Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

antena wi fi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   misza991

misza991
  • 234 postów
  • Dołączył: 12-05-2011
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 07 lutego 2013 - 20:47

Witam!
Mam pytanie, jak połączyć ze sobą 2 domy odległe o około 150 - 200 m w cieć ? Tak żeby można było internet z jednego domu podrzucić do drugiego ? W domu z internetem jest router wi-fi, myślałem o jakiejś antenie kierunkowej ? Lecz nie jestem obeznany w tym temacie jak to powinno wygladać ?
orientuje sie ktos ?

#2 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 lutego 2013 - 21:25

anteny kierunkowe i bez problemu połączysz, ale oczywiście obie anteny muszą się "widzieć"

#3 OFFLINE   misza991

misza991
  • 234 postów
  • Dołączył: 12-05-2011
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 07 lutego 2013 - 22:18

te anteny kierunkowe podłącza sie pod router ?
http://allegro.pl/ma...2942406852.html
coś takiego ?

#4 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 lutego 2013 - 23:53

te anteny kierunkowe podłącza sie pod router ?
http://allegro.pl/ma...2942406852.html
coś takiego ?


antena nieważne czy kierunkowa czy panelowa czy inna podłącza się tak samo. Każdy metr kabla to ok 0.1 dBi słabszy sygnał. Najlepiej kup router, który obsługuje 2 anteny, jedną dasz kierunkową na drugi dom, a 2 antenę jakąś panelową albo doogólną by mieć dobry zasięg w domu :)

p.s. pomyśl o yagu do przekazania sygnału na 2gi dom, antenę dobrze by było dać na dachu

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#5 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2013 - 10:38

i tak jak Doncortino powiedział musi być widoczność fizyczna, jeśli masz przeszkode po drodze to może być spory problem

#6 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2013 - 23:24

Kup sobie Nano Station m5 lub tez Loco m5 firmy Ubiquity Networks..... Montuje to na codzien :) poki co nie ma nic ciekawszego za rozsadne pieniazki....i pchasz 50 mega na sekunde bez najmniejszego problemu :) I działa w "mimo" (dwóch polaryzacjach)

Każdy metr kabla to ok 0.1 dBi słabszy sygnał

Nie proponuj mu takich rzeczy, tego sie juz nei stosuje. W Nano masz router od razu zintegrowany w antence i nic wiecej nie potrzebujesz. Zasilasz przez POE (po skretce). Aha i nie pisz bzdur, bo kazdy metr kabla radiowego typu TriLan wytraca sygnal okolo 4 decybeli na metrze...to przy 2,4 gHz, natomiast przy 5 gHz potrafi byc jeszcze wiecej. Zwroc uwage ze juz odchodzi sie od stosowania kabla radiowego.

#7 OFFLINE   misza991

misza991
  • 234 postów
  • Dołączył: 12-05-2011
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 14 lutego 2013 - 12:35

Kup sobie Nano Station m5 lub tez Loco m5 firmy Ubiquity Networks..... Montuje to na codzien :) poki co nie ma nic ciekawszego za rozsadne pieniazki....i pchasz 50 mega na sekunde bez najmniejszego problemu :) I działa w "mimo" (dwóch polaryzacjach)


a coś tańszego ? :p takie antenki rozumiem będę potrzebował dwie ? czy jest możliwość ze złapie sygnał od razu w lapku ?
w domu w którym będę to odbierał to żeby to rozbić na wi fi w domu to nada się router d-linka ADSL ?
z widocznością niema najmniejszego problemu.

#8 OFFLINE   gocha

gocha

    Zbanowany

  • 233 postów
  • Dołączył: 14-02-2012
  • Skąd: Rudawa city

Napisany 15 lutego 2013 - 15:14

może coś się komuś z tego przyda"NanoStation M5 ubnt HD konfiguracja poradnik"