Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaka długość sprężyn przód


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   slipkn0t

slipkn0t

    vectromega

  • 315 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Gubin
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 09 lutego 2015 - 21:01

odnośnie irmscherów to moje przody były różne, a tyły takie same co do długości.
Dodany obrazek

żeby rozwiać wszelki wątpliwości co do irmscherów to proszę:
Dodany obrazek


niby tak jest wg. katalogu ale miałem dwa zestawy tych sprężyn w różnych odstępach czasu i zawsze numery były takie same,co ciekawe były na nie papiery więc nie wiem dlaczego tak było,przecież kupując ori komplet powinno być jak w opisie,zwłaszcza z niemcowni

#42 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 lutego 2015 - 21:55

74503049 na obydwu ten sam nr mam i nie wiem jak składać a chce id rana to zacząć aha

#43 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2015 - 21:59

niby tak jest wg. katalogu ale miałem dwa zestawy tych sprężyn w różnych odstępach czasu i zawsze numery były takie same,co ciekawe były na nie papiery więc nie wiem dlaczego tak było,przecież kupując ori komplet powinno być jak w opisie,zwłaszcza z niemcowni


to znaczy, że miałeś od silników R4 albo dwie prawe lub dwie lewe do V6/R6

To jest fakt niepodważalny, że do V6 i R6 lewa spężyna jest dłuższa.... i każda porządna firma robi tak springi do omegi.

Nie ma się co kłócić z faktami i z katalogami

#44 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2015 - 22:02

74503049 na obydwu ten sam nr mam i nie wiem jak składać a chce id rana to zacząć aha

a widział obrazek wyżej? nie ma znaczenia w Twoim przypadku, przody i tyły masz takie same.

#45 OFFLINE   slipkn0t

slipkn0t

    vectromega

  • 315 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Gubin
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 10 lutego 2015 - 18:37

to znaczy, że miałeś od silników R4 albo dwie prawe lub dwie lewe do V6/R6

To jest fakt niepodważalny, że do V6 i R6 lewa spężyna jest dłuższa.... i każda porządna firma robi tak springi do omegi.

Nie ma się co kłócić z faktami i z katalogami


właśnie cały czas o to się rozchodzi,że to był zestaw od R4 czyli bez różnicy prawa czy lewa

#46 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 lutego 2015 - 21:52

No i potwierdzam jest ok równo co prawda zbieżność robie rano ale stoi prosto równo bez przechyłu dzięki Panowie

#47 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 marca 2015 - 11:49

Moje seryjne lewa i prawa są różne. Różnica jest o 1/4 zwoju (jutro zrobię zdjęcia)
W porównaniu Eibach do serii na stole była różnica z 10 cm :hihi: na aucie 30mm.
PS które szły na jaką stronę, z niebieską kropką prawa, fioletowa lewa czy odwrotnie?
(jutro sprawdzę która jest dłuższa, która krótsza)

Oczywiście zapomniałem zrobić zdjęcia więc chcę zapytać czy ktoś pamięta jaki kolor kropki szedł na którą stronę?
Ważne bo nie wiem czy nie popełniliśmy błędu z pośpiechu i może być zamoncone na odwrót u mnie...

Proszę o odp.

#48 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 marca 2015 - 13:33

Proszę o odp.


http://ecat.autodeve...28/34651,34650/

to chyba o to Ci chodzi?

#49 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 marca 2015 - 20:49

http://ecat.autodeve...28/34651,34650/

to chyba o to Ci chodzi?


Nic mi ten link nie mówi.
Chodzi mi o kropkę na sprężynie (w 2.2 chyba była fioletowa i srebrna ale łapy nie dam uciąć), jaka była na którą stronę. Nie będę teraz wyciągał mcpersonów a chciałem sprawdzić organoleptycznie czy odpowiednie sprężyny są zamontowane na odpowiedniej stronie pojazdu :p

#50 OFFLINE   Holios

Holios

    Przyjaciel WarsSztatu J.

  • 79 postów
  • Dołączył: 18-04-2011
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2015 - 22:55

Nic mi ten link nie mówi.
Chodzi mi o kropkę na sprężynie (w 2.2 chyba była fioletowa i srebrna ale łapy nie dam uciąć), jaka była na którą stronę. Nie będę teraz wyciągał mcpersonów a chciałem sprawdzić organoleptycznie czy odpowiednie sprężyny są zamontowane na odpowiedniej stronie pojazdu :p


Pod linkiem zmień sobie język na angielski i masz opisane kolory jakie maja sprężyny.

#51 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 marca 2015 - 06:35

Moje seryjne lewa i prawa są różne. Różnica jest o 1/4 zwoju (jutro zrobię zdjęcia)
W porównaniu Eibach do serii na stole była różnica z 10 cm na aucie 30mm.
PS które szły na jaką stronę, z niebieską kropką prawa, fioletowa lewa czy odwrotnie?
(jutro sprawdzę która jest dłuższa, która krótsza)

o to samo pytałeś dokładnie rok temu, 2 strony wcześniej.

Oczywiście zapomniałem zrobić zdjęcia więc chcę zapytać czy ktoś pamięta jaki kolor kropki szedł na którą stronę?
Ważne bo nie wiem czy nie popełniliśmy błędu z pośpiechu i może być zamoncone na odwrót u mnie...

Proszę o odp.

i sam pisałeś:

Oryginalne springi są różne z przodu lewa/prawa. Ale obniżanie juz są równej dł., przynajmniej weitec, Eibach i chyba nawet ori irmi ma tej samej długości przód :p

generalnie przy 2.2 przednia są chyba takie same, dopiero przy Vce jest jedna dłuższa. na pewno irmi tak ma, na poprzedniej stronie wrzucałem nawet dokładne długości.

a stoi teraz jakoś nierówno? jak stoi równo to się nie ma czego czepiać.

#52 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 24 marca 2015 - 19:17

o to samo pytałeś dokładnie rok temu, 2 strony wcześniej.

i sam pisałeś:

generalnie przy 2.2 przednia są chyba takie same, dopiero przy Vce jest jedna dłuższa. na pewno irmi tak ma, na poprzedniej stronie wrzucałem nawet dokładne długości.

a stoi teraz jakoś nierówno? jak stoi równo to się nie ma czego czepiać.


Eh wiem, że pytałem. No właśnie stoi jakoś nierówno na lewą stronę i zastanawiam się czy to nie to. Bo po demontażu nie zapisałem która gdzie szła i wsadziłem eibachy -30 (one były takie same) później jak wróciłem do serii to już nie pamiętałem która była lewa i prawa a nie było mnie przy montażu ich na amorki i nie wiem jak Wars je wsadził, z resztą sam nie pamiętał i zostały zamontowane. Dlatego chciałem się upewnić jaki kolor gdzie szedł i sprawdzić czy są odpowiednio zamontowane. Męczy mnie to a nigdzie nie mogę znaleźć odp. Pamiętam tylko, że jedna kropka była fioletowa, a druga niebieska, ale nie pamiętam która była dłuższa, która krótsza. Ot cała historia

#53 OFFLINE   kokoszon

kokoszon
  • 134 postów
  • Dołączył: 02-11-2010
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 czerwca 2015 - 17:53

Ja juz sie pogodziłem ze moje eibachy sa krzywe i dokładnie 15 mm na lewa strone jest fura przechylona tyle co roznica długosci sprezyn fabrycznych. jak sie komus przyda to sprezyny fabryczne wedlug tis:
Dodany obrazek


Dodany obrazek