Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mandat, a raczej dwa...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
119 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Sn00pyLDZ

Sn00pyLDZ

    V8.....:]

  • 81 postów
  • Dołączył: 05-08-2012
  • Skąd: Łódź - Retkinia

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:15

Wiecie co... żygać mi się chce jak patrze na niektóre wasze wypowiedzi.. :masakra: Każdy ma prawo do własnego zdania i wypowiedzenia go. Wasze święte prawo. Mówi się, że nikomu się źle nie życzy ale mam cichą nadzieję, że wam sie ponalewa do d*py. Oczywiście zgadzam się, że i w tych jednostkach zdarzają się chamy i prostaki (jak w każdym gronie) nie rozumiem jednak czemu się wrzuca wszystkich do jednego wora ? Dla mnie paru użytkowników tego wspaniałego forum też przedstawia poziom poniżej dna, ale dla mnie to TE konkretne pare osób i nie wypowiadam się, że użytkowniky OKP to ch**je i ćwoki... Panowie rozumiem wasze rozgorycznie w pewnych kwestiach no ale zachowajmy te minimum przyzwoitości...

#22 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:25

Mnie to ciekawi, czy tak samo postrzegasz (i nazywasz) konsultantów z banku/sieci telekomunikacyjnej itp. którzy dzwoniąc do Ciebie i oferując różne usługi próbują wyrwać Twoje złotówki :p A jakby nie było wszyscy Ci ludzie (łącznie z policjantami) próbują po prostu uczciwie zarobić... Wg Ciebie pewnie są "śmieciami", ale jak Ci buchną tel, kartę do bankomatu to lecisz jak do marketu na promocję :hihi:


Kolego ja nie pisze o bankowcach i sprzedawcach przeciez wiadomo ze maja przykazane wyciagnac od kierowcow pewna sume pieniędzy żeby ratować budżet i dla mnie to nie jest uczciwe zarabianie czepianie sie orginalnego ksenonu lub sjad pan lub dokąd jedzie zajedz do nas odcinek gorzów skwierzyna to zmienisz zdanie

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

#23 OFFLINE   Immo

Immo
  • 1 057 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:34

Kolego ja nie pisze o bankowcach i sprzedawcach przeciez wiadomo ze maja przykazane wyciagnac od kierowcow pewna sume pieniędzy żeby ratować budżet i dla mnie to nie jest uczciwe zarabianie czepianie sie orginalnego ksenonu lub sjad pan lub dokąd jedzie zajedz do nas odcinek gorzów skwierzyna to zmienisz zdanie

Dostałeś mandat za oryginalny ksenon, albo za to że nie powiedziałeś skąd lub dokąd jedziesz? Bo jak nie to nie rozumiem o co Ci chodzi.

A to że w policji czasem trafiają się debile to normalne, bo wszędzie czasem trafiają się debile.
Większość jest w porządku, tylko musza wykonać swoją robotę i wyrobić normy, które narzucają im przełożeni.

#24 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:42

Dostałeś mandat za oryginalny ksenon, albo za to że nie powiedziałeś skąd lub dokąd jedziesz? Bo jak nie to nie rozumiem o co Ci chodzi.

A to że w policji czasem trafiają się debile to normalne, bo wszędzie czasem trafiają się debile.
Większość jest w porządku, tylko musza wykonać swoją robotę i wyrobić normy, które narzucają im przełożeni.


Nie kolego nie dostalem , tylko stoisz 10 minut lub wiecej bo ktoś zastanawia sie nad lampą i to jest dla mnie smieszne zobacz jak sie chowaja by tylko ciebie ustrzelić i to jest wpożądku wszyscy są tacy sami wejdź we wrony będziesz krakał tak jak one

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

#25 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:43

Większość jest w porządku, tylko musza wykonać swoją robotę i wyrobić normy, które narzucają im przełożeni.

My natomiast musimy jeździć tak żeby im to jak najbardziej utrudnić.
Nie długo możemy nie mieć innej alternatywy
http://motoryzacja.i...chodzie,1874666

#26 OFFLINE   Immo

Immo
  • 1 057 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:47

Nie kolego nie dostalem , tylko stoisz 10 minut lub wiecej bo ktoś zastanawia sie nad lampą i to jest dla mnie smieszne zobacz jak sie chowaja by tylko ciebie ustrzelić i to jest wpożądku wszyscy są tacy sami wejdź we wrony będziesz krakał tak jak one

Czyli miałeś pecha i trafiłeś na debila - współczuję.
Ale nie uogólniaj że wszyscy są tacy.

#27 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 grudnia 2012 - 15:49

Czyli miałeś pecha i trafiłeś na debila - współczuję.
Ale nie uogólniaj że wszyscy są tacy.


Na pewno są wyjątki ale coraz trudniej na nich trafić:)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

#28 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 grudnia 2012 - 16:04

Kodeks stanowi, że na drodze krętej w warunkach niedostatecznej widoczności można doświetlać drogę światłami przeciwmgielnymi.
Co do reszty zgodnie z literą prawa mogł ukarać mandatem, ale jeszcze jest coś takiego jak duch prawa i tu jest pole do sporu.
Ja bym mandatu nie przyjął po prostu. Była duża szansa, że w sądzie sprawa zostałaby umorzona. ( dowód precedens z Krakowa przekroczenie prędkości w obrębie znaku obszar zabudowany).
Skoro jednak pozwoliłeś sobie na emocje poniesiesz konsekwencje moim zdaniem niewspółmierne do zdarzenia.
Należy traktować Twój przypadek jako nadchodzącą praktykę zachowań służb kontrolujących ruch, które mają wypełnić zadania finansowe, a nie zajmować się bezpieczeństwem. Na zmianę takich zachowań można jednak liczyć jedynie w wyniku zmian, które być może spowoduje inny rozkład wrzucanych kartek wyborczych.

#29 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 grudnia 2012 - 16:13

Większość jest w porządku, tylko musza wykonać swoją robotę i wyrobić normy, które narzucają im przełożeni.

To dziwne, bo ja do tej pory w 99% trafiam na półdebili, co to na dobrą sprawę zdania porządnie do kupy złożyć nie potrafią, juz nie wspomnę o napisaniu - nawet czasem policyjne studia w tym nie za bardzo pomagają. Może w większych miastach jest inaczej, ale w takich pipidówkach jak moja to wiadomo kto jest kto i dlaczego w psiarni robi. A to, że wykonują swoją robotę to ich problem, bo do Policji przymusu pójścia przecież nie ma i jak się ktoś na to decyduje to chyba zdaje sobie sprawę, że będzie psem :hmmm: to tak jak ktoś szambiarką idzie jeździć, to musi się liczyć z tym, że będzie mu w robocie śmierdzieć gównem.

#30 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 grudnia 2012 - 16:14

ile razy się spotykałem z pytanie a gdzie Pan jedzie? a skąd Pan jedzie? a czemu tak szybko ? Kiedyś jak mnie złapał na suszare przy 2x przekroczeniu prędkości pyta sie mnie czemu tak szybko ? Mówie mu że 'Siku mi sie mocno chce"....to mi mandat o stówe podwyższył....a może to akurat prawda była?:hihi:

Nigdy nie będę miał szacunku do tej instytucji.... kiedyś byłem jako świadek w błachej sprawie to mnie chciał z bloku mieszkalnego wyprowadzać w kajdankach.Powiedziałem że ok ale przy rzeczniku praw człowieka to zmiękł.... aczkolwiek potem gadałem ze znajomym prawnikiem to mówi że najwyżej by się wytoczyło proces o zniesławienie publiczne który byłby praktycznie wygrany jeśli sprawa w której świadkowałem nie była poważna.

 


 


 


#31 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 grudnia 2012 - 16:22

Agresja zawsze skutkuje podobnym zachowaniem. Trudno zdobyć się czasem na spokój, ale to zawsze popłaca. Najbardziej zaś popłaca znajomość Kodeksu i swoich praw.
Trzeba się przygotować na to, że instytucja pouczenia, którą Policja również dysponuje poszła w kąt. Teraz będą za wszelką cenę karać, żeby spełnić oczekiwania Ministra Finansów. Tak więc nadzieja w znajomości prawa i we wzajemnej naszej, kierowców solidarności przeciw głupocie i bezczelnemu zdzierstwu.

#32 OFFLINE   RiBiT

RiBiT
  • 181 postów
  • Dołączył: 16-06-2010
  • Skąd: koszalin

Napisany 26 grudnia 2012 - 17:44

maniutek nie ma co sie dziwic bo ludziom ktorym w zyciu nie wyszlo albo zostaje nauczycielem albo kraweznikiem :czerwona: sami sobie winni ze maj taka opinie a nie inna :dziura:

#33 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 grudnia 2012 - 23:31

dziwni jesteście, ja robię rocznie ok. 20-25 tys. km, punktów mam zero, przez ostatnie 10 lat nie dostałem żadnego mandatu, miałem może ze trzy kontrole (podczas ruszania nocą spod lokalu gdzie spożywa się alkohol), kilka razy miałem okazję być badany na trzeźwość w ramach masowej kontroli wszystkich pojazdów jadących daną drogą.
Nigdy nie miałem problemów z policjantami, kiedyś w Warszawie spytałem patrol stojący na rondzie o drogę to mi kazali jechać za sobą - zjechali z posterunku i przeprowadzili mnie przez pół miasta. Nie boję się fotoradarów, odcinkowego pomiaru prędkości - jeżdżę sobie całkiem bezstresowo.

#34 OFFLINE   matigreg06

matigreg06
  • 228 postów
  • Dołączył: 08-08-2008
  • Skąd: zielona góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2012 - 08:31

Ale zawsze to "psy" są niedobre, bo karają tych idealnych kierowców co nie łamią przepisów, ja też miałem nie jeden mandat i punktów sporo, ale jak jezdzisz tak masz, moje zdanie.
pozdrawiam

#35 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 grudnia 2012 - 08:41

Powinni robić z tobą programy edukacyjne dla kierowców. Szkoda, żeby taki talent był nie wykorzystany.

ale jak jezdzisz tak masz, moje zdanie.

1- Włocławek, wyjazd na Bydgoszcz, dwujezdniowa droga, rozdzielona pasem zieleni, zdjęcie z V=64km/h, 100 zł bo stał znak 50 na jednym z odcinków pomiędzy skrzyzowaniami
2- Kalisz Pomorski, wyjazd z miasta, na zdjęciu tablica z kończącym się obszarem zabudowanym, V=65 km/h
3-Recz jak wyżej tylko V=61 km/h
Przypadek 1 krokodylki, pozostałe Straż Gminna czy Miejska. We wszystkich przypadkach odwołałem się do Sądu. Ad 1 umorzone. Pozostałe zobaczymy.

#36 OFFLINE   matigreg06

matigreg06
  • 228 postów
  • Dołączył: 08-08-2008
  • Skąd: zielona góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2012 - 08:51

Piszemy o policji a nie o Straży Gminnej czy Miejskiej z foto, rozumiem że warunki dobre i droga też, ale jak było by ograniczenie do 70 to jechałbyś 84,

#37 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 grudnia 2012 - 08:56

ale jak było by ograniczenie do 70 to jechałbyś 84,

Przypadek 1 ograniczenie ogólne było 70. Pozostałe 50, tyle, że opuszczałem miejscowości widziałem tablicę, a zabudowań już żadnych. Zobaczę jak Sąd odniesie się do mojego piractwa i poziomu zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu. Tak więc twoje cenne przewidywania są chybione.

#38 OFFLINE   matigreg06

matigreg06
  • 228 postów
  • Dołączył: 08-08-2008
  • Skąd: zielona góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2012 - 09:57

Bez urazy, nie chcę nikogo pouczać, ale chodzi mi tylko o podejście niektórych ludzi, policjant też człowiek, wiadomo są i mendy które chcą się wykazać za wszelką cenę, ale są też bardziej ludzcy.
pozdrawiam

#39 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2012 - 10:19

policjant też człowiek, wiadomo są i mendy które chcą się wykazać za wszelką cenę, ale są też bardziej ludzcy

Ale niestety są zawody, które powodują nieodwracalne straty w psychice i nic tego nie zmieni - nawet bycie bardziej ludzkim. To tak jak z taksówkarzami, niby normalny ale każdy z nas jakby tyle godzin dziennie przebywał sam ze sobą zamknięty w samochodzie, a jedyną rozrywką byłby Fakt i Super Express to po pewnym czasie myślałby podobnie jak taksówkarze. Tak samo jest z policjantami. W 99% czasu w pracy przebywają z ludźmi, którzy raczej nie są normą w społeczeństwie, do tego to podniecające poczucie władzy, które powoduje że po pewnym czasie świat złodziei, narkomanów i innych kreatur miesza się im ze światem normalnych ludzi, no i jeszcze obraz tępej i beznadziejnej milicji głęboko zakorzeniony w społeczeństwie i wtedy jest ta katastrofa powodująca postrzeganie policjantów jako półgłówków i debili.

Ludzie sobie życie dobrowolnie marnują, ale przymusu przecież nie ma i można sobie inną drogę życiową wybrać i nie narażać się np. na nazywanie "psem".

#40 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 grudnia 2012 - 10:33

Policjant też człowiek... :zdziwko1::nabijacz:
Sorry nie spotkałem jeszcze takiego oprócz jednego... jednego !!
Kiedyś mieszkałem w średniej wielkości miejscowości. W wieku 20paru lat przyjeżdżam tam i co słyszę... same narzekania z wszystkich okolicznych miejscowości na policje.
Ale kto zostaje policjantem-przykłady: znajomy chodził ze mną przez kilka lat do tej samej klasy do podstawówki, był nieudacznikiem lalusiem i ***** co go każdy obijał w szkole.
Kolejny to samo tylko kilka lat młodszy, nigdy kolegów nie miał.
Kolejny też odludek który nigdy nie miał szacunku kolegów itd...
I tacy właśnie idą do psiarni i leczą swoje kompleksy.

No ale ludzie potrafią i takich docenić :) Żaden z nich nie miał nie ma i nie będzie miał nigdy szacunku. A to spalą któremuś dom, a to zniszczą samochód, a to gdzieś w ciemny zaułku dostanie łomot itd.. :)

Trzeba być człowiekiem a nie hu..em. Ale pies jest całe życie psem zarówno w pracy jak i poza nią. On zawsze jest w pracy nawet jak nie jest na służbie.
Bardzo często ci "stróże prawa" też w życiu rodzinnym się całkowicie nie sprawdzają i są tyranami w domu. Pijacy dziwkarze i narkomani. znam wiele kobiet co przeżyły gehennę z takimi właśnie i są po rozwodach.

Też mógłbym przytaczać przykłady gdzie np dostaje mandat bo jechałem 48km/h a tuż za zakrętem jest znak ograniczenie do 40km/h, jadąc ponad 500km w trasie jade przepisowo ;) i w pewnym miejscu ograniczenie do 50km/h a ja pędzę na złamanie karku według panów policjantów całe 61km/h, takim "piratom" jak ja powinno się zabierać dożywotnio prawo jazdy... :masakra:

sypus bardzo dobrze napisane :ok::kumple: