Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Test Omega Forum CERAMIZERA niekomercyjny!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:29

adipaw Bardzo fajny test po nowym roku napewno zaleje tym ''swinstwem'' swoja padline ;)

#62 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:30

ale przesiadka z 211 na 55 to mówi samo za siebie

Nie powiem, żebym rozumiał z czego na co przesiadka. Ja teoretycznie powinienem ze 180 na 200 się przesiąść, ale nie powiem, żebym to odczuł.
A co do tematu, teraz widziałem kilka razy w TV jakiś inny mocno reklamowany preparat, podobno wojsko go używa itepe, jakieś pudełko w niebieskim kolorze, jeśłi posłuchać co to potrafi to klękajcie narody, ktoś coś słyszał??

#63 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:33

Kolego ale po co porownujesz

jakiś inny mocno reklamowany preparat,


Skoro kolega adipaw przedstawil pomiary to znaczy ze w jego przypadku pomoglo,chyba ich nie spreparowal i nie wrzucil na forum.??

#64 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:34

Z 211 koni x30xe na 55 koni punto :)
Żadnej ściemy nie ma miałem silnik padline w punto to co mi było za ryzyko żadne do tego użądzenie pomiarowe gratis więc się aż prosiło coś skrobnąć

#65 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:36

Skoro kolega adipaw przedstawil pomiary to znaczy ze w jego przypadku pomoglo,chyba ich nie spreparowal i nie wrzucil na forum.

A czy ja kwestionuję jego przypadek???, piszę tylko, że nie miałem takich obserwacji, jeśli pomogło, to super, lepsze to, niż mordęga z naprawą silnika.

#66 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:50

panowie spokojnie nie kłócić się!
Karburator nie widziałem żadnych takich reklam a na ceramizer wpadłem kiedyś jak jeszcze się polonezem woziłem (też był zalany profilaktycznie) i oddałem ojcu auto do ciągania przyczepek wyjeździł się mocno buda poleciała brat się wywściekał i co do końca do odstawienia na szrot chodził chłopaki go zakatować próbowali i nic wypalili 3 pary kół na tył i im się znudziło a polonez chodził! nie klepał żadne panewki czy tym podobne!

#67 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2012 - 00:01

w TV jakiś inny mocno reklamowany preparat, podobno wojsko go używa itepe

chyba o to chodzi http://strona.akson-...kterystyka.html

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#68 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 23 grudnia 2012 - 00:15

Ten militec jak sie czyta to jak ceramizer :) tylko tu ceramizacja a tam magiczne procesy molekularne:) może to być zupełnie to samo

#69 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 23 grudnia 2012 - 02:03

To nie MILITEC, znam ten preparat, jest na rynku od lat. Poza tym, waszmościowie,ja się nie kłócę, po prostu rozmawiamy. Ostatnio widziałem na TVN TURBO reklamę takiego preparatu.
Ceramizerem jakiś czas temu handlowo zajmował się mój dobry kolega, on mnie namowił po pozytywnych doświadczeniach z własnym kultowym Golfem II GTI 1,8. Zadziałaliśmy zgodnie z wszystkimi zasadami i wynik był jak opisałem. Może po prostu mam sprawny silnik i stąd nie ma odczuwalnej zmiany.

#70 OFFLINE   paszeko

paszeko
  • 307 postów
  • Dołączył: 03-04-2009
  • Skąd: ruda slaska Wirek
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 23 grudnia 2012 - 07:43

To nie MILITEC, znam ten preparat, jest na rynku od lat. Poza tym, waszmościowie,ja się nie kłócę, po prostu rozmawiamy. Ostatnio widziałem na TVN TURBO reklamę takiego preparatu.
Ceramizerem jakiś czas temu handlowo zajmował się mój dobry kolega, on mnie namowił po pozytywnych doświadczeniach z własnym kultowym Golfem II GTI 1,8. Zadziałaliśmy zgodnie z wszystkimi zasadami i wynik był jak opisałem. Może po prostu mam sprawny silnik i stąd nie ma odczuwalnej zmiany.


z tego co czytalem (nie stosowalem) o ceramizerach to ty jestes wyjatkiem :o no ale wyjatki po ludziach chodza pozdrawiam :p

#71 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 23 grudnia 2012 - 08:29

z tego co czytalem (nie stosowalem) o ceramizerach to ty jestes wyjatkiem :o no ale wyjatki po ludziach chodza pozdrawiam :p


haha...masz racje, jest wyjątkiem, ale są i tacy kierowcy ze nie odczuwają nawet jak mają gume w tylnym kole, nic nie czują...ja wlalem 2 krotnie, i musze powiedziec ze mam poprawe, moze, tak jak pisał ktos, nie był jeszcze moj silnik tak zajechany??? ,
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#72 OFFLINE   matigreg06

matigreg06
  • 228 postów
  • Dołączył: 08-08-2008
  • Skąd: zielona góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2012 - 08:57

Test fajnie przeprowadzony, pomiary, zdjęcia, czekamy na ciąg dalszy
pozdrawiam

#73 OFFLINE   kenczorf

kenczorf
  • 218 postów
  • Dołączył: 14-07-2012
  • Skąd: Tarnów

Napisany 23 grudnia 2012 - 14:50

Ja uwazam, ze oboje macie racje. Silnik moze miec rozne wady. Jeden np bierze olej i ma licha kompresje bo np tuleja jest zarysowana i wtedy np ceramizer to uzupelni i pomoze. A jak ktos juz niema pierscieni i uszczelniacze sa jak cegla to jak ceramizer moglby pomoc?

#74 OFFLINE   Immo

Immo
  • 1 057 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2012 - 15:04

Ja uwazam, ze oboje macie racje. Silnik moze miec rozne wady. Jeden np bierze olej i ma licha kompresje bo np tuleja jest zarysowana i wtedy np ceramizer to uzupelni i pomoze. A jak ktos juz niema pierscieni i uszczelniacze sa jak cegla to jak ceramizer moglby pomoc?

Dokładnie tak :yes:
Jeśli ktoś oczekuje po tym preparacie panaceum na wszystkie bolączki silnika, to chyba ma zbyt wielkie wymagania :)

#75 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 23 grudnia 2012 - 15:18

trzeba po prostu realnie zestawić sposób działania z rzeczywistością! bo tak jak kolega wyżej pisał jak nie masz pierścieni to ceramizer ci nie doklei! albo dziurę w tłoku :)
ale jeśli jest gładź uszkodzona to zadziała i panewki ochroni.

#76 OFFLINE   zyga_wr

zyga_wr
  • 175 postów
  • Dołączył: 24-08-2008
  • Skąd: Września
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2012 - 16:43

To nie MILITEC, znam ten preparat, jest na rynku od lat. Poza tym, waszmościowie,ja się nie kłócę, po prostu rozmawiamy. Ostatnio widziałem na TVN TURBO reklamę takiego preparatu.
Ceramizerem jakiś czas temu handlowo zajmował się mój dobry kolega, on mnie namowił po pozytywnych doświadczeniach z własnym kultowym Golfem II GTI 1,8. Zadziałaliśmy zgodnie z wszystkimi zasadami i wynik był jak opisałem. Może po prostu mam sprawny silnik i stąd nie ma odczuwalnej zmiany.


Zapewne o to chodzi koledze: Link

Cena ok. 200zł i jest go tam więcej niż Ceramizara, który używa autor tematu. Podejrzewam takie same działanie.

#77 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2012 - 22:24

Podejrzewam takie same działanie

M+ działa na zupełnie innej zasadzie ponieważ nie wytwarza powłoki ceramicznej.

#78 OFFLINE   RiBiT

RiBiT
  • 181 postów
  • Dołączył: 16-06-2010
  • Skąd: koszalin

Napisany 24 grudnia 2012 - 10:35

Nie wiem jak wy ale ja bede chcial zastosowac produkt innego producenta a mianowicie cos wschodniego pochodzenia a mianowicie Xada One. bo niby ruskie maja licencje na ten caly proces ceramizacji. I co ciekawe tylko oni maja TUW( tak przynajmniej mi sie wydake) moze ktos z was juz testowal zamiast ceramizera???

#79 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 grudnia 2012 - 10:45

Zapewne o to chodzi koledze: Link


Tak jest, reklamę tego produktu widziałem własnie ostatnio.
Natomiast zastanawia mnie jedna kwestia, jak reagują na tego typu preparaty pierścienie tłokowe. Jak wiadomo pierścienie powinny przemieszczać się w ramach dopuszczalnych luzów w rowkach tłoków. Bez tego nie mogą się obracać, a jeśli staną, do zapieczenia już tylko krok. Wtedy jakiekolwiek doszczelnienie gładzi nic nie pomoże.

#80 OFFLINE   RiBiT

RiBiT
  • 181 postów
  • Dołączył: 16-06-2010
  • Skąd: koszalin

Napisany 24 grudnia 2012 - 13:29

z tego co jwszcze poczytalem wynika ze xado ma najwiekszy okres ochronny silnika M+ 50tkm ceramizer 70tkm a xado 100tkm. wiec mysle ze ten ostatni to najrozsadniejszy wybor. co do zmniejszenia zozycia paliwa nie ma co sie spodziewac cudow bo na ktorejs polibudzie testowali jeden z tych produktow (nie pamietam ktory). i srodek ten w rzadnym stopniu nie zmniejszal tarcia na powierzchni ale za to w znaczacym stopniu ja utwardzal(co wlasnie skutkuje zmniejszonym zuzyciem silnika) z tego co pamietam to wlasnie w szczegolnosci zwracali uwage na panewki.