Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Pomocy Migajaca kontrolka.Autko nie odpala.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 05 stycznia 2013 - 14:12

Witam serdecznie. Od niedawna jestem posiadaczem opla omegi bfl 2,2b 2000r zaświeciła mi sie kontrolka pomarańczowa klucz i samochód w jednym pare dni swieciła teraz zaczęła mrugać i auto nie chce odpalić wszystko co mozliwe sprawdziłem i wsio jest git a dodam że wcześniej zaświecił mi sie check na wyswietlaczu ma ktos jakies pomysły co z tym fantem zrobic jak odpalic auto?
Dodam zenie mam pojecia jak sprawdzic błedy w tym silniku bo niemoge znaleśc instrukcji bo wiekszośc jest odnośnie silnika 2.0 iew 2,5 a ja mam 2,2pb.Prosze o pilna pomoc z góry dziekuje

#2 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 stycznia 2013 - 14:25

Dodam zenie mam pojecia jak sprawdzic błedy w tym silniku bo niemoge znaleśc instrukcji bo wiekszośc jest odnośnie silnika 2.0 iew 2,5 a ja mam 2,2pb


http://forum.omegakl...hread.php?t=202

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#3 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 stycznia 2013 - 14:32

Dodam zenie mam pojecia jak sprawdzic błedy w tym silniku bo niemoge znaleśc instrukcji bo wiekszośc jest odnośnie silnika 2.0 iew 2,5 a ja mam 2,2pb

Sprawdza sie tak samo spinaczem. A dodatkowo 2.2/2.6/3.2 maja szybsza opcje - jednoczesnie gaz i hebel do podlogi i stacyjka na zaplon.
A jak kontrolka miga jednostajnie po przekreceniu na zaplon to masz problem z immo.

#4 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 09:02

[kontrolka miga taka kluczyk i samochód pomaranczowa po przekreeniu na zapłon około raz na sekundę niemam pojecia co oznacza ta kontrolka. bo napisz ceck swieci sie na wyswieltaczu dodam że auto wstawiłem do garazu rano chcę odpalic a tu lipa kręci kręci i nieodpala aż bateria padła:(

chciałem dodać jeszcze jedna bardzo ważna żecz ,a mianowicie dzień wcześniej przed tym jak auto juz nie chiało zapalic '' rozleciał mi sie kluczyk'' tz grot został w stacyjce a reszta klucza została w rece tzn ten cały plastik co sie zamyka i otwiera drzwi.Niewiem czy to miało wpływ na to ze teraz nie chce odpalic ale z ego co woidze nie za bardzo bo ten kluczyk jak by tak był zrobiony ze go można na 2 czesci rozłozyc ,ale moge sie mylic.Dodam jeszcze ze próbowałem srpawdzic błedy wciskając hamuleci i gaz do oporu i na zapłon to zaczeła mi mrugac własnie ta kontrolka z wizerunkiem samochodu i klucza czy to ta kontrolka powinna błyskac co sie z niej błedy odczytuje?bo dośc szybko mruga że nienadążam odczyc jakie to kody. Pomoże ktoś bo bez auta to jak bez ręki z góry dziekuje

#5 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2013 - 09:54

Jak rozlecial sie Tobie kluczyk to pewnie wypadla kostka od immo :)

Jak masz drugi kluczyk to zobacz czy da rade nim odpalic

#6 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:07

niestety drugiego klucza niemam dostałem tylko jeden przy zakupie auta
druga sprawa jest taka. że w gniexdzie diagnostycznym tym pod kierownicą gdzie sie mostkuje piny np.spinaczem 5i 6 to u mnie niema 6 pinu jest puste miejsce .
Rząd pierwszy od góry mam tylko 4 i 8 i w drugim rzedzie 3,4,5 i 7,8

#7 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:09

niestety drugiego klucza niemam dostałem tylko jeden przy zakupie auta


No to idz szukaj pestki od immo tam gdzie Ci sie kluczyk rozlecial,moze znajdziesz :)

#8 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:14

dorzucam filmik z ta kontrolką

jakiej pestki kolego kluczyk mi sie dokładnie rozdzielił na 2 czesci ale w taki sposób jak by to mozna było zrobic bez żadnych konsekwencji jak by to fabryka tak zrobiła w jednej cesci grot i częsc plastiku w drugiej pozastałe przyciski

#9 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:18

dorzucam filmik z ta kontrolką


NIc nie ma :)

jakiej pestki kolego kluczyk mi sie dokładnie rozdzielił na 2 czesci ale w taki sposób jak by to mozna było zrobic bez żadnych konsekwencji jak by to fabryka tak zrobiła w jednej cesci grot i częsc plastiku w drugiej pozastałe przyciski


Tam gdzie jest grot jest tez plastik/pestka od immo :)

rozbierz kluczyk i zobacz czy to masz

http://images48.foto...3125d93ca9e.jpg

Jesli nie to idz szuakaj

#10 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:22

dokładnie kolego tak własnie rozdzielił mi sie kluczyk jedno zostąło w stacyjce drugie w rekach i nastepnego dnia juz auto nie odpaliło

własnie sprawdzięłm pestko takowej niemam jesli jejnieznajde to co wtedy?
A jelsi znajde to ja normalnie wsadzic i auto odpali?



#11 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:29

jak znajdziesz to wlozysz i bedzie dzialac jak nie to musisz szukac drugiego zestawu :)

#12 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:33

[a pomożesz kolegop odczytąc te moje błedy własnie wrzuciłem filmik jes w moim posscie wcześniej i co to za kontrolka miga co ona oznacza

#13 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 stycznia 2013 - 11:34

[a pomożesz kolegop odczytąc te moje błedy własnie wrzuciłem filmik jes w moim posscie wcześniej i co to za kontrolka miga co ona oznacza


IDz szuakc tej pestki jak bedziesz mial juz auto odpalone to bedziesz sie martwil dalej ;)

#14 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 12:48

Kolego hubertcht DZIEKUJE CI SERDECZNIE:)
Bez twojej pomocy nic bym nie zdziałał znalazłem pestke(lezała na dywaniku)wsadziłem i autko odpaliło jak strzała.Jeszcze raz dziekuje ci za wyrozumiałośc i za pomoc
P.S. widziałes moze ten mój filmik z tymi kodami dasz rade cos odczytac bo ja jaks nienadazam :(
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje


jeszcze jedno mam pytanie
wywala mi bezpiecznik o klaksonu jak włoze 20 o juz jest oki wie ktos jaka powinna byc prawidłowa wartośc bezpiecznika tego bo mniejsze od 20 przepala wszystkie po nasisnieeciu na klakson a boje sie zeby mi jakiejś zwary nie zrobiło .:(

#15 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2013 - 13:45

wywala mi bezpiecznik o klaksonu

Na deklu od bezpiecznikow masz kolorowe tlo z obrazkiem za co bezpiecznik odpowiada. Bezpiecznik ma byc tego koloru (czyli ilosc A) co tlo obrazka.

A ze Cie immo blokowalo to juz mowilem na samym poczatku i w sumie od razu mogles napisac ze Ci sie rozlecial kluczyk to mialbys auto uruchomione znacznie szybciej :p


EDIT: co do filmiku to wez to nagraj jeszcze raz tak zeby bylo dobrze widac kontrolke serwisowa (kluczyk z samochodzikiem).

#16 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 14:48

niestety dekielek od środka od bezpieczników mam czarny sa tylko numerki i obrazek za co odpowiada który bezpiecznik nie mam nic kolorowego:( po czym mozna byłoby sie zasugerowąc jaki ma być amperaż bezpiecznika. Chyba że jestem po prostu ślepy:)
a odnosnie filmika to powiem że teraz juz po przekręceniu na zapłon juz ta kontrolka nie miga:) miga tyllko wtedy jak wyjme ta pestke z kluczyka.jeedyne co teraz mi sie świeci to na wyświetlaczu napis check nale kontrolka silnika gaśnie po odpaleniu auto terż dziwna sprawa.

#17 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2013 - 15:15

kontrolka silnika gaśnie po odpaleniu auto terż dziwna sprawa.

Czyli nie ma aktywnych bledow. Ale w pamieci ECU beda zapisane. Albo odczytanie bledow domowym sposobem albo podpiecie kompa.

#18 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 06 stycznia 2013 - 16:21

teraz juz po przekręceniu na zapłon juz ta kontrolka nie miga

Nie było pestki IMMO sygnalizowało blokadę, jest pestka nie ma problemu.

wywala mi bezpiecznik o klaksonu

Ma być 20A żólty

#19 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 06 stycznia 2013 - 21:39

dziekuje wszystkim za pomoc bardzo sie przydała.:)
Dziwi mnie jeszcze jedno,a mianowicie dlaczego mam jeden kluczyk do stacyjko z immo,a drugi jest inny do wszystkich zamków taki jakis dziwny z wygladu jak by sam surowiec bez bebechów od immo bez zadnych przycisków no i nie pasuje do stacyjki

#20 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2013 - 22:03

dziekuje wszystkim za pomoc bardzo sie przydała.:)
Dziwi mnie jeszcze jedno,a mianowicie dlaczego mam jeden kluczyk do stacyjko z immo,a drugi jest inny do wszystkich zamków taki jakis dziwny z wygladu jak by sam surowiec bez bebechów od immo bez zadnych przycisków no i nie pasuje do stacyjki


bo pewnie ktoś ECU wymieniał:)
lub stacyjkę