Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

MOZILLA FIREFOX


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 18:26

Do tej pory używałem explorera ale nie wiem czemu zaczął mi się krzaczyć i to na nowym systemie. Potrafi sam zamknąć przegląrke w jakim momencie mu się poodba i nie jestem w stanie określć co mu nie pasuje.

Z tego powodu przeszedłem na MOZILLA i jestem bardzo zadowolony, szybko się przyzwyczaiłem tylko w niektórych momentach wkurrr mnie obecność internet explorera. Np jeśli ktoś podaje mi linki w gadu to zawsze otwiera mi je explorer mimo, że mozilla ustawiona jest na domyślną przeglądarke systemową.

Jak moge temu zaradzić? Chodzi mi o to żeby explorer został, ale niech sobie siedzi cicho dopóki sam go nie będę potrzebował...



#2 OFFLINE   hanysxx

hanysxx
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Lębork

Napisany 05 września 2006 - 18:32

Ustaw firefoxa jako domyślną przeglądarke, a jak nie pomoże to
panel sterowania -> dodaj usuń programy -> dodaj usuń składniki systemu Windows -> odchacz IE i naciśnij dalej

tak usuniesz całkowicie IE z kompa :lol:
193 KM przy 5819 obr/min
249 Nm przy 4951 obr/min

#3 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 05 września 2006 - 18:36

Ja już od ponad dwóch lat tylko firefox, różnica jakościowa bardzo duża w stosunku do explorera. Przedewszystkim nie wiesza tak czesto kompa.

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 18:39

Ustaw firefoxa jako domyślną przeglądarke, a jak nie pomoże to
panel sterowania -> dodaj usuń programy -> dodaj usuń składniki systemu Windows -> odchacz IE i naciśnij dalej

tak usuniesz całkowicie IE z kompa :lol:


W przypadku GG tak juz jest i ch*j. Ustawienie domyslej przegladarki nic nie da.
Co do usunięcia IE z kompa to bzdury gadasz. Przegladarka to tylko kawałek IE w systemie .. a sam IE jest integralną częścią systemu. Jakkolwiek znam sposób na uzunięcie IE z windy (choć nie można tego zrobic dla każdego windowsa) to tylko po to, zeby go zaraz instalowac na nowo.

NIE DA SIE USUNĄC IE I PRACOWAC W WINDOWSIE. A do, ze niby mozna go usunąć przez dosaj usun programy, nie znaczy sie sie naprawde usuwa ...

Nie pleć bzdur

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 18:42

....


Używanie IE powinno byc karalne ...
Jest to tak problemogenna przegladarka, ze szkoda gadac. Łatanie jej za pomocą paczy tez nie powoduje jej usprawnienia.
Jakkolwiek FF nie jest bez wad ... ale nie robi tylu dziwnych niekontrolowanych operacji przy otwieraniu strony www jak IE. Sam używam FF.

Co do GG - ja mam zaitnstalowanego Tlena i wtyczke do GG. Polecam

#6 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 18:52

ale hanys tam dał sposób który już rozpatrzyłem, dodaj/usuń i nie jest to tam brutalna metoda tylko naprawde można tak zrobić. Narazie jestem za tym jednak żeby explorer sobie był, jak nie to go odinstaluje... (nie mylić z opcją DELETE w DOSie)

#7 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:02

Mozilla mozillą, ale nic nie przebije opery, przesiadlem sie na nia z firefoxa.

Dla mnie bomba

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:06

ale hanys tam dał sposób który już rozpatrzyłem, dodaj/usuń i nie jest to tam brutalna metoda tylko naprawde można tak zrobić. Narazie jestem za tym jednak żeby explorer sobie był, jak nie to go odinstaluje... (nie mylić z opcją DELETE w DOSie)


Bc - właśnie piszesz o czyms o czym nie masz pojecia i słuchasz bzdur, które ktos Ci podsuwa ;)

IE nie da sie usunąć a juz napewno nie przez dodaj usun programy. Tak jak pisałem jest na to sposób, dość zaawansowany, ale robi sie to tylko po to, zeby zaraz po tej operacji IE ponownie zainatslowac, bo samo przeinstalowanie IE czasem nie pomaga, a z róznych wzgledów reinstalka całej wndy jest niekorzystna. Przez cały czas kiedy zajmuje sie kompami metody tej zmuszony byłem użyć RAZ (plus jeden raz na swoim kompie, zeby zobaczyc czy zadziala)
To, ze tam to jest, to ze niby cos usuwa, to nie znaczy ze tak jest. IE jest integralna częścią systemu i windows bez tego NIE DZIAŁA.

ps. a jak chcesz sie dowiedziec co sie stanie, jak skorzystsz z Dodaj Usun Programy - mozesz kliknąć.. nic strasznego sie nie stanie, tylko uruachamiać sie bedzie dłużej (za pierwzym razem ) ...

#9 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:07

Mozilla mozillą, ale nic nie przebije opery, przesiadlem sie na nia z firefoxa.

Dla mnie bomba


a ja nie lubie Operki ... jakos mi nie lezy. FF jest biedny, to fakt i ma swoje ułomności .. ale jakoś gnoja polubiłem .. tyle, ze mam całą mase rozszerzen zainstalowanych.

#10 OFFLINE   hanysxx

hanysxx
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Lębork

Napisany 05 września 2006 - 19:09

W przypadku GG tak juz jest i [OKP cenzura]. Ustawienie domyslej przegladarki nic nie da

Nie lubie sie kłucić ale ty sie mylisz, po ustawieniu Firefoxa na domyślną i usunięciu jej przez dodaj/usuń programy nawet linki perzychodzące przez GG otwierają sie w Firefoxie

Co do usunięcia IE z kompa to bzdury gadasz. Przegladarka to tylko kawałek IE w systemie .. a sam IE jest integralną częścią systemu.


A co do tego to masz rację opcja ta usuwa dostęp do IE z poziomu menu start i pulpitu
193 KM przy 5819 obr/min
249 Nm przy 4951 obr/min

#11 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:10

Mozilla mozillą, ale nic nie przebije opery, przesiadlem sie na nia z firefoxa.

Dla mnie bomba


a ja nie lubie Operki ... jakos mi nie lezy. FF jest biedny, to fakt i ma swoje ułomności .. ale jakoś gnoja polubiłem .. tyle, ze mam całą mase rozszerzen zainstalowanych.


Jak zaczalem walczyc z rozszerzeniami to sobie dalem spokoj. Opera ma wszystko czego mi trzeba w standardzie

Jak to starozytni indianie pustynni "godali": de gustibus...

#12 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:14

Nie lubie sie kłucić ale ty sie mylisz, po ustawieniu Firefoxa na domyślną i usunięciu jej przez dodaj/usuń programy nawet linki perzychodzące przez GG otwierają sie w Firefoxie


coz, w takim razie musieli poprawic kod GG jakis czas temu. Nie uzywam tego GGówna od paru lat ...

ps. a ciekawe czy baner z okienka rozmowy też potrafi sie otworzyc w domyslnej ... a nie w IE :D

#13 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 19:29

Używanie IE powinno byc karalne ...

Chyba, że włącza się go tylko raz w celu zassania Firefoxa. :razz:

#14 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:31

ps. a ciekawe czy baner z okienka rozmowy też potrafi sie otworzyc w domyslnej ... a nie w IE :D


U mnie w IE ale jak kilka razy do roku w niego klikne to nie ma tragedii, da sie z tym zyc jak otwiera w IE.

Generalnie wali mnie to jaka przegladarka skoro system nie zabezpieczony w zaden sposob. Dziala juz tak ponad rok bez zadnego formata. Wlaczony ok 12-20 godz. na dobe, stale lacze. To jest dopiero hard coor :razz:

#15 OFFLINE   hanysxx

hanysxx
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Lębork

Napisany 05 września 2006 - 19:33

ps. a ciekawe czy baner z okienka rozmowy też potrafi sie otworzyc w domyslnej ... a nie w IE


niestety baner otwiera sie w IE
193 KM przy 5819 obr/min
249 Nm przy 4951 obr/min

#16 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:46

Generalnie wali mnie to jaka przegladarka skoro system nie zabezpieczony w zaden sposob. Dziala juz tak ponad rok bez zadnego formata. Wlaczony ok 12-20 godz. na dobe, stale lacze. To jest dopiero hard coor :razz:


jak czasem musze komus wytłumaczyc, dlaczego nie używać IE a cokolwiek innego (cokolwiek - FF, Mozilka, Opera) i naprawde nie docierają żadne argumenty teoretyczne to ... instaluje firewalla .. np. kerio, czy cokolwiek i nie ustawiam zadnych automatów.

Klikniecie dowolnej strony www w IE powoduje jakies 5-20 pytan firewalla o to, czy aby napewno chce łączyć sie gdzies tam. FF zapyta ... raz, w szczególnym przypadkach dwa razy.

Testowac można nawet na stronach rządowych. Test zawsze dociera ...

Naprawde, kiedys nie zdawałem sobie sprawy z powagi ułomnośc IE

#17 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 19:46

A po co otwierać te banery? :roll:

#18 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:48

A po co otwierać te banery? :roll:


po nic .. to taki test - na jakość kodu w GG .. kóry olewa ustawienia uzytkownika i baner otwiera w IE, bo tak i ch.j
(a robi to, zeby głupi IE nie zamnął czasem reklamy za szybko)

#19 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 19:56

jak czasem musze komus wytłumaczyc, dlaczego nie używać IE a cokolwiek innego (cokolwiek - FF, Mozilka, Opera) i naprawde nie docierają żadne argumenty teoretyczne


A nie wiesz za sa ludzie i ... ludziska

bardzo szybko uczy ich rozumu jedna rzecz. Pierwszy raz robie kompa za free, a nastepnym razem kwota serwisowa - 10% :lol: I nie trzeba nic wiecej tlumaczyc :mrgreen:

#20 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 20:40

BC..........dobrze,ze usunaleś IE...........choćby z prostej przyczyny-to największa dziura w systemie i łapacz wiroli.........
tutaj 80% użytkownikow jedzie na Mozill ,co nieliczni na Operze i tylko jeden na przegladarce Linuxowej..........kazda z nich jest lepsza od IE