Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Test Omega Forum CERAMIZERA niekomercyjny!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 25 listopada 2012 - 12:52

czekam na wizytę przyrządu pomiarowego :)
auto jeździ :)

#42 OFFLINE   kenczorf

kenczorf
  • 218 postów
  • Dołączył: 14-07-2012
  • Skąd: Tarnów

Napisany 26 listopada 2012 - 11:37

Jestem wielce zdziwiony taka poprawa kompresji :)

#43 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 26 listopada 2012 - 11:42

no nie tylko ty!
To już nie są mrzonki i gdybania! Pomiar wykonywany 2 krotnie tym samym urządzeniem i przez tą samą osobę. Sami byliśmy zaskoczeni bo nikt się takiej poprawy po jednej dawce nie spodziewał:o

#44 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 26 listopada 2012 - 14:26

:szczena::szczena::szczena: opada... Taka poprawa?? czyli to jednak coś daje?:D

#45 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 26 listopada 2012 - 15:42

jak już napisałem w wątku pierwszym będzie cd. bo wysłałem pomiary i opis do producenta i dostanę drugą dawkę za free na dokończenie testu i zobaczymy!

Dokonałem trochę kosmetyki w wątku prowadzącym żeby to trochę czytelniej wyglądało, gdyby moderatorzy chcieli podwiesić temat było by fajnie bo wydaje mi się że warto.

#46 OFFLINE   Sominos

Sominos
  • 316 postów
  • Dołączył: 07-02-2009

Napisany 07 grudnia 2012 - 21:02

I jak tam idą testy ? Dostałeś coś od producenta ?

#47 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 07 grudnia 2012 - 21:15

jest już zalany drugi dostałem 2 środki jeden do silnika drugi do wspomagania. Zalane oba. Zapraszam do wątku na pierwszej stronie.

#48 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 21 grudnia 2012 - 23:03

Nowe wieści w pierwszym poście

#49 OFFLINE   kenczorf

kenczorf
  • 218 postów
  • Dołączył: 14-07-2012
  • Skąd: Tarnów

Napisany 22 grudnia 2012 - 00:09

Czekamy czekamy :)

#50 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2012 - 11:44

Potwierdzam, ze ceramizer pomaga, jak wlałem za pierwszym razem, to zuzycie oleju silnikowego spadło o połowe, praktycznie dolewam raz miedzy wymianami, a po drugie to , w/g mnie nie ma sensu dolewac drugi raz ceramizera, do tego samego oleju, dopiero po wymianie mozna drugi raz, tak tez zrobiłem i moge potwierdzic ze jest poprawa.
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#51 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 13:13

kierowałem się instrukcjami producenta który wręcz kieruje na podanie drugiej dawki do tego samego oleju więc tak uczyniłem.
on ponoć naj aktywniej działa w pierwszych 3 tysiącach kilometrów później działanie jest śladowe więc powinno być ok.

#52 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2012 - 13:42

kierowałem się instrukcjami producenta który wręcz kieruje na podanie drugiej dawki do tego samego oleju więc tak uczyniłem.
on ponoć naj aktywniej działa w pierwszych 3 tysiącach kilometrów później działanie jest śladowe więc powinno być ok.


Poszukałem i :mam przy sobie paczke z Ceramizerem, i pisze-"gwarancja skutecznosci i trwałosci wytworzonej warstwy ceramiczno-metalowej przynajmniej do 70 000km przebiegu, Po tym przebiegu mozna ponownie zastosowac Ceramizer" koniec cytatu...i drugi cytat;Stosowac bezposrednio przy wymianie oleju, aby jak najdłuzej [ do kolejnej wymiany oleju] kontynuowac jazde z preparatem" ..koniec cytatu...to rozumiem ze drugą dawke mozna wlac po zmianie oleju...moze masz inny Ceramizer?:)
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#53 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2012 - 15:22

Tam jest również wspomniane, że dla auta z większym przebiegiem lub pojemnością silnika można zwiększyć dawkę.
Sam wlałem 1 dawkę 6tys km temu i różnica jest zauważalna. Zdecydowanie szybciej gaśnie kontrolka oleju, a i sam olej ubywa w znikomych ilościach. Na dniach wymieniam olej i leję drugą dawkę + ceramizer do paliwa...

#54 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 18:48

Poszukałem i :mam przy sobie paczke z Ceramizerem, i pisze-"gwarancja skutecznosci i trwałosci wytworzonej warstwy ceramiczno-metalowej przynajmniej do 70 000km przebiegu, Po tym przebiegu mozna ponownie zastosowac Ceramizer" koniec cytatu...i drugi cytat;Stosowac bezposrednio przy wymianie oleju, aby jak najdłuzej [ do kolejnej wymiany oleju] kontynuowac jazde z preparatem" ..koniec cytatu...to rozumiem ze drugą dawke mozna wlac po zmianie oleju...moze masz inny Ceramizer?:)


zgadzam się powłoka ma trwałość 70tys kilometrów ale to powłoka która wytwarza się przez pierwsze 2-3 tys kilometrów i powłoka nie jest w oleju! a oleju nie trzeba wymieniać przed stosowaniem ceramizera tylko się zaleca poto by wyeliminować możliwość wcześniejszego zastosowania innych środków! jeśli wiesz że nie było nic stosowane to nie musisz wymieniać! co do drugiej dawki to nawet w testach na stronie dodawali drugą dawkę w ten sam olej i w polonezie i w hondzie.

#55 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 grudnia 2012 - 20:14

Ja należę do grona "sceptyków". Zastosowałem ten preparat bez żadnych odczuwalnych rezultatów przy przebiegu ok 300tkm w X20XEV. Żadnych zmian, zarówno w osiągach, jak apetycie na olej. Może silnik już był wyeksploatowany powyżej granicy możliwości tego cuda. Na marginesie dodam, że nie wierzę w takie proste lekarstwa. Gdzieś musi być haczyk. Ale może to tylko moje malkontenctwo i brak wiary w najnowsze cudeńka nanotechnologii.
Póki co bardziej wierzę w dobry olej i nie znęcanie się nad silnikiem.

#56 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 21:21

Każdy ma prawo do swojego zdania i nie zamierzam nikogoprzekonywać. Test zrobiłem bo nadażyła się okazja a jego wyniki mówią same za siebie. Też w to nie wierzyłem ale sam robiłem wszystkie pomiary razem z mechanikiem zawodowym więc nie ma mowy o błędzie. Poza tym opinie użyłem i nie działało nie poparte żadnymi pomiarami to tak łyso troche. Poza tym przy takim przebiegu producent zaleca 2 dawki!!

#57 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 grudnia 2012 - 21:40

Poza tym opinie użyłem i nie działało nie poparte żadnymi pomiarami to tak łyso troche.

A jakie miałyby być te "pomiary"? i do czego miałyby się odnosić? jeśli dążyć do jakichś laboratoryjnych ustaleń. Myślę, że zgodnie z tytułem wątku jest to test niekomercyjny i raczej komentowane są w nim subiektywne odczucia, a nie wyniki badań naukowych:)
Jak zresztą napisałem też skusiła mnie reklama i zaryzykowałem, a że bez opisywanego efektu (jak dla mnie) to również moje subiektywne odczycie, które przekazuję wyłącznie informacyjnie.

#58 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 21:58

Naprzykład ciśnienia sprężania. W testowym egzemplażu z pod choinki nie wyszło :) nie namawiam nie zadziałało to szkoda a u mnie świetnie zadziałało.

#59 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:12

Gdybym dysponował dachem nad silnikiem, a co za tym idzie różnymi zabawkami włączyłbym się do testu bardziej profesjonalnie. Na zwalanie świec i pomiary pożyczanym manometrem pod klatką zabrakło mi determinacji.
Ale ja nawet nie odczuwam różnicy po zmianie wałków ssących:) a podobno to 20 koni więcej, więc to na pewno coś ze mną jest nie tak:)

#60 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 22 grudnia 2012 - 22:22

No ja mam to szczęście że miałem gdzie i czym zrobić pomiary. Nie martw się ja jak się pacjentem przejechałem to też nic nie zauważyłem no ale przesiadka z 211 na 55 to mówi samo za siebie