Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Aparat foto - jaki??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2013 - 00:29

Witajcie...

Postanowilem zakupic aparat fotograficzny... Niestety nie mam bladego pojecia jaki wybrac... Mysle o PANASONIC LUMIX FZ-100 ale jesli macie jakis lepszy pomysl to chetnie poslucham Waszych glosow...

Nie interesuja mnie typowe kompakty typu "idioten maszinen"... Chcialbym miec mozliwosc pokombinowania z ostroscia i innymi badziewiami...

Pozdrawiam i czekam na Wasze glosy...

#2 OFFLINE   ZYBI007

ZYBI007

    Life sucks...!!!

  • 129 postów
  • Dołączył: 15-02-2012
  • Skąd: Chojnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 stycznia 2013 - 02:34

Witajcie...

Postanowilem zakupic aparat fotograficzny... Niestety nie mam bladego pojecia jaki wybrac... Mysle o PANASONIC LUMIX FZ-100 ale jesli macie jakis lepszy pomysl to chetnie poslucham Waszych glosow...

Nie interesuja mnie typowe kompakty typu "idioten maszinen"... Chcialbym miec mozliwosc pokombinowania z ostroscia i innymi badziewiami...

Pozdrawiam i czekam na Wasze glosy...


Witam!

Jak już coś to popatrz na modele CANON-a lub NIKON-a ewentualnie coś z tańszej półki ale nie odbiegające za bardzo od możliwości tych dwóch to FUJIFILM... Sam się trochę bawię lecz nie zawodowo tylko trochę tak dla satysfakcji i mam hybrydę FUJIFILM FinePix S3300 i nie nażekam rewelka zdjęcia robi... Ale ty chcesz coś bardziej zaawansowanego ale polecam te trzy firmy... :D

#3 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2013 - 08:34

Z wlasnego doswiadczenia powiem tak:
moze i Canon ma lepszy sprzet ale Nikon robi lepsze zdjecia ;) :yes:
Gdybym ja byl na Twoim miejscu szedlbym w lustrzanki bo tu zawsze mozna cos dolozyc zmienic lub jekies bezlusterkowce z wymienna optyka.
a wszystko zalezy ile chcesz na to przeznaczyc

#4 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2013 - 10:59

ale polecam te trzy firmy... :D


Czyli Nikon, Canon i Fuji czy Nikon, Canon i Panasonic?? Bo nie rozumiem...

wszystko zalezy ile chcesz na to przeznaczyc


Myslalem o max 1000-1200 zl wiec lustrzanki raczej odpadaja... No chyba ze cos mnie zachwyci to moze pare stowek doloze...

#5 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2013 - 13:03

Tylko teraz jest jedno ale...
kupisz kompakt nawet lepsiejszy to jak polkniesz bakcyla
to za chwile bedziesz chcial cos lepszego np lustro i wtedy trza kompakt gonic do żyda a w tym wypadku z 400 w plecy bo uzywki traca na wartosci(chyba ze masz reke do handlu ;) )
ktos moze powiedziec (co czeste w tego typu tematach),ze i tak w pelni nie wykorzystasz tego kompaktu ale lustro to zawsze lustro.
ja sam przerabialem ten temat od samego dolu.
najpierw jakis Olympus:masakra:(jak przegladam stare zdjecia to mysle co zabawkowym lepsze by wychodzily),potem Panasonic juz lepszy i wtedy sie zaczelo,zdjecia w dobrym swietle wychodzily super
ale apetyt rosnie w miare jedzenia wiec przyszedl czas na lustrzanke Nikona D60 .
maly bez silnika z kitowymi obiektywami ale mozliwosci wiecej.
dokupilem stalke 105 i zaczalem sie bawic w makro
tam terz zaczelo brakowac niektorych funkcji wiec co??
panasonic i D 60 na handel.i kupilem D300s
teraz mam fajny aparat jakis dwa obiektywy,lampe (najwyzszy model),na reszte gratow $$ brak bo jeszcze jest jedna pasja Omega.

Wiedz jeszcze jedno.
Prawdziwy fotograf to i pudelkiem po butach zrobi dobre zdjecie :yes:


ps:

ale ja np bardzo zaluje niektorych swoich kadrow ktore nie wyszly przez ograniczenia sprzetowe.:(

ps2:

pomysl moze nad kupnem uzywki lustra ale nie z allegro ino np z forum foto(nikoniarze.pl) ja tam kupowalem i sprzedawalem sprzet

#6 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2013 - 13:12

Osobiście na Twoim miejscu zacząłbym od dobrego kompaktu. Do lustrzanki bez 2,500-3000 to szkoda raczej podchodzić. Sam obiektyw dobry kosztuje majątek.
Tak lustrzanka robi super zdjęcia. Ale wiem z własnego doświadczenia, że jak ktos ma pojęcie to i kompaktem zrobi cuda.

#7 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2013 - 13:26

Do lustrzanki bez 2,500-3000

tu się liczy jakoś szkła a nie korpusu, co do używki to faktycznie czasami można kupić tanio, co do firm to kanoniarze za canonem a nikonowcy za nikonem i w inne firmy by się nie pchał za mało osprzętu, jak się zdecydujesz np. na lustro sony to szukaj starych minoltowych szkiel bo mają lepszą optykę od sonowych

#8 OFFLINE   Trawiasty1

Trawiasty1
  • 18 postów
  • Dołączył: 02-04-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 stycznia 2013 - 15:50

Może najpierw (jak możliwość) to obejrzyj aparaty które będą w twoim zainteresowaniu, czy ich obsługa nie sprawia problemu, menu, uchwyt, niby to bez znaczenia a jednak w dalszym użytkowaniu takie detale mogą okazać się wkurzające. Chcesz pobawić się ustawianiem ostrości, przesłony itd. Wybór masz duży od systemów bezlusterkowych do lustrzanek i tych z lustrem półprzepuszczalnym (SLT od Sony), po zaawansowane kompakty np Lumix LX-7 czy Samsung EX-2
Lustrzanki mają zalety jak i wady. Zastanów się do czego ten aparat tak naprawdę będzie Tobie potrzebny. Jeżeli masz ochotę poświęcić się fotografii to lustrzanka-niekoniecznie z FF.
Zaletą jest jakość zdjęć, wadą zaś waga ( z obiektywem, zapasowym akumulatorem, filtrami, statywem itd.), brak poręczności i ceny samej optyki. Jakość zdjęć oczywiście zależna od obiektywu i samego fotografującego.
Jeżeli chcesz kupić lustrzankę, to w zestawie z zasady dostajesz obiektyw "kitowy" ot taki by sprawdzić czy aparat działa..natomiast wszystkiego co dana puszka potrafi nie wyciągniesz, co zmusi Ciebie do kupna obiektywu - a tu się robi drogo. Stałka np 50 mm, zoom i szerokokątny i .... jesteś o kilka tysięcy lżejszy, choć są i wyższe ceny. Nikon swojego czasu dawał do kompletów najniższej jakości obiektywy "kitowe" zaś Olympus i Panasonic najlepsze (Zuiko), (Leica)
Mam lustrzankę i następnym moim aparatem będzie dobry kompakt. Dźwiganie dwóch kilogramów przez wiele kilometrów daje w kość.

Tak naprawdę najlepszy aparat to ten który masz przy sobie. Co z tego że kupisz super sprzęt, jeżeli w danej chwili leży on na półce w domu.

Dużo testów znajdziesz tu:
http://www.fotopolis...ndex.php?gora=2
http://www.optyczne....Inne_testy.html

#9 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2013 - 18:27

A ja nadal jestem zdania ,ze jak zaczynac to juz od lustrzanki nawet uzywki:yes:
Teraz zajrzałem z ciekawosci na giełdę na nikoniarze.pl i był D200 za 1000 pln
moze i to już dziadek ale ma ledwo 48 k klatek napstrykane czyli nieduzo
obiektyw na początek nawet 18-105 za niecałe 800 pln i juz jest si
Co do wagi sprzętu noszonego ze soba to fakt ,czasem nie jest go mało ale byłem na niejednej wyprawie foto i nieraz sporo na nogach km pykło ale nigdy nie narzekałem ,ze sprzęt wazy sporo.
Fajne kadry i dobra jakość rekompensują pot :D
:idea: i lustrzanka nawet z uniwersalną lampą pozwala na uniknięcie zdjęć tzw "z lampą w pysk"
muminekomega finalnie sam podejmie decyzje w którą strone pójdzie.

ps:

mi np w wyborze/doborze sprzętu dużo pomogli kolesie ze sklepu cyfrowe.pl moze tanio nie mają ale pojęcie za to tak :yes: skoro zostawiłem u nich w sumie 14k pln :D

ps2:
moja Dżasti wygrała w pracy kompakta małego ,jakaś tam popierdółka.
czasem zabieram go ze soba ,gdy nie chcę brac plecaka ze swoim sprzętem tylko wtedy zazwyczaj nie robie nim w ogóle zdjęc gdyz zapominam ,ze jest gdzieś w kieszeni :lol:
a jak na szyi wisi d300s to ręce same sie rwą żeby coś pstryknąć :D

#10 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2013 - 18:48

Dziekuje za Wasze glosy, bardzo mi pomogly...

Lustrzanka odpada calkowicie... Na chwile obecna w gre wchodza tylko lepsze kompakty... Po pierwszych postach przejrzalem neta i wybralem kilka sztuk (poza Panasłoikiem z mojego pierwszego postu)... Co o nich myslicie??

NIKON COOLPIX L810
Canon PowerShot SX20 IS
Canon PowerShot SX30 IS

#11 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2013 - 19:16

Nie moja bajka ale po przejrzeniu testów nikon odpada.

Dziekuje za Wasze glosy, bardzo mi pomogly...

Lustrzanka odpada calkowicie...


jak pomogły??
:hmmm: mój chyba wcale :bad:

Juz nic wiecej nie powiem :(
:p

#12 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 stycznia 2013 - 19:29

no jak to nie?? a to o wadze?? a o 14k PLN?? to mi baaaaardzo pomoglo w wyborze pomiedzy lustrzanka a kompaktem... :jump::jump::jump:

#13 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 23 stycznia 2013 - 23:23

Witam panowie chcę kupic jakiegoś fociaka czy ten model nada się już na zrobienie fajnych fotek?Pytam ,bo wiem że są tu znachorzy hee:)

http://allegro.pl/ni...2938304836.html

#14 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2013 - 07:08

całkiem ciekawy ten aparacik i całkiem fajny szkiełko na początek Ci starczy ale jak myśl też o innej optyce

#15 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2013 - 20:32

szkiełko takie mam i jestem zadowolony
nie jest to może szał ale do ogólnego robienia zdjęć lub zwykłego pstrykania w zupełnosci wystarczy
aparacik mały ale moje stare D60 też do olbrzymów nie należało a mase fajnych zdjęć pomogło mi zrobić.
nie doczytałem czy ma wbudowany śrubokręt (pewnie nie ma) wiec kolejne szkło najlepiej z silnikiem.

czy ten model nada się już na zrobienie fajnych fotek?

robiłeś kiedyś zdjęcia lustrzanka??
wielu ludzi kupując lustrzanki niemile rozczarowuje sie gdy na początku zdjęcia nie wychodzą tak pięknie niż na auto z kompakta
dokupujac sobie nawet taki obiektyw
http://www.cyfrowe.p...-f/18-d-af.html
zobaczysz jak śliczne wychodzą zdjęcia
ja takim robiłem zdjęcia na weselu po prostu petarda :ok:

no i lampa jeszcze musi byc to wbudowane coś lampopodobne to sie do niczego nie nadaje i wstyd top nawet otwierac ;)

życze udanego zakupu,dobrego światła i samych udanych kadrów

#16 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2013 - 20:54

http://www.cyfrowe.p....f/18-d-af.html

fakt ten stało ogniskowy obiektywik jest super nie drogi i wart zainteresowania, tak jak kolega powiedział idealny na imprezy w pomieszczeniach i nietylko

#17 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2013 - 21:34

tyle że zoom nożny :lol:
ale zdjęcia robione stałka wyglądają masakrycznie :D

co do tej 50 to ta 1.4 była by jeszcze lepsza ale róznica w cenie :hmm:
no i tak po prawdzie róznica w jakosci zdjęć jest raczej do wyłowienia przez kogos kto sie zna i ma oko
wiec po co przepłacać,róznicę mozna dołożyć do lampy lub porządnego statywu

#18 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 24 stycznia 2013 - 23:31

koledzy wiem,że się znacie a ja nie.Kolega pytał czy robiłem zdjęcia lustrzanką otóż nie hee.Chciałem sobie kupić jakiś dobry aparat opinie mówią,że lustrzanka to lustrzanka więc zdecydowałem się wydać trochę grosza i kupić takową i wyczytałem,że ten nikon podoła moim oczekiwaniom,ale wy się znacie kolega pisze że musiałbym dokupić jeszcze taki obiektyw żeby ładne zdjęcia wyszły.Więc się zapytam czy taki nikon z tym obiektywem co ma starczy mi na razie ,czy zrobię nim ładne zdjęcie czy lepiej kupić lepszego kompakta i dać sobie spokój???????NO chyba do diaska to jest aparat myśle troche lepszy więc chyba fotka ładna wyjść powinna co????panowie powiedzcie szczerze chcę robić zdjęcia ładne, wystarczy mi ta lustrzanka???? pozdrawiam:)

#19 OFFLINE   hasior v6

hasior v6
  • 18 postów
  • Dołączył: 26-11-2009
  • Skąd: W-wa Bielany
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2013 - 23:52

koledzy wiem,że się znacie a ja nie.Kolega pytał czy robiłem zdjęcia lustrzanką otóż nie hee.Chciałem sobie kupić jakiś dobry aparat opinie mówią,że lustrzanka to lustrzanka więc zdecydowałem się wydać trochę grosza i kupić takową i wyczytałem,że ten nikon podoła moim oczekiwaniom,ale wy się znacie kolega pisze że musiałbym dokupić jeszcze taki obiektyw żeby ładne zdjęcia wyszły.Więc się zapytam czy taki nikon z tym obiektywem co ma starczy mi na razie ,czy zrobię nim ładne zdjęcie czy lepiej kupić lepszego kompakta i dać sobie spokój???????NO chyba do diaska to jest aparat myśle troche lepszy więc chyba fotka ładna wyjść powinna co????panowie powiedzcie szczerze chcę robić zdjęcia ładne, wystarczy mi ta lustrzanka???? pozdrawiam:)


Wystarczy, ale zdjęcia robi człowiek nie aparat i jak nie ma pomysłu i zmysłu to najlepszy aparat nie pomoże :D

#20 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 stycznia 2013 - 00:16

koledzy wiem,że się znacie a ja nie.Kolega pytał czy robiłem zdjęcia lustrzanką otóż nie hee.Chciałem sobie kupić jakiś dobry aparat opinie mówią,że lustrzanka to lustrzanka więc zdecydowałem się wydać trochę grosza i kupić takową i wyczytałem,że ten nikon podoła moim oczekiwaniom,ale wy się znacie kolega pisze że musiałbym dokupić jeszcze taki obiektyw żeby ładne zdjęcia wyszły.Więc się zapytam czy taki nikon z tym obiektywem co ma starczy mi na razie ,czy zrobię nim ładne zdjęcie czy lepiej kupić lepszego kompakta i dać sobie spokój???????NO chyba do diaska to jest aparat myśle troche lepszy więc chyba fotka ładna wyjść powinna co????panowie powiedzcie szczerze chcę robić zdjęcia ładne, wystarczy mi ta lustrzanka???? pozdrawiam:)




Do czego Ci ten aparat potrzebny ? Chcesz się rozwijać w kierunku fotografii (hobby itp) czy po prostu na wakacjach cyknąć jakąś fajną fotę, czasem na jakiejś imprezie itp ?