 2013 - 11:41

Podłoga moim zdaniem nie ruszona, a klapa od zewnątrz się nie otwiera, trzeba wejść do środka i pchnąć klapę - oczywiście ktoś musi trzymać wciśnięty przycisk od zewnątrz ;)

Także myślę, że wybiorę opcję gotówkową i sam we własnym zakresie to naprawię, teraz tylko poczekam na rzeczoznawcę i niech mi wyceni szkody :)

Powiedzcie mi tylko czy jak mam np porysowane plastiki to muszą mi zapłacić za malowanie? No i jak klapa jest wgięta do środka to mają wypłacić za nową i malowanie czy mogą mi wpisać prostowanie, szpachlowanie i malowanie? Ja nie mam zamiaru szpachlować klapy, bo to nie jest dobra opcja dla mnie.

#6 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 lutego 2013 - 15:50

jeżeli w plastikach masz głębokie rysy to są do wymiany i lakierowania,i klapa tez do wymiany bo tym się trzaska a szpachla popęka.odkręć jeszcze plastik w bagażniku na ściance tylnej i zobacz czy tam wszystko proste

#7 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 16 lutego 2013 - 17:04

ża\ebyś sie nie przeliczył z wyceną. jeśli niema zamienników dostępnych to ok ale firmy liczą zamienniki a nie ori części więc podjedz sobie do intercaru albo zadzwoń i zapytaj o dostępność część jak zderzak tył i tylna klapa, wszystkie firmy liczą zamienniki od tej firmy tylko ze uwzględniają max rabat jaki dla nich jest i np wg ich wyliczeń klapa kosztuje 200 zł a jak ty pójdziesz kupić to 300zł za malowanie jest stawka godzinowa wyliczana jak i za demontaż i założenie części, gdzieś miałem te stawki za co ile jak znajdę to zamieszczę a jeśli to nie ruszaj nic do przyjazdu rzeczoznawcy a klapę próbuj przy nim otwierać niech ci pomoże, i pogadaj z mechanikiem ze jak zacznie rozbierać i zauważy ze jest jeszcze coś uszkodzone a nie ma tego w protokole to jeszcze raz musi przyjechać rzeczoznawca na miejsce naprawy auta i porobić fotki dopisać do naprawy. jedynym największym grzechem firm ubezpieczeniowych jest to iż liczą zamienniki gdzie nie powinni tego robić.
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#8 OFFLINE   sylwia0807

sylwia0807
  • 30 postów
  • Dołączył: 15-09-2011
  • Skąd: Chojnice
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 16 lutego 2013 - 20:19

.. to nie ruszaj nic do przyjazdu rzeczoznawcy a klapę próbuj przy nim otwierać niech ci pomoże, i pogadaj z mechanikiem ze jak zacznie rozbierać i zauważy ze jest jeszcze coś uszkodzone a nie ma tego w protokole to jeszcze raz musi przyjechać rzeczoznawca na miejsce naprawy auta i porobić fotki dopisać do naprawy...


Zgadzam się z qkasperq

Moja Omka jakiś czas temu również została trafiona. Wizualne obrażenia klapy takie jak w Omce ZeusSsa nie wiem jak wygląda zderzak, u mnie przybrał kształt fali. W ogóle :masakra:

Okoliczność w jakiej doszło do sponiewierania mojej Omy? Zaparkowana na ulicy przed domem,dodam że ulica jest pod górę- niestety, "ktoś" swojego vw golfa zaparkował wyżej tyle, że najwyraźniej nie przejął się tym jak jest zabezpieczony na postoju w związku z czym golf samowolnie ,nabierając prędkości "pięknie" zjechał i zatrzymał się na mojej Omce :stop::stop::twisted::twisted:
Sprawą zajęła się policja, temat poszedł dalej. Ja wraz z mężem niestety wystąpiliśmy do sądu przeciwko TU. Rzeczoznawca w protokole jasno określił uszkodzenia, ich zakres ale TU przychyliło się do opinii sprawcy,mianowicie w w swoim oświadczeniu napisał że tylko zderzak uległ uszkodzeniu :confused: . TU szybciutko zmieniło zdanie i postanowiło wypłacić pieniążki TYLKO za zderzak. Wiem jak wyglądała moja Omka przed tym zdarzeniem i powiem szczerze strasznie mnie :stop: taka decyzja. Sprawa w toku, niebawem Biegły sądowy będzie oglądał Omkę.

#9 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 17 lutego 2013 - 01:52

jeżeli w plastikach masz głębokie rysy to są do wymiany i lakierowania,i klapa tez do wymiany bo tym się trzaska a szpachla popęka.odkręć jeszcze plastik w bagażniku na ściance tylnej i zobacz czy tam wszystko proste

Rysy nie są głębokie, ale są i będę chciał aby wszystko zostało przywrócone do stanu w jakim to miałem. Co do środka bagażnika, to zerknę tam w poniedziałek i zobaczę czy zamek czasami nie jest uszkodzony, ale klapa dostała tak, że wgięła się do środka, chociaż za bardzo tego nie widać.

ża\ebyś sie nie przeliczył z wyceną. jeśli niema zamienników dostępnych to ok ale firmy liczą zamienniki a nie ori części więc podjedz sobie do intercaru albo zadzwoń i zapytaj o dostępność część jak zderzak tył i tylna klapa, wszystkie firmy liczą zamienniki od tej firmy tylko ze uwzględniają max rabat jaki dla nich jest i np wg ich wyliczeń klapa kosztuje 200 zł a jak ty pójdziesz kupić to 300zł za malowanie jest stawka godzinowa wyliczana jak i za demontaż i założenie części, gdzieś miałem te stawki za co ile jak znajdę to zamieszczę a jeśli to nie ruszaj nic do przyjazdu rzeczoznawcy a klapę próbuj przy nim otwierać niech ci pomoże, i pogadaj z mechanikiem ze jak zacznie rozbierać i zauważy ze jest jeszcze coś uszkodzone a nie ma tego w protokole to jeszcze raz musi przyjechać rzeczoznawca na miejsce naprawy auta i porobić fotki dopisać do naprawy. jedynym największym grzechem firm ubezpieczeniowych jest to iż liczą zamienniki gdzie nie powinni tego robić.

Ja łatwo ubezpieczalni nie odpuszczę, bo nie będę dawał gnojom zarabiać na krzywdzie innych i jak coś będzie nie tak to sprawa nie zostanie zakończona za szybko. Samochodem mogę jeździć, więc nie śpieszy mi się aż tak, a odsetki to oni ewentualnie zapłacą, a nie ja :)

#10 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 lutego 2013 - 13:36

walcz z tymi dziadami o każda złotówkę,bo oni tylko patrzą jak człowieka wydy....Czekaj spokojnie na wycenę :D

#11 OFFLINE   xax3

xax3
  • 1 264 postów
  • Dołączył: 01-11-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 17 lutego 2013 - 18:02

też miałem wgniecioną klapę i jak u Ciebie zamek przestał działać. nie wyglądał na uszkodzony ale nie chciał mimo wszystko działać. jak jest wgięta to już powstaje inny kąt i cięgno wydaje się jakby przykrótkie

#12 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 17 lutego 2013 - 21:09

Ciekawe czy da radę tą klapę wyprostować? Pewnie nie bardzo ...

Jeszcze pytanko, bo ja mam tą lotkę irmschera na klapie - jak ona jest mocowana?
No i mam ciemną szybę z tyłu to jak wymieniam klapę to jak oni to liczą?

#13 OFFLINE   xax3

xax3
  • 1 264 postów
  • Dołączył: 01-11-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 17 lutego 2013 - 21:33

zapewne policzą klapę jako element bez szyb i innych dupereli. lotka jest albo na klej albo na śruby. jak ori nie przemontowana to zapewne śruby

#14 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 17 lutego 2013 - 21:35

Ciekawe czy da radę tą klapę wyprostować? Pewnie nie bardzo ...

Jeszcze pytanko, bo ja mam tą lotkę irmschera na klapie - jak ona jest mocowana?
No i mam ciemną szybę z tyłu to jak wymieniam klapę to jak oni to liczą?



z klapą może być ciężko wyklepać bo to nie błotnik nie wyprowadzisz jej do odpowiednich kształtów.

co do lotki nie wypowiem się bo nie wiem niech powiedzą inni jak jest to ori czy na śruby czy na klej??

a z szybą to chyba nie problem będzie, wymontujesz ją z kolegą bo ona jest na gumie jak dobrze kojarzę nie nie jest wklejana i przełożysz do drugiej klapy
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#15 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 17 lutego 2013 - 22:34

a z szybą to chyba nie problem będzie, wymontujesz ją z kolegą bo ona jest na gumie jak dobrze kojarzę nie nie jest wklejana i przełożysz do drugiej klapy

Tylna szyba nie jest wklejana? Nigdy specjalnie się nie przyglądałem, ale trochę dziwnie jakby tak zrobili ;)

zapewne policzą klapę jako element bez szyb i innych dupereli. lotka jest albo na klej albo na śruby. jak ori nie przemontowana to zapewne śruby

No to jeżeli liczą jako element to muszą chyba też doliczyć uzbrojenie takiego elementu? Mam tutaj na myśli wymontowanie i zamontowanie szyby, zamka i nawet tej lotki? ;)

#16 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 17 lutego 2013 - 22:48

Tylna szyba nie jest wklejana? Nigdy specjalnie się nie przyglądałem, ale trochę dziwnie jakby tak zrobili ;)

No to jeżeli liczą jako element to muszą chyba też doliczyć uzbrojenie takiego elementu? Mam tutaj na myśli wymontowanie i zamontowanie szyby, zamka i nawet tej lotki? ;)


tak liczą rozebranie elementu i złożenie wg stawki godzinowej i w wycenie będziesz miał wszystko opisane szczegółowo ile czasu i jaka kwota za godzinę i cały koszt ,
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#17 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 17 lutego 2013 - 23:16

Nie miałem z tym jeszcze styczności i stąd moje pytania :) Dobra to teraz tylko czekać aż skontaktuje się ze mną rzeczoznawca i umówi się na przyjazd :)

#18 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 18 lutego 2013 - 06:39

tak i pilnuj żeby zaznaczał wyposazenie pojazdu dokładnie bo na tym potrafia zanizać zartość pojazdu przeczytaj dokładnie co wypisał i jak czegoś brakuje to niech dopisuje.
pierwsza Omega B 1996r. 2.0 16Vmanual kombi
obecnie Omega B Fl 2001r. 3.2 V6 automat sedan


WYPADEK - przeczytaj jak pomóc lub zachować się podczas takiej sytuacji.
http://www.straz.szczecin.pl/rz/wypadek.pdf


#19 OFFLINE   ZeusSs

ZeusSs
  • 258 postów
  • Dołączył: 18-02-2010

Napisany 18 lutego 2013 - 17:23

tak i pilnuj żeby zaznaczał wyposazenie pojazdu dokładnie bo na tym potrafia zanizać zartość pojazdu przeczytaj dokładnie co wypisał i jak czegoś brakuje to niech dopisuje.

Ok dzięki za informację, będę o tym pamiętał :)

#20 OFFLINE   sylwia0807

sylwia0807
  • 30 postów
  • Dołączył: 15-09-2011
  • Skąd: Chojnice
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 18 lutego 2013 - 21:45

Dokładnie tak.

W moim temacie to rzeczoznawca sprawdzał także grubość lakieru na uszkodzonej klapie- nadal oryginał.