Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymuszenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Kornik

Kornik

    .....................

  • 2 143 postów
  • Dołączył: 02-02-2009
  • Skąd: Las
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 14 listopada 2012 - 12:18

Witam, chciałbym zasięgnąć waszej opinii bo nigdy nie miałem takiej sytuacji i nie wiem jak to ogryźć :)

20 września moja teściowa wybrała się rowerkiem na działkę, jechała sobie jakaś tam drogą, wszystko zgodnie z przepisami.
Dojeżdżała do drogi skręcającej w prawo w osiedle domków, kierowca golfa wyprzedził ją i ostro skręcił w tą drogę osiedlową.
Podciął jej prawe koło skutkiem czego kobieta wpadła na auto i spadła z niego.
Oczywiście była policja,pogotowie, świadkowie,opinia że golfiarz wymusił.
Sprawa skończyła się mandatem, teściową zabrali do szpitala żeby zrobić badania.
Po opatrzeniu skaleczeń rąk i głowy wypuścili ją do domu.
Po dwóch dniach zaczęło puchnąć kolano, no i zaczęło się ściąganie ropy z kolana, leczenie itp.
Dzieję się to do tej pory, jest poprawa, ale dalej jest leczenie.
Notatka z policji wzięta, są tam wszystkie potrzebne info.
Gdzie i w jakiej formie pisać do ubezpieczyciela sprawcy, by uzyskać jakieś odszkodowanie?
Może mieliście gdzieś podobne sytuacje, więc proszę o pomoc. :)

#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2012 - 12:25

odszkodowanie

Numer polisy OC sprawcy musisz miec - jak nie masz, to udajesz sie do jednostki z ktorej byli Policjanci i dostajesz (dokladnie to poszkodowany dostaje) zaswiadczenie ze zdarzenie mialo miejsce. Potem zglaszasz szkode osobowa u ubezpieczyciela sprawcy (procedura taka sama praktycznie jak przy uszkodzeniach w mieniu). Lepiej poczekac do zakonczenia leczenia - zbierac kwity od lekarzy i rachunki nawet na plaster. Szkode z OC mozna zglosic do 10 lat od wypadku.

#3 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2012 - 13:09

Szkode z OC mozna zglosic do 10 lat od wypadku.


A w przypadku kolizji to 3 lub 5 lat.Tego dokładnie nie pamiętam ale na bank krócej.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#4 OFFLINE   Kornik

Kornik

    .....................

  • 2 143 postów
  • Dołączył: 02-02-2009
  • Skąd: Las
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 15 listopada 2012 - 08:02

Dzięki za porady :D

#5 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 16 listopada 2012 - 20:45

Najpierw bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej sprawcy, zbierać wszystkie kwity, zapisywać wszystko co związane z tym wypadkiem, przejazdy do szpitala, ze szpitala, na badania itp itd. Zobaczyć jak się ustosunkują do tego. Jak średnio to zasięgnąć porady u prawnika.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#6 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 20 listopada 2012 - 08:09

szkoda kasy na prawnika, jak cos odezwij sie na pw

#7 OFFLINE   michal6/9

michal6/9
  • 36 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: Jastrzębie Zdrój
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 listopada 2012 - 23:21

od mojego kolegi tata miał podobny przypadek i on znalazł sobie taka osobę która ściąga odszkodowania siedzi w tych papierkach zna wszystkie procedury oczywiście jest pobierana prowizja od tego ale myślę że lepiej komuś coś dać i niech się martwi on żeby było jak najwięcej ( w końcu to też jego kasa )

#8 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 22 listopada 2012 - 18:02

5 lat po kolizji jesli masz dolegliwosci wywolane skutkami wypadku, mozesz ubiegac sie o odszkodowanie,
ja teraz walcze o odszkodowanie, zbieraj kwity, jak bedziesz mial zakonczenie leczenia mozesz walczyc sam , albo wez firme ktura wezmie 20% to nie wiele , i tak oni wiecej ugraja , niz ty sam.tak ja mysle, oni maja prawników, do sadu ida za ciebie, oni musza zarobic, przynajmniej 2000zł na twojej sprawie zeby ja wziac, wiec dodaj 80% i masz ile mniej wiecej mozesz dostac, zalezy jeszcze co sie stalo, czy masz jakies powiklania rechabilitacje itd.

do firmy odszkodowawczej mozesz oddac sprawe nawet w trakcie leczenia , to nawet przyspiesza troche sprawe, na bierzaco podsylajac kolejne dokumenty, mailem.