Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

stereotyp BMW


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 04 września 2007 - 12:23

Generalnie nawiązując do tematu chciałbym powiedzieć, że staram sie nie oceniać osób na podstawie posiadanych samochodów, jednakże skłaniam się powoli ku opinii że BMW ma coś w sobie co przyciąga za jego kierownicę wszelkiej maści hołotę drogową.

Wczoraj rano zdarzył się wypadek w Bydgoskim Fordonie na łuku za mostem (wjeżdżając od strony Torunia). Uczestniczyli w nim znajomi mojego kolegi. Z naprzeciwka jechało BMW które straciło przyczepność wyjeżdżając na czołówkę. 1 osoba z BMW nie żyje (pasażer), natomiast cała reszta poszkodowanych leży w szpitalu. Kierowca-kretyn przeżył.

Z jednej strony człowiek nie chcę ulegać stereotypom ale takie przypadki zdarzają sie zbyt często, zbyt często widzę że właściwie co drugi kretyn drogowy porusza się BMW :evil:

#2 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 04 września 2007 - 12:27

Ja o BMW zlego slowa nie powiem, samochody cudowne. Inna sprawa, ze maja duza palete silnikow do wyboru, sporo z nich ma moc powyzej 100KM, a czesto grubo wiecej, dlatego mlodzi ludzie je wybieraja, bo lubia poszalec. Do tego tylny naped to juz w ogole duzo młodzików pragnie tych samochodow :)

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 września 2007 - 12:32

Generalnie nawiązując do tematu chciałbym powiedzieć, że staram sie nie oceniać osób na podstawie posiadanych samochodów, jednakże skłaniam się powoli ku opinii że BMW ma coś w sobie co przyciąga za jego kierownicę wszelkiej maści hołotę drogową.

Wczoraj rano zdarzył się wypadek w Bydgoskim Fordonie na łuku za mostem (wjeżdżając od strony Torunia). Uczestniczyli w nim znajomi mojego kolegi. Z naprzeciwka jechało BMW które straciło przyczepność wyjeżdżając na czołówkę. 1 osoba z BMW nie żyje (pasażer), natomiast cała reszta poszkodowanych leży w szpitalu. Kierowca-kretyn przeżył.

Z jednej strony człowiek nie chcę ulegać stereotypom ale takie przypadki zdarzają sie zbyt często, zbyt często widzę że właściwie co drugi kretyn drogowy porusza się BMW :evil:



z zeszlego tygodnia u mnie w miescie

http://portal.e-kwid...id=291&Itemid=1


:bad: :bad: :bad: :bad:




 


#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2007 - 12:40

Niestety takie przypadki sa częste: w marcu we mnie wjechał bwm, w lipcu w wujka wjechał również bmw - albo te auta miały słabe hamulce albo .... ja praktycznie codziennie w drodze do pracy i z pracy obserwuję śpieszących kierowców w bemkach wciskających się na hama i przejeżdżających na "późnym żółtym". Fakt że często sa to młodzi ludzie którzy prawko dostali niedawno i czują sie "mistrzami prostych" ale zawodzi u nich myślenie bo o totalnym braku wyobraźni próżno wspominać, takie łebka nic nie uświadomi dopóki sie nie rozbije. Pół biedy jak walnie w drzewo albo wypadnie z drogi ale jak przywali w inne auto ...

#5 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2007 - 18:51

Dwa tygodnie temu w niedziele wracalem z soliny. Wyprzedzil mnie gosc renowka19, a ze sam lubie troche szybciej pojechac, zaczalem za nim jechac, ale odpusiclem szybko bo to co gosc wyrabial to masakra. Wyprzedzal przed samymi wzniesieniami ( zero widocznosci prawie) i na wiekszosci zakretow wyprzedal sznury aut. Pomyslalem sobie jakis bezmozgowiec :censored:
Niech sie sam rozwali, ale stanowil niebezpieczenstwo dla jadacych z przeciwka.

W ta niedziele wracalem z Rzeszowa przez Czarnorzeki ( takie male Bieszcadzkie gorki, ostre zakrety itp ) Jechal za mna mondeo i zaczal mnie wyprzedzac w takim miejscu, ze musialem po hamulach dac troche bo widzialem ci sie dzieje, a gosc mimo to ledwo sie wyrobil przed autem jadacym z przeciwka. Nieduzo brakowalo i bylby ostry dzwon. Niektorzy chyba nie uzywaja wogole muzgu, wiec pewnie go nie maja.

Takze nie tylko kierowcy beemek powoduja wypadki.

#6 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 04 września 2007 - 19:28

Niektorzy chyba nie uzywaja wogole muzgu, wiec pewnie go nie maja.

w_ogole i mÓzgu :razz:

#7 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2007 - 19:32

w_ogole i mÓzgu

racja pisze sie mozgu :mrgreen: :oops:

#8 OFFLINE   młody

młody

    vel baranina ;)

  • 30 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 04 września 2007 - 19:40

prosze bardzo, kolejny przykład co zrobiły ziomki z BMW pod Kielcami:

http://www.wiadomosc...nely_38349.html

smutne, ale prawdziwe, 2 braci na miejscu, a 3 kolegów w szpitalu, podobno wskazówka zatrzymała się na 170km/h. Dzieje się chyba tak, bo BMW stało się ogólno dostępnym samochodem w takim sensie, że 20 latek kupuje np: takie 320i i próbuje tym latać. Wcześniej był to samochód dla zamożnej części społeczeństwa, która miała coś w głowie. Wystarczy wejść na youtuba i obejrzeć jak jeżdzą w BKB (Bydgoski Klub Bawarek) :mrgreen: a co do stereotypów to faktycznie utarło się tak, że tymi samochodami jeżdzą młodzi krótko ogoleni, w dresach, choć nie zawsze tak jest i nie do końca się z tym zgadzam :D

#9 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 06 września 2007 - 08:10

Mam aktualniejsze dane : pasażer BMW tak jak wspomniałem zginął na miejscu, kierowca cinquecento, które uczestniczyło w tym zdarzeniu zmarł w szpitalu. Stan kierowcy BMW jest krytyczny, natomiast pasażerka Cinquecento jest "tylko" połamana.

Tym BMW wybrało się dwóch 19-latków na "przejażdżkę" :evil:

#10 OFFLINE   majki_cb

majki_cb
  • 13 postów
  • Dołączył: 06-09-2007
  • Skąd: 3CITY>>Gdynia

Napisany 10 września 2007 - 08:42

Jakieś 2 lata temu między Płońskiem a Warszawą (na 2 pasmówce) BMW 7 prowadzone przez młodego człowieka dosłownie rozcięło na pół LUBLINA który wyjechał z drogi podporządkowanej. Facet z dostawczaka nie miał szans zobaczyć zbliżającego się BMW bo miejsce z którego ruszał było zaraz za łukiem drogi( ograniczenie do 70km/h) a młodzian siódemą walił chyba ze 200km/h.... Byłem tam chwilę po tym wypadku-masakra... :cry:

Niedawno sam chciałem kupić np. 740 ze względu na mocny silnik,maksymalny wypas i dobrą cenę ale zrezygnowałem głównie z powodu opinii o posiadaczach BMW... :sad: :sad: :sad:

#11 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2007 - 12:06

Niedawno sam chciałem kupić np. 740 ze względu na mocny silnik,maksymalny wypas i dobrą cenę ale zrezygnowałem głównie z powodu opinii o posiadaczach BMW...
_________________

Ja bym sie stereotypami nie przejmowal :mrgreen: :jezor: .

#12 OFFLINE   majki_cb

majki_cb
  • 13 postów
  • Dołączył: 06-09-2007
  • Skąd: 3CITY>>Gdynia

Napisany 10 września 2007 - 12:11

Niedawno sam chciałem kupić np. 740 ze względu na mocny silnik,maksymalny wypas i dobrą cenę ale zrezygnowałem głównie z powodu opinii o posiadaczach BMW...
_________________

Ja bym sie stereotypami nie przejmowal :mrgreen: :jezor: .


heh
Na dobre mi wyszło!!
Kupiłem Opelka!
Senatorek 3.0 nie jest tak wyzywający a wypas i komfort jest podobny jak w BMW-o to mi chodziło.

#13 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2007 - 12:16

heh
Na dobre mi wyszło!!
Kupiłem Opelka!
Senatorek 3.0 nie jest tak wyzywający a wypas i komfort jest podobny jak w BMW-o to mi chodziło.

Fajne autko. Senator jest dosc niepowtarzalny :wink: Malo ich jedzi.

Samo BMW jest troche przereklamowane.

#14 OFFLINE   Grzegula

Grzegula
  • 98 postów
  • Dołączył: 26-07-2007
  • Skąd: Rawicz

Napisany 12 września 2007 - 10:50

Miałem kiedyś BMW E-34 z silnikiem 2.5 o mocy 192 KM i musze powiedzieć że to auto ma coś w sobie.
Auto poprostu było super. Niestety omega nie jest tak fajna ale za to tańsza w utrzymaniu więc dlatego ją kupiłem chociaż jeździ sie też całkiem fajnie.

Szkoda tych młodzieniaszków co dopiero prawko odebrali że sie tak zabijają i innych w dodatku bo te autka są na prawde bardzo mocne a jak sie potrafi jeździć to bokami nawet nic sie nie stanie.

Ech.... mam sentyment do BMW ale przez kilka najbliższych lat omeszki nie sprzedam bo też fajna a jak będe kiedyś zarabiał kupe kasy to wtedy se lajsne BMW serii 5
Chcesz wygrać przejazd niebieską limuzyną? Wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 ;)

#15 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 12 września 2007 - 15:00

Wypadki to smutna rzecz. Doprowadzają do nich jednak nie samochody a kierowcy. I w jaki by samochód takiego typa nie wsadzić to zwsze będzie on zagrożeniem na drodze. Mnie osłabia natomiast to co potrafią zrobić z BMW pseudotunerzy. Jak dla mnie to BMW przez nich staje się synonimem choinkowego tuningu.

#16 OFFLINE   Grzegula

Grzegula
  • 98 postów
  • Dołączył: 26-07-2007
  • Skąd: Rawicz

Napisany 12 września 2007 - 19:53

Wypadki to smutna rzecz. Doprowadzają do nich jednak nie samochody a kierowcy. I w jaki by samochód takiego typa nie wsadzić to zwsze będzie on zagrożeniem na drodze. Mnie osłabia natomiast to co potrafią zrobić z BMW pseudotunerzy. Jak dla mnie to BMW przez nich staje się synonimem choinkowego tuningu.


Dokładnie tak. To tak samo jak dokładanie spojlerów i innych pierdołów do omegi
Chcesz wygrać przejazd niebieską limuzyną? Wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 ;)

#17 OFFLINE   MarcinL

MarcinL
  • 49 postów
  • Dołączył: 22-01-2007
  • Skąd: Olesno

Napisany 12 września 2007 - 22:54

Sam swego czasu mało nie zostałem posiadaczem BeeMki. Nie znam się na tych modelach ale było to kawał fury z bodaj 3 litrowym zagazowanym potworem. Łysy jestem naturalnie więc bym pasił do ogólnego obrazu.
Fakt, że dużo się teraz ich na rynku pojawiło więc i szaleją młodzi jak się dopadną. Ale ja na przykład spotkałem się z uprzejmym dla odmiany kierowcą czarnego, delikatnie stiunowanego BMW, który ustąpił pierwszeństwa na zatłoczonej ulicy Lidzbarka.
Niestety nie można tego powiedzieć o kierowcach innych marek bo nie zdarzyło mi się jak 2 lata tu jestem żeby podczas wyjeżdżania na wstecznym z miejsca parkingowego ktoś się zatrzymał i umożliwił włączenie do ruchu. Czasem to dosłownie na żylete jeszcze ciągnie i to nie zależnie od płci i wieku.

Podobny stereotyp dosięga również posiadaczy calinek. Stały się ogólno dostępne i wpadają bidule w różne ręce.
Jesteś FAST ...!!! Bądź FURIOUS !!!!!

#18 OFFLINE   sebba

sebba
  • 21 postów
  • Dołączył: 17-06-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 13 września 2007 - 10:13

Łysy jestem naturalnie więc bym pasił do ogólnego obrazu.


No i kolejny stereotyp, nie? Ja to na pewno bym wyglądał w BMW jak dziwoląg, bo ani łysy ani barczysty i ni łańcucha na sobie...

#19 OFFLINE   Grzegula

Grzegula
  • 98 postów
  • Dołączył: 26-07-2007
  • Skąd: Rawicz

Napisany 13 września 2007 - 18:04

a ja jeszcze napisze że jak miałem moją ukochaną beemkę to przeważnie tylko inni posiadacze beemek mnie tylko wpuszczali nawet jak to były łyse karki a inne marki to nie wiem czy z zazdrości czy nie wiem czego jakiś tacy byli dla mnie nie uprzejmi
Chcesz wygrać przejazd niebieską limuzyną? Wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 ;)

#20 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 13 września 2007 - 18:12

Ja Omegi tez wpuszczam wszystkie prawie :peace: