Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

opłata skarbowa rok po czasie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 grudnia 2012 - 23:15

widać trzeb będzie żal napisać i sie przejechać do złodzieji


Nazywasz "złodziejem" pracownika US, a przecież to ci którzy nie płacą należnych podatków są złodziejami.

#22 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 grudnia 2012 - 23:19

Nazywasz "złodziejem" pracownika US


Chyba koledze bardziej chodzilo o US a nie o pracownikow :p

#23 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 grudnia 2012 - 23:56

Nie rozumiem po co niektórzy piszą z 10000% pewnością że tak można a tak nie. Urząd to urząd i zawsze prawda jest po ich stronie. Co sprawę im założysz??
To ze komuś coś się upiekło ( albo raczej i nie ....) nie oznacza że tak wolno czy powinno się robić.
Złóż ten papierek i to jest jedyne rozsądne wyjście.

#24 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2012 - 00:11

Co sprawę im założysz??

Ja tam co chwila z nimi się potykam na różnych szczeblach od zwykłego US przez UKS do WSA i jak na razie "udaje" mi się jakoś racje ludzi wywalczać. Może nie w 100%, ale jak na razie bilans mam dodatni :D

#25 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 grudnia 2012 - 19:45

fakt jes taki ,ze urzad ma duzo lat na sciagniecie podatkow ,jesli nie zaplaciles to musisz napisac pismo ,odsetki wcale nie sa male ,ja za 2 tyg spoznienia zaplacilem 100 zloty,wiec dla mnie to nie byla bagatelna kwota :) co do madantow jak wczesniej kolega pisal to nie jest tak do konca ,ze z ciebie ich nie sciagna ... ja sie przemeldowalem i komornik od razu zapukal do mych drzwi ,a mialem tylko z pol roku nie zaplacone(3) ,natomiast jak mieszkalem w wiekszej aglomeracji (gdansk) przypomnieli sobie o wszytkich z kilku lat ,w jednym momecie i sciagneli ze mnie 4k ,ktorych nie placilem hoho ladnych pare wiosen (tak wiem duzo ale zawodowo jezdze) :) wiec co sie odwlecze to nie uciecze :hihi:

#26 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 21 grudnia 2012 - 16:32

fakt jes taki ,ze urzad ma duzo lat na sciagniecie podatkow ,jesli nie zaplaciles to musisz napisac pismo ,odsetki wcale nie sa male ,ja za 2 tyg spoznienia zaplacilem 100 zloty,wiec dla mnie to nie byla bagatelna kwota :) co do madantow jak wczesniej kolega pisal to nie jest tak do konca ,ze z ciebie ich nie sciagna ... ja sie przemeldowalem i komornik od razu zapukal do mych drzwi ,a mialem tylko z pol roku nie zaplacone(3) ,natomiast jak mieszkalem w wiekszej aglomeracji (gdansk) przypomnieli sobie o wszytkich z kilku lat ,w jednym momecie i sciagneli ze mnie 4k ,ktorych nie placilem hoho ladnych pare wiosen (tak wiem duzo ale zawodowo jezdze) :) wiec co sie odwlecze to nie uciecze :hihi:


ja sie przemeldowalem , zadzwonilem do komornika , poinformowalem o miejscu zamieszkania, poprosilem o to zeby przeslal mi druk, ilosc mandatów, i kwote i konto na które mam wplacic bo wyzucilem druki, i nic dobre trzy lata cisza, czekam i nie wiem na co... nawet nie moge zaplacic bo mandatów dawno nie mam.

wiec to nie tak do konca ze nie chce zaplacic, poprostu nie mam jak?

a us nie ma poco weryfikowac jak ja pisze umowy ponizej 1000zł
i tak mi nic nie moga zrobic. bo nie maja podstaw.

#27 OFFLINE   kraszan

kraszan
  • 31 postów
  • Dołączył: 07-04-2012
  • Skąd: Nauen/Łódź

Napisany 15 lutego 2013 - 17:30

mam przyjaciela pracującego na odpowiednim dla sprawy stanowisku w US i jedynie czynny żal jest "wyjściem awaryjnym" w tej sytuacji....mowi otwarcie że i tak w pewnym momencie poborca czy inny urzędnik odezwie się do szarego obywatela w tej sprawie.Ja sam się przyznam że za parę dni będe składał czynny żal obejmujący okres ponad 2.5roku .....


Wiem że trochę minęło od Twojego postu, ale chciałbym wiedzieć ile dostałeś kary za 2,5 roku bo ja zalegam ok. 8 miesięcy. Zamierzam sprzedać omegę i może mi się upiecze jak nic nie zgłoszę..

#28 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 lutego 2013 - 17:50

Wiem że trochę minęło od Twojego postu, ale chciałbym wiedzieć ile dostałeś kary za 2,5 roku bo ja zalegam ok. 8 miesięcy. Zamierzam sprzedać omegę i może mi się upiecze jak nic nie zgłoszę..

To, że sprzedałeś / sprzedasz Omegę nie zwalnia Cie od obowiązku opłacenia 2% podatku. Jeśli będziesz miał pecha to i po 4 latach zgłoszą się po swoje i będziesz musiał zapłacić podatek z odpowiednimi odsetkami :)

#29 OFFLINE   kraszan

kraszan
  • 31 postów
  • Dołączył: 07-04-2012
  • Skąd: Nauen/Łódź

Napisany 15 lutego 2013 - 20:07

To, że sprzedałeś / sprzedasz Omegę nie zwalnia Cie od obowiązku opłacenia 2% podatku. Jeśli będziesz miał pecha to i po 4 latach zgłoszą się po swoje i będziesz musiał zapłacić podatek z odpowiednimi odsetkami :)


No to mnie nie pocieszyłeś :/ Będę się musiał chyba ukorzyć przed urzędem skarbowym i prosić o wybaczenie i błagać o niski wymiar kary :p