Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Cenzura


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
367 odpowiedzi na ten temat

#361 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 marca 2014 - 18:13

dziewczyny nie powinny dawać "łaciną"

No nie powinny, ale znać mogą :p

#362 OFFLINE   omega ele

omega ele

    Tylko omega! :D

  • 334 postów
  • Dołączył: 13-11-2013
  • Skąd: Besiekiery
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 marca 2014 - 18:46

No nie powinny, ale znać mogą :p


A zapewne znają lepiej niż my :D

#363 OFFLINE   iwonka

iwonka
  • 540 postów
  • Dołączył: 01-10-2008
  • Skąd: jeszcze dalej niż koniec świata
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 marca 2014 - 22:11

A zapewne znają lepiej niż my :D

patrzajcie jaki skromny chłopak :p :p
ogólnie zdaje sie że dzisiejsza młodzież jest o wiele bardziej wyedukowana w tym temacie :p i nie mówię tylko o dziewczętach bo chłopcy jakoś mocno z tyłu nie odstają ze znajomością "łaciny" :p:p:p

a jesli chodzi o używanie "łaciny" to fakt płci pieknej nie przystoi chyba ze ktoś je mocno ............zdenerwuje :p :D

#364 OFFLINE   omega ele

omega ele

    Tylko omega! :D

  • 334 postów
  • Dołączył: 13-11-2013
  • Skąd: Besiekiery
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 marca 2014 - 22:43

ogólnie zdaje sie że dzisiejsza młodzież jest o wiele bardziej wyedukowana w tym temacie :p i nie mówię tylko o dziewczętach bo chłopcy jakoś mocno z tyłu nie odstają ze znajomością "łaciny"

Wypraszam sobie:hihi: ja jestem młody człowiek ale z kulturą:D

#365 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 15 marca 2014 - 08:30

Wypraszam sobie:hihi: ja jestem młody człowiek ale z kulturą:D


Też mam Tvp Kultura:-)

A w temacie, dzisiaj już niewielu z młodych ludzi reaguje zażenowaniem i wstydem na zwrócenie im uwagi lub chociażby tylko krzywe, a wymowne stworzenie.
Prędzej słyszę znane powiedzenie: "Co się kuŸ℅Δ gapisz?"

I tak pomimo młodego bądź, co bądź wieku czuję, jakbym wychował się w innej epoce.:pokoj:
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#366 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2015 - 20:02

Wczoraj oglądałem wieczór kabaretowy w TVP2 i w trakcie występów padło straszne słowo d-u-p-a (ominięcie celowe). Po użyciu tego słowa publiczność zareagowała śmiechem i nie widać było ludzi przerażonych oraz zażenowanych - czym po wieloletnim pisaniu na Forum byłem zdumiony :zdziwko1: Matki nie chroniły płaczących dzieci, a mężczyźni nie zaczęli wyrywać ławek budując barykady. Po prostu zaczęli się śmiać :shock:

W związku z tym mam pytanie:
Kto ustala na Forum normy moralne i według jakiego klucza są one dobierane, bo niektóre słowa lub zwroty zakazane na Forum są już w powszechnym użyciu i nie budzą żadnych skrajnych odczuć. Czasami mam wrażenie, że Forum zaczyna wyznaczać jakieś własne standardy moralne, które powodują bardziej śmieszność ich autorów, niż wpływają na moralną czystość słowa. IMO użycie przykładowego słowa d-u-p-a (ominięcie celowe) jest chyba mniejszą zbrodnią, niż pisanie postów bez przestrzegania podstawowych zasad języka polskiego.

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa, cenzura słowa na Forum ??afery

Na koniec chciałbym przypomnieć co niektórym, a Administracji szczególnie, że język polski jest naszym językiem ojczystym i wypadałoby go szanować w całej rozciągłości, a nie wyrywkowo realizując jakieś niezrozumiałe normy. I żebym nie został opacznie zrozumiany przez nastawionych do mnie wrogo wiadomo jakich sił, nie jest moją intencją propagowanie wulgaryzmów, a jedynie troska o Forum. Powinno ono charakteryzować się żywym językiem współczesnym, a nie być krępowane kagańcem cenzury rodem ze Średniowiecza w którym królowała Inkwizycja ustalająca swoje własne normy :ksiadz:


:like_it:

#367 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 kwietnia 2015 - 20:06

nalezy sie tobie !!
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#368 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2015 - 20:14

nalezy sie tobie !!



:smiech: :like_it: