Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Antena CB i dlugosc kabla


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lipca 2012 - 00:16

Witam

Planuje wymienic stara antene montowana na magnes na antene montażową na uchwycie SF-40. Antene chce zamontowac na klapie bagaznika (sedan) lub na jej rancie (pod wewnętrzną lampą). W zwiazku z tym mam dwa pytania:

1) Jaka jest optymalna dlugosc kabla CB dla omegi aby puscic przewod od bagaznika progiem az do deski (planuje cb pod kolumna kierownicy lub w jej okolicy). Czy 5 metrow przewodu wystarczy ?

2) Jaka doradzacie antene do 200 zł ? Osobiscie mysle o SIRIO TURBO 1000 115 cm, kabel 6 metrow: http://allegro.pl/si...2461304204.html

Pytanie czy nie jest za dluga (115) ? Czy nie bedzie to przerost formy nad trescia poniewaz radyjko to prosty Midland Alan 109 ?

#2 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lipca 2012 - 03:32

Nie kupuj tego uchwytu, raz że wygląda jak z pod młotka a dwa za pół roku będziesz pisał pytania dlaczego antena Ci nie działa. w żargonie sympatyków CB na ten uchwyt mówi się syf40.

Długość kabla 5m to będzie aż za nadto, u mnie mam 5m antena w dziurze obok anteny fm schodzi do prawego tylnego słupka przy klapie od bagażnika, idzie wzdłuż dachu do prawego przedniego słupka pod deskę, dalej do środkowego tunelu, i z powrotem biegnie wzdłuż schowka i poduszki i jakieś 40cm leży na desce.

zresztą nie wiem po co sie produkuję :D --> http://forum.omegakl...ead.php?t=48743

Anteny sirio są dobrze wykonane i działają bardzo przyzwoicie, osobiście skłaniam się ku dłuższym, bym lepiej słyszał słabszych nadawców, jak i Ci słabsi nadawcy mogli mnie usłyszeć ;) 1m czy 115cm to najczęściej montuje się na dachu na magnesach ze względu na jej długość i osiągnięcie lepszych parametrów odbiorczo-nadawczych, na klapie będzie dość krótka.

Proponuje poczytać tematy o cb i antenach tam wiele zagadnień zostało poruszonych :)

#3 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lipca 2012 - 06:36

Dzieki Ziutek za wyjasnienie, chyba zdecyduje sie na ten zestaw -> http://allegro.pl/si...2448088502.html

5m przewodu dobre mocowanie co o tym myslisz ?

#4 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lipca 2012 - 08:19

w omedze az 5 m nie trzeba

ja mam sirio ml145 i mam kabel docięty i zarobiony na styk
i antena zestrojona bez problemu

w tych modelach chyba długość kabla nie ma znaczenia

ja bym puścił na twoim miejscu ten kabel i nadmiaru sie pozbył bo po co ma sie po aucie walać

słyszałem że są anteny gdzie długością kabla sie ją stroi ale w tym przypadku nie ma znaczenia

#5 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lipca 2012 - 13:46

w omedze az 5 m nie trzeba

ja mam sirio ml145 i mam kabel docięty i zarobiony na styk
i antena zestrojona bez problemu

5m to jest od zderzaka do zderzaka ;)
Wystarczy poczytać moje posty na ten temat.

Jedna uwaga nie próbuj przeciągać kabla antenowego przy instalacji elektrycznej auta, lepiej środkiem lub omijając elektrykę...

#6 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lipca 2012 - 18:12

5m to jest od zderzaka do zderzaka ;)
Wystarczy poczytać moje posty na ten temat.

Jedna uwaga nie próbuj przeciągać kabla antenowego przy instalacji elektrycznej auta, lepiej środkiem lub omijając elektrykę...


Napisalem posta, ze kabel przeciagnac progiem po czym doszedlem do wniosku ze to bez sensu tak jak to opisales. Jutro jade do sklepu CB i zobacze co mi zaproponuja + od razu strojenie. Zostaje przy dlugosci bata 100-115 cm a mocowanie dam na srodek klapy przy rancie od strony szyby.

#7 OFFLINE   kuller20

kuller20

    Zbanowany

  • 289 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 10 lipca 2012 - 18:24

Ja jednak skusił bym sie na dłuższą antenkę. Sam miałem Sirio ML145 która miała długości ok 140 cm. I teraz zdecydowanie jak będę montował CB będzie antena raczej 200cm.
No chyba ze jakaś ponad 150 dobra :)