Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pijany zaparkował auto w bagażniku Omegi :(


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
76 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 lutego 2013 - 14:18

A tak przy okazji to znalazlem cos takiego... Moze sie komus przyda...

http://moto.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

#62 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 28 lutego 2013 - 19:57

Sprawa została zakończona. Omega do mnie wróciła, naprawiona. Całkowity koszt przywrócenia jej do stanu, nawet lepszego niż była przed wypadkiem wyniósł 3300zł.

Ubezpieczalnia nie chciała iść do sądu, załatwiła sprawę przelewając satysfakcjonującą kwotę na konto :) sporo więcej niż się spodziewałem, więc temat zakończony.

Pozwu cywilnego przeciwko sprawcy nie składam, mam nadzieję że dostał już odpowiednią nauczkę i ma całkiem ładny kredycik do spłacenia.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#63 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 lutego 2013 - 23:45

ile Ci przelali?? jesli to nie tajemnica...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#64 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 01 marca 2013 - 09:21

Po naprawienia auta i opłaceniu adwokata zostało na druga taka omega, a nawet nowsza
:)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#65 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 marca 2013 - 11:47

rozumiem ze wiecej niz Ci maksymalnie proponowali w czasie negocjacji??

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#66 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 03 marca 2013 - 12:14

Po naprawienia auta i opłaceniu adwokata zostało na druga taka omega, a nawet nowsza


Nie wnikam w kwotę, bo mnie to nawet nie ciekawi.
Ale podejrzewam, że tą "nowszą" Omegę mogłbyś sobie kupić za część odszkodowania związaną ze zdrowiem ??
Nie wierzę, że ubezpieczalnia zapłaciła Ci za Omegę jak za E klasę z 2007r :p

#67 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 03 marca 2013 - 13:44

Wartość wypłaconego odszkodowania z tytułu uszkodzonego mienia nie może być większa niż wartość tego mienia przed szkodą, więc widocznie większa kwota wypłaconego odszkodowania to suma za uszkodzony pojazd i uszczerbek na zdrowiu-tak jak napisał Andrzej.

#68 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2013 - 21:36

hmmm... to zalezy... jak wpisalem sobie na stronie jakiejs firmy ubezpieczeniowej dane swojej Omegi (rocznik, przebieg, silnik i inne pierdoly) to mi wyliczyli wartosc Omegi na 15900... Zadzwonilem do nich i spytalem czy przy szkodzie calkowitej taka bedzie wartosc samochodu to powiedzieli ze tak...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#69 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 03 marca 2013 - 21:54

hmmm... to zalezy... jak wpisalem sobie na stronie jakiejs firmy ubezpieczeniowej dane swojej Omegi (rocznik, przebieg, silnik i inne pierdoly) to mi wyliczyli wartosc Omegi na 15900... Zadzwonilem do nich i spytalem czy przy szkodzie calkowitej taka bedzie wartosc samochodu to powiedzieli ze tak...


Nie, nie zależy...Wartość wypłaconego odszkodowania nie może przewyższyć wartości uszkodzonego mienia na dzień szkody i tyle. Żadna szanująca się firma ubezpieczeniowa nie da poszkodowanemu kasy do ręki powyżej 50% możliwego odszkodowania, prędzej będą woleli zapłacić więcej ( czyt. max do 100% wartości pojazdu), ale jak im przedstawisz rachunki na siebie.

P.S. 15.900? To chyba nie Omegę wyceniałeś, albo to było kilka lat temu...InfoEkspert czy Eurotax nie wyceni 11-letniego auta na ponad 15k.

#70 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2013 - 22:24

Nie, nie zależy...Wartość wypłaconego odszkodowania nie może przewyższyć wartości uszkodzonego mienia na dzień szkody i tyle. Żadna szanująca się firma ubezpieczeniowa nie da poszkodowanemu kasy do ręki powyżej 50% możliwego odszkodowania, prędzej będą woleli zapłacić więcej ( czyt. max do 100% wartości pojazdu), ale jak im przedstawisz rachunki na siebie.

P.S. 15.900? To chyba nie Omegę wyceniałeś, albo to było kilka lat temu...InfoEkspert czy Eurotax nie wyceni 11-letniego auta na ponad 15k.


Nie mowilem ani o InfoEkspercie ani o Eurotaxie... Nie zarzucaj mi klamstwa, screen w zalaczniku... Jesli nie wierzysz wpisz sobie na tej stronce te dane bo przeciez moglem Photoshopa uzyc... Jeszcze jakies pytania??

Tak przy okazji: ja wiem ze moja Oma nie jest tyle warta ale skoro tak to wyliczyla firma ubezpieczeniowa to ja sie z nimi klocic nie bede...

EDIT: Widze ze screen jest malo widoczny wiec wpisz na www.axadirect.pl/quote/?m=110001 dane mojego samochodu i sie przekonaj...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#71 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 03 marca 2013 - 22:29

Nie mowilem ani o InfoEkspercie ani o Eurotaxie... Nie zarzucaj mi klamstwa, screen w zalaczniku... Jesli nie wierzysz wpisz sobie na tej stronce te dane bo przeciez moglem Photoshopa uzyc... Jeszcze jakies pytania??

Tak przy okazji: ja wiem ze moja Oma nie jest tyle warta ale skoro tak to wyliczyla firma ubezpieczeniowa to ja sie z nimi klocic nie bede...


Nie zarzucam Ci kłamstwa, ale nie rozumiesz jednej rzeczy-to co pokazałeś to nie program do wyceny, tylko kalkulator do wyciągania kasy na AC. Pojazdy wycenia się w programach, które wcześniej podałem i wg tego pracuje likwidacja. Na piśmie zapewne nie dostałeś, że jeśli będzie całka to tyle Ci wypłacą, bo by się udupili - po prostu wiem jak działa likwidacja od drugiej strony.

#72 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2013 - 23:44

ciesze sie ze wiesz jak to wyglada z drugiej strony ubezpieczalni... natomiast ja wiem jak to wyglada od strony prawnej... problem polega na tym ze to sa dwie rozne strony...

Znam kilka osob, u niektorych zeznawalem jako swiadek w sadzie, ktore wygraly sprawe z ubezpieczycielem i dostaly sporo wieksza kase niz byla wartosc auta przed wypadkiem...

masz racje w jednym: zadna firma ubezpieczeniowa nie da wiekszej kasy niz wartosc auta przed wypadkiem... dopiero sad to moze zasadzic...

Kolego, nie chce sie z Toba klocic kto ma racje... jedno co Ci moge powiedziec to to ze moze to dlugo trwa, moze i jest uciazliwe ale taka mozliwosc istnieje... po prostu zbyt duzo ludzi bierze co daja bo istnieje przeswiadczenie ze z ubezpieczalnia nie wygrasz... Na 2 stronie tego tematu masz przyklad mojego ojca... Da sie??

I jeszcze jedno: twierdzisz ze ta wycena jest tylko po to zeby wyciagnac wyzsze oplaty za AC... No i tu sie mylisz poniewaz po wpisaniu roku produkcji wyswietla sie informacja: W przypadku wybranego rocznika pojazdu możemy zaproponować tylko ubezpieczenie OC... czyli wycena nie ma nic wspolnego z AC... Czy sie myle??

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#73 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 marca 2013 - 00:00

No i tu sie mylisz poniewaz po wpisaniu roku produkcji wyswietla sie informacja: W przypadku wybranego rocznika pojazdu możemy zaproponować tylko ubezpieczenie OC... czyli wycena nie ma nic wspolnego z AC... Czy sie myle??


Błąd kalkulatora. Po prostu jest nie dopracowany. To pole nie powinno się pojawiać.

To nie jedyny błąd na stronie axa. Kolejny pojawia się gdy współwłaściciel chce zawrzeć umowę ubezpieczenia.
Wtedy na polisie którą przysyłają do domu w polu właściciel i współwłaściciel figuruje współwłaściciel.

Na temat obu błędów rozmawiałem z konsultantem telefonicznie we wrześniu ubiegłego roku.
Jak widać do tej pory to pole z wartością auta się pojawia.

#74 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 marca 2013 - 00:02

Moze i tak... Nie mnie to oceniac... Chociaz u nich jak dzwonilem tez tak wyszlo...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#75 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 04 marca 2013 - 07:31

Niestety to błąd na stronie..
Wpisz tam sobie dane FL-ki z 2002 roku z motorem 3.2 Executiv, i zobacz na ile ją cenią;)

#76 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 04 marca 2013 - 11:06

ciesze sie ze wiesz jak to wyglada z drugiej strony ubezpieczalni... natomiast ja wiem jak to wyglada od strony prawnej... problem polega na tym ze to sa dwie rozne strony...

Znam kilka osob, u niektorych zeznawalem jako swiadek w sadzie, ktore wygraly sprawe z ubezpieczycielem i dostaly sporo wieksza kase niz byla wartosc auta przed wypadkiem...

masz racje w jednym: zadna firma ubezpieczeniowa nie da wiekszej kasy niz wartosc auta przed wypadkiem... dopiero sad to moze zasadzic...

Kolego, nie chce sie z Toba klocic kto ma racje... jedno co Ci moge powiedziec to to ze moze to dlugo trwa, moze i jest uciazliwe ale taka mozliwosc istnieje... po prostu zbyt duzo ludzi bierze co daja bo istnieje przeswiadczenie ze z ubezpieczalnia nie wygrasz... Na 2 stronie tego tematu masz przyklad mojego ojca... Da sie??

I jeszcze jedno: twierdzisz ze ta wycena jest tylko po to zeby wyciagnac wyzsze oplaty za AC... No i tu sie mylisz poniewaz po wpisaniu roku produkcji wyswietla sie informacja: W przypadku wybranego rocznika pojazdu możemy zaproponować tylko ubezpieczenie OC... czyli wycena nie ma nic wspolnego z AC... Czy sie myle??


Wyciąganie kasy- większa wartość przy wycenie to wyższa składka, likwidacja szkody wg programów, które oczywiście wyceniają mniej lub bardziej rzetelnie, ale na pewno nie tak wysoko jak Ty podałeś. Jeśli dadzą Ci na piśmie, że w przypadku szkody całkowitej wypłacą Ci tyle, na ile Ci wycenil program to zrobimy zajefajny interes:p
Konsultant może mówić co mu się podoba, bo oni czasem mają taką odpowiedzialność za to jak jak za wojnę secesyjną, czyli żadną.

Sąd nie może zasądzić wypłaty odszkodowania z tytułu zniszczonego mienia o większej wartości niż to mienie( pomijając zwrot kosztów biegłego, lawety, kosztów leczenia, uszczerbku na zdrowiu i innych pierdół, które nie dotyczą samego mienia), ponieważ to byłoby wzbogacenie się, a odszkodowanie nie może być źródłem wzbogacenia i każdy ubezpieczyciel zaskarzył by taki wyrok i wygrał by w cuglach.
Zgodzę się z Tobą, że ludzie biorą co dają, bo TU w większości wypłacają śmieszne pieniądze i jak raz na jakiś czas pójdą do sądu i bekną tyle ile powinni to będą szczęśliwi, bo przynajmniej prawnik się na coś przyda i zaoszczędzą na 99% spraw, a jak dostaną karę od KNF czy UFG to i tak będą do przodu.

#77 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 04 marca 2013 - 14:44

Oczywiście mówię tu o kwocie za auto i za poniesione szkody związane ze zdrowiem, pobytem w szpitalu itp itd. Do tej kwoty jeszcze trzeba doliczyć auto z wypożyczalni na 3 tygodnie.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.