Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mandat, a raczej dwa...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
119 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2013 - 13:39

wracając do tematu punktów: http://www.motogen.p...dami,16684.html

Co jeszcze nas czeka? Nie zostaną zniesione kursy, które likwidują 6 punktów karnych. Niestety, w związku z planowanym przesunięciem wejścia w życie nowych zasad gromadzenia i ewidencjonowania punktów nie będzie też limitu 10 punktów karnych możliwych do otrzymania podczas jednego zatrzymania.



#102 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 stycznia 2013 - 01:21

ale temat. zaczelo sie od mandatu, gdzie komus nerwy puscily i sie "popisal", a skonczylo na zmianach w prawie.

pierwszy temat pomine, bo ktos widac, ze przesadzil, i to wcale nie byl policjant.

odnosnie zmian w sprawie szkolenia/egzaminowania - powiem krotko, byla korupcja - bedzie wieksza.

szkolenie i tak odbywa sie w kierunku przyszlego egzaminu.

jak ktos chce wprowadzic wieksze mandaty i wieksza ilosc punktow za przewinienia (co juz mam miejsce), prosze bardzo, ale dajcie nam mozliwosc przemieszczenia sie z polnocy na poludnie (czy tez w innym kierunku) w przyzwoitym czasie, bez lamania przepisow.

ktos tu widze robi interes jak swego czasu ktos zorbil na nikomu niepotrzzbnych gasnicach (niech sie wypowie ten, ktory za ich pomoca ugasil palace sie auto).

wiadomo, ze chodzi tylko o kase, kolejne osoby beda mialy zatrudnienie, a kierowcy, ktorzy i tak musza jezdzic, beda wspomagac budzet panstwa.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#103 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 08 stycznia 2013 - 21:30

Hej Maniutek, sąsiedzie-trabie, migam swiatelkami, macham lapami....a czesto sie mijamy pod brwinowem....no ale do rzeczy 2 tyg. temu w bloniu miałem tez awanturę o gaśnice
...dokładniej za jej brak....chciał mi dać 300stowy...mówię, ze za dużo i nie przyjmuje, a ten do mnie ze jak nie przyjme to mi zabierze dowód....obszedl fure dookoła i doszukal się klejonego klosza tylnej lampy....i jak będzie? Mówię ze nie będzie i nie przyjmuje...ok to zabieram dowód....a zabieraj sobie....poszedł pisać kwit, po minucie oddał, ze musi jechać bo ma interwencje....i tak myśle czy nie nagrywać takiego szantażu, bo inaczej tego nazwać nie mozna

#104 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 stycznia 2013 - 02:32

chciał mi dać 300stowy...mówię, ze za dużo i nie przyjmuje,

mógł wlepić i pięć stówek ;)

jak nie przyjme to mi zabierze dowód

mógł zabrać.

i tak myśle czy nie nagrywać takiego szantażu, bo inaczej tego nazwać nie mozna

ciesz się że potraktował Cię ulgowo. Gdybyś trafił na służbistę, nie wyszedłbyś z tego cało.

#105 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 09 stycznia 2013 - 09:02

awanturę o gaśnice
...dokładniej za jej brak

Bo gaśnicę trzeba mieć, niech ma 20 lat, będzie pusta odrapana, ale ma być. Tak stanowią przepisy.

#106 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 09 stycznia 2013 - 09:22

niech ma 20 lat, będzie pusta odrapana, ale ma być.


Nieprawda, musi mieć ważną legalizację. Jeśli brak takowej, wlepia mandat. Na zabranie dowodu nie ma podstaw.

#107 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 stycznia 2013 - 10:22

Nieprawda, musi mieć ważną legalizację. Jeśli brak takowej, wlepia mandat. Na zabranie dowodu nie ma podstaw.


Z tego co wiem to przepis mówi,że gaśnica ma być na wyposażeniu auta i ma być sprawna,ale nie ma mowy o jakiekolwiek legalizacji.

#108 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 09 stycznia 2013 - 10:28

O sprawności świadczy właśnie legalizacja.

#109 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 stycznia 2013 - 12:33

O sprawności świadczy właśnie legalizacja.


Niekoniecznie,wystarczy ją na krótko uruchomić i będzie wiadomo czy działa.Problem polega na tym,że przepisy nie wymagają aby gaśnica miała jakąś nalepkę czy w inny sposób była oznakowana,że przeszła legalizacje czy jakiś przegląd.

#110 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 09 stycznia 2013 - 13:16

No tak, uruchomić gaśnicę na krótko, sposób rozumowania taki jak u policjanta mającego sprawdzać ręczny, se wsiondzie, se zaciongnie renczny i se bendzie ruszał, a jak mu zgaśnie silnik, to renczny dobry. Przy okazji sprawdzi czy się sprzęgło nie ślizga i czy bolce nie grają. No po prostu geniusz diagnostyczny.

Po takiej kontroli gaśnicę możesz śmiało wyrzucić.
Legalizacja kosztuje 8 zł. Można też kupić nową. Całe te dywagacje są więc tyle warte:) Ja mam legalizowaną, dla świętego spokoju. A jaka satysfakcja, kiedy sprawdzający musi obejść się smakiem.

#111 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 stycznia 2013 - 13:26

na Forum Prawnym znalazłem takie coś odnośnie gaśnic :

Obowiązujące aktualnie przepisy nie dają podstaw prawnych do kontrolowania daty ważności gaśnicy znajdującej się na wyposażeniu pojazdu. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31.12.2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262) wymienia w par. 11 ust.1 elementy obowiązkowego wyposażenia pojazdu: m.in. pojazd samochodowy wyposaża się: "pkt.14 w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla". Zgodnie z treścią art. 66 ust.2 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2003r. Nr 58, poz. 515 - tekst jednolity) urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie. Inny akt prawny, w którym uregulowana jest kwestia kontroli wyposażenia pojazdu w gaśnicę, to Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 7.09.1999r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych (Dz. U. z 1999r. Nr 81, poz. 917). Rozporządzenie to określa wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu. Zgodnie z nim badanie gaśnicy samochodowej wykonywane jest poprzez oględziny, a podstawowym kryterium uznania stanu technicznego pojazdu za niezadowalający jest brak gaśnicy (pkt 1.2 załącznika nr 1 do rozporządzenia).

sam dla świętego spokoju mam legalizowaną :)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#112 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 stycznia 2013 - 15:18

O sprawności świadczy właśnie legalizacja.

tak, ale policjant nie sprawdza sprawności, sprawdza tylko stan. Jest czy jej nie ma.

Zgodnie z nim badanie gaśnicy samochodowej wykonywane jest poprzez oględziny, a podstawowym kryterium uznania stanu technicznego pojazdu za niezadowalający jest brak gaśnicy


a więc to wyczerpuje temat. A po drugie, legalizację może nam sprawdzić straż pożarna a policja jakoś ich nie wzywa do kontroli.

#113 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 09 stycznia 2013 - 15:30

tak, ale policjant nie sprawdza sprawności, sprawdza tylko stan. Jest czy jej nie ma.

Szopen, jak mi policjant kazał pochwalić się gaśnicą, to akurat wiedział, gdzie szukać, czy legalizacja jest i czy jest aktualna. Ale oczywiście każdy robi co uważa za słuszne Każdy ma prawo sądzić, że policjant to głąb, pokazać mu dowolną gaśnicę bez legalizacji i żądać wezwania straży pożarnej do miejsca kontroli. Ja cenię swój spokój i czas, dlatego mam legalizowaną.

#114 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 stycznia 2013 - 15:58

Każdy ma prawo sądzić, że policjant to głąb,

Nie uważam, że policjant to głąb. Tylko czasem oni przekraczają swoje uprawnienia.

http://isp.policja.p..._w_gasnice.html

Dlatego też podczas kontroli drogowej policjanci powinni sprawdzać realizację obowiązku posiadania gaśnicy, a ujawniony przekroczony termin jej ważności nie powinien jednak skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego lub nałożeniem mandatu karnego.



#115 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 09 stycznia 2013 - 16:19

Nie ma co "bić piany" gaśnicę musimy mieć. Czy sprawna czy nie decyzja należy do nas [jeszcze] Oczywistym jest że lepiej mieć sprawną, nie tylko zalegalizowaną :)

#116 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 stycznia 2013 - 18:09

Dokladnie, Szopen. Gasnice wystarczy miec. Za brak "legalizacji"/naklepki nie ma mandatu.

#117 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 stycznia 2013 - 00:30

Na zabranie dowodu nie ma podstaw.

Jak trafisz na urodzonego policjanta to podstawy do zabrania dowodu rejestracyjnego zawsze się znajdą.
Nie za gasniće to znajdzie co innego.:D

#118 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 10 stycznia 2013 - 13:29

policjant tez człowiek ?

raczej nieudacznik który sobie nie radził w życiu i poszedł tam gdzie emerytura po 15 (teraz 25) latach i można sobie podleczyc kompleksy, bo tak to u nas wygląda. policja robi wszystko tylko nie to co trzeba, waszym zdaniem poprawą bezpieczenstwa jest to ze wpieprzaja mandaty za picie/palenie w miejscu publicznym albo złapią gnojka z 1g zielonego gdzie w myśl zmian za małe ilosci nie karza ? to z takiego grama zrobia 5-6 działek i gówniarza pod sąd papiery mu spieprzyc na całe zycie. potem w statystykach jest ze psy robią wiele, lapia wielkich handlarzy (gdzie ponad 90% osób ma problemy za posiadanie), złapia kilku pijanych na rowerach, paru pijaczków małych złodziei i chwalą sie statystykami. a obok ida przekręty na budowe kilometa drogi za 200mln, amber gold i tyle innego syfu że cały dzien mozna wymieniac i czasu braknie.

wiekszosc z was to dosw kierowcy i ciągle widze jest dyskusja ze predkosc zabija. tak zabija ale nie tyle ile w policyjnych statystykach gdzie prawie kazdy wypadek to wina predkosci i niczego wiecej. sama omega ponad 100 tys zrobilem po naszych drogach, czesto gęsto przeginajac i najwiecej sytuacji kryzysowych miałem nie przy predkosciach +200 tylko własnie po miescie z kierowcami malych aut z malymi silniczkami którzy jada jak swiete krowy, do tego nieoswietleni rowerzysci i przechodnie oraz brak dobrej jakosci dróg. najlepiej zeby sie rozbil malolat w bmw z 4 osobami to potem miesiac pieprzenia w prasie, ale ile codziennie ginie osób na pasach i rowerzystów to już inna bajka bo tam nie bardzo o predkosci będzie. ale co z tego jak minister zaplanował 3mld z mandatów, trzeba dla najwiekszych złodziei popracowac i powkurwiac zwykłych obywateli na panstwowej ciepłej posadzce

tym oto sposobem powstało piekne panstwo policyjne gdzie najbardziej przesrane ma zwykły szary człowiek i nawet o takie rzeczy potem można miec problem
http://motoryzacja.i...tReplyForm-main

a jesli waszym zdaniem nie jest to panstwo policyjne to wkleje potem troche przykładów poprawy bezpieczenstwa. btw. a tak spytam tylko, gdzie jest kasa na drogi z tych mandatów ? no to sobie prosze poszukac ile psiarnia ostatnio nowych aut dostała i jak ITD w mysl poprawy bezpieczestwa chce helikoptery i drony z fotoradarami :masakra:

o nowych autach ITD chyba nie trzeba wspominac, wkoncu bardzo poprawia bezpieczenstwo jesli ktos bedzie zapieprzał, zrobią mu zdjecie, brak zatrzymania, pacjent pewnie nawet o tym nie bedzie wiedział i zdjecie przychodzi do domu :masakra2:

#119 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 stycznia 2013 - 15:23

Mandaty + dodatkowe światła jedyną drogą do poprawy bezpieczenstwa na drodze. Światła dla pieszych sugerowałbym w kasku typu górniczego, kask ma stanowić wyposażenie obowiązkowe pieszego. Za brak mandat. Światło w kasku oczywiście musi byc wyregulowane tak, żeby nie oślepiać. Stąd pieszy ma mieć dowód rejestracyjny pieszego z obowiązkowym przeglądem. Brak przeglądu mandat.

#120 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 stycznia 2013 - 15:26

Szlag człowieka trafia, a media usłużne rządowi podsycają słuszność każdych debilnych zmian wprowadzanych przez (nie)rząd :masakra:
Hehe wczoraj gość dał ogłoszenie że zatrudni kierowcę z mandatem poselskim za bardzo duże pieniądze.... wiadomo dlaczego :D