Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

odbiór auta z salonu - tablice tymczasowe - wątpliwości


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Sigal

Sigal
  • 8 postów
  • Dołączył: 05-09-2011

Napisany 26 września 2012 - 16:20

Witam, mam pewien problem logistyczny przy zakupie fabrycznie nowego auta. Najlepszą ofertę przedstawił mi dealer oddalony od mojego miejsca zamieszkania o 400 km. Zdecydowałem się na zakup, który ma się odbyć w następujący sposób: wpłacam drobną zaliczkę i auto zostaje przygotowane w wybranej przeze mnie specyfikacji, przyjeżdżam do salonu, jedziemy wspólnie ze sprzedawcą do oddziału mojego banku, który będzie uprzednio przygotowany na wypłacenie potrzebnej ilości gotówki i teoretycznie mogę odjechać do domu (komplet ubezpieczeń daje dealer). W tym momencie pojawia się problem nieszczęsnych tablic. W sieci wyczytałem, że aby wykupić tablice próbne, trzeba przedstawić dowód własności auta (którego nikt mi nie da, dopóki nie zapłacę, a ja nie chcę płacić, dopóki nie zobaczę mojego auta). Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji, czy po prostu konieczna jest dwukrotna podróż?

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   keisyzrk

keisyzrk
  • 171 postów
  • Dołączył: 26-02-2011
  • Skąd: lubaczów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 września 2012 - 20:47

jak moi rodzice kupowali auto to trzeba było jechać dwa razy, bo Pani w urzędzie powiedziała, że nie ma opcji zarejestrowania auta bez dowodu kupna...

#3 OFFLINE   Yecik

Yecik
  • 26 postów
  • Dołączył: 19-06-2012
  • Skąd: Człuchów

Napisany 28 września 2012 - 18:45

Pogadaj z dealerem. Na pewno ma zaprzyjaźnionego laweciarza - powinien w miarę tanio zawieźć, nie będziesz musiał gonić. Jest też opcja według mnie przelewu bankowego/ wysyłki kurierem dokumentów, na drugi dzień masz kwity i odbierasz tablice i jedziesz po auto

#4 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 29 września 2012 - 22:06

Można zarejestrować bez odbioru, kwestia dogadania z dealerem (oczywiście potrzebna zaliczka i spisana odpowiednio umowa + dobra wola dealera a jemu w końcu najbardziej zależy :) )
Wódka jest lepsza od chleba, bo gryźć nie trzeba.

#5 OFFLINE   biniostg

biniostg
  • 30 postów
  • Dołączył: 28-03-2010

Napisany 03 października 2012 - 14:23

Pracowałem kilka lat jako sprzedawca w salonie Forda. Jak klient był z daleka to robiliśmy w ten sposób że jak auto było już gotowe do odbioru to klient wpłacał pieniądze na konto, my wysyłaliśmy komplet dokumentów do rejestracji. Klient rejestrował auto u siebie w urzędzie i po odbiór przyjeżdżał już tablicami.