Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

[OB & OBFL] Kopia IRMSCHER & STEINMETZ - opinia o laminatach


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
63 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 13 stycznia 2013 - 22:51

Witam.
Postanowiłem założyć temat, ponieważ dzisiaj była zażarta dyskusja na temat odlewu z laminatu z allegro. Ze nie pasują, że kiepskiej jakości. Chciałbym poznać opinie osób które na swojej Omedze posiadają cokolwiek odlewane z laminatu. Szczególnie interesuje mnie opinia o produktach forumowicza "waski". Czy są jakoś odpowiednio wzmacniane? Dobrze pasują? Jaka trwałość takiego elementu? Interesuje mnie to ponieważ dostanie przedniego zderzaka IRMSCHER do OB to już graniczy z cudem. Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   RysiuGT

RysiuGT

    Project never completed...

  • 965 postów
  • Dołączył: 13-02-2011
  • Skąd: Sulejów\Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 13 stycznia 2013 - 22:59

Z chęcią będe śledził ten temat i dowiem się czegoś, gdyż myślałem o laminatach :)

...dostanie przedniego zderzaka IRMSCHER do OB to już graniczy z cudem...


Popieram :masakra:

#3 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 13 stycznia 2013 - 22:59

Szczególnie interesuje mnie opinia o produktach forumowicza "waski"


A nie idzie do niego napisać, albo zadzwonić i zapytać. Podejrzewam, że raczej w :censored: Cię nie zrobi ??

#4 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 13 stycznia 2013 - 23:05

Pisałem, na te pytania które mu zadałem dostałem odpowiedz.
Ale tak jak wcześniej napisałem, że chciałbym poznać opinie użytkowników którzy ten towar użytkują. Z tego co wiem to klubowicz "Nawalony_Zajac" użył tego odlewu do zrobienia swojego zderzaka z frontem od Catery. Więc może się coś wypowie na ten temat.

#5 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2013 - 23:14

Pisałem, na te pytania które mu zadałem dostałem odpowiedz.
Ale tak jak wcześniej napisałem, że chciałbym poznać opinie użytkowników którzy ten towar użytkują. Z tego co wiem to klubowicz "Nawalony_Zajac" użył tego odlewu do zrobienia swojego zderzaka z frontem od Catery. Więc może się coś wypowie na ten temat.


Zajac ma oryginał kupowany odemnie

#6 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 13 stycznia 2013 - 23:17

Jak gadałem z waskim o jakieś zdjęcie jak to wygląda na samochodzie to przysłał mi omegę zająca. :confused:

#7 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 stycznia 2013 - 23:45

Miałem kiedys laminat od Wąskiego, jesli ma sie minimalne pojecie, moze to wyjsc niezle, tak to u mnie wyszło

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Generalnie polecam ;)

#8 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 stycznia 2013 - 01:14

waski-11 to pewny koles

#9 OFFLINE   lucas

lucas
  • 387 postów
  • Dołączył: 24-12-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 stycznia 2013 - 08:43

Zajac ma oryginał kupowany odemnie


Jak gadałem z Zającem to pisał, że ma oryginał, ale ten do grilla catery jest laminatem, bo oryginału by nie pociął ;) a jego zderzak wyglądał bardzo porządnie

#10 OFFLINE   waski-11

waski-11
  • 122 postów
  • Dołączył: 28-04-2009
  • Skąd: B D kolo Warszawy
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 stycznia 2013 - 17:13

Jak gadałem z waskim o jakieś zdjęcie jak to wygląda na samochodzie to przysłał mi omegę zająca. :confused:

Jego zderzak wymagał bardzo dużych nakładów pracy nazwał bym to już jego wyrobem.
Fakt szkoda by był po ciąć ori.

#11 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2013 - 20:48

Nie wiem po co ta dyskusja. Przecież wiadomo, że graty do kultowej limuzyny jaką jest omega kupujemy tylko w ASO.

#12 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 stycznia 2013 - 21:38

Każdy kolejny post nie na temat = karteczka.
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#13 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 14 stycznia 2013 - 21:43

michal987654321 dzięki za fotkę.
Na pierwszy rzut oka zero różnicy poza wkładem grilla. U mnie nie byłoby z tym problemu, mam oryginalny grill IRMSCHER. Czy mocowanie grilla jest tak jak w oryginale w takim odlewie? Jak ze spasowaniem. Gdybym się szarpnął na taki zderzak to chciałbym go po swojemu wzmocnić. Jakie zamontowałeś halogeny? Bo jak wiadomo te trudniej dostać w oryginale niż sam zderzak. Co do dyskusji o podróbkach i WT to powiem Wam tak. Mam oryginalna lotkę ze stopem, przedni grill, kierownice, progi. Podkładki klamek dałem do hydrografiki też są w drewnie mega unikalne, jakoś sobie muszę z tym poradzić bo mi się podobają. Cena nowego zderzaka na stronie Irmscher to nawet szkoda słów. Zostają mi listwy na drzwi i tylny zderzak. Listwy maluje swoje lub zakładam od BFL jeszcze się nie zdecydowałem.

#14 OFFLINE   lukwel

lukwel
  • 658 postów
  • Dołączył: 21-06-2007
  • Skąd: Wisznice
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 14 stycznia 2013 - 21:52

to ja się wypowiem okazyjnie kupiłem ostatnio lotkę na tylną klapę do kombi bo człowiek kupił i po przymiarce i próbie dopasowania się poddał ... i wstawił na allegro za smieszne pieniądze, jest ona z laminatu i powiem że jeśli dał bym za nią 150zł jak on to bym sie bardzo zdenerwował nie pasuje wcale cała jej krzywizna jest zła i jeśli nie to że jestem lakiernikiem to bym się też poddał ale coś z niej zrobię ale wymaga to sporo czasu mam co robić w wolne chwile :)
a co do zderzaków to większość laminatów słabo pasuje mówię to z doświadczenia.... nie dość że nie mają uchwytów i zatrzasków jak oryginalne to jak juz je przymocujemy to szparki są nie równe to trzeba coś przerabiać podpiłowywać albo naszpachlowywać ... ogólnie jak ma się sporo czasu jakieś doświadczenie i cierpliwość to w skali od 1 do 5 efekt będzie na 3+ lub 4- ale 100% ideału nie będzie....
I to co jest najgorsze w laminacie jest z natury łamliwy i za sztywny po prostu jak mamy niskie zawieszenie i podjedziemy pod głupi krawężnik to połamiemy owoc naszej ciężkiej pracy a nie mówię już o zimie i jeździe po jakiś zaspach po prostu trzeba bardziej uważać ...

#15 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2013 - 22:42

Jakie zamontowałeś halogeny? Bo jak wiadomo te trudniej dostać w oryginale niż sam zderzak.


Halogeny co chwila przewijaja sie w temacie Omega Irmscher. Te od vectry B bo pasuja. Co do zderzaka I to niedawno byl ori na ebay.co.uk. Tam dosyc czesto mozna je spotkac.
Co do laminatu to ja mam jedna zaslepke progu I od waskiego i szczerze to juz nie pamietam ktora to ;)

#16 OFFLINE   czarnawdowa

czarnawdowa
  • 33 postów
  • Dołączył: 30-10-2010
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2013 - 21:34

halogeny też podobno z zmianą mocowań pasują z xary picasso

#17 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 15 stycznia 2013 - 22:12

Znalezienie przedniego Irmscher'a do OB graniczy z cudem??
Ja mam 2:D
Z tego co pamiętam to Zającowy zderzak przerabiany pod Caterę to byłlaminat i był świetnie spasowany, ale każdy wie, że Zajcew miał pojęcie i mega hopla, więc nie odwaliłby żadnej maniany.
Drugi zderzak, który był cięty (niestety pierwszy ucierpiał przy glebie) to był ori.
A ja powiem tak-jeśli zderzak jest porządnie zrobiony to nie ma większego znaczenia czy to ori czy laminat.
Ja u siebie w tym momencie mam ori, ale po klejeniu i niestety zderzak nie ma już takiego idealnego kształtu jak powinien mieć i spasować go to też jest sztuka jak w przypadku laminatu.
VeRay jak szukasz przedniego lub tylnego to spokojnie można polecić wyroby Wąskiego.
U mnie na strychu leży drugi irmi przedni, ale niestety również uszkodzony i najgorsze, że brakuje kawałka i ciężko to dosztukować.

#18 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 15 stycznia 2013 - 22:20

Poznałem wiele opinii na temat laminatów i doszedłem do wniosku, że jeśli będę kupował IRMSCHER zderzak to tylko oryginał w super stanie. I dam za niego tyle ile ktoś będzie chciał. Na dzień dzisiejszy trzymam się swojego planu jak zrobić sobie przód w B. Wyklucza to wszelkie laminaty.

#19 OFFLINE   Immo

Immo
  • 1 057 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2013 - 22:23

A ja powiem tak-jeśli zderzak jest porządnie zrobiony to nie ma większego znaczenia czy to ori czy laminat.

Niestety ma fundamentalne znaczenie, ze względu na różnicę w elastyczności.
Oryginał z PUR wytrzyma bardzo wiele (tyle że jak w końcu się podda to jego naprawa jest drogą przez mękę), a laminatowi mało trzeba aby strzelił.
Prosty przykład - roztrzepana pani w jakimś pikaczento cofając na parkingu oprze się o Twoje auto. Na oryginale nie zostawi to nawet śladu, a laminat może w tej sytuacji pęc na 2 części ;)

#20 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2013 - 08:47

Ja na dniach stanę się właścicielem przodu do B od waski-11 to opowiem Wam jak mi się to mocowało.

Dręczy mnie tylko jedno z czego zrobić kratki grilla i wlotów po bokach halogenów.