Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

opłata skarbowa rok po czasie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 13 grudnia 2012 - 22:14

Witam mam nietypowy problem, często slyszy sie ze ktoś przekroczył czas 14 dni i jakiś nawet max miesiąc. No ale ja mam motocykl mz już jakiś rok i nie opłaciłem skarbówki gdyż po prostu myślałem że to już zrobiłem. Chciałem zarejestrować patrze w papiery w teczce a tam nie ma i tak przypomniałem, że tego nie robiłem. Oc opłacam ale chciałbym już zmienić czarne blachy na białe bo na wiosne chciałbym troche nią pojeździć. Jak opłacić skarbówke aby nie zapłacić dużej kary. Moze ktoś sie zna lepiej i powie bo w skarbówce wole nie pytać.

#2 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 13 grudnia 2012 - 22:22

Bronek temat był nawet niedawno poruszony
W tym dziale

#3 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 grudnia 2012 - 08:47

ale tu nie masz możliwości manewru. Jedź do US tam Ci naliczą ile masz zapłacić, od razu napisz papier z wyjaśnieniem dlaczego nie zapłaciłeś. Może spojrzą przychylnie, a może nie.
I faktycznie temat wałkowany już był i to nie raz....

#4 OFFLINE   Sn00pyLDZ

Sn00pyLDZ

    V8.....:]

  • 81 postów
  • Dołączył: 05-08-2012
  • Skąd: Łódź - Retkinia

Napisany 14 grudnia 2012 - 12:54

ale tu nie masz możliwości manewru. Jedź do US tam Ci naliczą ile masz zapłacić, od razu napisz papier z wyjaśnieniem dlaczego nie zapłaciłeś. Może spojrzą przychylnie, a może nie.
I faktycznie temat wałkowany już był i to nie raz....


nie stresujcie go w szoku jest więc trzeba mu wybaczyć... Ja miałem tak samo z Autem :) Nic nie bój nie będą to jakieś BAGATELNE kwoty idące w tysiące ale tak jak kolega ZAHIR666 napisał. Idź do nich z papierem wyjaśniającym. Najlepiej nawciskaj kitu, że miałeś problemy rodzinne nikt tego nie sprawdza (bynajmniej u mnie nie sprawdziali). Odsetki tak czy tak będziesz musiał zapłacić ale jakieś śmieszne pieniądze.

#5 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 14 grudnia 2012 - 16:46

a po co co oplacanie US do przerejstrowania .
w wydziale komunikacji nie zadaja zaswiadczenia z US, a jak cie nikt nie podpie.....i to z kad oni beda wiedzieli ze ty masz taki pojazd.

ja juz 4 auto nie oplacal i nawet nie przerejsrowywuje na siebie. wciskam umowe w schowek, oc biore na siebie i zapominam o sprawie, od 6 lat nic sie nie dzieje.
po co mam placic darmozjadom.

#6 OFFLINE   ChiliPalmer

ChiliPalmer

    MV6 to styl życia... ;-)

  • 260 postów
  • Dołączył: 21-12-2011
  • Skąd: Zgierz/Ozorków

Napisany 14 grudnia 2012 - 17:29

a po co co oplacanie US do przerejstrowania .
w wydziale komunikacji nie zadaja zaswiadczenia z US, a jak cie nikt nie podpie.....i to z kad oni beda wiedzieli ze ty masz taki pojazd.

ja juz 4 auto nie oplacal i nawet nie przerejsrowywuje na siebie. wciskam umowe w schowek, oc biore na siebie i zapominam o sprawie, od 6 lat nic sie nie dzieje.
po co mam placic darmozjadom.


Popieram ! :)

#7 OFFLINE   Sn00pyLDZ

Sn00pyLDZ

    V8.....:]

  • 81 postów
  • Dołączył: 05-08-2012
  • Skąd: Łódź - Retkinia

Napisany 14 grudnia 2012 - 17:34

a po co co oplacanie US do przerejstrowania .
w wydziale komunikacji nie zadaja zaswiadczenia z US, a jak cie nikt nie podpie.....i to z kad oni beda wiedzieli ze ty masz taki pojazd.

ja juz 4 auto nie oplacal i nawet nie przerejsrowywuje na siebie. wciskam umowe w schowek, oc biore na siebie i zapominam o sprawie, od 6 lat nic sie nie dzieje.
po co mam placic darmozjadom.


niechce nic mówić bo to Twoja sprawa, ale już jeden taki był który tak samo robił i przysłali mu do zapłaty 25tys kary wraz z odsetkami :) Więc myśle, że warto zapłacić te pare groszy.Złodziejski system zawsze pozsotanie złodziejskim i nie zapominają o nikim. W końcu się przypomną. Nie wymyślam mówie z autopsji.

A co do rejestracji pojazdu to faktycznie nie potrzebujesz kwitku z US, że uiściłes opłate. Umowa i przegląd ich interesuje

#8 OFFLINE   lucas

lucas
  • 387 postów
  • Dołączył: 24-12-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 grudnia 2012 - 18:17

A co do rejestracji pojazdu to faktycznie nie potrzebujesz kwitku z US, że uiściłes opłate. Umowa i przegląd ich interesuje


U mnie niestety kwitek jest potrzebny do rejestracji, inaczej nie chcą przyjąć wniosku.

#9 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 grudnia 2012 - 19:12

podatki trzeba płacić i nie nazywajcie systemu złodziejskim - no chyba że krzyczeliście "jarosław Polskę zbaw" na wczorajszym marszu. Zmiana władzy dała by tylko jeden efekt - na stanowisku premiera siedziałby kurdupel, cała reszta bez zmian.

Koledze radzę zapłacić zaległe zobowiązanie i wyrazić tzw. czynny żal - wówczas urząd nie ma prawa naliczyć żadnych kar.
Czynny żal - wpisać w google, wszystko na ten temat jest napisane.

U mnie niestety kwitek jest potrzebny do rejestracji, inaczej nie chcą przyjąć wniosku.


urząd nie ma prawa żądać zapłaty podatku - nie ma do tego podstawy prawnej. Złóż wniosek - nie mogą odmówić przyjęcia, jeśli odmówią rejestracji muszą powołać się na piśmie o konkretne artykuły z ustaw i rozporządzeń - a takich wg tego co wiem nie ma.

#10 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 14 grudnia 2012 - 19:31

podatki trzeba płacić i nie nazywajcie systemu złodziejskim


Ja cie proszę :smiech::smiech::smiech: Jeszcze żeby był jakiś pożytek ((dla nas)) z tych naszych podatków!!

A pro po podatku to właśnie dzisiaj zapłaciłem te 2% za kupioną furkę :D i kwitku tez nie żądali do rejestracji :) i nawet kolejki za długiej nie było :)

#11 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2012 - 19:44

Jeszcze żeby był jakiś pożytek ((dla nas)) z tych naszych podatków

A jaki byś chciał ten pożytek ??

#12 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 14 grudnia 2012 - 21:43

A jaki byś chciał ten pożytek ??


np.drogi których nie mamy niestety :( już nie wspomnę o autostradach :-P ale nie ważne to nie temat o tym tak że nie będę tu śmiecił :dziura:

#13 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 grudnia 2012 - 21:52

to chyba co wydział komunikacji inaczej interpretują przepisy u mnie zawsze sprawdzają czy umowa opłacona w us

#14 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 14 grudnia 2012 - 22:06

nie maja takiego prawa zadac kwitu z us, na jaka kwote masz umowe? jesli mniejsza niz 1000zł ( bo ja tak zawsze robie) to jestes zwolniony z podatku, najlepiej wtedy napisac ze auto czy motor jest uszkodzony, np silnik, karoseria, zawieszenie. po roku czy po paru latach, kwota która wpisales nie obligowala cie nawet do udania sie do US a nikt ci nie udowodni ze uszkodzen nie bylo. zarejestruj na kogos innego w innej gminie lub wojewudztwie. jak chcesz to sprzedaj mi go , a potem ja sprzedam tobie za 500 zł i napiszemy ze jest uszkodzony do remontu, musza go zarejestrowac,

niechce nic mówić bo to Twoja sprawa, ale już jeden taki był który tak samo robił i przysłali mu do zapłaty 25tys kary wraz z odsetkami :) Więc myśle, że warto zapłacić te pare groszy.Złodziejski system zawsze pozsotanie złodziejskim i nie zapominają o nikim. W końcu się przypomną. Nie wymyślam mówie z autopsji.

A co do rejestracji pojazdu to faktycznie nie potrzebujesz kwitku z US, że uiściłes opłate. Umowa i przegląd ich interesuje


nie przypomni im sie jesli tam nic nie zglaszasz, proste i logiczne, nie ide nie ma mnie w systemie, nie maja komu podarowac kwitu.
akoles który dostal taka kare pewnie zapomnial zanizyc kwote na taka co zwalnia go z podatku. wiec jak nie myslal to placil.
a do tego mial kogos kto go podkablowal, bo innej opcji nie widze, nie przypominam sobie zeby US współpracowal z wydzialem komunikacji, US nie współpracuje nawet z innymi US, jestem tego przykladem.zalegam z mandatami na kwote 400zł juz 5 lat, pech chcial dla urzedu w glogowie ze nie mieszkam juz na tamtym terenie, i przenioslem sie do uS w opolu, i jaki tego efekt? nie moga pobrac mi za mandaty bo US w opolu nie ma dostepu komputerowego do us w glogowie/ smieszne co nie? a 21 wiek mamy.....

#15 OFFLINE   Sn00pyLDZ

Sn00pyLDZ

    V8.....:]

  • 81 postów
  • Dołączył: 05-08-2012
  • Skąd: Łódź - Retkinia

Napisany 14 grudnia 2012 - 22:47

nie maja takiego prawa zadac kwitu z us, na jaka kwote masz umowe? jesli mniejsza niz 1000zł ( bo ja tak zawsze robie) to jestes zwolniony z podatku, najlepiej wtedy napisac ze auto czy motor jest uszkodzony, np silnik, karoseria, zawieszenie. po roku czy po paru latach, kwota która wpisales nie obligowala cie nawet do udania sie do US a nikt ci nie udowodni ze uszkodzen nie bylo. zarejestruj na kogos innego w innej gminie lub wojewudztwie. jak chcesz to sprzedaj mi go , a potem ja sprzedam tobie za 500 zł i napiszemy ze jest uszkodzony do remontu, musza go zarejestrowac,



nie przypomni im sie jesli tam nic nie zglaszasz, proste i logiczne, nie ide nie ma mnie w systemie, nie maja komu podarowac kwitu.
akoles który dostal taka kare pewnie zapomnial zanizyc kwote na taka co zwalnia go z podatku. wiec jak nie myslal to placil.
a do tego mial kogos kto go podkablowal, bo innej opcji nie widze, nie przypominam sobie zeby US współpracowal z wydzialem komunikacji, US nie współpracuje nawet z innymi US, jestem tego przykladem.zalegam z mandatami na kwote 400zł juz 5 lat, pech chcial dla urzedu w glogowie ze nie mieszkam juz na tamtym terenie, i przenioslem sie do uS w opolu, i jaki tego efekt? nie moga pobrac mi za mandaty bo US w opolu nie ma dostepu komputerowego do us w glogowie/ smieszne co nie? a 21 wiek mamy.....


Poczekamy zobaczymy:-) nikomu zle nie zycze Tobie moze sie uda choc watpie w to. Przyjdzie czas i na Ciebie

#16 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 15 grudnia 2012 - 11:00

Poczekamy zobaczymy:-) nikomu zle nie zycze Tobie moze sie uda choc watpie w to. Przyjdzie czas i na Ciebie


w zasadzie komornik do mnie pisal ze mam sie wtawic gdzies tam w gminie w jakims pokoju na jakas godzine, ale zadzwonilem do niego ( 3 lata temu) i powiedzialem zeby dal mi nr konta bo mandaty wyzucilem i nie mam, zeby te mandaty wziol w jeden kwit, bo 200km w jedna strone nie oplaca mi sie jechac, podalem adres do korespondencji i nic cicho glucho, na adres zameldowania nie przysyla juz US zadnych listów, a przez pierwsze 2 lata w styczniu zazwyczaj bylo, komornik sie nie odzywa , nie wiem , moze to juz wiecej niz 4 lata minelo, i przedawnilo sie, nie moga zciagnac groszy wiec dali sobie na luz.

z pcc3 jest podobnie, zawsze pisze na umowie megaa uszkodzenia i kwote ponizej 1000zł, jak sprzedaje auto po 2-4 m-ach to pisze na umowie 50 dych mniej. tego sie pilnuje i nie maja podstaw zeby cos roscic, ja nie mam juz auta a oni nie moga udowodnic jak bylo naprawde.

#17 OFFLINE   Sn00pyLDZ

Sn00pyLDZ

    V8.....:]

  • 81 postów
  • Dołączył: 05-08-2012
  • Skąd: Łódź - Retkinia

Napisany 15 grudnia 2012 - 12:56

w zasadzie komornik do mnie pisal ze mam sie wtawic gdzies tam w gminie w jakims pokoju na jakas godzine, ale zadzwonilem do niego ( 3 lata temu) i powiedzialem zeby dal mi nr konta bo mandaty wyzucilem i nie mam, zeby te mandaty wziol w jeden kwit, bo 200km w jedna strone nie oplaca mi sie jechac, podalem adres do korespondencji i nic cicho glucho, na adres zameldowania nie przysyla juz US zadnych listów, a przez pierwsze 2 lata w styczniu zazwyczaj bylo, komornik sie nie odzywa , nie wiem , moze to juz wiecej niz 4 lata minelo, i przedawnilo sie, nie moga zciagnac groszy wiec dali sobie na luz.

z pcc3 jest podobnie, zawsze pisze na umowie megaa uszkodzenia i kwote ponizej 1000zł, jak sprzedaje auto po 2-4 m-ach to pisze na umowie 50 dych mniej. tego sie pilnuje i nie maja podstaw zeby cos roscic, ja nie mam juz auta a oni nie moga udowodnic jak bylo naprawde.


Z tego co sie orientuje za mandaty tak nie scigaja bo to potem bieaja z rocznego rozliczenia jesli masz zatrudnienie i rozliczasz sie. Natomiast jesli chodzi o US to widocznie zalezy od miejsca zamieszkania. No dobra nie ma co spamowac wiecej wydaje mi sie ze sprawa rozwiazana

#18 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 grudnia 2012 - 14:41

pcc stanowi dochód gminy, więc nic dziwnego, że gmina jest zainteresowana ściąganiem tego podatku. Nie wiem jak w innych gminach, ale w Szczecinie Urząd Miasta informuje skarbówkę, że miała miejsce określona transakcja.
Przypuszczam przeto, że niektórzy urzędnicy gminni stosują chwyty poniżej pasa i twierdzą, że zarejestrują pojazd po zapłaceniu podatku, by zwiększyć ściągalność podatku.
Jednak powtarzam - żaden urząd nie może odmówić zarejestrowania pojazdu z powodu niezapłacenia pcc.

#19 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 grudnia 2012 - 19:56

mam przyjaciela pracującego na odpowiednim dla sprawy stanowisku w US i jedynie czynny żal jest "wyjściem awaryjnym" w tej sytuacji....mowi otwarcie że i tak w pewnym momencie poborca czy inny urzędnik odezwie się do szarego obywatela w tej sprawie.Ja sam się przyznam że za parę dni będe składał czynny żal obejmujący okres ponad 2.5roku .....

 


 


 


#20 OFFLINE   bronekc6

bronekc6

    najszybsza na Podlasiu :D

  • 564 postów
  • Dołączył: 22-11-2010
  • Skąd: Grajewo
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 17 grudnia 2012 - 20:12

widać trzeb będzie żal napisać i sie przejechać do złodzieji