Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Test Omega Forum CERAMIZERA niekomercyjny!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 02 października 2012 - 20:33

Nie jest to test komercyjny!!

Jako że nurtuje mnie pytanie (jak nie jednego z nas) czy to w ogóle coś daje, postanowiłem wykorzystać okazję (teściowej auto pada) i zakupić, przetestować, jeden z cudownych płynów pod tytułem CERAMIZER do silników 4T. Ceramizer zakupiłem ze strony producenta. http://www.ceramizer.pl/

Przedmiotem testu jest Fiat Punto 1.1 96 rok przebieg 200 tys. Z czego 150 tys. W gazie.
Silnik w stanie agonalnym co pokazuje zdjęcie z pomiaru ciśnienia sprężania(prawie jego brak na 3 cyl), wykonane profesjonalnym narzędziem przez mechanika zawodowego. Dodatkowo silnik brał już takie ilości oleju że kopcił jak WSK nie ważne czy zimny czy ciepły.Miał też duży nagar na świecach.

Przed zalaniem ceramizera wymieniony został olej z filtrem, proces aplikacji przeprowadzony zgodnie z instrukcją producenta w przypadku tego pacjenta 50 km jazdy (obroty do 2500) i 3 godziny na biegu jałowym.
Co do efektów to za jakieś 2 tys. Kilometrów zrobimy powtórne badanie sprężania. No i na bieżąco dam znać czy spadło zużycie oleju. Sam jestem ciekaw efektów bądźcie cierpliwi bo auto nie robi kosmicznej ilości kilometrów i chwilę się zejdzie.

Myślę że można by było się puki co powstrzymać od komentarzy za i przeciw! Poczekajmy co pokaże kolejny pomiar, może pokuszę się o drugą dawkę środka!?

130km od zalania ceramizera auto nadal jeździ :) a poważnie to nie słychać jakichś diametralnych zmian, jakby mniej kopciło i odziwo nadal trzyma stan oleju a powinno już ubyć obserwujemy dalej
263km od zalania ceramizera auto nadal trzyma stan oleju, pracuje nadal ale nie miałem okazji osłuchać bo tylko sprawdziłem olej jak pokazało się u mnie. następnym razem postaram się osłuchać jak pracuje. normalnie olej po 200 km trzeba by było sporo dolać.
354km od zalania ceramizera osłuchałem dziś spokojnie auto nie zauważyłem jakichś kosmicznych zmian ale jakby mniej przedmuchów z pod korka oleju i jakby płynniej ale na razie przyjmijmy że nic się nie zmieniło bo może to być subiektywne odczucie, oleju ciót ubyło ale sądzę że to wycieki bo silnik nadal dość intensywnie się poci już nie mogę się doczekać 2 tys i kolejnego pomiaru ciśnienia.
451km od zalania ceramizera olej jest na 1/4 stanu na bagnecie a już prawie 500 km :) więc napewno spadło zużycie oleju i to mocno.
757km od zalania ceramizera olej niestety ubył do dolnej granicy kratki na bagnecie :( ale to i tak duży wyczyn bo aż 757 km na stanie, teściowa twierdzi że auto jest jakby żwawsze lżej przyśpiesza i płynniej wchodzi na obroty. olej uzupełniony i jedziemy dalej
1212km od zalania ceramizera troche nie widziałem auta ale jeździ dalej :) olej ostatnio uzupełniony nadal jest jeszcze na bagnecie użytkownik nadal twierdzi że auto jest żwawsze. jakby mniejsze przedmuchy ma bo mniej dmucha po otwarciu korka oleju. co dziwne mniej wyrzuca oleju na zewnątrz jest nadal mokry ale nie leci z niego tak jak wcześniej może to efekt zmniejszonego przedmuchu tym samym mniejszego ciśnienia w skrzyni korbowej jak domniemam. już nie dużo zostało do 2 tysięcy i testu sprężania :)
1702km od zalania ceramizera olej niestety w dolnej granicy , uzupełniony. na inne wnioski nie było czasu, wielkie odliczanie do testu kompresji.
2750km od zalania ceramizera Dokonaliśmy kolejnego pomiaru ciśnienia :) i tu totalne zdziwienie oto zdjęcia:


Silnik totalnie odrzył :) pojawiła się kompresja i to o wiele lepsza od poprzedniej, uszkodzony cylinder złapał ciśnienie. I co wy na to!? Zachęcony wynikami zamierzam zastosować kolejną dozę (bez wymiany oleju). i po kolejnych 2 tys kilometrów wykonać jeszcze jeden pomiar.

UWAGA UWAGA !! test będzie dalej kontynuowany gdyż dostanę w gratisie (za bardzo ładny test) od producenta 2 środki więc jeden na pewno trafi do tego testu a drugi zobaczymy może będzie inny test :)
Więc ciąg dalszy nastąpi w miarę szybko. Pacjent w niedługim czasie zostanie też uszczelniony (nowe uszczelniacze i rozrząd) i umyty więc będzie widać jak to idzie dalej.

3035km od zalania ceramizera Zaaplikowano drugą dawkę ceramizera zgodnie z instrukcją i jedziemy dalej. dalsze info na bieżąco w miarę możliwości dodam.
3299km od zalania ceramizera auto nadal jeździ! Dostało nowy rozrząd i uszczelniacze wału i wałka rozrządu, uszczelniono też pokrywę zaworów i aparat zapłonowy. Teraz zobaczymy jak będzie wyglądać zużycie oleju bo silnik powinien przestac sie pocić jak znajdę chwile to go obmyje bo wygląda strasznie :)
Proszę też o cierpliwość bo auto mało jeździ i wolno lecą kilometry.
4158km od zalania ceramizera uzupełniłem stan oleju bo od prawie tysiąca nie zaglądałem. teraz będę obserwował ubytki, silnik nadal niestety nie umyty bo mróz i nie mam gdzie. uzupełniony olej do połowy stanu na bagnecie.
5321km od zalania ceramizera przepraszam że tak długo się nie odzywałem ale tak wyszło auto doturlało się do kolejnego pomiaru ciśnienia. olej bierze nadal ale nie wiadrami jednak poprawiła się kultura pracy i żwawszy jest, resztę oceńcie sami.


NA TYM KOŃCZYMY TEST bo co tu testować dalej dam znać jak auto się zachowuje dalej za czas jakiś . co do komentarzy to zapraszam do dyskusji w dalszej części tematu bo wyniki pomiarów mówią same za siebie. ciśnienia się wyrównały a najsłabszy cylinder okazuje się teraz najlepszym :)

https://plus.google....=CJ3zsZSBqeamJA

album ze zdjęciami.

26.10.2014.
Auto nadal jeździ.
Miesiąc temu zmieniło właściciela więc już nie będę mógł sprawdzić co dalej ale do czasu sprzedaży sprawowało się wzorowo nawet 3 kilometry jazdy bez oleju mu nie zaszkodziły (pęknięta miska i strata oleju) po zalaniu oleju wszystko było ok.

DEFINITYWNY KONIEC TESTU. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ :)



#2 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 października 2012 - 21:31

No to czekam na rezultaty :ok:

#3 OFFLINE   lotusso

lotusso
  • 74 postów
  • Dołączył: 27-07-2011
  • Skąd: EPA
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 października 2012 - 16:27

rozmawiamy o tym samym Ceramizerze ® 4ml czy jakimś innym? u mnie w instrukcji 15 minut na jałowym - następnie 200 km na obrotach do 2700 rpm, warstwa się tworzy do 1500 km ... zupełnie inne dane niż u Ciebie - czyli inny specyfik-zagęszczacz ? ile mililitrów wlałeś ?

#4 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 03 października 2012 - 16:49

Nie chce byc niemily ale jest w instrukcji dokladnie napisane ze godzina pracy na wolnych to odpowiednik 50km i mozna zastepczo stosowac jazde i wolne obroty. Co do pytania to ceramizer ktory sie nazywa ceramizer jest tylko jeden.ja wole ceramizacje na wolnych bo nie potrafie jezdzic jak emeryt.

#5 OFFLINE   lotusso

lotusso
  • 74 postów
  • Dołączył: 27-07-2011
  • Skąd: EPA
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 października 2012 - 19:31

ok, w porządku. u mnie w instrukcji nie było ani słowa o tym, że godzina na wolnych obrotach to odpowiednik 50 km. gdybym wiedział, że można zamiennie stosować tylko wolne obroty zamiast jazdy do 2700 rpm to może też bym się skusił. póki co umęczyłem się strasznie na emeryta ale już kończę 200 km. żadnych efektów w zasadzie nie zauważyłem (z tymże nic nie mierzyłem)...

#6 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 03 października 2012 - 21:05

no właśnie ja dlatego pokusiłem się o pomiar.
żeby zobaczyć czy coś się zadzieje czy nie :)

#7 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2012 - 07:19

jestem ciekaw efektów

ceramizer ktory sie nazywa ceramizer jest tylko jeden

No jestem ciekaw, bo jakiś czas temu zastosowałem dokładnie taki sam ceramizer.
Nie będę pisał o efektach, poczekam na Twoje wyniki i wtedy porównamy. ;)

#8 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 04 października 2012 - 09:33

no i ja właśnie chciałem żeby najpierw początek poszedł a potem jakieś wyniki :) też ciekawy jestem co z tej padliny wyjdzie, jak się kompresja poprawi dam drugą dawkę.

#9 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 05 października 2012 - 21:52

aktualizacje stanu rzeczy w wątku początkowym.

#10 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 października 2012 - 11:05

Najbardziej jestem ciekaw pomiarów ciśnień po 1500km.
Zobaczymy.

#11 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 08 października 2012 - 16:33

pomiar zrobię dopiero po 2 tys tak dla pewności . ale na pewno spadł apetyt na olej bo jak jeździł na czympopadnie włącznie z 20 letnim selektolem to po zalaniu nowego minerala i ceramizera olej znika bardzo powoli i jeszcze od 340 km nie dolewałem a przed ceramizerem napewno dolewał bym już ze 2 razy.

#12 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 08 października 2012 - 17:04

Czekamy z niecierpliwością na wyniki, też ostatnio chodził mi po głowie ten specyfik ale mam mieszane uczucia:p

#13 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 08 października 2012 - 19:52

Ja wlałem tydzień temu ten preparat, przebieg od wlania ok 350km. Zauważalne objawy - silnik pracuje ciszej i równiej, da się to wyraźnie odczuć. Po uruchomieniu szybciej gaśnie kontrolka od ciśnienia oleju. Jeżeli chodzi o osiągi - brak zauważalnych zmian, czasem lepsze lub gorsze paliwo dawało większą różnicę.
Ja swoją dawkę wlałem w połowie przebiegu między wymianą oleju, bo byłem sceptycznie nastawiony, ale przy kolejnej wymianie oleju wleję od razu świeżą dawkę, tym bardziej, że przebieg już spory - 300tys.

#14 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 08 października 2012 - 20:22

ceramizer nie musi być dawany na nowy olej, więc nie zrobiłeś błędu. wymienia się olej w celu wykluczenia obecności innych dodatków które mogły by zakłócić działanie ceramizera. więc jak nic wcześniej nie lałeś to jest ok.

#15 OFFLINE   cypber

cypber
  • 390 postów
  • Dołączył: 24-07-2008
  • Skąd: Wałcz

Napisany 09 października 2012 - 14:18

Też dodałem ceramizera, ale o skutkach wypowiem się po teście kolegi adipaw

#16 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2012 - 14:35

Tak ku ścisłości, testujesz to, co na zdjęciu?

#17 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 09 października 2012 - 14:55

tak to ten ceramizer, ale już dokonałem korekty treści w wątku głównym żeby nie było wątpliwości na przyszłość.

#18 OFFLINE   lotusso

lotusso
  • 74 postów
  • Dołączył: 27-07-2011
  • Skąd: EPA
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2012 - 16:54

też testuję ten ceramizer, zrobione póki co 300km. mocy nie przybyło w ogóle, elastyczność też się nie poprawiła, silnik pracuje tak samo, nie jest ciszej (zresztą ogólnie zawsze było cicho). wydaje mi się, że spaliny benzyny na zimnym są zdecydowanie mniej śmierdzące. spalanie na jałowym jakby spadło o 0.1 l ... ale ciężko to stwierdzić. teraz schodzi czasem do 0.9 l po wyłączeniu wszystkiego elektrycznego. czasem pokazuje 1.2 l ... ale to pewnie wina czegoś innego - może przepływki (muszę sczytać błędy czy są jakieś) - wy też tak macie w 2.0 16V ? ale generalnie widzę, że na wolnych obrotach spalanie spadło dokładnie o 0.1 l .... czyli to i spaliny na zimnym jakby na plus... jeśli ceramizer zamrozi stan silnika i jego parametry na dłużej to może i to ma sens, ale ogólnie nie widzę żadnej różnicy.

#19 OFFLINE   gaju290119

gaju290119
  • 12 postów
  • Dołączył: 03-10-2012

Napisany 27 października 2012 - 09:39

kupiłem niedawno omegę . pierwszy miesiąc i przerażenie - oleju bierze 1 litr na 1000 km , kopci na niebiesko jak ikarus . zdecydowałem ze wleje ceramizer . efekt nie do wiary . przejechałem 300 km i nie musiałem dolewać oleju -szok . Chmurkę niebieska puszcza czasami malutką przy odpalaniu . także narazie jestem milo zaskoczony . zobaczymy dalej i po wlaniu drugiej dawki po 500 km .

#20 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2012 - 21:05

Ciekawy jestem jak wyjdzie test. Moim zdaniem ceramizer jest spoko ale jest jeden fajniejszy specyfik, niestety droższy.