Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

grzanie swiec cieplego silnika


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 19:04

witam. co myslicie o zamontowaniu wlacznika swiec zarowych na cieplym silniku?

#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 19:08

NIe ma z tym najmniejszego problemu, jesli słabo ci odpala twoj dieselek załóż, na pewno pomoze na jakis czas, bo problem z odpalaniem diesla ( jesli takowy problem masz ) nie zmiknie do konca, przyczyna zapewne leży gdzie indziej ( zuzyty silnik, wtryski, pompa - tu tylko gdybam) W kazdym razie na pewno bedzie łatwiej go odpalac.

#3 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 19:14

no ja juz zalozylem to cudo. a zimny to on na dotyk pali tylko jakjest cieply to kreci

#4 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 19:18

Jesli ciepły nie zapala to masz problem z głowiczką w pompie wtryskowej. Nic ci to grzanie nie pomoże. Prosze kolegow ktorzy maja diesla jesli sie myle to mnie poprawic- może sa jakies inne przyczyny utrudnionego zapalnia na ciepłym silniku.Pompierze robia taka próbe , jak jest ciepły polewaja glowicę pompy wtryskowej zimna wodą - jak zapali bez problemu to własnie to. Sprawdzony sposób.

#5 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 19:20

ale teraz i na cieplym pali na dotyk jak kontrolka od swiec zgasnie a i jeszcze jedno jak go gasilem na cieplo i w ciagu minuty odpalalem to tez palil na dotyk ale juz po 5 minutach to juz krecil

#6 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 19:23

W takim razie to juz nie wiem czego szukasz , znaczy ze wszystko ok :wink:

#7 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 19:29

tyle ze na forum gdzies czytalem ze to szkodzi bo sie komputer oszukuje i swiece po d*pie dostaja. a przeciez w prawie kazdym dieslu swiece nawet na cieplo sie wlaczaja i to bez tych wynalazkow z allegro.

#8 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 20:14

Robiac cos takiego jestes świadom ze dłuzej ci grzeja, napisałem wyzej ze nie rozwiazuje to całkowicie problemu tylko połowicznie i na pewno tak nie powinno byc . Pytałes sie czy można i odpowiedzialem , jakie skutki tez wiadomo wiec po co dalej rozciągac temat?
Najlepiej poszukac przyczyny kiepskiego odpalania albo używac tego co zrobiłes i wyc świadom ze świece w koncu kiedys padną.

#9 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 20:17

a sluchaj jak sie odczytuje te kody bledow a konkretnie chodzi mi o to ktora kontrolka ma migac bo nie bardzo wiem

#10 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2007 - 20:19

W dieslach chyba nie działa metoda na spinacz , nie mam i na 100 procent nie wiem. W benzynkach działa bez problemów.

#11 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 20:22

ok dzieki wiec tylko ASO? a czy taki laptop diagnostyczny moze byc do odczytania kodow bledow?

#12 OFFLINE   Zapfen

Zapfen
  • 68 postów
  • Dołączył: 17-07-2007
  • Skąd: Pyrlandia

Napisany 30 września 2007 - 21:01

było już o kodach, spinacz działa ( u mnie 2,5 TD 130 km ) tylko kody są inne (w zalezności od kompa) ale metoda działa i mryga kontrolka silnika (taka żółta)

#13 Guest_Omiarz_*

Guest_Omiarz_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 30 września 2007 - 21:04

u mnie po przekreceniu kluczyka pali sie tylko jedna zolta kontrolka i to jest od ABS-u. a co ile sie wymienia olej i filtr w ASB?

#14 OFFLINE   bartekb

bartekb
  • 1 postów
  • Dołączył: 11-10-2007
  • Skąd: Rybnik

Napisany 13 października 2007 - 17:39

hejj :) ja zamontowałem w mojej omci takie urzadzonko, ktore podgrzewa swiece i podkreca obroty po odpaleniu na kilka sekund. na poczatku bylo ok, tzn przez jakies 3-4 dni, po tym czasie spalily mi sie 3 swiece :| i cos komp swirowal, urzadzonko wymontowalem, zmienilem swiece i wszystko wrocilo do normy. a z tym odpalaniem na cieplym to u mnie tak samo jak u Ciebie ;) kolo pwtorku jade do pomopiarzy na sprawdzenie, jak bede znal przyczyne to napisze ;] pozdro
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 października 2007 - 17:59

Częstą przyczyną złego zapalania na ciepłym,bywa także zapowietrzanie się układu przez sparciałe przewody paliwowe i przelewowe,zanim zaczniecie tracić kasę na regenerację pompy proponuję upewnić się że układ paliwowy jest 100% szczelny.

#16 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 października 2007 - 21:10

w asb oliwka co 30 tys wraz z filtrem. do tego nowe uszczelki pod miski i oring.


 


#17 OFFLINE   CzarekC.

CzarekC.
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-10-2007
  • Skąd: Sokółka

Napisany 15 października 2007 - 10:04

To i ja dołączę moją opinię. Miałem zamontowany ten moduł w moim wehikule i wszystko było ok przez pół roku aż pewnewgo pięknego wieczoru wsiadam, grzeję świece, kręcę rozrusznik, znowu grzeję świece i znowu kręcę i nic. przyszedł mechanik, prysnął autostart - odpalił (SERCE MI STANęłO JAK USłYSZAłEM TEN łOMOT) zabrał auto na warsztat - wszystkie świece spalone. Finał był taki, że po 2ch miesiącach wymieniłem pompę miała mikropęknięcie) i zapomniałem o problemie z uruchamianiem ciepłego auta. Dołączę się do opinii, że ten moduł jest tylko półśrodkiem a finalnie i tak kończy się to naprawą lub wymianą pompy.
Where do you think you're going !!!!