Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kto ma pierwszeństwo

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
129 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   slawko76

slawko76

NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

• 405 postów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 06 listopad 2012 - 20:58

Najwidoczniej nieprecyzyjnie się wyraziłem, dopiero Kocyk spróbował zrozumieć i wiem co uściślić w moim gdybaniu bo naprawdę temat mnie zaintrygował.
kocyk :yes:

Bo jesli tutaj światła i znak, mimo, że nie są razem dotyczą wjazdu na skrzyżowanie to gdzie jest ta granica kiedy światła są tylko dla pasów a znak dla skrzyżowania? W sensie jak daleko przed skrzyżowaniem sygnalizator jest tylko dla pieszych?

ale w takiej sytuacji to zielone dotyczy przejścia a nie skrzyżowania za nim , kto stawia sygnalizator 200 m przed skrzyżowaniem którego on dotyczy zanim przejechałbyś te 200m światła mogły by się zmienić i co wtedy bez sensu byłaby taka odległość

Zgadzam się to bez sensu.

a sygnalizatory świetlne powinny być w odległości .... dla skręcających co najmniej 30 m

Czyli minimum 30m przed skrzyżowaniem. A max??
Na logikę ustaliliśmy, że 200 to za dużo.
To jak daleko przed skrzyżowaniem traktować światła z pasami jako sygnalizator przed przejściem nie dotyczący skrzyżowania??

mb :hmm:
To nie durna hipoteza tylko analiza. Ja prawko zdałem za pierwszym razem, nie wkuwając testy tylko ucząc się zasad. Lubię rozumieć i dlatego drążę. :D

#122 OFFLINE   kocyk

kocyk

watching you

• 9156 postów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopad 2012 - 21:25

To jak daleko przed skrzyżowaniem traktować światła z pasami jako sygnalizator przed przejściem nie dotyczący skrzyżowania

Przejście dla pieszych należy uznać jako zlokalizowane w obrębie skrzyżowania, jeżeli odległość bliższej skrzyżowania krawędzi przejścia od najbliższego łuku wynosi bliżej niż 10m.

post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p

#123 OFFLINE   mrogal

mrogal

ex PREZES SyBy co ma e65 750i

• 1418 postów
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 listopad 2012 - 21:41

Czyli minimum 30m przed skrzyżowaniem.

Sławek!!
widoczne z co najmniej 30 metrów i to przy skręcie!!

A max??

też podałem w poście po edit, od 2 do 4 metrów od linii zatrzymania z tym ze zalecane jest 2 m, jeśli sygnalizator jest na słupku, bo jeśli jest zawieszony nad pasami to inne odległości i to w dodatku zależne od wysokości zawieszenia, nie pamietam dokładnie, ale coś koło 5,5 metra:?
a znak ustąp stoi nie dalej niż 25 m od skrzyżowania ( przy prędkości na drodze do 60 km/h), dlatego najpierw stoją znaki a potem sygnalizator:tak:
:tired: teraz jaśniej??

#124 OFFLINE   slawko76

slawko76

NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

• 405 postów
  • Województwo: łódzkie
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 06 listopad 2012 - 21:52

widoczne z co najmniej 30 metrów i to przy skręcie

Sorki, trochę chyba już nerwowo czytałem i nie dotarło :D

też podałem w poście po edit, od 2 do 4 metrów od linii zatrzymania z tym ze zalecane jest 2 m, jeśli sygnalizator jest na słupku, bo jeśli jest zawieszony nad pasami to inne odległości i to w dodatku zależne od wysokości zawieszenia, nie pamietam dokładnie, ale coś koło 5,5 metra

To nie ma nic do rzeczy.

najpierw stoją znaki a potem sygnalizator

No właśnie, a w omawianym przypadku mamy: światła, pasy i dopiero znak i to mi nie daje spokoju :hmm:

Przejście dla pieszych należy uznać jako zlokalizowane w obrębie skrzyżowania, jeżeli odległość bliższej skrzyżowania krawędzi przejścia od najbliższego łuku wynosi bliżej niż 10m.

Dzieki, :brawo: I to wyczerpuje temat odpowiedzi na moje pytania o odległości.

#125 OFFLINE   lotusss

lotusss
  • 67 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 07:32

Jako że nie dawało mi to spokoju rozmawiałem wczoraj z 3 policjantami z drogówki odnośnie omawianej krzyżówki a także z paroma panami od "L" i wszyscy jedno słownie odpowiedzieli że pierszeństwo ma pojazd A ( LINIA CZERWONA) jednak że nie dali żadnego uzasadnienia swojej odpowiedzi :masakra:jeden powiedział pan od e-lki że maja oba auta światło zielone i tego się trzymają i gdy pojazd B zbliża się do pojazdu A musi mu ustąpić pierszeństwa bo ma go po prawej stronie, a znak ustąp pierszeństwa nie ma żadnej tutaj mocy bo jest zielone światełko,,,a znak dostaje mocy wtedy gdy światełka są wyłączone...i to tyle co mi się udało dowiedzieć niby takie proste a jednak niezrozumiałem do końca...:p:D:D

#126 OFFLINE   wars1977

wars1977

WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

• 1891 postów
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 listopad 2012 - 09:06

tak wygląda to w Krakowie :p
Dodany obrazek

a już poprawiłem swój opis, bo pomyliłem literki :(

O shit!, masakra :D

#127 OFFLINE   keisyzrk

keisyzrk
  • 171 postów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 listopad 2012 - 12:28

kto na tym skrzyżowaniu ma pierszeństwo pojazd A czy pojazd B (pojazdy zastąpiłem strzałkami)???
(nie wiem czy w dobry dział wszedłem z tym tematem)
dodam że oba pojazdy mają zielone światło,pojazd A ma znak ustąp pierszeństwa za sygnalizatorem,a pojazd B ma ten sam znak tylko że przed sygnalizatorem????

są 3 przypadki:
1.jeżeli A i B mają zielone światło-całe(nie że B ma zieloną strzałkę w lewo) to wtedy pierwszeństwo ma pojazd A
2.jeżeli B ma zieloną strzałkę w lewo to ma pierwszeństwo bo A musi mieć czerwone, strzałkę warunkową, no albo ktoś sobie zrobił jaja i wtedy będzie stłuczka :p
3.jeżeli światła nie działają to zapewne A szybciej włączy się do ruchu niż B bo B ma do przecięcia 2 pasy. no ale gdyby było tak, że B wyjedzie na środek drogi to wtedy B jest na drodze głównej i ma pierwszeństwo...

#128 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1678 postów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 listopad 2012 - 13:33

Takie mam pytanie do osób które mieszkają w Poznaniu i znają to skrzyżowanie.

Czy na trasie ze strzałką czerwoną kiedykolwiek zapala się wogóle zielone światło?
Nie jest przypadkiem tak że tam jest czerwone lub czerwone ze strzałką warunkową?

Bo taka sytuacja byłaby najrozsądniejsza jeśli chodzi o organizację i względem kierujących i pieszych.

Wydaje mi się że tam nigdy nie pali się zielone światło a cała ta dyskusja jest nie potrzebna.

#129 OFFLINE   smokebite

smokebite

Omega Garage

• 1750 postów
  • Województwo: małopolskie
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 listopad 2012 - 13:35

O shit!, masakra :D

co lepsze jak skręcasz w lewo bądź prawo to masz po 3 pasy ruchu w jedną stronę :D

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno

" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#130 OFFLINE   wars1977

wars1977

WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

• 1891 postów
  • Województwo: wielkopolskie
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 listopad 2012 - 13:51

co lepsze jak skręcasz w lewo bądź prawo to masz po 3 pasy ruchu w jedną stronę :D

To mi przypomina taką grę telewizyjną jak żaba przechodziła przez ulicę pełną samochodów :D:D
Mają wyobraźnię :)