Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cenzura


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
367 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:26

Spłyciłeś to klasycznie


jedni spłycają , jedni wyolbrzymiają ;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#42 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:39

"władza" w tym kraju zawsze jest tak ustawiana by tuszowała wszystko to co niewygodne.Najlepiej siedzieć i lepić kartki zamiast się trochę wysilić i coś poprawić... jest gro for na których moderatorzy autentycznie pracują a nie tylko lepią kartoniki. Ale to trzeba mieć w worku między nogami 2 jaja żeby albo popracować nad forum albo oddać pozycję komuś innemu !! No ale co tam nie płacą wam to co się będziecie wysilać na robotę...

 


 


 


#43 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:43

jedni spłycają , jedni wyolbrzymiają

Ja to odnoszę takie wrażenie, że jedyna rzecz która Was rajcuje to jest ten "guzik od kartek" i że na Forum to Administracji w ogóle nie zależy. Ważne jest, aby był spokój i żeby nie trzeba się było za bardzo natrudzić. Przypomina mi to zasady panujące w przeszłości, czyli że strach przed karą jest najlepszym lekarstwem na utrzymanie porządku.

Zdawało mi się, że bycie Moderatorem to jest jakaś misja, polegająca na bezinteresownej pracy na rzecz pewnej społeczności, a nie tylko wykorzystywanie otrzymanej wraz ze sprawowaną funkcją władzy. Ale to mi się tylko zdawało...

John Acton powiedział kiedyś: Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
Zastanówcie się nad tym niektórzy Panowie z Administracji.

#44 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:51

wcale nie trzeba przeklinać można użyć jakiegoś synonimu np:

zamiast spier...

uchodzić, uciekać, brać nogi za pas, czmychać, dawać dyla, pierzchać, pryskać, rejterować, ulatniać się, umykać, wiać, wyrywać, zabierać się, zmykać, zwiewać


Można, tylko po co?
Wulgaryzmy mają określone zadanie w języku i czasem po prostu trzeba ich użyć, żeby wyrazić, co się czuło. Żeby niepotrzebnie nie komplikować i wreszcie - żeby nawet prosty człowiek nie miał wątpliwości interpretacyjnych. Kiedy chcę napisać spier, a mam zamiast tego pisać - wg powyższej reguły - czmychać, to wypowiedź z poważnej i emocjonalnej robi się śmieszna.
Gdy byłem młodszy i świętszy od papieża, wulgaryzmy bardzo mnie raziły.
Teraz dużo bardziej razi mnie cenzura i święte oburzenie osób, które na co dzień klną dość często, ale na forach internetowych lubią się kreować na "lepszych".
Wypowiedzi typu "motyla noga" są po prostu niemęskie i już.
A jak ktoś będzie przesadzał, to po prostu reszta wyciągnie sobie o nim swoje zdanie i tyle. W co zresztą wątpię, słysząc, jak w co 2. słowie wypowiadają się dziś licealiści, profesorowie, lekarze itd.

Natomiast jeśli chodzi o czystość języka, to muszę Was zmartwić. 99% z Was robi byki i nawet nie ma tego świadomości. Potraficie wyłapać prosty błąd ortograficzny, ale już z całą resztą są duże problemy. Tylko co z tego? Gdyby ktoś miał to po Was poprawiać przed publikacją, to musiałby niczego innego nie robić. Tak mówicie i tyle.

Także cenzurze mówię nie, podobnie jak politycznej poprawności i innym tego typu głupotom, natomiast to, jak ktoś pisze, po prostu świadczy o tym, czy był uczniem szóstkowym, czy trójkowym, przynajmniej z polskiego. Czy ma częsty kontakt ze słowem pisanym, czy nie. itd.

Ale to nie jest w życiu najważniejsze. Język ma być przecież narzędziem komunikacji. Gwarantuję Wam, że więcej osób zrozumie "spie.. pan", bo i profesor, i fizyczny po 2 klasach podstawówki, niż "czy zechciałby pan się oddalić?"

#45 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:54

Gwarantuję Wam, że więcej osób zrozumie "spie.. pan", bo i profesor, i fizyczny po 2 klasach podstawówki, niż "czy zechciałby pan się oddalić?"


:lol: czyścisz mi laptopa

 


 


 


#46 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:55

Czyli generalnie analfabetyzm na tym forum będzie popierany a za słowo d.u.p.a mozna nawet wylecieć :)


Ot, takie zakłamane społeczeństwo. Ale ktoś czuje się lepszy, ma poczucie misji, ma władzę, hehe.

Dla porównania. W telewizji można pokazywać niezliczoną ilość morderstw i innych przestępstw w godzinach, gdy mają do tego dostęp dzieci, ale nie daj Boże pokazać nagiego człowieka czy choćby pierś. Normalnie straszne.

#47 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 20:57

powiemn krótko....
Niech każdy robi co do niego należy zaczynająć od forumowicza ,a kończąc na adminie
i wszystko będzie cacy.
tylko ciężko zmienić nawyki ludzkie ;)

#48 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:04

Najlepiej siedzieć i lepić kartki zamiast się trochę wysilić i coś poprawić...

No tutaj troszkę przesadziłeś.
Każdy siedzi i biadoli twierdząc, że Ci co siedzą na górze mają spoko i lajcik. Siedzą i nic nie robią. Moderem jestem dopiero od mniej więcej dwóch miesięcy. I zdziwił byś się, ile postów jest wywalanych do śmieci bo są nie na temat. Ile postów jest poprawianych właśnie ze względu na pisownię. Raz trafiłem na posta którego właśnie z powodu pisowni siedziałem i edytowałem przez prawie 10 minut. 15 linijek tekstu i żadnego polskiego znaku, żadnej kropki czy przecinka.
Z "góry" to już nie jest tak kolorowo.
A forum to nie etat żeby

jest gro for na których moderatorzy autentycznie pracują

I pewnie też dlatego siedzą całymi dniami i pilnują. Bo im za to płacą.
A tu niestety każdy, czy to zarząd, administracja czy moderatorzy poświęcają swój wolny czas, który mogli by poświęcić na coś innego.
Więc niestety trzeba to jakoś pogodzić.

Ale to trzeba mieć w worku między nogami 2 jaja żeby albo popracować nad forum albo oddać pozycję komuś innemu !! No ale co tam nie płacą wam to co się będziecie wysilać na robotę...

Proszę bardzo do grona klubowiczy i zastań Moderatorem. Ale z góry wiedz, że nikt ci za to nie zapłaci.
Dalej jesteś chętny?
Czy do pracy też byś się tak wyrywał gdybyś za frajer robił 160 godzin miesięcznie?

#49 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:05

Dodam jeszcze tylko, że zawsze wydawało mi się, że rolą moderatora jest usuwanie spamu, zwłaszcza tego rozsyłanego przez automaty, oraz wypowiedzi propagujących zachowania niezgodne z prawem. Może również oznaczanie w jakiś specjalny sposób zdjęć, które niektórym osobom mogą wydać się niesmaczne i lepiej, żeby nie klikały w prowadzące do nich łącze. Nie zaś nakładanie na ludzi kagańca i wyrzucanie do kosza całych ich wypowiedzi lub ich samym z forum dlatego, że użyli słowa, które w prawdziwym życiu nie gorszy już nawet starych dewotek. A tym bardziej za błędy językowe. Co jest ważniejsze, forma czy treść?

#50 OFFLINE   sylwek0709

sylwek0709
  • 495 postów
  • Dołączył: 29-02-2012
  • Skąd: będzino k/koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:07

ale macie wszyscy problem,qfa ,przecie,przeklenstwa to codziennosc ,a leniuchostwo ,zeby poprawnie pisać ,to czasem wszystkim sie zdarza i moderzy ,czy admini tak samo piszą jak wszyscy

ile razy ,ktoś pisze jakis mocny wulgaryzm i tylko jedną literke omija i co ,jest na spamach wulgaryzm

dla mnie ,czy ktoś cos czasem napisze ,słowo na k.,czy inne
to nie powinno nic sie stac,a ze komus nie pasi ze ten napisał przeklenstwo omijając automat ,to niech skarzy mamie przy piaskownicy

i wogóle napewno na zlocie ,kazdy bedzie czasem przeklinał ,i co niema automatu tam ,powie i przeleci
i nikt nie bedzie miał skargi do tego

#51 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:10

Niech każdy robi co do niego należy zaczynająć od forumowicza ,a kończąc na adminie
i wszystko będzie cacy.

I takie podejście popieram. Tylko trzeba najpierw chcieć, żeby coś zrobić.
Bo najlepiej zrobić tak:
Coś popsuję bo mi się nie chce robić porządnie, niech góra naprawia. A jak góra zwraca uwagę to jest nagonka ze się górze nie chce.
W szkole jak nauczyciel postawił 1 za dyktando też tak na niego jechaliście? Bo przecież nauczyciel to "góra".??

#52 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:11

Proszę bardzo do grona klubowiczy i zastań Moderatorem. Ale z góry wiedz, że nikt ci za to nie zapłaci.
Dalej jesteś chętny?

byłem klubowiczem,zgłaszałem sie na Moderatora, nawet zgłaszałem decyzyjnym osobom pomysły na rozwój klubu ale każdemu to wisiało i powiewało , tak że tu nie trafiłeś z piciem do mnie ;)

I pewnie też dlatego siedzą całymi dniami i pilnują. Bo im za to płacą.
A tu niestety każdy, czy to zarząd, administracja czy moderatorzy poświęcają swój wolny czas, który mogli by poświęcić na coś innego.

nie chodziło mi w mojej wypowiedzi o pracę zarobkową szkoda że zrozumiałeś to tak jak każdy moderator tego forum MUSI zrozumieć a nie jak chce zrozumieć ;)

 


 


 


#53 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:18

nie chodziło mi w mojej wypowiedzi o pracę zarobkową szkoda że zrozumiałeś to tak jak każdy moderator tego forum MUSI zrozumieć a nie jak chce zrozumieć ;)

No moim zdaniem gdybym był forumowiczem, i tak bym tego inaczej nie zrozumiał.

#54 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:23

W szkole jak nauczyciel postawił 1 za dyktando też tak na niego jechaliście? Bo przecież nauczyciel to "góra".

zły przykład dałeś :) bo jednak w pewnych etapach nauczania nauczyciel był od tego żeby błędy poprawiać .... uuu no to tu trochę przypaliłeś ;)

 


 


 


#55 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:25

zły przykład dałeś :) bo jednak w pewnych etapach nauczania nauczyciel był od tego żeby błędy poprawiać .... uuu no to tu trochę przypaliłeś ;)

Ale w tych pewnych etapach nauczania jeszcze nie było dyktand wpływających na ocenę na świadectwie.

#56 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:27

Czy do pracy też byś się tak wyrywał gdybyś za frajer robił 160 godzin miesięcznie?

Przecież moderowanie to nie jest praca, tylko dobrowolny wybór i zgoda na wiążące się z tym niedogodności.

A tu niestety każdy, czy to zarząd, administracja czy moderatorzy poświęcają swój wolny czas, który mogli by poświęcić na coś innego.

Bo podobno chcą i sprawia im to frajdę i przyjemność, że mogą coś bezinteresownie zrobić dla społeczności.

#57 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:30

kluczowe w tym wszystkim jest słowo PODOBNO

sypus zgłaszamy sie na moderów?

 


 


 


#58 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:34

mogą coś bezinteresownie zrobić dla społeczności.

Tylko najgorsze, że takich jest niewielu. A zdecydowanie więcej, tylko kombinuje jak by im tu uprzykrzyć życie.

#59 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:37

sypus zgłaszamy sie na moderów

:oonie::laugh::laugh:

A zdecydowanie więcej, tylko kombinuje jak by im tu uprzykrzyć życie.

Bardzo głęboka myśl :confused:

#60 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 21:53

sypus zgłaszamy sie na moderów?

Jak już wcześniej nadmieniałem nie interesuje mnie ta funkcja z przyczyn światopoglądowych. Niestety :(