Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kubicujemy Kubicy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
43 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 12 września 2007 - 14:48

Pomyślałem sobie, że może w nowym wątku będziemy opisywać poszczególne starty Roberta w wyścigach GP. Do tej pory najbardziej eksploatowany był wątek o wypadku ale ilekroć miałem coś w nim napisać to wracały wspomnienia z tych dramatycznych dla Roberta i dla nas chwil. Dlatego proponuje nowy wątek, w którym będziemy komentować wszystko co dotyczy Roberta Kubicy (i nie tylko) w F1. Co Wy na to?

PS
Jestem wielkim fanem talentu Kubicy i jak czytam czasami co ludzie wypisują w np. w komentarzach Onetu to ręce opadają.

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2007 - 16:48

To ja Ci tu coś wrzucę.

Jest taka plotka: Jeżeli McLaren Zostanie zdyskwalifikowany, Alonso ma przejść do BMW, a wtedy Kubica niestety ale opuści ten zespół. Nie pamiętam już strony na której to wyczytałem dzisiaj w pracy. Przykre, ale i tak w niego wierze. Po wyścigu w ostatni weekend Niki Lauda powiedział: Robert jest niesamowity - tak skomentował to co Kubica zrobił po nieudanym pitstopie. Z ust takiego kogoś jak Lauda to jest proroctwo co do przyszłości naszego młodego rodaka

PS: Też jestem mega fanem Kubicy

#3 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 12 września 2007 - 19:17

Też to czytałem. Ale pomyślmy spokojnie. Nawet jeśli Alonso wskoczyłby na miejsce Roberta to takiego talentu jak Kubica świat F1 nie pozwoli zmarnować. W McLarenie zwolni się miejsce więc może zobaczymy naszego rodaka jak daje innym powąchać spaliny?

A co do nieudanego pit-stopu to czy wszyscy kierowcy parkują tak idealnie? Pewnie nie, ale dobrzy mechanicy potrafią sobie radzić i wtedy, a to co zrobili ci z BMW woła o pomstę do nieba.

Pozdrawiam Cię Roozga.

#4 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2007 - 22:28

Niechcialbym odbierac wrozka chleba , ale jesli Robert wypadnie z BMW , to mysle ze moze takze trafic do Renault . I teraz rodzi sie pytanie? Czy Renault jezdzi slabo ,bo kierowcy w tym sezonie sredniej klasy, czy tez slabo, poniewaz technicznie staneli w miejscu?
Czytalem gdzies , ze Flavio widzialby chetnie Alonso i Kubice u siebie. " Alonso wiadomo , a Kubica to dynamit , ma potencjal"- cytat z hiszpanskiego portalu.
Hiszpanie twierdza , ze Alonso z Hamiltonem jezdzil nie bedzie i widza go tylko w Ferrari.
Ja osobiscie mysle ,ze w McLarenie Robert zawsze bedzie numerem 2 , ale juz w Renault nr.1 , a to jest lepsze dla jego kariery.

Pozdro

#5 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2007 - 22:52

Renault to niestety efekt monopolu Bridgestone, nie zdążyli się przygotować. ( czy to juz jest OT)

#6 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 września 2007 - 06:42

Ja osobiscie mysle ,ze w McLarenie Robert zawsze bedzie numerem 2 , ale juz w Renault nr.1 , a to jest lepsze dla jego kariery.

Pozdro


Jak na razie być nr 2 w McLarenie to być nr 2 w F1. Biorąc pod uwagę wiek Kubicy i jego staż w F1 to już bardzo dużo. Poza tym z Hamiltonem są dobrymi kumplami i myślę, że jakoś by się dogadali (tyle, że Anglikowi gwiazdorstwo już do głowy uderzyło). Co do Renault to też niezłe miejsce, w końcu zawsze byli w czołówce.

I jeszcze jedna refleksja. To chyba Niki Lauda powiedział, że BMW traktuje Roberta jak królika doświadczalnego. Pewnie trochę tak, ale czy Robert też tak nie podchodzi do teamu? Przecież to jego pierwszy pełny sezon w F1. Zbiera więc chłopak doświadczenie. I jak go już z BMW wykopią to to czego się nauczył na pewno wykorzysta w innym (byle nie gorszym technicznie) zespole.

#7 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2007 - 07:06

Kurde, ale skoro Alonso ma przejsc do BMW bo mają zbanować Mcalarena to po co Kubica w Mcalarenie?

#8 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2007 - 07:17

Poza tym z Hamiltonem są dobrymi kumplami i myślę, że jakoś by się dogadali


Jeszcze sa. Jezeli beda jezdzic w jednej scuderii przestana nimi byc.

#9 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 września 2007 - 10:09

Kurde, ale skoro Alonso ma przejsc do BMW bo mają zbanować Mcalarena to po co Kubica w Mcalarenie?


A uważasz, że wywalą jeden z najważniejszych teamów F1 raz na zawsze? Takiego co to sporo reklamodawców napędza i zwiększa oglądalność F1? Jeśli nawet, to myślę, że odbiorą im tytuły i punkty za ten sezon, może nawet zabronią dalej startów w tegorocznym GP, ale nie wierzę, że nie zobaczymy McLarena w nowym sezonie.

#10 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2007 - 10:24

Wiesz nie uwazam, ze go nie bedzie, ale poczekajmy nadecyzje FIA. Dla mnie oni sa nieobliczalni. Poza tym wciaz nie slyszalem stanowiska Eclestone'a

#11 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 września 2007 - 11:00

Poza tym wciaz nie slyszalem stanowiska Eclestone'a


Ma facet orzech do zgryzienia. Między młotem (kradzież rozwiązań) a kowadłem (publika, sponsorzy, TV jednym słowem biznes)

#12 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2007 - 11:15

Wiesz, to dzieki niemu wszystko to stało się marketingowym sukcesem więc nie pozwoli napewno zeby mcalaren został zbanowany.

Z drugiej strony skoro milczy to wcale nie jest dobry znak

#13 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 września 2007 - 11:47

A teraz ciekawostka. Podaję za gazeta.pl:

"Redakcja oficjalnej strony Formula1.com proponuje udział w głosowaniu: kto z trójki Kubica, Heikki Kovalainen, Nico Rosberg najbardziej zasługuje na podium w ostatnich czterech wyścigach tego sezonu? 58 proc. odpowiedzi wskazuje na Kubicę."

Nie mam nic przeciwko żeby to się stało już w Belgii.

A dziś o 13:00 konferencja prasowa przed GP Belgii. Weźmie w niej udział Robert wraz z Alonso, Massą, Rosbergiem i Sutilem. Ładne towarzystwo.

#14 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2007 - 11:52

Same giganty :)

No trzęscie mnie przed wyscigiem na SPA - robert lubi szybkie tory - oby oby :D


EDIT - http://www.f1.wp.pl/...01&ticaid=14752

Jednak stało się. Aż boje sie nastepnego sezonu

EDIT II - http://www.formula1....ukarany....html

A jednak fałszywy alarm

#15 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 września 2007 - 19:28

No przez moment miałem pietra. Mimo to czułem, że tak się skończy. No to o przyszły sezon możemy być chyba spokojni.

#16 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 14:37

Znowu problem z saochodem . Kurde ,ktos go sabotuje czy jak? :bad: :bad:
To juz nie jest smieszne :shock:
Ale i tak mysle , ze bedzie 6-7 na mecie . Wyprzedzi wszystkich poza "kolega" z teamu.

#17 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 18:09

to nie problem z samochodem tylko z mechanikami bo silnik paść może każdemu nawet w ferrari Schumiego w zeszłym roku wystrzeliło ale to że że w lecie na testach w SPA auto jeździło dużo lepiej bo było lepiej ustawione to już wina mechaników i inżynierów. Jakby nie było będzie dobrze -> popatrzcie na Vettela Baby Schumi jak go nazwali i gdzie jest ???

#18 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 września 2007 - 19:50

jacekdal, czy będzie na tych miejscach to się dopiero okaże, bo jak znów nawalą stratedzy albo mechanicy w pit stopie to może dojechać ale po za pierwszą dziesiątką :bad:

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#19 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 21:35

jacekdal, czy będzie na tych miejscach to się dopiero okaże, bo jak znów nawalą stratedzy albo mechanicy w pit stopie to może dojechać ale po za pierwszą dziesiątką :bad:


No masz racje oczywiscie. Tak tylko gdybam . Teoretycznie Robert ma 5-6 bolid w stawce , wiec mysle ze moze sprobowac . Jedynie Rosberg i Kovalainen moga sie odgryzac. Ale to teoria :looz:

Pozdro

#20 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 21:49

Poprostu pech :!: Zawsze cos sie :censored: . To skrzynia to cos innego i tak w kolko. Kubica jest naprawde dobry, ale jak tak pojdzie dalej to sukcesu nie osiagnie w formule/