Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Forumowy dział market


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
32 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 11:20

Szkoda że muszę forumowy dział market pod pręgierz ale zmusiły mnie do tego 2 sytuacje z ostatniego 1.5 miesiąca w których nieuczciwi sprzedawcy zminusowali mnie na kwotę 140zł około...nie jest to mała kwota chyba dla każdego w dzisiejszych czasach a ja nie mam skrupułów i napiszę o co chodzi:

2 Krotnie zaufałem nowym forumowiczom raz sprzedając towar forumowiczowi JuniorS, a raz kupując od zupełnego żółtodzioba Alan3101.

A) Kolega JuniorS ma już założony stosowny temat w dziale opinie więc nie będę się rozpisywał
http://forum.omegakl...ead.php?t=77302

Kontaktu brak...100zł w :stop:d*pie:stop:

B) Kolega Alan3101 sam się zaoferował że sprzeda mi paczką pobraniową taśme Airbaga kierownicy , taśma owszem doszła ale nie ta co miała mimo ze w ofercie kupna wyraźnie napisałem jaka ma być taśma i nr GM i udowodniłem Mu że jest w błędzie mówiąc mi że nie było w ofercie numeru GM , dodatkowo kolega do paczki doliczył sobie 5zł "opłaty manipulacyjnej" bo jak to nazwał .... musiał przecież za coś tę paczkę zapakować i zawieść na pocztę :masakra:.Kontaktu oczywiście brak a 38zł nie odzyskałem już

Mam w związku z tym pytanie czy nie można jakoś wszcząć procedur majacych na celu wydalenie tych 2 osobników z forum czy takie osoby jak w/w oraz inni wspomniany w dziale opinii nadal sobie będą grasować na forum?? Jak dotąd to został jedynie wydalony 1 forumowicz za swoje uczynki a co z innymi którzy kręcą wałki na nie mniejszą skalę ??

No i czy nie można udostępnić działu market tylko klubowiczom/forumowiczom np. z ilością postów większą niż np. 350??

 


 


 


#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 12:14

Przeczytaj uważnie nagłówek ---> http://forum.omegakl...display.php?f=4
dla przypomnienia:

W związku z zaistniałą sytuacją odnośnie „nieuczciwych transakcji” oraz powołując się na regulamin pkt.37.
Forum Omega Klub Polska http://forum.omegaklub.eu nie jest stroną w transakcji kupna, sprzedaży lub zamiany, udostępnia jedynie bezpłatną platformę wymiany informacji.
Jak również mając na względzie dobro klubu.

Zarząd OKP podjął następujące ustalenia:
- Zostaje utworzony specjalny temat z opiniami na temat kupującego/sprzedającego.
- Można w nim wpisać po jednej wypowiedzi bez jakichkolwiek dyskusji, temat będzie moderowany przez administratorów forum.
- Posty będą zatwierdzane w taki sam sposób jak ogłoszenia sprzedaży.
- Jakiekolwiek posty na ten temat znalezione na forum będą usuwane, a osoby które je napisały upomniane warnem.
Niech każdy potencjalny kupujący/sprzedający po przeczytaniu opinii sam zdecyduje czy przeprowadzać jakiekolwiek transakcje z opiniowanymi osobami czy nie.



#3 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 12:25

tak tak ja jestem świadom co tam pisze ale czy hmm... nie można jakoś nadzorować ludzi tam operujących? Albo przynajmniej ograniczyć dostęp do tej części forum nowicjuszom którzy czesto wpadają tylko po to by wkręcić kogoś na kase??

 


 


 


#4 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 października 2012 - 13:23

Jestem za blokować naciągaczy przecież to wpływa na markę klubu..moim zdaniem zablokować delikwenta który wyłudził lub nie zwrócił kasy i to zaraz po informacji od oszukanego, a następnie delikwent który rzekomo oszukał będzie zobowiązany do spotkania się ze swoim regionalnym bądź kogoś z zarządu na spotach i wyjaśnienia sprawy i przedstawienie swojej niewinności..Jak oleje sprawę to wiadomo winny.. To nie jest trudne moim zdaniem wyeliminuje krętaczy i cwaniaków chęcią zysku po 10 zł ale pomalutku uzbiera się tysiączek.

Proszę o przedyskutowanie tego

#5 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2012 - 13:46

a następnie delikwent który rzekomo oszukał będzie zobowiązany do spotkania się ze swoim regionalnym bądź kogoś z zarządu na spotach i wyjaśnienia sprawy


w jakim świecie Ty żyjesz? :o

Forum nie ponosi odpowiedzialności za dział market i to się nie zmieni...
Na jakiej podstawie mieli byśmy blokować użytkownika?
Na podstawie PW od innego użytkownika forum?

Do ofert sprzedaży user musi mieć 30 postów i być 30 dni na forum... i tak pozostanie...

Resztę możecie załatwiać, policja - sąd...

Z resztą temat już wałkowany na forum, więc nie wiem po co kolejny temat...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#6 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 13:50

czyli forum generalnie oferuje paltformę wymiany ale umywa od niej ręce :) jakie to Polskie.... !!

to jest takie...wystawiajcie se co chcecie róbcie co chcecie a jak was oszukają to wasza sprawa.Fajne te forum się zaczyna robić:pokoj:

zara będzie że znowu rozpętałem wojnę na forum ale może ja po prostu nie lubie jak się mnie kroi w bambuko a władza na to patrzy....

Żądam przyjrzenia się moim problemom z kolegami JuniorS i Alan3101 - macie wszak dostęp do moich Prywatno-Publicznych Wiadomości , i żądam wydalenia tych osób z forum !!

 


 


 


#7 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 13:56

Dawid.Masz problem czy zostałes oszukany załatw to przez policję.
Forum tego nie zrobi za Ciebie.

#8 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2012 - 13:57

jak się mnie kroi w bambuko


jak się dałeś - Twój problem...

i żądam wydalenia tych osób z forum

może jeszcze zażądaj zwrotu kasy od forum :masakra:
będziesz miał wyrok sądu stwierdzający winę to i tak będzie.
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#9 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 października 2012 - 13:58

No żyje w świecie parodii kłamstwa i aby wyj... druga osobę nawet na tym forum..
A blokować na podstawie działu opinie o sprz/kupujących.. A tak to dalej można powiedzieć ze forum pomaga takim naciągaczom...To jak nie dajecie rady to zlikwidujcie dział market i utworzyć tylko z linkami do wklejenia np z allegro i po sprawie i poszkodowani nie będą tutaj brzęczeć.

#10 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:02

Wniosek jest taki:
Allegro jest już pewniejsze i tańsze niż forum.Przykre to ale prawdziwe

Quote Napisał Dawido89 Zobacz post
jak się mnie kroi w bambuko

jak się dałeś - Twój problem...

3 ..uje w bok ode mnie bo się nie znamy.To jest zarówno Mój problem jak i coraz bardziej...caęłgo forum bo takich transakcji niestety przybywa ale najlepiej dać w regulaminie klauzule:
"Dajemy wam trole przyzwolenie na krojenie w bambuko innych starszych bywalców forum i nie tylko"...bo za taki uchodzi zapis "Administracja nie ponosi odpowiedzialności..." bleeeee

 


 


 


#11 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2012 - 14:05

Allegro jest już pewniejsze i tańsze niż forum.Przykre to ale prawdziwe


bo allegro jest prawnie stworzone do handlu a i tak od wszystkiego umywa ręce...

Zrozumcie wreszcie, że nikt nie będzie ponosił za to odpowiedzialności...

Każdy człowiek z tego świata może się tu zalogować i odpowiedzieć na wasz post w dziale kupię...

Nikt tego nie weryfikuje bo nie ma takiej możliwości!!

3 ..uje w bok ode mnie bo się nie znamy.


możesz mi to wyjaśnić??
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#12 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:05

Pytanie takie:
skoro kolega juniors został przezemnie opisany w odpowiednim temacie ...czemu taki delikwent jeszcze ma dostęp do forum ????????????

 


 


 


#13 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:06

Dawdo o jakim Ty piszesz dostępie do Pw ?? , czy nie rozumiesz że jeśli Pw sam nie udostepnisz to nikt nie ma do niego wglądu

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#14 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:08

możesz mi to wyjaśnić

chodziło o to że z całym szacunkeim nie ty jesteś od tego by mówić w co ja sie daje robić. Stwierdzenie twój problem w sumie łączy sie z tym co pisze w regulaminie...
"Administracja nie ponosi odpowiedzialności...."

Nikt tego nie weryfikuje bo nie ma takiej możliwości

ale macie możliwość na podstawie negatywnych opinii wydalić takiego delikwenta jeśli się z takiej winy nie wytłumaczy.... dlaczego taki człowiek ma mieć możliwość dalej korzystania z forum na równi ze mną skoro ja nikomu nic złego w dziale market nie zrobiłem??

 


 


 


#15 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:12

czy nie rozumiesz że jeśli Pw sam nie udostepnisz to nikt nie ma do niego wglądu

Dawido spytaj się kolegi Moderatora z regionu jak się to robi...

A jeżeli chodzi o transakcje na Forum, to trzeba być bardzo ostrożnym, bo cfaniaczków od złotych interesów tu przybywa.

#16 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2012 - 14:21

Dawido89, jak Ci kieszonkowiec skroi portfel w autobusie MPK to będziesz miał pretensje do kierowcy, że nie pilnował pasażerów??

Bo tak to rozumiem...

Jeszcze raz powtarzam - FORUM NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI.

I nikt głowy za to nie podłoży...

Twój problem, i możesz się z tym problemem udać na policję lub do miejsca zamieszkania samego "oszusta"...

Co do wydalania z forum to nie jest taka prosta sprawa... każdy użytkownik ma takie samo prawo i żeby wyrobić bana trzeba na to zasłużyć i musimy mieć dowody...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#17 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:26

Co do wydalania z forum to nie jest taka prosta sprawa... każdy użytkownik ma takie samo prawo i żeby wyrobić bana trzeba na to zasłużyć i musimy mieć dowody...

w takim razie zdublowane konto jest gorsze niż oszustwo wobec klubowiczów na tle finansowym :lol: absurdy jak w Polskim rządzie

 


 


 


#18 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:26

czyli forum generalnie oferuje paltformę wymiany ale umywa od niej ręce jakie to Polskie....

Twoje opinie i uwagi są właśnie takie Polskie, "dałem się zrobić ........, to teraz oczekuję że ktoś za mnie to załatwi"
:masakra:

to jest takie...wystawiajcie se co chcecie róbcie co chcecie a jak was oszukają to wasza sprawa.Fajne te forum się zaczyna robić

Jacy użytkownicy takie forum, jak było więcej zakazów to płakałeś że dyktaturę wprowadzamy... i wiele więcej uwag na temat ograniczeń...

zara będzie że znowu rozpętałem wojnę na forum ale może ja po prostu nie lubie jak się mnie kroi w bambuko

bo niestety tak jest, szukasz winnych tam gdzie ich nie ma.

a władza na to patrzy....

Patrzy jak siejesz ferment w kolejnym temacie, co jest bardzo przykre że swoje nie powodzenia chcesz obwiniać forum i klub...

Żądam przyjrzenia się moim problemom z kolegami JuniorS i Alan3101 - macie wszak dostęp do moich Prywatno-Publicznych Wiadomości , i żądam wydalenia tych osób z forum

Udaj się od odpowiednich służb np. Policja, Prokuratura. Klub/Forum nie jest stroną i nie ma władzy byś domagał się interwencji z naszej strony.

Już Ci napisałem na PW, chcesz ustrzec innych, napisz w regionalnych pogaduchach z linkiem do opinii o sprzedających.

#19 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 października 2012 - 14:27

To jak nie dajecie rady to zlikwidujcie dział market i utworzyć tylko z linkami do wklejenia np z allegro i po sprawie i poszkodowani nie będą tutaj brzęczeć.
post 9 a jak to by wyglądało

A Kocyk nie żartuj że nikt nie ma wglądu bez twojej wiedzy..

#20 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2012 - 14:30

stary chodzi mi tylko o to czy nie można tego jakoś "premiować" ?? ostrzeżenie czy coś... taki człowiek jest bezkarny w takim razie bo wiekszość osób ze stówą nie pójdzie na Policje bo będzie mała szkodliwość czynu.