Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Sposob na NIE zaplacenie mandatu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   mario72max

mario72max
  • 16 postów
  • Dołączył: 21-02-2014

Napisany 22 maja 2014 - 09:46

Dobre to nie tylko my łamiemy prawo

#42 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 maja 2014 - 17:34

Jak dostaje mandat, to olewam sprawe. Jak sie uda, to pieniadze w kieszeni, jak nie to US sie dopomni.
Sam z wlasnej woli nie zaplacilem mandatu przelewem i nie zamierzam, a kilka juz poszlo w niepamiec z korzyscia dla mnie.

Tylko, ze jak sie US dopomni o kase, to trzeba placic. Bedziesz szukal przepisow by sie wymigac, tak jak sie uda tobie, to ladujesz na czarnej liscie US, a z nimi lepiej nie zadzierac, szczegolnie jak ktos prowadzi wlasny biznes
Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#43 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 maja 2014 - 21:08

Pozycja na Urząd Skarbowy?

Ty masz ręce i nogi związane a oni dobierają ci siędo d*py :D

#44 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2014 - 00:15

Pozycja na Urząd Skarbowy?

Ty masz ręce i nogi związane a oni dobierają ci siędo d*py :D


i co bys nie robil, zawsze sie dobiorą
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#45 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2014 - 01:16

Oczywiste jest ze ''nikt'' nie idzie dac komus pieniadze w wlasnej nie przymuszonej woli ,bo taki sie jeszcze nie urodzil i nie urodzi.
Natomiast w kwestii placenia do US ,to takie to chodzenie po cienkiej lini uzywajac slow : przedawnienie etc. ,poniewaz jak wiecie oni zawsze cos znajda na szaraka Kowalskiego.
Pewnie ze lepiej kupic sobie cos do auta czy ubrania,kino,pub itp. tylko ze jezeli juz zapukaja do drzwi to jak pisal Maro ,zeby nie zrobic zonka+jakas zmyslona kara z paragrafu xyz.
Ja podzielam zdanie Alleya i fajnie ze jemu sie udalo ''przedawnic'' mandaty i oby tak dalej o czym rowniez wspominali przedmowcy.
Ja pamietam taki moment w swoim parszywym zyciu ze mialem 5 mandatow i bach wezwanie ,no to ja przez 2 tyg sie nie stawialem ,ponowne wezwanie przez telefon (kiedys szukali adresata w ksiazce telefonicznej i na moje nieszczescie odebrala moja Mama)
Tomek :mad: !!idz zaplac ten mandat w Poniedzialek !!
Dobra mamo ide :( ,pojechalem a tam kobita ,tutaj sie podpisz i sprawa przedawniona.I tak z reka na sercu kazdy mandat olewalem :D udalo mi sie ,naprawde .To nie jest historia z palca wyssana.
Ale bylo tez tak ze po 4 latach przyszlo i bylo zdziwko moje :hmmm: bo sprawe przejol komornik a on moze scigac cie 100 lat albo dluzej.Powiedzial tak:albo w ciagu 3dni zaplace mandat+odsetki karne,albo kaszlak 126p zostanie zabezpieczony.
zapytasz gdzie to mialo miejsce ??juz mowie :Gdansk ul.Kolobrzeska US nr.2 pietro chyba 4-te lub 3-cie ,przedostatnie drzwi po prawej stronie.

Skromnie sadze ze juz w tych czasach nie istnieje przedawnienie ,poniewaz US bierze lichwiarzy ,ktorzy z tego zyja i sciagna z ciebie nawet gacie zebys oddal kase a On sobie doliczy % za fatyge.
Teraz mandat to jak wziasc kredyt i nie chciec go splacic .
Zgadzac sie z moja wypowiedzia nikt nie musi ,poniewaz sprawe opisuje oparta jak wspomnialem na swoim parchatym zyciu ,gdzie ciezko tyralem zeby dorobic i wszystko poszlo jak psu w dupe wiazac koniec z koncem tej historii :)
Pozdrawiam i obym sam nigdy nie musial dorabiac nie robow ,leni i cwaniakow .
:kumple:
aha....pol roku temu szwagierce zablokowali konto bankowe jak nie zplacili mandatu z kamery kiblowej :D
dobrze jej tak :F

#46 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 23 maja 2014 - 16:40

Nie kumam tego płacić czy nie. Z tego co ja wiem to niezapłacone mandaty US pokrywa ze zwrotu podatku i nikt tu nie ma nic do gadania. To nikt tu nie pracuje że wszyscy się zastanawiają płacić czy nie? W tym roku dostałem 2 mandaty, jeden zapłaciłem bo za prędkość, drugi był za światła więc oddałem szefowi bo to jego auto było nie sprawne, nie zapłacił. Teraz jak oddałem pita to już po tygodniu go obliczyli i przysłali że zabierają mi 100zł i nikt mnie nie pytał czy zgadzam się to zapłacić czy nie, zabrali i tyle.

#47 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2014 - 16:46

Z tego co ja wiem to niezapłacone mandaty US pokrywa ze zwrotu podatku i nikt tu nie ma nic do gadania. To nikt tu nie pracuje że wszyscy się zastanawiają płacić czy nie?

Najpierw trzeba mieć zwrot :tak: o podatku nie wspomnę :lol:

#48 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2014 - 17:25

Nie kumam tego płacić czy nie. Z tego co ja wiem to niezapłacone mandaty US pokrywa ze zwrotu podatku i nikt tu nie ma nic do gadania. To nikt tu nie pracuje że wszyscy się zastanawiają płacić czy nie? W tym roku dostałem 2 mandaty, jeden zapłaciłem bo za prędkość, drugi był za światła więc oddałem szefowi bo to jego auto było nie sprawne, nie zapłacił. Teraz jak oddałem pita to już po tygodniu go obliczyli i przysłali że zabierają mi 100zł i nikt mnie nie pytał czy zgadzam się to zapłacić czy nie, zabrali i tyle.


Bo widzisz... Ty wykazujesz dochody a człowiek co miał 3 auta... i dalej ma 3, bo sie właśnie dowiadujesz, że kupił kolejne :masakra: nie wykazuje żadnych dochodów. Co więcej... jest biednym, że ja ******** studentem co ledwo wiąże koniec z końcem, bo studia są drogie... itepe itede madafaka z d*py sraka...

#49 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 maja 2014 - 21:47

studentem co ledwo wiąże koniec z końcem

I tu właśnie mamy sedno gender - tak powstają związki gejowskie - po prostu łatwiej związać koniec z końcem :D

#50 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 maja 2014 - 08:54

Bo widzisz... Ty wykazujesz dochody a człowiek co miał 3 auta... i dalej ma 3, bo sie właśnie dowiadujesz, że kupił kolejne nie wykazuje żadnych dochodów. Co więcej... jest biednym, że ja ******** studentem co ledwo wiąże koniec z końcem, bo studia są drogie


Proponuje zaopatrzyć się w ten oto specyfik:Dodany obrazek

I to najlepiej od razy cały karton, bo najwyraźniej straszny masz z tym problem i jedna tubka może nie pomóc!!!

#51 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2014 - 08:56

Proponuje zaopatrzyć się w ten oto specyfik:Dodany obrazek

I to najlepiej od razy cały karton, bo najwyraźniej straszny masz z tym problem i jedna tubka może nie pomóc!!!


Jak mi posmarujesz to z chęcią przyjmę :D

#52 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 maja 2014 - 08:57

co za dziwne czasy, wszedzie gdzie sie nie spojrzy, na kazdej stronie gdzie sa komentarze widze jedna i ta sama grafike z mascia na bol d*py.

sorki ale nie moglem,
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#53 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2014 - 09:01

Bo... starałem sie jak mogłem pomóc i wytłumaczyć w temacie a teraz co niektórzy starają się być dowcipni :)

#54 OFFLINE   Spooky V6

Spooky V6
  • 294 postów
  • Dołączył: 15-03-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2014 - 09:36

a ja tak sobie czytam to i w glowie misie nie miesci ze tak bzdury sa tu pisane.

mam ze tak powiem doswiadczenie z mandatami i nie ma czegos takiego jak przedawnienie mandatu, nawet jezeli poborca podatkowy czyli czytaj komornik bo to teraz ladnie sie nazywa przylezie i anuluje mandaty to i tak moze przywrucic ta sprawe przyklad: nie pracujesz przychodzi i umarza ale gdy zaczniesz zarabiac to info leci do nich i moze znow sie upomniec o kase, a jeszcze inaczej wejdzie ci na konto i je zablokuje.

Nic nie ginie w naturze

#55 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2014 - 10:02

poborca podatkowy czyli czytaj komornik

Poborca jest w Urzędzie Skarbowym, a Komornik w Sądzie :tak:

przylezie i anuluje mandaty to i tak moze przywrucic ta sprawe przyklad: nie pracujesz przychodzi i umarza ale gdy zaczniesz zarabiac to info leci do nich i moze znow sie upomniec o kase, a jeszcze inaczej wejdzie ci na konto i je zablokuje.

Przedawnienie, a nieściągalność to są dwie różne sprawy !!

Przedawnienie następuje wtedy, jeżeli nie wszczęto czynności administracyjnych (np. upomnienie) lub egzekucyjnych (poborca) i po 3 latach sprawa jest na zawsze zakończona.

Nieściągalność jest następstwem, czynności egzekucyjnej i kończy się spisaniem protokołu o nieściągalności - Urząd Skarbowy może sprawdzić, czy zmieniła się sytuacja dłużnika i znowu przysłać Poborcę. Najczęściej robią to ze 2-3 razy (przynajmniej w Zgorzelcu) i odpuszczają, chyba, że w międzyczasie pojawi się zwrot podatku, to sobie wtedy z automatu ściągają i sprawa zamknięta.

Poza tym żaden Poborca nie ma mocy anulowania mandatów, on tylko w danej chwili nie ma możliwości jego wyegzekwowania.

#56 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 maja 2014 - 13:06

Poborca jest w Urzędzie Skarbowym, a Komornik w Sądzie :tak:

Przedawnienie, a nieściągalność to są dwie rĂłżne sprawy !!

Przedawnienie następuje wtedy, jeżeli nie wszczęto czynności administracyjnych (np. upomnienie) lub egzekucyjnych (poborca) i po 3 latach sprawa jest na zawsze zakończona.

Nieściągalność jest następstwem, czynności egzekucyjnej i kończy się spisaniem protokołu o nieściągalności - Urząd Skarbowy może sprawdzić, czy zmieniła się sytuacja dłużnika i znowu przysłać Poborcę. Najczęściej robią to ze 2-3 razy (przynajmniej w Zgorzelcu) i odpuszczają, chyba, że w międzyczasie pojawi się zwrot podatku, to sobie wtedy z automatu ściągają i sprawa zamknięta.

Poza tym żaden Poborca nie ma mocy anulowania mandatĂłw, on tylko w danej chwili nie ma możliwości jego wyegzekwowania.


I to jest konkretna odpowiedz. Tyle stron spamu na marne.

Na sypusa zawsze mozna liczyc :tak:

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#57 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 lutego 2015 - 10:28

"Trochę" kotlet, ale od czego w końcu jest szukarka aby nie zakładać nowego tematu ;)

Jako, że człowiek trochę jeździł po Polsce jako kierowca i tak dalej to nieraz zdarzyło się coś tam wyhaczyć, jakiś mandacik. Nic konkretnego maksymalny 200 zł. Robota dorywcza, studia, "zapłaci się później". No i tak się przeciąało przeciągało zapłacenie tych kilku mandatów, że w końcu z US przyszło rozliczenie, zwrot cofnięty i wiszą niezapłacone mandaty.

Stąd moje pytanie, ja wygląda przedawnienie mandatu. Mnie ogólnie o uszy się obiło, że przedawnienie następuje po 2 latach bez żadnego monitu ze strony wierzyciela, zaś po 3 latach jeżeli jakikolwiek monit był. Mandaty mam z 2010, 2011r.

Myślę, że na forum uda się otrzymać konkretną odpowiedź, patrząc po temacie bronka "drift na lidlu" ;)

Pozdrawiam, Nieszczęsny Płatnik.



Masz 3 samochody a unikasz płacenia mandatów? Żałosne to dla mnie...


Teraz się trochę role odwróciły i Ty zalegasz. Musisz sprzedać catere albo ducato. Lecimy Twoim tokiem rozumowania. Posiadasz 2 fury i nie stać Cię na zapłacenie ;)


A ja tam jestem takiego zdania że jak tylko się da to trzeba korzystać że by nie zapłacić nawet grosza temu złodziejskiemu Państwu bo oni nie mają skrupułów jak tylko mogą to by cię wydoili z ostatniego grosza nawet jak by ci nie zostało na kromkę chleba


Trochę czasu minęło, tym bardziej że niedługo rozliczenie kwietniowe także podzielę się co udało mi się ugrać.


Konkretnie ugrałem z sumy mandatów przez 5 lat jazdy 2123 zł na sumę 400 zł zapłaconą od ręki w US. Konto mam czyste. Piszę to tylko i wyłącznie dla niedowiarków, że da radę coś z tym zrobić. Jedyny warunek to bycie bezrobotnym co najmniej 1 rok, oświadczenia majątkowe chyba z sztuk 10, wnioski, sroski. Sam urzędnik pokierował mnie co jak zrobić ;)

#58 OFFLINE   benek12344321

benek12344321
  • 184 postów
  • Dołączył: 08-06-2013
  • Skąd: Turek
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 12 lutego 2015 - 11:38

Alley po tylu latach nikt się do ciebie nie zgłosił?? Ja jak zapomnę zapłacić to po 3 miesiącach komornik puka do drzwi i jemu płace...

#59 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 lutego 2015 - 11:40

Nikt nigdy się nie zgłosił. Jedynie US mi wchodził na zwrot podatku. Zwroty były akurat niewielkie także pokryło nieznaczną część.

#60 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 12 lutego 2015 - 20:29

Jedyny warunek to bycie bezrobotnym co najmniej 1 rok

mnie nie byłoby stać, żeby dla 1500zł przez cały rok nie pracować :)