Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Abonament RTV


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 października 2012 - 19:39

masz rację że za radio w aucie trzeba płacić nawet jak nie słucham radia.


i to jest właśnie chore :bredzisz:

Poza tym dlaczego płacić abonament TV skoro juz raz placisz za np za telewizje cyfrową?? :masakra:

Żeby jeszcze chociaż można było coś w tych TVP1/TVP2 i innych coś obejrzec :masakra: .... Jak jest nawet jakis dobry dokument który powinny obejrzeć dzieci wieku lat nastu żeby wiedzieli jak to kiedyś w Polsce wyglądało, to taki program jest wyświetlany o za***istych godzinach 23:30/0:45/itp :zalamka:

#22 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 października 2012 - 19:41

A w samochodzie to nie mam pojęcia może masz rację że za radio w aucie trzeba płacić nawet jak nie słucham radia.


Zgodnie z art. 2 ust. 5 pkt 1 i pkt.2 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych, niezależnie od liczby posiadanych odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych używanych przez osoby fizyczne pozostające w tym samym gospodarstwie domowym lub samochodzie stanowiącym ich własność oraz przez publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe, a także domy pomocy społecznej – w tym samym budynku, zespole budynków lub samochodach będących w używaniu tych instytucji, uiszczają tylko jedną opłatę abonamentową za używanie odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego.



   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#23 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 03 października 2012 - 19:42

dlaczego płacić abonament TV

Odpowiedź jest prosta : bo tak
I spróbujcie dyskutować:lol:

#24 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 03 października 2012 - 20:32

Czekajcie jak zrobią jak w Niemczech kto ma internet to płaci abonament na TV

#25 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 października 2012 - 21:24

Poza tym dlaczego płacić abonament TV skoro juz raz placisz za np za telewizje cyfrową?? :masakra:


Bo nie placisz za telewizje tylko za telewizor... To po prostu podatek od posiadania telewizora...

Powiem wiecej: jesli masz telewizor to nikogo nie obchodzi ze Ty na nim tylko grasz na PS lub ogladasz filmy na DVD... Masz telewizor i placisz...

#26 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 października 2012 - 21:51

swego czasu dość dokładnie analizowałem problem abonamentu. Wnioski:
1. abonament to nie jest opłata za oglądanie tvp - to jest podatek od posiadania telewizora lub radia.
2. Któryś organ - nie pamiętam który, ale chyba KRRiT definiuje co jest a co nie jest odbiornikiem tv czy radiem. Ta definicja nie ma charakteru legalnej, obowiązującej wykładni, ale z braku innej przed sądem będzie brana pod uwagę.
Przed kilkoma laty pojawił się problem o którym tutaj wspomniano - coraz więcej urządzeń nie będących telewizorami (albo radiami) umożliwia odbiór programu telewizyjnego (radiowego). POwstąło pytanie: czy komputer, który jest wyposażony w kartę tv traktujemy jak tv? Czy odbieranie przez komputer programu tv nadawanego strumieniowo przez radia i telewizje internetowe powoduje że mamy do czynienia z telewizorem? Obecnie prawie każdy nosi w kieszeni telefon pozwalający słuchać radia i oglądać tv. Problem najmocniej dotyczy firm, które muszą płacić osobny abonament za każdy odbiornik. To byłby absurd, gdyby np. bank płacił abonament od każdego komputera (a każdy komputer pozwala oglądać tv, zresztą banki same tworzą transmisje telewizyjne, które pracownicy z poświęceniem oglądają). Z drugiej strony nowoczesne telewizory to przecież specjalizowane komputery, w których oglądanie programu telewizyjnego jest tylko jedną z wielu funkcji.
Dlatego odbiornik telewizyjny zdefiniowano jako urządzenie pozwalające na bezzwłoczny odbiór programu telewizyjnego, zatem - jeśli wciśniesz guzik na pilocie i pojawia się obraz i dźwięk - masz tv. Jeśli musisz wykonać dodatkowe czynności - np. uruchomić odpowiednią aplikację - nie masz tv.
Pojawił się pomysł, by odłączyć na czas ewentualnej kontroli telewizor od kabla antenowego - wówczas zgodnie z definicją nie byłby to telewizor.

Wg mnie wszelkie brnięcie w definicje tv nie ma sensu. Jedynie znikomy odsetek POlaków nie ma w domu tv czy radia. Wg mnie abonament powinien być zlikwidowany, ministerstwo kultury powinno finansować z własnego budżetu "misję" telewizyjną poprzez przekazywanie pieniędzy na programy "misyjne" czy np. orędzia stacjom, które będą te środki wygrywały w konkursach czy przetargach.

#27 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 października 2012 - 06:07

Pojawił się pomysł, by odłączyć na czas ewentualnej kontroli telewizor od kabla antenowego - wówczas zgodnie z definicją nie byłby to telewizor.


Troszke sie nie zgodze... Jesli nawet jestes odlaczony od kabla to nie znaczy ze sie do niego nie podepniesz 5 minut po wyjsciu kontrolera... Tak jak pisalem wczesniej nawet TV uzywany tylko do jako odbiornik sygnalu z kompa, DVD czy konsoli jest traktowany jako TV...

#28 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2012 - 06:29

To idąc tym tropem, jedno gryzie się z drugim.
Abonament to opłata za korzystanie z danej usługi, a nie za posiadanie urządzenia za pomocą którego się z tej usługi korzysta.
Jeśli z tego wszystkiego wychodzi, że nie ważne, że telewizor jest w mieszkaniu do szafy schowany, ale jest - płacisz abonament bo go masz.
To tak jak by ustanowić Państwowy abonament od telefonów. Masz w szufladzie starą komórkę to płacisz, chociaż nie masz karty SIM.

Powinni sobie podyskutować w KRRiT i zapoznać się z definicją abonamentu. Bo to co jest teraz do można sobie o :pupa: potłuc.

#29 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 04 października 2012 - 06:55

Oj, koledzy, koledzy.

Marudzicie o tym abonamencie, a płacić trzeba.

To tak jak z mandatami - przekroczyłeś prędkość więc płacisz. Nie ma zmiłuj.
Masz telewizor, radio - to płać abonament. I tyle.

Nie jesteśmy jedynym państwem na świecie w którym obowiązuje płacenie abonamentu radiowo telewizyjnego i nigdzie ludzie nie narzekaja. A u nas zawsze jest cwaniakowanie i później płacz.

#30 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2012 - 12:20

moim skromnym zdaniem : co raz więcej na rynku pojawia się firm które dostarczają nam do domu sygnał RTV . I to oni powinni się z tego rozliczać a nie my .
Np. mam kablówkę od UPC i płacę za "pakiet podstawowy" ( czyli za TVP 1 , TVP 2 .... i itd. ) 60 PLN*. to uważam że to oni powinni jakiś % tej kwoty przekazać na telewizję publiczną ( bo ot to się rozchodzi) . a nie jak jest w tej chwili płacę dla UPC oraz abonament RTV :masakra:



* to jest przykład a nie kwota jaką płacę ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#31 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 04 października 2012 - 12:38

To tak jak z mandatami - przekroczyłeś prędkość więc płacisz. Nie ma zmiłuj.
Masz telewizor, radio - to płać abonament. I tyle.


Zły przykład.
Od strony prawnej masz racje bo mamy takie prawo.
Od strony logiki i nie okradania społeczeństwa...
Masz telewizor, radio - to płać abonament?
To może: Masz samochód to płać abonament za autostrady i przeprawy promowe.

#32 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 października 2012 - 14:46

Zły przykład.
Od strony prawnej masz racje bo mamy takie prawo.
Od strony logiki i nie okradania społeczeństwa...
Masz telewizor, radio - to płać abonament?
To może: Masz samochód to płać abonament za autostrady i przeprawy promowe.


Drugi. Porównanie bez sensu. Mandat to zasłużona kara.
Abonament powinien byc zlikwidowany całkowicie.
TV nie jest towarem luksusowym. Dziś za wszystko trzeba płacić czasem nie dostając nic całkowicie w zamian.
Czesiek jak taki bogaty jesteś i przystajesz na wszystko co rząd wymyśli to może zacznij płacić więcej jeszcze ;)

#33 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 04 października 2012 - 18:50

Czesiek jak taki bogaty jesteś i przystajesz na wszystko co rząd wymyśli to może zacznij płacić więcej jeszcze ;)


Nie, nie jestem. I nie przystaję na wszystko co wymyśla rząd. Każdy rząd - przeszły, obecny, przyszły. Burzę się jeśli uważam, że coś jest do bani. Ale płacę. Bo tak trzeba. Nawet jak mi się nie podoba. Ale to taki offtop.

#34 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 października 2012 - 08:35

A ja jestem tego zdania że nie warto płacić.
Bo może akurat się przepisy zmienią jakimś cudem i płacić nie bedzie trzeba:D

A jeśli nawet przyjdzie kiedyś komornik żeby odebrać swoje to się wtedy zrobi przelew za to 5 lat plus jakieś pare zł odsetek i po sprawie:D
Maksymalnie mogą ściągać tylko za 5 lat.:D
U mnie w domu abonament jest nie płacony już 13 lat czyli i tak jestem o 8 lat płacenia do przodu:D

#35 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2012 - 09:07

U mnie w domu abonament jest nie płacony już 13 lat

Normalnie skandal :lol:

#36 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 października 2012 - 10:46

A jeśli nawet przyjdzie kiedyś komornik żeby odebrać swoje to się wtedy zrobi przelew za to 5 lat plus jakieś pare zł odsetek i po sprawie:D
Maksymalnie mogą ściągać tylko za 5 lat.:D
U mnie w domu abonament jest nie płacony już 13 lat czyli i tak jestem o 8 lat płacenia do przodu:D


Jak przyjdzie komornik to prawie na 100% znajdzie się tu post o złym komorniku :)

A co do tego ściągania jedynie za ostatnie 5 lat, to nie jestem już taki pewien.

#37 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 października 2012 - 10:59

Pożyjemy zobaczymy:D

#38 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2012 - 11:17

za ostatnie 5 lat

Jezeli jest taki zapis w ustawie o radiofonii i telewizji to moga scigac za okres 5 lat.
O przedawnianiu dlugow -> KLIK

U ruskich zeby placic abonament rtv nie trzeba miec nawet radia i tv, wystarczy komp z netem - taka ciekawostka :D

A generalnie sformulowanie "abonament" jest troche nie na miejscu, bo abonamet to mozna placic jak sie z kims podpisze umowe na swiadczenie "czegos tam". To jest zwykly podatek od posiadania odbiornika, w szczytnym celu nazwany abonamentem :p

#39 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 05 października 2012 - 14:43

U ruskich

Nie popadajmy w skrajne przypadki.. :F

To jest zwykly podatek od posiadania odbiornika, w szczytnym celu nazwany abonamentem

Dokładnie , nazywajmy rzeczy po imieniu..

#40 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2012 - 20:31

A ja jestem tego zdania że nie warto płacić.
Bo może akurat się przepisy zmienią jakimś cudem i płacić nie bedzie trzeba:D

A jeśli nawet przyjdzie kiedyś komornik żeby odebrać swoje to się wtedy zrobi przelew za to 5 lat plus jakieś pare zł odsetek i po sprawie:D
Maksymalnie mogą ściągać tylko za 5 lat.:D
U mnie w domu abonament jest nie płacony już 13 lat czyli i tak jestem o 8 lat płacenia do przodu:D


Ja nie płaciłem 12 lat, a komornik nie przyjdzie do Ciebie tylko do Twojego pracodawcy i ściągnie z wynagrodzenia swoje. A pisemko przyjdzie na pewno i do Ciebie, bądź pewien.