Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Abonament RTV


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 października 2012 - 20:38

No widzisz, jesteś 7 lat z płaceniem do przodu:D

Zdaję sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie kiedyś trzeba to będzie zapłacić więc się tym wcale nie stresuję na chwilę obecną:D

Taniej mnie to wyjdzie i tak niż tych którzy sumiennie co kwartał lecą na pocztę uiścić podatek od dobrodziejstw techniki:D


A tak z ciekawości zapytam.
Do ciebie przyszedł komornik? Czy dostałeś pocztą wezwanie do zapłaty?

Bo do mnie w 2006 roku przyszło wezwanie do zapłaty z kwotą około 1300zł i miałem tam wyznaczony termin a w razie bym nie wpłacił to pisało że sprawa zostanie skierowana do windykatora.
Razem z tatą olaliśmy to i jak narazie cisza.

#42 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 października 2012 - 21:53

Witam wszystkich niepewnych i bojaźliwych. Życzę miłej lektury.
Ku pokrzepieniu serc i ducha w sprawie tzw. "abonamentu" przekopiowałem znalezione w necie artykuliki w tej sprawie i w powołaniu się na obowiązujące przepisy (przekopiowałem artykuły ponieważ nie chciało mi się szukać podstawy prawnej i pisać odręcznie), natomiast dodam jeszcze to, co nie ma w tych artykułach. Nie ma tam wzmianki o tym, kto może wejść do mojego domu (mieszkania) i coś mi sprawdzić. I tu mogę powiedzieć że może to zrobić tylko policjant, który ma nakaz prokuratora!

CYTAT "Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, wpisaniem do rejestru dłużników, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą ....he he he. - Ludzie dajcie sobie na luz. Myślicie, że Donek nie wiedział tego nawołując do niepłacenia abonamentu."

I jeszcze jeden artykulik z netu - przekopiowany dosłownie

Co może dać zwrócenie się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ( adres:European Court of Human Rights Council of Europe 67075 Strasbourg - Cedex France ) z zapytanie o następujące punkty: 1. Windykacja na podstawie decyzji prywatnej Spółki Akcyjnej Poczta Polska i czy S.A Poczta Polska jako prywatna spółka ma prawo wystawiać decyzje? 2. Czy S.A. Poczta Polska jako prywatna spółka ma prawo przetwarzać moje dane bez mej zgody, co na to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych? 3. Czy S.A Poczta Polska jako prywatna spółka ma uprawnienia do pobierania podatku i otrzymywania z niego dofinansowania w postaci 6% od ściągniętego podatku co na to przepisy Unijne? Czy to nie jest dofinansowanie prywatnej spółki (był problem z dofinansowaniem przez państwo Stoczni Państwowych z powodu że były S.A i Unia Europejska nakazała zwrotu)??? 4. Jak się ma ściąganie abonamentu (dofinansowania prywatnej firmy) TVP S.A i Radia Polskiego S.A??? Czy podatek ściąga się dla spółek prywatnych??? 5. Jak się ma do prawa unijnego z dnia 07 grudnia 2011 gdzie Komisja Europejska kwestionuje pobieranie opłaty radiowo -telewizyjnej??? System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. 6. Czy obywatele mają być karani za usłuchanie Pana Premiera Donalda Tuska w 2008 roku, który w swoim wystąpieniu nawoływał do niepłacenia abonamentu oraz że to jest anachronizm lat minionych. W tym roku w dniu 22.06 br Premier Donald Tusk wypowiedział: ,,Będziemy rozmawiali, mając świadomość, że ewentualne zniesienie abonamentu nie może być zastąpione nowym podatkiem, a trzeba będzie media publiczne finansować". Czy osoby otrzymujące pismo (nakaz???) od S.A Poczta Polska, względnie od Urzędu Skarbowego na podstawie pisma (decyzji???) S.A Poczta Polska nie powinni się zwrócić z Europejskiego Trybunału z zapytanie w/w punktach czy to nie jest łamanie praw człowieka????

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza tych wystraszonych - nie dajcie się!

#43 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2012 - 22:04

Ja dostałem wezwanie do zapłaty pocztą w terminie 7 dni, pod rygorem skierowania sprawy do egzekucji u komornika. Zapłaciłem i mam z głowy. Bolało trochę, ale trudno sie mówi i żyje dalej.

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza tych wystraszonych - nie dajcie się!


Nic nie zrobisz bo jeśli uparcie nie będziesz płacić to i tak Ci tę kasę z gardła wyrwą, a odwołać to się możesz, ale przez okno. Wzięli sia ostro za abonamenty i niestety każdy kto nie płacił przez ostatnie 5 lat musi niestety uiścić opłatę wraz z odsetkami. Komornik po prostu Ci siądzie na pensje i to spowoduje jeszcze większe koszta, ponieważ komornik też bedzie chciał zarobić. Zobaczycie, że tak będzie.

#44 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 05 października 2012 - 22:28

Zapłaciłem i mam z głowy. Bolało trochę, ale trudno sie mówi i żyje dalej.

ale dalej nie płacisz tych bieżących abonamentów?
czy wyrejestrowałeś TV?
:p

#45 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2012 - 21:33

Ja dostałem wezwanie do zapłaty pocztą w terminie 7 dni, pod rygorem skierowania sprawy do egzekucji u komornika. Zapłaciłem i mam z głowy. Bolało trochę, ale trudno sie mówi i żyje dalej.


Wydaje mi się, że dałeś się wrobić i zastraszony zapłaciłeś. Wśród rodziny i znajomych często słyszę od kilku lat, że otrzymują wezwania do zapłaty jednak nie słyszałem o ani jednym przypadku wejścia komornika.

Ja zapłacę tylko wtedy jak na mnie komornik siądzie. Wszelkie wezwania do zapłaty przysłane pocztą mam po prostu w d*pie.

#46 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 06 października 2012 - 21:45

Wiesz, zawsze można zapłacić ze 200 zł po otrzymaniu wezwania i sprawa na jakiś czas z głowy. Ale z komornikiem to już grubsza sprawa. W dzień wypłaty stwierdzisz na koncie jej brak lub jakieś resztki, to wtedy zrobi się nieprzyjemnie. Poza tym mogą wpisać Ciebie do "rejestru dłużników" a wtedy żegnaj nowy kredycie, żegnajcie raty itp. Złośliwie mogą także sprzedać Twój dług np. krukowi. i co wtedy?