Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ogranicznik otwarcia drzwi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 10 września 2006 - 20:55

To chyba problem wszystkich Opli z serii B. W Corsie też z tym walczyłem jednak z marnym skutkiem. W Omedze mam to samo. Problem dotyczy z reguły drzwi kierowcy z racji, że są otwierane najczęściej. Trzaskanie słychać na zawiasie tam gdzie jest ta pionowa śruba. Moim zdaniem wynika z powiększonego otworu w wyniku tarcia co stwarza luz. Sila nacisku na ta srube jest ogromna przy zamykaniu/otwieraniu drzwi... W Corsie zdemontowalem taki ogranicznik, wcisniecie go nawet w imadle bylo niemożliwe... Macie jakies doswiadczenia w walce z tym problemem... ??



#2 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2006 - 21:03

W mojej starej wyjalem z przodu te ograniczniki, w Combo mojego starego tez tak jest a ma przejechane ledwie 80tysiecy! A w omie B kupilem ze zdjetymi juz ogranicznikami! A moze ktos wie jake sa ceny tego???

#3 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 10 września 2006 - 21:20

Wydaje mi sie ze wymiana ogranicznika nic tu nie da, problem tkwi w wyrabiajacym sie otworze na zawiasie ktory raczej trudno wymienic... Moze ktos ma to jakis patent... poczkemy zobaczymy...

#4 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2006 - 21:23

Wszystko jedno w czym! wymienic cale to gowno, tylko jestem ciekaw jaki to koszt

#5 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2006 - 22:16

To chyba problem wszystkich Opli z serii B

W OmieA to samo.

http://motonews.pl/s...77180&c=114&f=9

#6 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2006 - 22:17

nowa tulejka za 2 zł koniecznie z nową srubką.... razem 3 zł na drzwi... chodzą jak nowe... tylko dobrze jeszcze poismarujcie

#7 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 10 września 2006 - 22:38

hm wlasnie mi drzwi kierowcy powoli tez zaczynaja stukac przy tym ograniczniku, a w drzwiach pasazera ogranicznika w ogole brak od zakupienia, myslalem, ze moze bylo bite i zapomnieli wlozyc, ale drzwi sie wydaja w porzadku i chyba prawy tez sie wyrobil i po prostu wymontowali :]

#8 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 września 2006 - 05:37

wydaje mi się żę tam gdzie nie masz ogranicznika to już go nie ma, typowe dla omeg, wyrywa kawałek drzwi i jest kupa roboty żeby sobie to naprawić z powrotem...

#9 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 13 września 2006 - 00:00

nowa tulejka za 2 zł koniecznie z nową srubką.... razem 3 zł na drzwi... chodzą jak nowe... tylko dobrze jeszcze poismarujcie


W ASO ?

#10 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 13 września 2006 - 00:03

Wszystko jedno w czym! wymienic cale to gowno, tylko jestem ciekaw jaki to koszt


W Corsie wyciagnelem to sam. Trzeba po prostu zdjac obicie drzwi... nie wiem jeszcze jak w Omedze ale w Corsiawce wystarczylo wsadzil lape z kluczem nasadowym nr 10 przez dziure od glosnika i odkrecic. W Omce tez jak widac sa 2 sruby do odkrecenia. Mysle ze warsztacie nie wezma wiecej 40-50 zl za wymiane.

#11 OFFLINE   elitek

elitek
  • 19 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: Bielsk Podlaski

Napisany 13 września 2006 - 00:36

Ja mam daleko do ASO ,zeby zakupic srubki wiec zrobilem drobna prowizorke. Wykrecilem stara srube i owinalem tulejke 2x tasma izolacyjna. Skrecilem, nic nie stuka, zobacze jak dlugo wytrzyma. Czas operacji ok 15 min dwie strony ;)
Elitek Polska

#12 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2006 - 15:28

U mnie w jakims baraku opla uzywane 70 zeta! troche sporawo

#13 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 13 września 2006 - 19:26

do calibry koszt to ok 120-130 zł, do omy nie wiem
lepiej jednak zrobić tak jak Bc mówi, dobry fachman dorobi tulejki i poskleja to wszystko do kupy i będzie git, a koszt tyle co flaszka dla fachmana :wink:

#14 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 13 września 2006 - 21:30

Ja mam daleko do ASO ,zeby zakupic srubki wiec zrobilem drobna prowizorke. Wykrecilem stara srube i owinalem tulejke 2x tasma izolacyjna. Skrecilem, nic nie stuka, zobacze jak dlugo wytrzyma. Czas operacji ok 15 min dwie strony ;)


Chyab najprostszy i nalepszy patent. Jutro sprawdze :)

#15 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2006 - 20:04

Witam odgrzebuje temat bo mam problem z drzwiami u siebie a dokładnie z ogranicznikiem bo mi strasznie wali już tak przeskakuje i strasznie głośno i taki przeraźliwy ten dzwiek jakby sie coś łamało byłem w serwisie isie dowiedziałem taki ogranicznik to koszt 130-150 (nie pamiętam dokładnie) i odrazu poszedłem do kolesia z serwisu i sie pytam ile wymiana czegoś takiego a koles do mnie mówi że około 350zł (jeszcze do przeżycia o ile dovbrze zrobią żeby potem nie stukało i nie piszczało w tych drzwiach podczas jazdy) ale powiedziałem że najprawdopodobniej trzeba będzie spawać tam drzwi od środka że się coś tam urywa a ja wtedy :shock: :shock: :evil: ( niecche żeby kto ktokolwiek się dotykał spawarką do mojej omci bo się boje że będzie rdzewiało) Czy naprawdę to trzeba traktować spawarką?? Może ktoś się orientuje z was?? Chyba że to zawias ale nie sądze abo to hałasuje w tym czasie co na ograniczniku są te ząbki do przyblokowywania drzwi
z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

#16 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2006 - 20:13

Powiem Ci tak, też myślałem, że to jakieś cuda się dzieją z ogranicznikami. Wyciągnąłem cały i sprawdziłem. Wszystko OK ale dalej stukało. Okazało się, że to stuka ta cholerna śrubka z tulejką w miejscu przykręcenia ogranicznika do karoserii. Owinąłem ją (tulejkę na śrubce) taśmą jakąśtam aby sprawdzić czy coś się zmienia. Przestało stukać. Tak jak pisał Bc30se, trzeba wymienić tulejkę napewno, może ze śrubką i plastikowym pierścieniem. Spróbuj to zrobić - 5 min pracy na stronę. Ja swoje zmienię po świętach.

#17 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2006 - 20:19

U mnie zapomniałem dodać że jak to trzaska i wali to czuć na całych drzwiach takie walniecie jak by coś w środku ale jeszcze sprawdze
A ten koleś w serwisie (ASO oczywiście) powiedział że zna ten przypadek i że trzeba ogranicznik wymieniać i coś spawać ale nie widział tego u mnie bo nie wychodził nie patrzył dzisiaj to ciemno to sprawdze jutro
Dzieki a może komuś padł faktycznie ogranicznik i robił to gdzieś jestem ciekaw??

#18 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2006 - 20:35

Mi tak samo stukało, jakby drzwi w środku pękały. Spróbuj z taśmą - nic nie ryzykujesz, a dowiesz się.

#19 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2006 - 20:48

Dzięki Artur jutro spróbuje to zrobić jak znajde chociaż te 5 min bo wiadomo okres przedświąteczny :cry: dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

#20 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 22 grudnia 2006 - 20:55

mi sie urwal przy kierowcy w wakacje, pojechalem do kumpla przyspawal mi za 30zl :D, ladnie nic nie widac, zasmarowal jest cacy, po 3 dniach musial robic to samo z drugimi, bo sie wkurzylem, jak mi omka zgasla na swiatlach i krecilem rozrusznikiem z 5minut, a okazalo sie ze benzyna sie skonczyla, pieprznalem drzwiami az ogranicznik spadl, wyrwalo caly srodek w drzwiach